Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Mecz o mistrzostwo Polski?

PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)
2019-04-27 20:30

Lechia Gdańsk

1

Legia Warszawa

3

• Koniec! Legia Warszawa pokonuję 3:1 Lechię Gdańsk i wraca na pozycję lidera! Zadecydowała znakomita druga połowy gości! Teraz stołeczna drużyna robi duży krok w stronę mistrzostwa! To jeszcze nie koniec sezonu, ale to jest bardzo ważny krok! Czekamy z niecierpliwością na kolejne pojedynki!

• Carlitos świetnie wyłożył piłkę Portugalczykowi, który znakomitym technicznym strzałem pokonuje Dusana Kuciaka! To jest już po meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piękny gol! Iuri Medeiros stawia kropkę nad "i"!

• Dobre uderzenie Szymańskiego i piłka trafia w poprzeczkę! Jednocześnie sędzia doliczył 5 minut.

• Carlitos również ukarany żółtym kartonikiem.

• Błażej Augustyn ogląda drugą żółtą kartkę i to oznacza, że Lechia będzie kończyć mecz w 10!

• Nieudane uderzenie Flavio. Od bramki zaczyna Legia.

• Murawę opuścił też poturbowany Luis Rocha, a zmienił go Adam Hlousek.

• Podwójna zmiana w drużynie gości. Andre Martins schodzi, wchodzi Mateusz Wieteska.

• Znakomita interwencja Radosława Cierzniaka, tylko że przy okazji mocno poturbował Luisa Rochę.

• Karol Fila wchodzi w miejsce Daniela Łukasika.

• Andre Martins wypuścił Sebastiana Szymańskiego, który minął Dusana Kuciaka, później wyłożył piłkę Hamalainenowi! Fin musiał tylko skierować ją do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kasper Hamalainen i Legia wychodzi na prowadzenie!

• Dobry strzał z rzutu wolnego przez Sebastiana Szymańskiego, ale Dusan Kuciak zdołał odbić piłkę!

• Iuri Medeiros zmienia Michała Kucharczyka.

• Artur Sobiech uderzał na bramkę Legii. Piłka trafiła w rękę Remy'ego, ale nie ma karnego! Sędzia tylko ukarał Błażeja Augustyna za protesty.

• 25000 widzów zasiadło dzisiaj na trybunach Stadionu Energa w Gdańsku!

• Kasper Hamalainen zagrywa ręką w ofensywie i Legia traci okazję na zdobycie bramki.

• Artur Jędrzejczyk za faul na Danielu Łukasiku zostaje ukarany żółtą kartką.

• Dobre dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego. Hamalainenowi zabrakło kilku centymetrów, aby oddać strzał głową.

• Konrad Michalak zmieniony przez Mateusza Żukowskiego.

• Potężne uderzenie Carlitosa! Piłka minimalnie minęła bramkę Lechii!

• Kuriozalna sytuacja! Jarosław Kubicki nabił Pawła Stolarskiego i lecąca piłka tak zaskoczyła Dusana Kuciaka, że wpadła do bramki! Prawy obrońca nie cieszył się z bramki jako, że strzelił swojemu byłemu klubowi.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Stolarski doprowadza do remisu!

• Flavio Paixao zmienia strzelca jedynego gola - Lukasa Haraslina.

• Michał Kucharczyk marnuje 100% okazję! Otrzymał świetne podanie i jego strzał głową z 5 metrów był niecelny!

• Artur Sobiech jako pierwszy w tym meczu ogląda żółtą kartkę.

• Dobra interwencja Domagoja Antolica, który przerywa indywidualną akcję Michalaka.

• Bezpośredni strzał z rzutu wolnego Szymańskiego i znowu znakomicie broni golkiper Lechii!

• Znakomite dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego! Do strzału doszedł William Remy i gdyby nie świetna interwencja Kuciaka to mielibyśmy remis!

• Czas na drugie 45 minut!

• Lechia zasłużenie wygrywa z Legią. Stołeczna drużyna gra bez polotu, bez pomysłu. Wszystko wygląda tak jakby wracały czarne chmury, które tak często dręczyły mistrzów Polski w tym sezonie. Czy podopieczni Aleksandara Vukovicia zdołają się podnieść? Przekonamy się po 15-minutowej przerwie!

• Koniec pierwszej połowy!

• Carlitos świetnie opanował piłkę, obrócił się w stronę bramki, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany.

• Strzał z woleja Nalepy ląduje w trybunach.

• Uderzenie z dystansu Andre Martinsa było zdecydowanie zbyt słabe. Dusan Kuciak broni bez żadnego problemu.

• Daniel Stefański dolicza aż 7 minut.

• Kolejne dzisiaj fatalne dośrodkowanie Pawła Stolarskiego. Prawy obrońca Legii nie potrafi złapać rytmu.

• Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłka wylądowała jednak w rękawicach bramkarza Legii.

• Odważna próba Remy'ego. Francuz uderzył z 40 metrów i jak można się domyślić nie trafił w bramkę.

• Kompletnie nieudane zagranie Mladenovicia. Od bramki zacznie Radosław Cierzniak.

• Gdyby Artur Sobiech opanował piłkę to miałby szansę na strzał z 5 metrów! Zabrakło mu tylko trochę dokładności.

• Carlitos miał przed sobą tylko Kuciaka, ale tak długo układał sobie piłkę, że Augustyn zdążył wrócić i wybić mu ją spod nóg.

• Paweł Stolarski fauluje w ofensywie. Stracona szansa Legii.

• Mocne wstrzelenie piłki przez Pawła Stolarskiego, ale dobrze interweniują gracze Lechii.

• Konrad Michalak dograł perfekcyjnie na głową Lukasa Haraslina i skrzydłowy gospodarzy pokonuje Radosława Cierzniaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lukas Haraslin daje prowadzenie Lechii!

• Filip Mladenović w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Carlitosa! Hiszpan miałby znakomitą okazję!

• Dobre uderzenie głową Jędrzejczyka, tylko że piłka trafia prosto w Dusana Kuciaka.

• Agresywny atak Artura Jędrzejczyka w Konrada Michalaka, na razie skończyło się to tylko słowną reprymendą.

• Zamieszanie w polu karnym Legii! Zrobiło się bardzo gorąco, ale ostatecznie zawodnicy gości wybijają piłkę.

• Sędzia odwołał karnego i wyrzucił piłkę rzutem sędziowskim! Sytuacja mocno kontrowersyjna.

• Daniel Stefański ogląda jeszcze całą sytuację na monitorze VAR!

• Rzut karny dla Lechii! Artur Jędrzejczyk ofiarnie bronił, aby nie wpadł gol i odbił piłkę ręką!

• Goście zaczynają mecz od środka!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą z tunelu! Zaraz rozbrzmi pierwszy gwizdek!

• Na ławce trenerskiej Legii nie zasiądzie dzisiaj Aleksandar Vuković. Serbski szkoleniowiec Legii został zawieszony po tym jak w meczu z Lechem Poznań został wyrzucony na trybuny.

• Oczywiście te spotkanie nie będzie miało bezpośredniego wpływu na ostateczny układ tabeli Lotto Ekstraklasy. Obie drużyny mają przed sobą jeszcze po cztery mecze, a za ich plecami mocno napiera Piast Gliwice. Ekipa Waldemara Fornalika w tym momencie traci tylko 1 punkt do drużyn z Warszawy i Gdańska. Może jednak sprawdzi się przysłowie "Gdzie dwóch się kłóci tam trzeci korzysta?".

• Dwa mecze pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie zakończyły się bezbramkowymi remisami. To pokazuje jak wyrównana jest walka o mistrzostwo. Jeżeli cofniemy się trochę dalej to w bezpośrednich pojedynkach lepszą statystkę ma drużyna z Warszawy, gdyż Lechia nie wygrała z Legią od 3 lat.

• Dobry wieczór Państwu! Czas na pojedynek, który może rozstrzygnąć losy mistrzostwa Polski! Lider kontra wicelider. Lechia kontra Legia. Kto zwycięży? Na relacje LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Jacek Czaplewski

Lechia - Legia LIVE! Mecz o mistrzostwo Polski?

