Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

3

3 1 połowa

Zagłębie Lubin

3

• Koniec spotkania! To nieprawdopodobne, że Lechia tego meczu nie wygrała! Czyżby kluczowym momentem była sytuacja, której przy wyniku 3:0 nie wykorzystał Artur Sobiech? Brawa dla Zagłębia za walkę i udaną pogoń!

• W niebywałych tarapatach jest Lechia. Znowu mogła stracić bramkę!

• Toż to szok! Wprowadzony Mares pakuje piłkę do bramki. Zagłębie od 0:3 do 3:3!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! NIEBYWAŁE!!! Mares na 3:3!!!

• Jeszcze cztery minuty potrwa to spotkanie. Tyle doliczył arbiter z Kluczborka.

• Hładun dobiegł do piłki zanim uczynił to Haraslin. Nerwowa końcówka z obu stron!

• Ważna interwencja Kuciaka, który złapał piłkę przed linią. Kibice nagrodzili go brawami.

• To Zagłębie atakuje w końcówce. Gwizdy na trybunach. Czy lechiści wytrzymają tę próbę?

• Nie ma czwartej bramki dla Lechii. Borysiuk kopnął obok. Słaba próba.

• Wolny! Ręka tuż przed szesnastką. Jest kartka dla Balicia.

• A może jednak i to nie będzie rzut karny. Sędzia sprawdza na wideoweryfikacji czy ręka była w polu karnym, czy tuż przed nim.

• RZUT KARNY DLA LECHII! Flavio wywalczył jedenastkę.

• I to już ostatnia zmiana w meczu. W miejsce kontuzjowanego Fili pojawił się Nunes.

• W miejsce Wolskiego pojawił się Sopoćko.

• Lechia wraca do swojej gry. Borysiuk kopnął jednak z dystansu z rywala. Zapowiada się bardzo emocjonująca końcówka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Starzyński na 2:3!

• RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA!

• No i proszę państwa mamy analizę VAR! A po niej decyzja musi być jednoznaczna.

• Czyżby karny dla Zagłębia?! Augustyn dotknął piłki ręką w szesnastce.

• I jeszcze jedna zmiana (ostatnia) u gości: za Tuszyńskiego wszedł Mares. Jeszcze nie wszystko stracone?

• Sędzia wrócił do akcji i ukarał Nalepę.

• Gwizdy na trybunach. Kibice domagali się odgwizdania karnego dla Lechii. Tymczasem... znowu akcja Bohara. Mało brakowało.

• Gościom wreszcie coś wyszło. Dobre wyjście z własnej połowy, Starzyński odgrywa do Bohara, a ten trafia przy prawym słupku. Ładny gol zmiennika.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bramka dla "Miedziowych"!

• Kartkę otrzymał Pakulski za nakładkę na Haraslinie.

• W końcu jakiś strzał na bramkę Kuciaka. Słowak wybija na rzut rożny.

• Lechia nieco zwolniła. Nie musi zresztą forsować tempa. Akcje bramkowe i tak przychodzą jej z nadzwyczajną łatwością.

• POPRZECZKA! Ależ blisko Sobiech. Uderzał głową z paru metrów.

• Matuszczyk został ukarany żółtą kartką. Spóźniony atak, ucierpiał Wolski.

• Trener Lewandowski postawił na ofensywę. Ale czy taki wynik w ogóle można odrobić?

• Gramy dalej! Od środka Zagłębie, które kompletnie zawiodło w pierwszej odsłonie.

• I są też roszady po stronie gości...

• Borysiuk pojawił się za Łukasika.

• Koniec pierwszej odsłony. Działo się! Sobiech wykorzystał wszystkie trzy sytuacje i tym samym ustrzelił hat-tricka. Prowadzenie Lechii wydaje się być niezagrożone. Wracamy do was za kwadrans.

