Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w...

Lechia Gdańsk

2

Korona Kielce

0

• Koniec meczu! Pai-show w Gdańsku: Lechia pokonuje, po dwóch golach Flaxio, Koronę Kielce!

• Elhadji Pape Diaw główkuje nad poprzeczką.

• Goście przycisnęli, ale chyba trochę za późno. Jakub Arak zagrywa ręką blisko własnej "szesnastki'. Może być groźnie.

• Gdańszczanie wybijają na uwolnienie.

Bartos Frankowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Maciej Górski nieczysto trafia w piłkę w narożniku pola bramkowego. Po interwencji Adama Chrzanowskiego jest korner. Bez zagrożenia, ale po chwili Bartosz Rymaniak wywalczył rzut wolny blisko linii bocznej pola karnego.

• Filip Mladenović pada jak rażony piorunem przed linią 16. metra po starciu z jednym z kielczan. Sędzia Bartosz Frankowski nakazuje grać dalej, co nie podoba się gdańskiej publiczności.

• Flavio Paixao z łatwością poradził sobie z Elhadji Pape Diawem. Senegalczyk zdołał jednak wyłuskać piłkę spod nóg rywala we własnym polu karnym.

• Daniel Łukasik z żółtym kartonikiem na koncie. 5:4 dla Lechii w tej (niechlubnej) statystyce.

• Adam Chrzanowski na ostatnie minuty wchodzi za Lukasa Haraslina. Piotr Stokowiec wzmacnia defensywę.

• Elia Soriano główkuje wyżej niż dalej po centrze z prawej strony. Dusan Kuciak spokojnie chwyta piłkę.

• Maciej Górski uderza z prawej strony pola karnego w stronę dalszego słupka. Pewnie taki był plan, ale zablokował go Steven Vitoria.

• I kolejna żółta kartka na koncie Lechii. Patryk Lipski w notesie sędziego.

• O, i jeszcze kartka dla Bartosza Rymaniaka. Za dyskusje.

• Żółta kartka dla Jakuba Żubrowskiego za ostre wejście w rywala.

• Gromkie brawa od kibiców dla schodzącego z boiska Karola Fili. Na murawie jest już Joao Nunes.

• 13 872 widzów na Stadionie Energa w Gdańsku.

• Po ofiarnej interwencji Filipa Mladenovicia goście mają rzut rożny.

• Patryk Lipski efektownym zwrodem z przyjęciem kierunkowym urwał się Eladhi Pape Diawowi i wbiega z piłką w pole karne. Jego atomowe uderzenie pod ladę odbija jedną rkęką (!) Matthias Hamrol!

• Gino Lettier wzmacnia siłę ognia. Warto Arweladze zmienia Adnana Kovacevicia

• Jakub Żubrowski podaje w "szesnastkę" do Elii Soriano. Ten już składał się do strzału, gdy piłkę zabrał mu Lukas Haraslin.

• Mateusz Sopoćko przejmuje piłkę na 35. metrze i zagrywa na lewą stronę do rozpędzonego Jakuba Araka. Ten podaje płasko w pole karne do Flavio, dla którego posłanie piłki do siatki było formalnością!

• DUBLET FLAVIO PAIXAO!!!

• Za Michała Maka na murawie pojawia się Jakub Arak.

• Michael Gardawski poradził sobie w środku z trzema rywalami i podaje na wolne pole do Elii Soariano. W porę zorientował się Steven Vitoria.

• Maciej Górski zmienia Piotra Malarczyka. Zatem pierwszy z wymienionych idzie do ataku, ale na środek obrony przesunięty zostaje Adnan Kovacević.

• Piłkarze Lechii domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z zawodników Korony. Zamiast tego jest kontra którą anemiczny strzał Zlatko Janjicia zza linii 16. metra wpada do "koszyczka" Dusana Kuciaka.

• 3/1 Strzały/strzały celne 9/4

Jedyny celny strzał gospodarzy to z karnego.

