Mecz Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka
2018-07-27 18:00

Lechia Gdańsk

1

Śląsk Wrocław

1

• Lechia Gdańsk powinna wygrać ze Śląskiem, ale Flavio Paixao wykorzystał tylko jeden z dwóch rzutów karnych, a w drugiej połowie zmarnował stuprocentową sytuację. WKS przed porażką uchronił Piotr Celeban. Po dwóch kolejkach Śląsk i Lechia mają po cztery punkty.

• Szymon Marciniak gwizdnął po raz ostatni. Lechia przed własną publicznością zremisowała ze Śląskiem 1:1!

• Niezłe dośrodkowanie Farshada z rzutu rożnego, ale piłka przeszła tuż obok dwóch zawodników Śląska.

• Podanie w pole karne do Arkadiusz Piecha, ale napastnik Śląska nie zdołał wyprzedzić defensora Lechii.

• Arbiter doliczył cztery minuty do drugiej części gry.

• Zespół Śląska cofnął się po zdobyciu bramki, ale biało-zieloni nie są w stanie przebić się przez defensywne szyki wrocławian.

• Prostopadła piłka do Flavio Paixao. Portugalczyk nie miał jednak z kim jej rozegrać. Wycofał zatem futbolówkę do Jarosława Kubickiego, ale jego strzał został zablokowany.

• Dośrodkowanie Farshada z rzutu rożnego. Najwyżej do piłki wyskoczył Piotr Celeban, który ubiegł Dusana Kuciaka i wpakował ją do siatki.

• GOOOOOOOOL! PIOTR CELEBAN! 1:1!

• Augusto dośrodkował z rzutu rożnego. Niewiele brakło, a do futbolówki doszedłby Marcin Robak.

• W odpowiedzi akcja Śląska. Marcin Robak strzelał z ośmiu metrów, ale w boczną siatkę.

• Świetny kontratak Lechii. Kapitalnie podawał do Flavio Paixao Karol Fila. Portugalczyk mocno uderzył po bliższym rogu, ale trafił w słupek!

• Ostatnia zmiana w meczu. Mateusz Radecki zastąpił Macieja Pałaszewskiego.

• Farshad oddał futbolówkę do Roberta Picha. Ten od razu uderzał, ale w środek bramki.

• Karol Fila zastępuje ukaranego niedawno żółtą kartką Joao Nunesa.

• Dobrze zapowiadająca się akcja Lechii spełzła na niczym. Paweł Stolarski wyjechał z futbolówką poza boisko.

• Augusto dogrywał z rzutu rożnego. Doszedł do piłki Wojciech Golla, ale w jego strzale nie było mocy. Futbolówka w rękawicach Kuciaka.

• Silny, ale niecelny strzał Kamila Dankowskiego z rzutu wolnego. Od bramki zacznie Kuciak.

• Robert Pich zatrzymany nieprzepisowo przez Joao Nunesa. Defensor Lechii obejrzał żółty kartonik.

• Paweł Stolarski zastąpił wyróżniającego się w ekipie Lechii Haraslina.

• Michał Chrapek opuścił boisko. W jego miejsce na placu gry zameldował się Robert Pich.

• Zmiana też w drużynie Śląska. Marcin Robak wszedł w miejsce Damiana Gąski.

• Pierwsza roszada w ekipie Lechii. Ariel Borysiuk zmienił Michała Maka.

• Ostre wstrzelenie piłki przez Joao Nunesa. Jakub Słowik cofał się w stronę swojej bramki, bo piłka niebezpiecznie do niej zmierzała. Ostatecznie poszybowała nieznacznie nad poprzeczką.

• Damian Gąska podjął natychmiastową decyzję i uderzył po długim rogu. Kuciak wyciągnął się jak długi, ale nie sięgnął piłki, która przeszła minimalnie obok słupka.

• Znowu na bramkę Kuciaka uderzał Mateusz Cholewiak. Tym razem niecelnie.

• Dogrywał z prawej strony Dankowski. Obrońca Lechii wybił piłkę prosto pod nogi Mateusza Cholewiaka. Ten uderzał tuż zza pola karnego, ale Kuciak zdołał trącić futbolówkę na poprzeczkę!

• Lukas Haraslin przeprowadził udany rajd lewą stroną i wstrzelił piłkę na siódmy metr, gdzie wbiegał Flavio Paixao. Portugalczyk uderzał na wślizgu, ale niecelnie.

• Po rzucie rożnym strzał głową oddał Błażej Augustyn. Obrońca Lechii pomylił się niewiele.

• Szybka kontra Lechii. Lukas Haraslin otrzymał doskonałe podanie, ale zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji. Ostatecznie oddał strzał, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Arkadiusz Piech otrzymał podanie od Mateusza Cholewiaka. Uderzał z dość ostrego kąta, ale niecelnie.

• Dobre podanie do Michała Maka. Damian Gąska zatrzymał akcję Lechii, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Początek drugiej połowy. Zaczęli zawodnicy Śląska.

• Lechia w pierwszej połowie wykonywała dwa dwa rzuty karne, ale Flavio Paixao wykorzystał tylko pierwszą jedenastkę. Za sprawą pomyłki Paixao przy drugim rzucie karnym Śląsk wciąż pozostaje w grze o punkty.

• Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi do przerwy 1:0 po golu Flavio Paixao z rzutu karnego.

• Pociągnął dynamicznie prawy skrzydłem z futbolówką Michał Mak. Jego wrzutka pozostawiała jednak sporo do życzenia.

• Sędzia Marciniak doliczył dwie minuty do pierwszej części gry.

• Lukas Haraslin dorzucił piłkę do niepilnowanego Michała Maka. Skrzydłowy Lechii zmarnował jednak dogodną sytuację.

• Kontratak Lechii. Michał Mak wycofał piłkę na 16. metr, ale żaden z zawodników gospodarzy nie wykończył tej akcji.

• Indywidualna akcja Arkadiusza Piecha zakończona słabym strzałem.

• Patry Lipski obejrzał żółtą kartkę. To już trzeci żółty kartonik dla zawodnika Lechii.

• Michał Chrapek dośrodkował piłkę w kierunku Piotra Celebana, ale obrońca Śląska nie dał rady odegrać celnie futbolówki.

• Arkadiusz Piech zatrzymany faulem przez Daniela Łukasika. Marciniak pokazał zawodnikowi Lechii żółty kartonik.

• Nie ma gola po rzucie karnym! Flavio chciał pokonać Słowika podcinką, ale bramkarz Śląska nie dał się zaskoczyć!

• Drugi rzut karny dla Lechii! Znowu faulował Mateusz Cholewiak.

• Lechia miała okazję na szybki atak. Nic z tego nie wyszło. Nieatakowany przez nikogo Flavio Paixao popełnił prosty błąd techniczny.

• Żółta kartka. Szymon Marciniak pokazał ją Filipowi Mladenoviciowi.

• Jeszcze jeden rzut wolny dla wrocławian. Z prawej strony wstrzelił futbolówkę Augusto, a po nieudanej interwencji obrońcy Lechii Wojciech Golla szczupakiem wpakował piłkę do siatki! Liniowy podniósł chorągiewkę. Był spalony. Bramka nieuznana.

• Patryk Lipski próbował z lewej strony dorzucić piłkę w pole karne, ale skutecznie interweniował Piotr Celeban.

• Fatalne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka opuściła boisko.

• Lukas Haraslin oddał piłkę do Filipa Mladenovicia. Gracz Lechii zablokowany. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Zawodnik Śląska na pozycji spalonej.

• Mocno uderzył na bramkę Dusana Kuciak Arkadiusz Piech. Golkiper Lechii odbił piłkę na rzut rożny.

• Lechia objęła prowadzenie. Flavio Paixao precyzyjnie uderzył po ziemi w lewy róg bramki Jakuba Slowika.

• GOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO! 1:0 DLA LECHII!

• Szymon Marciniak nie zmienił swojej decyzji! Rzut karny!

• Jednak analiza VAR. Szymon Marciniak sprawdzi sytuację, po którym przed chwilą podyktował rzut karny.

• Rzut karny dla Lechii! Lukas Haraslin zaczepiony przez Mateusza Choolewiaka. Szymon Marciniak nie wahał się ani chwili. Jedenastka!

• Było groźnie pod bramką Śląska. Dogranie z prawej strony wzdłuż linii piątego metra. Niezbyt pewnie, ale oddalił zagrożenie Wojciech Golla.

• Kolejny rzut wolny z lewej strony dla wrocławian. Michał Chrapek wrzucał w szesnastkę, ale zagrał prosto na głowę defensora Lechii.

• Augusto krótko z rzutu wolnego do Pałaszewskiego, ale pomocnik Śląska zbyt słabo zagrywał w pole karne.

• Pierwszy gwizdek sędziego Szymona Marciniaka. Mecz w Gdańsku już się zaczął!

• Minuta ciszy upamiętniła zmarłego niedawno Romana Korynta, legendę Lechii Gdańsk.

• W ostatnich trzech meczach Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław padło aż 13 bramek. Czy dzisiaj również nie zabraknie goli?

• Starcie Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław to mecz przyjaźni dla kibiców. Do Trójmiasta z Dolnego Śląska wybrała się spora grupa sympatyków WKS-u.

• Rezerwowi Śląsk: Wrąbel, Cotra, Pich, Pawelec, Radecki, Tarasovs, Robak.

• Rezerwowi Lechia: Alomerović, Chrzanowski, Stolarski, Borysiuk, Sopoćko, Fila, Arak.

• Lechia radzić sobie musi bez zawieszonego na trzy miesiące Sławomira Peszki. To kara za bezmyślne kopnięcie Arvydasa Novikovasa. Patrząc na frustrację uczestnika mistrzostw świata w Rosji można się jednak zastanawiać, czy to osłabienie, czy może raczej... wzmocnienie drużyny.

• Lechia i Śląsk do meczu rozpoczynającego 2. kolejkę podchodzą z trzema punktami na koncie. Lechiści pokonali w Białymstoku Jagiellonię po golu Flavio Paixao, natomiast Śląsk wygrał 3:1 z Cracovią. Jedną z bramek dla wrocławian zdobył Jakub Kosecki, który właśnie odszedł do tureckiego drugoligowca - Adana Demirspor.

• W meczu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy gdańska Lechia podejmie Śląsk Wrocław. Biało-zieloni po raz pierwszy w sezonie zagrają przed własną publicznością. Zapraszamy na relację na żywo!

Kaja Krasnodębska

Lechia - Śląsk LIVE! Peszko na trybunach, a goście w formie

Lechia - Śląsk LIVE! Peszko na trybunach, a goście w formie ©Fot. Tomasz Holod / Polska Press

Mecz Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław ONLINE. W każdym z czterech ostatnich starć Lechii ze Śląskiem gospodarz strzelał po trzy gole. Gdańszczanie zrobią wszystko, aby przedłużyć tę serię. Nawet bez Sławomira Peszki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław ONLINE

Polski kibic nie ma w ostatnich dniach nawet chwili wytchnienia. Start centralnych rozgrywek, europuchary i już niecałe 24 godziny po zakończeniu boju Górnika Zabrze ze słowackim AS Trenczyn kolejne mecze najlepszej z krajowych lig.
Na inaugurację 2. kolejki niezwykle przyjemne spotkanie. Na trybunach mecz przyjaźni, na boisku można spodziewać się wielu goli. W ostatnich czterech starciach pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Lechią Gdańsk gospodarze zawsze zdobywali po trzy gole.

Prawem serii zwyciężyć powinni więc podopieczni Piotra Stokowca. Wydaje się, że mają ku temu wszelkie argumenty. Przede wszystkim dobry mecz w Białymstoku. który nieco niespodziewanie zakończył się ich zwycięstwem 1:0. Gol zdobyty przez Flavio Paixao w pierwszej połowie wystarczył, ale na dobrą sprawę mogło zakończyć się też wyższym wynikiem. Białostoczanie okazali się praktycznie bezbronni, wobec kolejnych ataków Lechii. Nie to jednak zostało zapamiętane po pierwszej kolejce, a brutalny faul Sławomira Peszki na Arvydasie Novikovasie. Zawieszenie na trzy miesiące oraz grzywna to najwyższa kara wydana kiedykolwiek przez Komisję Ligi. W tym wypadku wydaje się jednak być właściwą.

Oglądaj mecz Lechia - Śląsk na żywo online w Player.pl >>>

Stokowiec więc musi radzić sobie bez reprezentanta Polski. Na razie w składzie zabraknie również kadrowicza z Indonezji. Egy na razie błyszczy poza boiskiem i trenuje z zespołem rezerw. Dzięki temu ma wdrożyć się do ciężkiej pracy oraz lepiej zapoznać z realiami polskiego futbolu. W piątek możemy także nie zobaczyć powracających dopiero do zdrowia Rafała Wolskiego oraz Stevena Vitorię. Znacznie większe pole manewru ma Tadeusz Pawłowski. On nie może jedynie brać pod uwagę Jakuba Koseckiego, gdyż ten przed kilkoma dniami opuścił Wrocław.

Z ekstraklasą pożegnał się jednak bramką. Pod koniec meczu z Cracovią ustalił wynik na 3:1. Wcześniej gole zdobywali również Piotr Celeban oraz Augusto, a z dobrej strony pokazywali się sprowadzeni w tym okienku Damian Gąska czy Farshad Ahmadzade. Śląsk może więc patrzec w nowy sezon optymistycznie, zwłaszcza że w jego szeregi dołączył Łukasz Broź. Defensor miewał dobre momenty zarówno w Widzewie Łódź jak i Legii Warszawa.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Jest i on. Po nieudanym dla Polaków mundialu w Rosji powraca na ekstraklasowe murawy. W ubiegły weekend wcielił się w rolę sędziego VAR, teraz będzie arbitrem głównym otwierającego drugą kolejkę starcia w Gdańsku. Przed wyjazdem na mundial, nim rozpoczął przygotowania w Arłamowie, w ubiegłym sezonie poznał zarówno jedną jak i drugą ekipę. Mecze wrocławian prowadził dwukrotnie, ekipę z Trójmiasta spotkał jeden raz więcej.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław?

Przewidywane składy na mecz Lechia - Śląsk:

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Paweł Stolarski, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Michał Mak, Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik, Patryk Lipski, Lukas Haraslin - Flavio Paixao.

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Wojciech Golla (Igors Tarasovs?), Mateusz Cholewiak - Robert Pich, Augusto, Michał Chrapek, Maciej Pałaszewski, Farshad Ahmadzadeh - Arkadiusz Piech.

Nieobecni w meczu Lechia - Śląsk:

Lechia Gdańsk Sławomir Peszko (zawieszenie), Rafał Wolski, Steven Vitoria (kontuzje), Egy Maulana Vikri
Śląsk Wrocław Wojciech Golla (?)

Wynik w poprzedniej kolejce:

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (Flavio)
Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1 (Celeban, Augusto, Kosecki)

Ostatnie bezpośrednie starcia:

30 kwietnia 2018: Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 3:1 (Kosecki x2, Robak - Peszko)
1 grudnia 2017: Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:1 (Paixao x2, Flavio - Madej)
28 lipca 2017: Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 3:2 (Celeban x2, Kosecki - Paixao x2)
9 grudnia 2016: Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:0 (Flavio x2, Kuświk)
6 sierpnia 2016: Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 0:0

Mecz Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 2. W internecie mecz dostępny w aplikacji Eurosport Player i na platformie IPLA TV. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 18:00. Relacja LIVE w GOL24.pl