Lechia - Legia LIVE! Mecz o mistrzostwo Polski? ©Bartek Syta

Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa ONLINE. Nad morzem dzisiaj spotkanie na szczycie - w ramach 33. kolejki Lotto Ekstraklasy lider bez przewagi punktowej podejmie wicelidera. Te 90 minut może zaważyć o losach tytułu mistrzowskiego. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa ONLINE

Lechia drugi raz po przenosinach na bursztynowy stadion walczy o historyczne mistrzostwo. Za kadencji Piotr Nowaka cień szansy towarzyszył jej nawet do ostatniej kolejki i spotkania z Legią. Przy Łazienkowskiej nie poszła jednak na całość i ostatecznie zajęła miejsce tuż za podium, które nie dało jej nawet kwalifikacji do Ligi Europy.

Dzisiaj sytuacja jest inna - lepsza. Drużyna biało-zielonych razem z Piastem Gliwie i Legią zagwarantowała już sobie prawo gry w europejskich pucharach. A dzięki wspaniałemu zwycięstwu nad Pogonią Szczecin (4:3) oraz wygranej Lecha Poznań nad Legią (1:0) powróciła także na fotel lidera.

Wszystko jest tak naprawdę w rękach lechistów. Ewentualne zwycięstwo nad Legią pozwoli im osiągnąć trzypunktowy zapas przed ostatnią prostą, na której czekają już tylko Cracovia (wyjazd), Zaglębie Lubin (u siebie), Lech Poznań (wyjazd) oraz Jagiellonia Białystok (u siebie)...

Oglądaj mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa na żywo online w Player.pl >>>

Legia na własne życzenie skomplikowała sobie walkę o obronę tytułu. W Poznaniu nie tylko przegrała, ale także straciła dwóch zawodników oraz trenera. Cafu i Marko Vesović wypadli bowiem za żółte kartki, z kolei Aleksandar Vuković za swoje zachowanie przy linii. Drużynę poprowadzi dzisiaj więc jego asystent Marek Saganowski. Na prawej obronie za Vesovicia zagrać ma eks-lechista Paweł Stolarski, a w środku pola wracający po pauzie Andre Martins.

Sobotni hit 33. kolejki poprowadzi sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. Za VAR odpowiedzialny będzie duet Zbigniew Dobrynin i Radosław Siejka. Na trybunach zasiądzie maksymalnie 25 tys. widzów (w tym 1,5 tys. z Warszawy), bo tylu organizator zgłosił przy planowaniu imprezy masowej.

Grupa mistrzowska: Kto wygra mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa?

Przewidywane składy na mecz Lechia - Legia:

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila (Joao Nunes?), Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Flavio Paixao, Daniel Łukasik, Patryk Lipski, Jarosław Kubicki, Lukas Haraslin - Artur Sobiech.
Legia Warszawa: Radosław Cierzniak - Paweł Stolarski, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha (Adam Hlousek?) - Dominik Nagy, Andre Martins, Domagoj Antolić, Sebastian Szymański, Iuri Medeiros - Carlitos.

Nie zagrają w meczu Lechia - Legia:

Lechia: Jakub Arak, Rafał Wolski, Grzegorz Wojtkowiak
Legia: Cafu, Marko Vesović, Jarosław Niezgoda, Inaki Astiz, Radosław Majecki (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lechia - Legia 0:0 (Ekstraklasa, 09.12.2018)
Legia - Lechia 0:0 (Ekstraklasa, 04.08.2018)
Lechia - Legia 1:3 (Ekstraklasa, 11.03.2018)

Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzą stacje Canal+ Sport, TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz na stronie sport.tvp.pl, ncplusgo.pl oraz w aplikacji Canal+ Sport Online. Dla Telewizji Publicznej mecz skomentuje duet Jacek Laskowski - Robert Podoliński. W C+ usłyszymy zaś Rafała Wolskiego i Tomasza Wieszczyckiego. Studio w C+ od 20:00. Michał Wodziński porozmawia z Adamem Mandziarą i Jakubem Koseckim. Studio w TVP Sport od 19:30, a w TVP 1 od 20:15. Gośćmi Jacka Kurowskiego będą Tomasz Kłos i Sebastian Mila. Relacja LIVE z meczu Lechia - Legia w GOL24.pl od godziny 20:30. Zapraszamy!