• Niepewna interwencja Dusana Kuciaka po centrze z prawej Bartosza Rymaniaka z prawej strony. Na jego szczęście żaden z piłkarzy Korony nie wykorzystał tego prezentu.

• Gospodarze zbierają kartki jak piraci drogowi punkty. Upomniany został Michał Nalepa. To 27. kartonik na koncie gdańszczan w tym sezonie. .

• I jeszcze jeden korner, bliżej bramki, dla Lechii. Elhadji Pape Diaw tak trącił piłkę, że wychodzi poza obręb "szesnastki".

• Patryk Lipski centruje z rzutu wolnego na 14. metr. Górą kielczanie.

• Pojedynek biegowy ruszającego z kontrą Bartosza Rymaniaka z Filipem Mladnoviciem. Górą był drugi z wymienionych, który jeszcze został popchnięty przez kapitana Korony. Nie ma żółtej kartki.

• Piłka nożna dla kibiców!

- niesie się po gdańskim stadionie. Prawdę mówiąc, nie ma ich dziś wielu...

• Matej Pućko uderza z woleja z kilkunastu metrów i Dusan Kuciak piąstkuje na rzut rożny. Bramkarz Lechii miał trochę ułatwione zadanie, bowiem piłka leciała w środek bramki.

• Zlatko Janjić tym razem nie przejmuje piłkę przed polem karnym rywala. Składna akcja Korony spaliła na panewce.

• Karol Fila powstrzymuje atak Zlatko Janjicia. Goście mają rzut z autu na wysokości pola karnego Lechii, ale nie przyniosło to zagrożenia.

• Flavio Paixao upomniany żółtą kartką za ostre wejście w nogi Adnana Kovacevicia. Zawodnik Korony nie jest w stanie podnieść się z murawy. Konieczna jest pomoc medyczna, ale wydaje się, że nie będzie konieczna zmiana.

• Atak gości prawą lanką przynosi rzut rożny. Dobra centra przed bramkę,a le Elhadjiemu Pape Diawowi brakowało kilkunastu centymetrów, by "zamknąć" akcję.

• Kielczanie zaczynają drugą połowę. Lechia przystępuje do niej bez zmian.

• Matej Pućko będzie grać za Felicio Browna Forbesa. Jeden strzał z doliczonego czasu to, zdaniem Gino Lettieriego, zdecydowanie za mało.

• Jeszcze parę zdjęć z pierwszej połowy

• Całkiem ciekawe widowisko na Stadionie Energa w Gdańsku. Co prawda przewaga była po stronie piłkarzy Piotra Stokowca, ale kielczanie potrafili się odgryźć. Niewiele brakowało, by Dusan Kuciak wyciągał piłkę z siatki, ale... wyciągnął się tak, że potrafił odbić piłkę po strzale Felicio Browna Forbesa.

Co nas czeka po zmianie stron? Nie wiemy, ale pamiętajmy, że w poprzednim sezonie na tym stadionie Korona wygrała aż 5:0...

• +2' Po doliczeniu jednej minuty Bartosz Frankowski kończy pierwszą połowę 50. meczu LOTTO Ekstraklasy w tym sezonie. Lechia Gdańsk prowadzi przed własną publicznością z Koroną Kielce po bramce Flavio Paixao z rzutu karnego.

• Nie ma "gola do szatni" dla kielczan! Techniczne uderzenie Felicio Browna Forbesa zmierzające w stronę dalszego słupka odbija wyciągnięty jak struna Dusan Kuciak. Dobitka w wykonaniu Michaela Gardawskiego również pada łupem bramkarza Lechii!

• Karol Fila radzi sobie ze Zlatko Janjiciem. Wybija piłkę na aut po zagraniu Jakuba Żubrowskiego z głębi pola.

• Po krótkim rozegraniu wrzutka na 8, metr do Elhadjiego Pape Diawa. Ten trąca głową do nikogo, co wykorzystał Dusan Kuciak.

• Felicio Brown Forbes wrzuca w pole karne z lewej strony. Piłkę blisko linii... bocznej boiska przejął Bartosz Rymaniak, który zyskał rzut rożny.

• "Żółtko" na koncie Adnana Kovacevicia. Skosił Mateusza Sopoćko.

• Strzelec (jedynego) gola w obiektywie

• Przeciągnięta centra Michała Maka z prawej strony. Piłka ląduje kilka metrów za linią końcową.

• Ostro bita piłka na dalszy słupek, gdzie Dusan Kuciak mija się z piłką. Sędzia widział jednak przewinienie Adnana Kovacevicia na bramkarzu gospodarzy.

• Michael Gardawski podaje w pole karne do Elii Soriano. Ten wypychany zagrywa na 20. metrze do Bartosza Rymaniaka. Strzał kapitana Korony lewą nogą przelatuje wysoko nad poprzeczką. Po drodze był jednak rykoszet.

• Patryk Lipski podaje w pole karne do wbiegającego Michała Maka. W porę zorientował się Adnan Kovacević na linii 16. metra.

• Ajjj. Elia Soriano dostaje podanie w kole środkowym. Gdyby udało mu się odwrócić w stronę bramki to zapewne ruszyłby za pewne w stronę bramki Lechii. Uniemożliwił mu to Steven Vitoria, odbierając piłkę.

• Po chwili do bezpańskiej piłki na 25. metrze dopada Daniel Łukasik. "Kontry nie będzie".

• Zamieszanie przed bramką Korony! Najprzytomniej zachował się Jakub Żubrowski, który wybija na uwolnienie.

• Adnan Kovacević podszedł pod napastników. Przydał się jego wzrost w walce o górną piłkę z Michałem Nalepą. Zgrywa jednak piłkę wprost do "koszyczka" Dusana Kuciaka.

• Felicio Brown Forbes na lewej stronie pola karnego w pojedynku jeden na jeden z Michałem Makiem. "Wkręcił" rywala w ziemię, ale podaje przed bramkę idealnie na nogę... Stevena Vitorii.

• Strata kielczan na (rzecz jasna) prawej stronie zapoczątkowała kontrę Lechii. Właściwie zapoczątkowałaby, gdyby podanie Daniela Łukasika miało adresata. A tak wyszło na to, że zagrał na uwolnienie.

• Niesieni dopingiem gospodarze chcą iść za ciosem. Będący na prawym skrzydle Flavio Paixao fauluje Elhadjiego Pape Diawa. A raczej tak to widział sędzia. Snajper Lechii wydawał się być zaskoczony tą interpretacją.

• Żółta kartka dla Piotra Malarczyka za faul na Portugalczyku.

• FLAVIO PAIXAO NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, płaskie uderzenie Portugalczyka tuż przy lewym słupku. Zmylony Matthias Hamrol rzucił się w stronę drugiego!

• "Dzieje się"! Sędzia dyktuje "jedenastkę" dla Lechii za faul Piotra Malarczyka na Flavio Paixao!

• Elhadji Pape Diaw wyskakuje najwyżej do centry Łukasza Kosakiewicza i główkuje z kilkunastu metrów. Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką bramki Dusana Kuciaka!

• Żółta kartka dla Dilipa Mladenovicia za faul na Michaelu Gardawskim blisko prawego narożnika pola karnego gospodarzy.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Mateusza Sopoćki. Ciekawie zapowiadająca się akcja piłkarzy Piotra Stokowca spaliła na panewce.

• Nie szło prawą stroną, to goście spróbowali przenieść ciężar gry na lewą. Ten jednak ponownie wrócił na swoje "prawowite' miejsce. Gdańszczanie tylko na to czekali - na walkę w powietrzu. Wyszli z niej zwycięsko.

• Większość akcji Korony jest prawą stroną. Tym razem nie dał się zaskoczyć Filip Mladenović, który powstrzymał akcję Bartosza Rymaniaka wespół z Michaelem Gardawskim.

• Kielczanie spokojnie rozgrywają w środku pola. Lechia w niskim pressingu. Po chwili zamiana ról. Przypomina się Mundial...

• Nie ma gola dla Lechii! Michał Mak urwał się prawą flanką i z pola karnego podaje przed bramkę do Flavio Paixao. Ten został tak umiejętnie nabity przez interweniującego wślizgiem Piotra Malarczyka, że piłka mija bramkę Matthiasa Hamrola w bezpiecznej odległości.

• Dwójkowo próbowali tę akcję rozegrać Michael Gardawski z Bartoszem Rymaniakiem. Podanie "uliczkę" pierwszego z wymienionych było za mocne. Ostatecznie Dusan Kuciak z "piątki".

• Teraz pospieszył się Bartosz Rymaniak. Odbiera piłkę Danielowi Łukasikowi ok. 30 metrów od bramki, ale jego próba pozostawiła wiele do życzenia.

• Aktywny od początku spotkania jest Michał Mak. O dziwo, więcej go w defensywie niż ofensywie. Po przeciągniętej centrze kielczan z prawej flanki skrzydłowy Lechii przejmuje piłkę.

• Dobre, dalekie zagranie na wolne pole do rozpędzonego Flavio Paixao. Portugalczykowi brakowało centymetrów, by opanować piłkę. W "szesnastce" łapie ją Matthias Hamrol.

• Rajd Łukasza Kosakiewicza lewą stroną zastopowany przez powracającego z asekuracją Michała Maka.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego ze środka zaczynają gospodarze!

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Alomerović, Nunes, Chrzanowski, Egy Maulana, Arak, Borysiuk, Michalak

• Ławka rezerwowych gości: Sokół, Górski, Marquez, Możdżeń, Petrak, Pucko, Arweladze

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę Stadionu Energa! Za moment losowanie stron!

• Korona będzie jednak wymagającym przeciwnikiem. Piłkarze z Kielc tradycyjnie są dobrze przygotowani fizycznie. W tym sezonie przegrali tylko jedno spotkanie.

• Lechia fantastycznie zaczęła sezon. Z sześciu meczów w Lotto Ekstraklasie wygrała cztery, dwa zremisowała i jest liderem.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Lechia Gdańsk - Korona Kielce!

Paweł Stankiewicz, Sławomir Stachura

Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©slawomir stachura/polska press

Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce ONLINE. Lechia Gdańsk zagra w piątek z Koroną Kielce w meczu 7. kolejki. Lotto Ekstraklasy. Początek spotkania o godzinie 20.30. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Sonda

Kto wygra mecz Lotto Ekstraklasy: Lechia Gdańsk - Korona Kielce?

Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce ONLINE

Oglądaj mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce na żywo online w Player.pl >>>

Lechia fantastycznie zaczęła sezon. Z sześciu meczów w Lotto Ekstraklasie wygrała cztery, dwa zremisowała, jest liderem tabeli i jak dotąd biało-zieloni są nie do zatrzymania.
Drużyna chce iść za ciosem, wygrać piątkowy mecz i udać się na przerwę reprezentacyjną na pierwszym miejscu w tabeli. Korona będzie jednak wymagającym przeciwnikiem. Piłkarze z Kielc tradycyjnie są dobrze przygotowani fizycznie. W tym sezonie przegrali tylko jedno spotkanie. W Gdańsku też będą chcieli powalczyć o punkty, zwłaszcza że pamiętają ubiegłoroczne zwycięstwo 5:0. Od tamtego czasu jednak w gdańskiej drużynie zmieniło się bardzo dużo. To już zupełnie inna Lechia zarówno jakościowo, fizycznie i mentalnie. W piątek biało-zieloni wszystkich zadziwiają swoją grą na starcie nowego sezonu.