• Blisko czwartego gola... Sobiecha! Kubicki dograł mu w polu karnym, ale minimalnie za daleko od jego nogi.

• Flavio z dystansu bardzo niecelnie. Sędzia doliczył trzy minuty.

• I ponownie wrzucał Wolski - tym razem do rąk Hładuna. Problemem Zagłębia w takich momentach jest przejście do kontrataku. Za wolno, zbyt przewidywalnie.

• Guldan wybija na rożny. Z wolnego dośrodkowywał Wolski.

• Zagłębie zwolniło akcję. W efekcie nie ma kontrataku tylko jest atak pozycyjny. Lechia zdążyła wrócić i nie dopuścić do sytuacji strzeleckiej.

• Haraslin! Slalom w gęsto obsadzonym polu karnym. Mija jednego, wbiega przed drugiego, ale strzał zablokowany.

• Haraslin w poszukiwaniu Flavio. Wrzutka jednak za słaba. Lechia dalej w posiadaniu piłki. Fila wywalczył rzut rożny.

• Kartką ukarany został Lewandowski. Nadepnął na stopę Pakulskiego.

• Tym razem przeciągnięta wrzutka Haraslina. Z perspektywy Lechii duża szkoda, ponieważ kilku zawodników nabiegało na pole bramkowe.

• Pochwalić należy za grę Lewandowskiego. Dobrze się ustawia, dużo walczy, no i pomógł zdobyć jedną z bramek.

• Zagłębie nie radzi sobie także ze stałymi elementami gry. Przed chwilą kompletnie nie wyszedł mu rzut rożny.

• Haraslin uderza, lecz obok bramki. Oprawa ultrasów Lechii:

• Po paru minutach sędzia zdecydował się wznowić mecz.

• Stadion zadymiony przez race, dlatego spotkanie zostało na moment przerwane.

• Niebywała historia! Sobiech potrzebował ledwie 25 minut gry, żeby ustrzelić klasycznego hat-tricka. Tym razem trafia z bliska kolanem po wrzutce od Wolskiego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SOBIECH PO RAZ TRZECI!

• Pakulski nie radzi sobie na wahadle. Zresztą to nie jest jego pozycja. Trochę został dziś wrzucony "na konia". A przypomnijmy, że tydzień temu po wejściu z ławki zdobył debiutancką bramkę w Ekstraklasie.

• Sobiech upomniany przez sędziego, bo zahaczył rywala.

• Kuciak piąstkuje na 40 metr. Z rożnego dośrodkowywał Starzyński. Zagłębie na razie bez argumentów. Trener Lewandowski siedzi na ławce i zastanawia się co mógłby zmienić.

• W młynie transparent "Ultras Lechia", a nad nim sektorówka dwunasty zawodnik i setki flag na kijach. Kibice od paru minut śpiewają, że ich drużyna ma lidera Ekstraklasy.

• Doskonałe zachowanie Haraslina! Słowak wygrał pojedynek z Pakulskim, potem przemknął przy linii końcowej i na pełnym gazie dograł do Sobiecha. Takiej sytuacji napastnik zmarnować nie mógł - drugi gol w meczu i zarazem drugi w sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOL! SOBIECH PO RAZ DRUGI!

• Ze statystyk wynika, że Flavio Paixao ma sześć goli i asystę.

• Tym razem to Sobiech szukał adresata w polu bramkowym. Piłka została jednak wybita - przez Balicia we współpracy z Kopaczem.

• Szybka akcja Lechii zwieńczona trafieniem byłego reprezentanta Polski i gracza klubów niemieckich. Asystę zapisał Flavio Paixao, który dośrodkował do niego z prawej strony. A kluczowe podanie (asystę drugiego stopnia) dopisuje Lewandowski.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! SOBIECH na 1:0!

• Pięknie Wolski uwolnił się spod opieki dwóch rywali. Kubicki odgrywa za linię obrony, ale niedokładnie. Lechia powinna była wycisnąć więcej z tej sytuacji.

• Na szczęście Łukasik może kontynuować mecz. Wrócił już na murawę po interwencji sztabu medycznego. W tabeli obie drużyny dzielą ledwie dwa punkty.

• Dziwna sytuacja. Otóż Lewandowski wjechał w Łukasika. Potrzebna jest pomoc zawodnikowi Lechii. Czekamy na wznowienie gry.

• Lechia konstruuje pierwsze akcje. Na razie brakuje dokładności pod bramką Zagłębia.

• Zaczęli. Lechia w biało-zielonym pasiaku, Zagłębie na pomarańczowo.

• Widzów niestety mało. Na trybunach zasiadł m.in. Sławomir Peszko. Skrzydłowy wciąż musi pauzować za faul na Arvydasie Novikovasie (1. kolejka).

• Za moment pierwszy gwizdek Jarosława Przybyła. W ostatnim bezpośrednim spotkaniu padł wynik 0:0.

• Co u "Miedziowych"? Przed derbami ze Śląskiem Wrocław sugerowano w mediach, że zagrożona jest pozycja trenera Mariusza Lewandowskiego. Rezultat 4:0 rozwiał jednak wszelkie wątpliwości.

• Szansę od trenera Piotra Stokowca otrzymuje także drugi piłkarz zamieszany w aferę z Brzeźna - Mateusz Lewandowski. Zacznie na lewym boku obrony.

• Ciekawi nas, jak Lechia pozbiera się po Wiśle, ale i jak po kontuzji (zerwane więzadło krzyżowe przednie) zagra Rafał Wolski. Pomocnik po raz pierwszy od lutego (!) zaprezentuje się w Ekstraklasie. Minuty w tym sezonie już zebrał, ale w rezerwach.

• Przekaz pozytywny - to cechuje Lechię w tym sezonie. Po 2:5 przy Reymonta w Krakowie Dusan Kuciak powiedział krótko: Nie załamujemy się. Ta porażka to zwycięstwo na przyszłość.

• Kluczowe pytanie przed meczem brzmi następująco: Czy Lechia podniesie się po mocnym dzwonie od Wisły Kraków? Witamy z chłodnego dziś Gdańska, gdzie być może wyłoniony zostanie nowy-stary lider Lotto Ekstraklasy.

Paweł Stankiewicz

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Lechia Gdańsk w sobotę zagra z Zagłębiem Lubin na Stadionie Energa w meczu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy. Początek o godzinie 18. Biało-zieloni powalczą o odzyskanie fotela lidera, bo w piątek Wisła Kraków niespodziewanie przegrała 1:2 w Szczecinie z Pogonią.

Oglądaj mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin na żywo online w Player.pl >>>

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE

Zagłębie Lubin także dobrze zaczęło sezon i ma tylko dwa punkty mniej od Lechii.
Poprzednia kolejka była zdecydowanie bardziej udana dla piłkarzy z Lubina, którzy wygrali derby ze Śląskiem Wrocław 4:0. Lechia tymczasem przegrała po raz pierwszy w tym sezonie - w Krakowie z Wisłą 2:5. Obaj trenerzy będą mieli ból głowy z doborem składu. W zespole biało-zielonych za żółte kartki pauzują Filip Mladenović i Patryk Lipski.

Trener Lechiik zdradził, że w meczowej "18" znajdą się Rafał Wolski i Konrad Michalak. Z kolei Zagłębie straciło Alana Czerwińskiego, który zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Na jego miejsce wskoczył Jakub Tosik, ale w Gdańsku nie zagra, bo musi pauzować za nadmiar żółtych kartek.

Sobotni mecz będzie okazją do spotkania starych znajomych. W Zagłębiu nie brakuje piłkarzy, którzy mają za sobą przeszłość w zespole biało-zielonych. W Lechii są osoby w przeszłości związane z klubem z Lubina. Na pierwszy plan wysuwa się trener Piotr Stokowiec, który wprowadził Zagłębie do Lotto Ekstraklasy i potem zagrał z tym klubem w europejskich pucharach. Teraz pracuje w Gdańsku i wykonuje kawał świetnej roboty.

Liga Mistrzów wraca do domu. Nowe studio Polsatu robi wrażenie >>>

- Jestem pochłonięty codziennością i zadaniami, które mamy w Lechii i naprawdę nie myślę w tych kategoriach, że zagramy przeciwko mojemu byłemu klubowi. Szczerze, na razie tego nie czuję. Może to przyjdzie. Każdy mecz jest dla mnie szczególny i nie mam prywatynych odczuć. Nie byłoby dobrze, żeby zawodnicy czuli dodatkową presję, że mecz jest dla mnie wyjątkowy. To tak samo ważne spotkanie, jak z Legią Warszawa czy Zagłębiem Sosnowiec. Każdy mecz chcemy wygrać. Jest dużo nowych wyzwań, codzienności i pracy. Na tym się skupiam. Jesteśmy na pewnym etapie budowy drużyny, a moja praca w Zagłębiu pokazała, że dobrze się w tym odnajduję. Po sezonie będzie można powiedzieć coś więcej na temat mojej pracy w Lechii - powiedział Stokowiec.

Drugą osobą jest Jarosław Kubicki. 23-letni pomocnik urodził się w Lubinie, jest wychowankiem Zagłębia i cała jego kariera piłkarska była związana z tym klubem. W barwach "Miedziowych" rozegrał 90 meczów w krajowej elicie i strzelił sześć goli. Nie podpisał jednak nowego kontraktu i latem związał się z Lechią. W zespole biało-zielonych ma pewne miejsce w składzie i jest piłkarzem, który przebiegł najwięcej kilometrów podczas meczów ligowych w tym sezonie.

W Zagłębiu gra trzech piłkarzy, którzy mają za sobą przeszłość w barwach Lechii, ale żaden z nich nie jest wychowankiem gdańskiego klubu. Najlepszym strzelcem zespołu z Lubina jest Patryk Tuszyński, który w ośmiu meczach obecnego sezonu strzelił cztery gole. Ten napastnik grał w drużynie biało-zielonych w latach 2012-14 z półroczną przerwą. W gdańskim zespole rozegrał 33 mecze ligowe, w których strzelił sześć bramek, a latem 2014 roku przeniósł się do Jagiellonii Białystok.

Po odejściu Tuszyńskiego do Lechii trafił Bartłomiej Pawłowski i graczem gdańskiego zespołu był przez trzy lata. Nie mógł jednak przekonać do siebie trenerów, nie wywalczył sobie miejsca w składzie i był wypożyczany do Zawiszy Bydgoszcz i Korony Kielce. W ciągu trzech lat rozegrał w Lechii 18 meczów ligowych i ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Lepiej radzi sobie w Zagłębiu, gdzie jest podstawowym zawodnikiem.

Jest jeszcze Mateusz Matras, którego przygoda z gdańskim klubem była najkrótsza. Do Lechii trafił z Pogoni Szczecin podczas ubiegłorocznego letniego okna transferowego. Strzelił gola na inaugurację sezonu w zwycięskim meczu z Wisłą w Płocku. W sumie w Lechii rozegrał siedem meczów ligowych i zimą został sprzedany do Zagłębia.

Zapewne każdy z tych piłkarzy po obu stronach barykady będzie miał coś do udowodnienia na boisku, ale wynik spotkania nie będzie zależał wyłącznie od nich, ale od postawy wszystkich piłkarzy Lechii i Zagłębia

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin od godz. 17:40 w Canal+ Sport. Początek transmisji ze spotkani o godz. 17:55 w Canal+ Sport. Mecz komentować będą Bartosz Gleń i Wojciech Jagoda (z Gdańska).

18:00 mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin