Mecz Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)
2017-05-28 18:00

Lechia Gdańsk

4

Pogoń Szczecin

0

• Koniec spotkania! Lechia Gdańsk wysoko pokonała Pogoń Szczecin. Trzy gole Marco Paixao, jedna żegnającego się z klubem Piotra Wiśniewskiego. A więc w ostatniej kolejce zespół Piotra Nowaka gra o tytuł przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa!

• Pogramy jeszcze przez trzy minuty. Tak zadecydował sędzia Lasyk. W natarciu Pogoń.

• Zdaje się, że nie odnotowaliśmy kartki dla Wiśniewskiego.

• Akcję sam na sam ze Słowikiem zmarnował właśnie Marco Paixao.

• I jest ważna interwencja Bąka!

• Była jeszcze zmiana w Pogoni. Kowalczyk wszedł za Listkowskiego.

• i jest też po raz ostatni Mateusz Bąk! Może popisze się jakąś paradą, skoro Wiśniewski trafił?

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 4:0! CO ZA RADOŚĆ. To właśnie Piotr Wiśniewski zdobył bramkę. Euforia na trybunach, euforia w sercu Wiśni. Nawet Kuciak pobiegł do niego z gratulacjami.

• "Hej Wiśnia gol!" - śpiewa głośno publiczność.

• Jest oczekiwana zmiana w Lechii. Po raz ostatni Wiśniewski, którego przywitano wielkimi brawami! Zszedł Peszko.

• Flavio Paixao za Wolskiego. Dodajmy, ze karnego odgwizdano po zagraniu ręką Fojuta.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MARCO PAIXAO na 3:0 z rzutu karnego! Uderzył w środek i tym samym skompletował hat-tricka. To osiemnaste trafienie w tym sezonie - czyli tyle samo co Marcin Robak!

• RZUT KARNY DLA LECHII!

• Trzech zawodników rozgrzewa się po stronie Lechii. Jest w tym gronie Wiśniewski. Tymczasem Pogoń strzela gola, ale nie został on słusznie uznany. Faulowany był wcześniej Vitoria.

• Odezwali się kibice Pogoni. Grupa około 50 osób. Fani Lechii wywołują do wejścia na murawę Bąka i Wiśniewskiego. Trener Nowak jeszcze z tym zwleka.

• I od razu Matynia za Rudola.

• Kort za Cincadze.

• Z dystansu Gyurcso. Ten strzał nie zrobił wrażenia na Kuciaku. Słowak spokojnie wyłapał piłkę.

• Nieudana próba Peszki. Obok prawego słupka.

• Kibice Lechii zaproponowali piłkarzom Pogoni zdjęcie koszulek i udanie się w drogę powrotną. Tylko w mniej kulturalny sposób niż powyższe zdanie...

• Delev mocno z rzutu wolnego. Odległość była spora, ale Kuciak dla pewności rzucił się we właściwą stronę. Piłka przeszła obok lewego słupka.

• Mieliśmy dłuższą przerwę w grze, ponieważ ucierpiał Listkowski. Zszedł z boiska o własnych siłach, będzie grać dalej.

• Kartkę otrzymał Vitoria.

• Lechia nie straciła gola od przeszło 500 minut. Po raz ostatni zdarzyło się to... w Szczecinie, w przegranym 1:3 meczu z Pogonią. Kuciak dziś bezrobotny.

• Drygas efektownie złożył się do strzału. Kopnął jednak zbyt lekko, no i w Kuciaka.

• Peszko w ofensywnej akcji faulował Obsta. Przy piłce Pogoń. Kibice śpiewają "Forza BKS".

• Gramy dalej. Od środka Pogoń. Oba zespoły bez zmian.

• Słońce schowało się za chmurami, za to piłkarze powrócili z szatni. Za moment pierwszy gwizdek w drugiej odsłonie.

• 20 067 osób uprawnionych do obejrzenia tego meczu. Ile na trybunach? Stawiamy na 17 lub 18 tys.

• Koniec pierwszej połowy. Zdecydowanie lepsza Lechia zasłużenie prowadzi 2:0. Obie bramki zdobył Marco Paixao. Wracamy za kwadrans.

• Gyurcso raz jeszcze zagościł w szesnastce. Przełożył na prawą nogę i uderzył wysoko nad bramką. Dało się z tej akcji więcej wycisnąć.

• Tymczasem na trybunach islandzkie "Huh". Kapitalne wykonanie.

• Lechia jest po prostu konkretna w działaniach. Trzy szybkie podania i jest w polu karnym.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0. Obiecująca akcja zakończona dołożoną nogą Marco Paixao! Portugalczyk po raz siedemnasty w sezonie! Podawał Haraslin.

• Pogoń gra niedokładnie. Próbuje przerzutów, ale z nich wynikają najwyżej straty.

• "Piotrek Wiśniewski!" - skanduje młyn. A zaraz potem słyszymy: "Mateusz Bączek!". Tymczasem na boisku ostro. Irytuje się trener Nowak na brak reakcji ze strony sędziego.

• Blisko drugiego gola! Wolski bezpośrednio z wolnego, Słowik wybił na róg.

• Kartka dla Borysiuka. 23 minuty gry i cztery kartki. Sporo.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Lechii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową skierował do siatki Marco Paixao. Szesnaste trafienie Portugalczyka w tym sezonie. Jeszcze dwa i dogoni Marcina Robaka w klasyfikacji strzelców.

• Ponownie Gyurcso. Szedł sam, bo nikt nie nabiegał. Stracił. A teraz kartka dla Rudola. Sporo tych "żółtek" na początku...

• Gyurcso w polu karnym, próba dryblingu, potem wrzutki i nic. Piłka w rękach Kuciaka.

• Cincadze otrzymał żółtą kartkę.

• Haraslin faulowany przez Drygasa. Pierwsze ostrzeżenie od sędziego Lasyka.

• Delev wrzuca, Gyurcso kończy głową. Obok prawego słupka. Niezła akcja.

• Nunes dostał kartkę, wcześniej uderzał Wolski, ale nad bramką.

• Początek spokojny. Pogoń próbuje utrzyma się przy piłce na połowie Lechii. Różnie to wychodzi.

• Pierwszy gwizdek - gramy! Od środka gospodarze. Obie drużyny w podstawowym komplecie strojów. Głośny doping niesie się po widowni. W sektorze gości kilkanaście osób.

• Piłkarze na murawie. "Na zawsze z Gdańską Lechią - Bączek i Wiśnia - dziękujemy!" - taki transparent wisi w młynie wraz z podobiznami piłkarzy, których dzisiaj żegnamy.

• Jaka będzie frekwencja? Skoro piętro jednej z trybun zostało otwarte i tam część kibiców zajmuje miejsca, to możemy spodziewać się około 17 tys. widzów. W przerwie spiker poda precyzyjną liczbę.

• W sektorze gości nie ma ani jednego kibica Pogoni.

• Kibice rozkładają transparent z podobiznami Bąka i Wiśniewskiego.

• Obie drużyny od paru minut rozgrzewają się na boisku. Z głośników przebój AC/DC.

• Być może na trybunach zasiądzie Maciej Skorża, który po sezonie przejmie schedę po Kazimierzu Moskalu. Formalnie jeszcze nie jest trenerem Pogoni.

• O co walczy Pogoń? Właściwie tylko o to, by zakończyć sezon na siódmym miejscu. W grupie mistrzowskiej przegrała cztery razy, raz zremisowała. W ostatniej kolejce 0:4 z Wisłą w Krakowie.

• Lechia traci do liderującej Legii tylko dwa punkty. Tylko zwycięstwo utrzyma ją w grze o wszystko - włącznie z tytułem. W ostatniej kolejce zagra właśnie w Warszawie.

• Trener Nowak chciałby wpuścić obu na boisko. Te zmiany uzależnia jednak od wyniku; mecz musi być kontrolą.

• "Mateusz Bączek!" - skandowali przed momentem pierwsi kibice, którzy weszli na stadion. Dzisiaj rezerwowy bramkarz rozegra swój ostatni mecz w Lechii, tak samo jak i Piotr Wiśniewski. Obaj to żywe legendy klubu. Pierwszy przebył drogę od A-klasy do Ekstraklasy, drugi występuje nieprzerwanie od wiosny 2005 roku.

• Ławka rezerwowych Pogoni: Henger, Kort, Matynia, Kitano, Kowalczyk, Jopek.

• Ławka rezerwowych Lechii: Bąk, Janicki, Mak, Mila, Wiśniewski, F. Paixao, Stolarski.

• Pogoń z wracającym Fojutem. Między słupkami stanie Słowik a nie jak ostatnio Henger (trudno się dziwić, bo zawalił mecz z Wisłą). Nie ma ani Rapy, ani Frączczaka, ani też Matrasa, który od lipca zagra w Lechii.

• Poznaliśmy wyjściowe składy. Lechia bez zaskoczeń. Wraca po pauzie Haraslin. Na ławce zaczyna Janicki, bo dobrze spisuje się Vitoria. Nie ma kontuzjowanego Wawrzyniaka.

• Niecała godzina pozostała do rozpoczęcia meczu w Gdańsku - ostatniego na Stadionie Energa w tym sezonie. Jest bardzo ciepło i słonecznie. Zraszacze działają pełną parą.

Jacek Czaplewski

Lechia – Pogoń LIVE! Żegnają legendy, witają puchary?

Lechia – Pogoń LIVE! Żegnają legendy, witają puchary? ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin ONLINE. Jeżeli biało-zieloni chcą pozostać w grze o tytuł, to muszą bezwzględnie wygrać. Początek o 18:00. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin ONLINE

Pogoń w grupie mistrzowskiej jest dostarczycielem punktów. Przegrała cztery mecze, tylko jeden zremisowała (bramki 1-10). Tydzień temu poległa w Krakowie, przegrywając z Wisłą 0:4. Wszystkie gole publika obejrzała jeszcze przed przerwą.
Grzmiał do kamery kapitan Rafał Murawski ("To jakiś cyrk!"), ale na dobrą sprawę takiego właśnie wyniku można było się spodziewać, skoro zagrało kilku młodych i zupełnie niedoświadczonych graczy.

W Szczecinie zapewniają, że będą chcieli postawić się Lechii. Myślami są już chyba jednak bardziej przy kolejnym sezonie. Pierwsze karty zostały odkryte – w tygodniu przedstawiono nowego trenera. Maciej Skorża, bo o nim mowa, formalnie zacznie pracę po odejściu Kazimierza Moskala. Obaj byli we wtorek gośćmi prezesa Jarosława Mroczka na jego urodzinach. Skorży można też się spodziewać w niedzielę na trybunach w Gdańsku. Czy jego obecność podziała mobilizująco na zawodników? Paru tzw. "pierwszego wyboru" znów nie zagra – m.in. Mateusz Matras, który od lipca będzie w Lechii.

Lechia jest o krok od zagwarantowania sobie tego o co zabiega od 2014 roku, kiedy pakiet większościowy przejął niemiecki biznesmen Franz Josef Wernze. Kibice bardzo chcieliby tytułu, ale na kwalifikacje do Ligi Europy również się nie obrażą. Tego nie mieli przecież od 80. i pamiętnego dwumeczu z Juventusem Turyn. Zwycięstwo z Pogonią jest obowiązkiem, bo w ostatniej kolejce czeka wyjazd na Łazienkowską. - Będziemy chcieli zaatakować od pierwszych minut. Będzie nam zależało na tym, by szybko strzelić bramkę i ułatwić sobie grę – zapewnia Rafał Wolski, który jest w niezłej formie. Niewykluczone, że w środę otrzyma powołanie do reprezentacji Polski.

Ten mecz będzie szczególny z jeszcze jednego powodu. Ostatni raz przed gdańską widownią w roli zawodników Lechii przedstawią się bramkarz Mateusz Bąk, który przebył drogę od A-klasy do Ekstraklasy, oraz Piotr Wiśniewski, który występuje w klubie nieprzerwanie od wiosny 2005 roku. Trener Piotr Nowak chciałby obu wpuścić na boisku. Ten plan uzależnia jednak od wyniku. Jeśli będzie pod kontrolą, to dostaną szanse. Jeżeli nie – być może pozostanie im runda honorowa wokół stadionu po ostatnim gwizdku. - - Chciałbym żeby pożegnania wyglądały imponująco, ale nie wiem jak się mecz ułoży. Najlepiej pożegnać się zwycięstwem. Dwie zmiany będę chciał zarezerwować, bo kibice będą chcieli ich godnie pożegnać. Ja to szanuję i respektuję, ale na wszystko muszę patrzeć przez pryzmat potrzeb zespołu i być odpowiedzialny. Chciałbym ich uhonorować, bo nasza współpraca przez 1,5 roku była bardzo dobra. Zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja pod koniec meczu, ale na pewno Bąk i Wiśniewski będą w meczowej "18" – wyjaśnił Nowak.

Sonda

Kto wygra mecz Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin?

Nie zagrają:

Lechia: Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak (kontuzje), Simeon Sławczew? Grzegorz Kuświk?
Pogoń: Cornel Rapa (kontuzja), Mateusz Matras (pauza za żółte kartki),, Dawid Kudła (kontuzja), Adam Frączczak?

Przypuszczalne składy:

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Paweł Stolarski, Rafał Janicki, Mario Maloca, Joao Nunes – Milos Krasić, Ariel Borysiuk, Lukas Haraslin, Rafał Wolski, Sławomir Peszko – Marco Paixao.

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik – Dawid Niepsuj, Sebastian Rudol, Jarosław Fojut (?), Hubert Matynia – Spas Delew, Rafał Murawski, Dawid Kort, Kamil Drygas, Adam Gyurcso - Marcin Listkowski.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Pogoń – Lechia 3:1 (Ekstraklasa, 22.04.2017)
Lechia – Pogoń 1:1 (Ekstraklasa, 05.11.2016)
Lechia – Pogoń 2:0 (Ekstraklasa, 19.04.2016)

Mecz Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi Eurosport 1. Wstęp od 17:30, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Relacja LIVE z meczu Lechia – Pogoń w GOL24.pl