- Zadzwonił do mnie dziś rano jeden z trenerów i zapytał na czym my jedziemy, że tak nam idzie. Akurat wszedł Jarek Bieniuk z jagodziankami, więc odpowiedziałem, że jedziemy na jagodziankach - uśmiecha się Stokowiec. - To już taki rytuał, że kilka godzin przed treningiem do kawy jemy jagodzianki. Jarek tylko się martwi, że jagody zaraz się skończą, więc może trzeba wybrać się do lasu, nazrywać i zamrozić.

Trener biało-zielonych to bez dwóch zdań architekt nowej Lechii i tak dobrej postawy zespołu. Jest chwalony z każdej strony i trudno nie docenić pracy, jaką wykonał z drużyną. Odmienił zespół, który jest lepiej poukładany gra w sposób bardziej odpowiedzialny, zdyscyplinowany. Gdańszczanie imponują także bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym. Za wszystko słowa uznania zbiera szkoleniowiec, a ten... prosi o to, aby głównie docenić jego piłkarzy.

- Dużo ostatnio pisze się o zmianach w Lechii, o świetnej pracy trenera i sztabu szkoleniowego, ale w tym wszystkim zapomina się o zawodnikach. To są właśnie główni sprawcy tych zmian. Realizacja zadań przez piłkarzy, ich forma, praca, pozwalają nam dobrze funkcjonować i stąd bierze się też miejsce w tabeli. Ja ze sztabem nawiguję i kieruję, ale zawodnicy dają nam sygnały i natchnienie do pracy. Płyną pochwały, choć to dopiero początek sezonu, ale trzeba dostrzec ogromną pracę piłkarzy i to od nich najwięcej zależy - powiedział Stokowiec.

W minionym sezonie Korona wygrała w Gdańsku aż 5:0, ale trener kielczan Gino Lettieri spodziewa się teraz zupełnie innego spotkania. Opiekunem zespołu był wtedy Adam Owen.

- To bardzie taktyczny mecz i zobaczymy, kto go wygra. Jak oceniam Lechię? To drużyna poukładana, nie dopuszcza rywali do zbyt wielu sytuacji, jest dobrze zorganizowana w obronie, jak i w ataku. Na pierwszym miejscu w tabeli nie znalazła się przypadkowo – ocenia Lettieri.

- To były zupełnie inne okoliczności i inny mecz. Czy zadowoli nas remis w Gdańsku? W każdym spotkaniu gramy o zwycięstwo i tak dostosowujemy taktykę. Lechia to drużyna poukładana, nie dopuszcza rywali do zbyt wielu sytuacji, jest dobrze zorganizowana w obronie, jak i w ataku. Na pierwszym miejscu w tabeli nie znalazła się przypadkowo – zaznacza Lettieri. Trener kielczan nie będzie mógł skorzystać w Gdańsku z wracającego po kontuzji Marcina Cebuli oraz Ivana Jukicia, który nabawił się urazu palca u nogi.

Korona wyjechała do Gdańska w czwartek przed południem, dotarła tam późnym popołudniem i tam odbyła trening. - Mamy rozpracowanego rywala, wiemy jak gra Lechia, wiemy w jaki sposób mamy z nią zagrać i nie myślimy o tym, że jest liderem. My też początek sezonu mamy udany. Najważniejsze jest zagrać dobry mecz i na tym się skupiamy. Wierzę w to, że wygramy w Gdańsku – podkreśla Łukasz Kosakiewicz, który ostatnio jest w dobrej dyspozycji i zaczyna mecze w podstawowym składzie najczęściej na lewej obronie, gdyż wygrał rywalizację o tą pozycję z Estończykiem Kenem Kallaste. - Nie ma to dla mnie znaczenia, czy gram jako boczny pomocnik, czy obrońca. Dobrze czuję się na obydwu pozycjach - przyznaje Kosakiewicz.

Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Lechia Gdańsk - Korona Kielce od godz. 20 w Canal+ Sport (program "Super Piątek"). Początek transmisji z meczu Lechia w Korona od godz. 20:25 w Canal+ Sport. Mecz komentować będą Bartosz Gleń i Wojciech Jagoda (z Gdańska).

20:30 mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce