Mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

Lechia Gdańsk

1

Lech Poznań

0

• Koniec meczu. Lechia "dowiozła" wynik z pierwszej połowy i pokonuje przed własną publicznością Lecha Poznań! Jedynego gola strzelił Artur Sobiech.

• JEST CELNY STRZAŁ LECHA Uderzenie Marcina Wasielewskiego odbija Dusan Kuciak.

Oznaczamy to wydarzenie jako ważne zdarzenie.

• Daniel Stefański dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Ostatnia zmiana w Lechii. Jakub Arak w miejsce Artura Sobiecha, strzelca jedynej bramki.

• Nie (wy)sżło lewą, to Lech zaatakował prawa stroną. Akcja Macieja Makuszewsiego nie przyniosła powodzenia.

• Dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza nie znajduje adresata w polu karnym Lechii. Radzą sobie obrońcy lidera Ekstraklasy.

• Rajd Roberta Gumnego prawą stroną został skutecznie powstrzymany.

Nadmienię, że Lech NIE ODDAŁ CELNEGO STRZAŁU W TYM SPOTKANIU.

• Od razu próba Marcina Wasielewskiego. Widocznie nie jest do końca rozgrzany - uderzył z kilkunastu metrów wysoko nad poprzeczką.

• Za Kamila Jóźwiaka na murawie pojawia się Marcin Wasielewski.

• Lukas Haraslin kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już witany brawami Flavio Paixao.

• Wyrównane spotkanie. W posiadaniu piłki 50% - 50%.

• Filip Marchwiński wchodzi za Darko Jevticia.

• Na solową akcję prawą stroną zdecydował się Konrad Michalak. "Łamie" akcję w stylu Arjena Robbena do środka... Z tą różnicą, że został powstrzymany przez defensora Lecha.

• Po chwili z dystansu próbował Christian Gytkjaer. Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

• Zupełnie nieudany strzał Artura Sobiecha. Nie dość, że anemiczny, to jeszcze daleko od bramki.

• Ta zniewaga...

• Michał Nalepa czysto powstrzymuje Darko Jevticia.

• Za Tymoteusza Klupsia na murawie pojawia się Maciej Makuszewski.

• Zupełnie odcięty od piłek jest Christian Gytkjaer. Duńczyk cofnął się do drugiej linii, ale szybko został powalony. To na radzie nie jest jego wieczór.

• 8/1 Strzały/strzały celne 7/0

• Konrad Michalak zmienia Michała Maka.

• Kontra Lecha środkiem straciła na tempie, ale piłkarze Dariusza Żurawia utrzymali się przy piłce. Na krótko, bowiem podanie na wolne pole do Christiana Gytkjaera zostało przechwycone przez obronę Lechii.

• Lukas Haraslin decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Obija słupek bramki Jasmina Buricia!

• Żółta kartka dla Thomasa Rogne za faul na rozpędzonym Filipie Mladenoviciu.

• Dzieje się. Rzut wolny dla Lechii na lewej stronie, bardzo blisko linii bocznej "szesnastki".

• Na stadionie

• Teraz prawą stroną zaatakowali Tymoteusz Klupś z Robertem Gumnym. Bez powodzenia.

• Atak gospodarzy zatrzymany przed polem karnym Lecha.

• Druga polowa rozpoczęta!

• Nie pierwszy raz gospodarze są zabójczo skuteczni. Jeden celny strzał (przy 0 Lecha) daje prowadzenie z Kolejorzem. Artur Sobiech wykorzystał dośrodkowanie Błażeja Augustyna... przewrotką!

Kolejorz jakby nie dojechał na ten mecz. Piłkarze poruszają się ospale (pot po nich raczej nie spływa). Z taką postawą trudno urwał nawet punkcik.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem. .

• +3'Koniec pierwszej odsłony. Po bramce Artura Sobiecha Lechia prowadzi z Lechem Poznań.

• Ojciec byłby dumny ;)

• Daniel Stefański dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Nikola Vujadinović ostro potraktował Patryka Lipskiego w kole środkowym. Ten zwija się z bólu w kole środkowym.

• Gorąco w polu karnym gospodarzy. Liderowi Ekstraklasy udało się wyjść z opresji.

• Teraz w roli ofensywnej pojawił się boczny defensor Lechii. We własnej "szesnastce" powstrzymał go Tymoteusz Klupś. Korner. nie przynosi zagrożenia.

• Ostro bitą piłkę przez darko Jevticia trąca głową Nikola Vujadinović. Niecelnie.

• Przewinienie Filipa Mladenovicia blisko lewego narożnika pola karnego.

• Gospodarze w komplecie. Michał Mak może kontynuować grę.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Michał Mak. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Trzecia żółta kartka dla zawodnika Lechii. Tym razem w protokole sędziowskim znalazł się Patryk LIpski.

• Pojedynek Kamila Jóźwiaka z Karolem Filą. Pomocnik Lecha pada na murawę blisko pola karnego, ale zdaniem sędziego nie było podstaw do odgwizdania faulu.

• Wołodymyr Kostewycz szukał miejsca do dośrodkowania. Nie znalazł go. Został skutecznie powstrzymany przez dwóch lechistów.

• Strzelał teraz Darko Jevtić. Daleko od bramki.

• Błażej Augustyn - strzela z woleja, asystuje przewrotką

• W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Trałka. Na wiwat, wysoko nad bramką.

• Błażej Augustyn posyła diagonalne, kilkudziesięciometrowe podanie na prawe skrzydło do Michała Maka. A raczej taki był zamysł, bo piłkę łapie Jasmin Burić.

• Korner dla Lecha. Po centrze z lewego narożnika na dalszy słupek Thomas Rogne zgrywa do nikogo.

• Przeraźliwe gwizdy kibiców Lechii. Ich zdaniem wychodzący z kontrą Michał Mak był faulowany przez wracającego Kamila Jóźwiaka. Czysto powstrzymał rajd lechisty.

• ""Żółtkiem" upomniany został Lukas Haraslin za faul na Robercie Gumnym.

• Lukas Haraslin decyduje się na strzał. Obok bramki Jasmina Buricia.

• Gospodarze chcą uspokoić grę. Lech nie może się otrząsnąć po stracie bramki. A niewiele brakowało, by w ciągu 120 sekund stracił dwie. Na ich szczęście Michał Mak trafił w słupek.

• Żółta kartka dla Błażeja Augustyna za faul.

• Ro mogła być druga bramka dla Lechii! Słupek jednak ratuje Jasmina Buricia przed wyciąganiem piłki z siatki!

• Po stałym fragmencie gry Lech wybija piłkę w okolice swojego lewego narożnika pola karnego, skąd Błażej Augustyn czymś na wzór przewrotki zagrywa piłkę na 5. metr. Tam był Artur Sobiech, który uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

• LECHIA NA PROWADZENIU! ARTUR SOBIECH!!!

• Kontrę Lechii przerywa Pedro Tiba. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki. Ustnie upomniał kapitana Lecha.

• Na trybunach

• Gdańszczanie radzą sobie z dośrodkowaniem Darko Jevticia z narożnika.

• Goście zaatakowali lewą stroną. Najpierw wywalczyli aut na wysokości pola karnego Lechii, a po chwili korner.

• Artur Sobiech wystartował do prostopadłego podania. Thomas Rogne skutecznie "odciął" go od piłki, pozwalając jej wyjść poza linię końcową.

• Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony. Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, ale sędzia dopatrzył się faulu na Łukaszu Trałce.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obok Daniela Stefańskiego są już kapitanowie - Dusan Kuciak i Pedro Tiba.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Kiedy ostatnio Lech wywiózł z Gdańska komplet punktów? Miało to miejsce 29 listopada 2015 r. Wówczas jedyną bramkę w meczu strzelił Kasper Hamalainen.

Jak będzie dzisiaj?

• W rundzie jesiennej gdynianie wywieźli z Wielkopolski komplet punktów po bramce Flavio Paixao. Dzisiaj Portugalczyk jest na ławce rezerwowych, ale prawdopodobnie pojawi się na boisku w drugiej połowie.

• Przyda się wsparcie w meczu z liderem

• Rezerwowi Lechii Gdańsk: Zlatan Alomerović - Jakub Arak, Daniel Łukasik, Konrad Michalak, Joao Nunes, Flavio Paixao, Steven Vitoria.

Rezerwowi Lecha Poznań: Matus Putnocky - Maciej Makuszewski, Maciej Gajos, Rafał Janicki, Filip Marchwiński, Piotr Tomasik, Marcin Wasielewski.

• Witamy i zapraszamy do Gdyni, gdzie już za 20 minut rozpocznie się hit 29.kolejki LOTTO Ekstraklasy. Liderująca Lechia zmierzy się z 7. Lechem Poznań!

Paweł Stankiewicz

Mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Waldemar Wylegalski

Mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań ONLINE. Lechia Gdańsk zagra z Lechem Poznań w 29 kolejce Lotto Ekstraklasy i będzie bronić pozycji lidera. Początek meczu w sobotę o godzinie 20.30. Relacja na żywo z meczu Lechia - Lech w GOL24.pl!

Mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań ONLINE

Dwie kolejki zostały do zakończenia fazy zasadniczej. Lechia ma obecnie trzy punkty przewagi nad Legią. Wciąż toczy się walka pomiędzy tymi zespołami, aby właśnie z pierwszej pozycji przystąpić do rundy mistrzowskiej. To o tyle ważne, że jeśli Lechia obroni pierwszą pozycję, to z Legią zagra w Gdańsku, a w przeciwnym razie w Warszawie. W rundzie finałowej takie szczegóły mogą mieć duże znaczenie.

Sobotni mecz biało-zielonych z Lechem będzie miał duże znaczenie dla obu zespołów. Lechia w razie wygranej praktycznie przypieczętuje pierwsze miejsce po fazie zasadniczej. Drużyna z Poznania, po zwolnieniu trenera Adama Nawałki, zaprezentowała się w ostatnim meczu lepiej bo wygrała z Pogonią Szczecin 3:2. Wciąż jednak Lech musi szukać punktów, bo nie jest pewny gry w grupie mistrzowskiej.

Oglądaj mecz Lechia - Lech na żywo online w Player.pl >>>

- Cieszy wygrana z Pogonią. Przed nami już jednak mecz z Lechią i jedziemy do Gdańska po trzy punkty - deklaruje Dariusz Żuraw, który przejął obowiązki trenera „Kolejorza” po Nawałce.

Lechia póki co gra niemal tym samym składem z bardzo niewielkimi roszadami, więc przed sobotnim meczem z pewnością ważny będzie aspekt fizyczny. W meczu z Arką już choćby u Jarosława Kubickiego, który gra bardzo dużo, widać było problemy w tej kwestii.

- Stan fizyczny naszych zawodników jest lepszy niż murawa w Gdyni - mówi Piotr Stokowiec, trener biało-zielonych. - Wszystko jest pod kontrolą. Nie ma kontuzji, nikt nie pauzuje za kartki i jesteśmy gotowi do walki. Weszliśmy w newralgiczny okres grania co trzy dni. Wobec zagrożeń pauzą za kartki będziemy szukać rotacji, ale czy takie nastąpią, to zapraszam kibiców na mecz, aby się o tym przekonali. Zgadzam się z tym, że po niektórych zawodnikach widać, że trudy sezonu sprawiają, że mogą odczuwać problem z szybkością czy reakcją. To normalne. Regenerujemy wszystkich zawodników najlepiej jak możemy.

Piłkarze Lechii bardzo liczą na wsparcie kibiców. Wczoraj popołudniu frekwencja przekroczyła 12 tysięcy, nie licząc kibiców Lecha, których do Gdańska może przyjechać nawet blisko dwa tysiące. Biało-zieloni walcząc o mistrzostwo Polski potrzebują dopingu fanów.

- Kibice to dwunasty zawodnik. Ja też kupię dwa bilety, bo przyjeżdżają znajomi na mecz, Joao Nunes to samo. Nie bierzemy darmowych biletów tylko je kupujemy, bo tak być powinno. Chcemy finiszować skutecznie, a zasługujemy na 30 tysięcy widzów na stadionie. Styl może być lepszy, ale zaangażowania i entuzjazmu nam nie zabraknie - podkreślił Stokowiec.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań?

Mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Lechia - Lech na żywo online rozpocznie się o godz. 20:00 w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD.. Początek transmisji ze spotkaniaLechia - Lech od godz. 20:25 w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD. Mecz komentować będą Adam Marchliński i Tomasz Wieszczycki (z Gdańska). Mecz Lechia - Lech można oglądać online w internecie na platformie Canal+ Sport Online.

20:30 mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań