Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Zaciekła pogoń...

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Zaciekła pogoń za podium. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 23. kolejka
2021-04-05 20:00

Lechia Gdańsk

3

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk pokonuje na własnym stadionie Zagłębie Lubin 3:1.

• Po rzucie rożnym Sasa Balić pudłuje z bliska!

• Krzysztof Jakubik dolicza 3 minuty do drugiej odsłony.

• Mateusz Żukowski zastępuje Żarko Udovicicia.

• Łukasz Poręba uderza z rzutu wolnego prosto w mur.

• Kamil Kruk z żółtą kartką.

(Poza boiskiem) Upomniany został także Martin Sevela.

• Dejan Drazić z żółtą kartką.

• .. a Kamil Kruk zastępuje Jakuba Żubrowskiego.

• Łukasz Łakomy zmienia Filipa Starzyńskiego...

• ... a za Flavio Paixao pojawia się Kenny Saief.

• Karol Fila zmienia Tomasza Makowskiego...

• Patryk Szysz marnuje wyborną okazję do dubletu i przywrócenia wiary "Miedziowym"! Po podaniu Sasy Balicia na 5. metr posyła piłkę wysoko nad bramką!

• Lubinanie nie mają pomysłu na to spotkanie. Trzecia stracona bramka "podcięła" skrzydła.

• Po ewentualnych dzisiejszych 3 punktach kolejny powód do zadowolenia

• Flavio Paixao z dalszej odległości uderza obok bramki Zagłębia. Tak naprawdę piłkarze Piotra Stokowca powinni mieć co najmniej 5 strzelonych goli.

• Po chwili fatalnie spudłował z bliska Łukasz Zwoliński! Z kilku metrów posłał piłkę obok bramki!

• Strzał Flavio Paixao broni Dominik Hładun.

• Próba Dejana Drazicia zablokowana przez Jana Biegańskiego. Niewiele do gry Zagłębia wniósł skrzydłowy.

• Żarko Udovicić szukał dubletu uderzeniem z dystansu. Tym razem uderzył obok słupka bramki "Miedziowych".

• ... a za Miroslava Stocha pojawia się Łukasz Poręba.

• Podwójna zmiana w Zagłębiu. Samuel Mraz za Karola Podlińskiego...

• Dominik Hładun górą w sytuacji sam na sam z Łukaszem Zwolińskim! Obronił jego strzał z ostrego kąta!

• Żarko Udovicić z żółtą kartką.

• Gdańszczanie wracają na dwubramkowe prowadzenie! Jarosław Kubicki dostaje piłkę na prawej stronie od Bartosza Kopacza, po czym wrzuca na dalszy słupek do wbiegającego Żarko Udovicicia! Ten uderzył bez przyjęcia w stronę bramki, nie dając szans Dominikowi Hładunowi. Po drodze był jeszcze rykoszet od nogi Kacpra Chodyny.

• GOL DLA LECHII! STRZELCEM ŻARKO UDOVICIĆ!!!

• Miękkie dośrodkowanie popularnego "Figo" w pole karne i ostatecznie piłkę łapie Dusan Kuciak.

• Filip Starzyński faulowany ok. 30 metrów od bramki gospodarzy.

• Maciej Gajos kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie pojawia się Jarosław Kubicki.

• Niewiele działo się w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Klasyczne "badanie sił".

• Z dystansu spróbował zaskoczyć Lorenco Simić, ale sporo brakowało mu do celu.

• Patryk Szysz znalazł sobie trochę miejsca i huknął z dystansu. Trafił w Kristersa Tobersa

• Jan Biegański upomniany "żółtkiem".

• Miroslav Stoch na pozycji spalonej po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego.

• Czekamy na więcej goli

• Sasa Balić upomniany żółtą kartką za faul.

• Czas na drugą połowę! Lechia przystępuje do niej bez zmian.

• W przerwie puszczono z głośników "Byle było lat" Krzysztofa Krawczyka.

• Dejan Drażić będzie zgrać w miejsce Jewgienija Baszkirowa.

• Tymczasem przed stadionem

• +1'Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi z Zagłębiem 2:1.

• Klasyczna bramka do szatni w wykonaniu "Miedziowych"! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sasa Balić zgrywa piłkę na dalszy słupek, skąd Patryk Szysz kieruje piłkę do siatki z okolicy lewego narożnika pola bramkowego!

• ZAGŁĘBIE ŁAPIE KONTAKT! GOL PATRYKA SZYSZA!!!

• Tym razem Miroslav Stoch zagrywa nie w tempo do Karola Podlińskiego. Sytuację wyjaśnia Mario Maloca.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Zagłębia do momentu podania na wolne pole do Karola Podlińskiego. Za dużo siły w to zagranie i piłkę łapie Dusan Kuciak.

• Przerwa w grze. Na murawie leżą Lorenco Simić i Flavio Paixao, któzy zderzyli się w walce o piłkę. Potrzebna jest pomoc sztabów medycznych.

• Zupełnie nieudany strzał Miroslava Stocha. Przynajmniej nie będzie kontry.

• Conrado przejmuje piłkę na 20. metrze. Uderza z "dropsztyka" wysoko nad bramką Zagłębia.

• Damian Oko upomniany żółtą kartką.

• Żarko Udovicić wrzuca z prawego narożnika. Piłkę trącił Flavio Paixao tak, że poszła za jego plecy, przez co zaskoczył gotowego do strzału Jana Biegańskiego.

• Coraz bardziej zaczyna padać śnieg. Na razie murawa jest zielona.

• Filip Starzyński z rzutu wolnego posyła piłkę na dalszy słupek, skąd Damian Oko uderzył głową wysoko nad bramką.

• Sasa Balić przechwytuje piłkę po dośrodkowaniu Bartosza Kopacza. Kapitan "Miedziowych" przerwał groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

• Mała ciekawostka: Mario Maloca wpisał się na karty historii Lechii. Jest autorem 900. bramki tego klubu w Ekstraklasie (EkstraStats).

• Rzut rożny dla "Miedziowych". Po dośrodkowaniu sędzia dopatrzył się faulu na Łukaszu Zwolińskim.

• A gdańszczanom ciągle mało! Tym razem strzał Żarko Udovicicia został zablokowany.

• Jeszcze sędzia Krzysztof Jakubik czekał na komunikat z wozu VAR. Ostatecznie bramka została strzelona prawidłowo.

• Po dośrodkowaniu Macieja Gajosa z lewego narożnika stojący na linii 5. metra Flavio Paixao zgrywa piłkę na dalszy (prawy) słupek do Mario Malocy, który z bliska dopełnia formalności!

• MARIO MALOCA PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Atak Żarko Udovicicia przynosi korner.

• Mocny punkt Lechii

• Atak Zagłębia spalił na panewce. Dusan Kuciak z "piątki".

• Po rzucie rożnym Łukasz Zwoliński miał okazję strzelecką, ale posłał piłkę obok bramki.

• A teraz dośrodkowanie Żarko Udovicicia z lewej strony nie znalazło adresata w polu karnym Zagłębia. Piłkę łapie Dominik Hładun.

• Jakub Żubrowski chciał uderzeniem z dystansu zaskoczyć Dusana Kuciaka. Piłka straciła na sile po bloku.

• Po chwili Filip Starzyński uderzył z ok. 20 metrów. Dusan Kuciak ruszył w lewo, a piłka nabrała dziwnej rotacji zmierzającej w środek bramki. Bramkarz Lechii zdołał jednak odbić strzał!

• Gospodarze ruszyli za ciosem, ale "nadziali się" na kontrę. Patryk Szysz pognał lewą stroną i wypuścił Karola Podlińskiego, który nie zdołał sfinalizować akcji będąc w okolicy lewego narożnika pola karnego Lechii.

• Łukasz Zwoliński przejmuje piłkę po podaniu Jana Biegańskiego i po podholowaniu uderzył technicznie zza linii 16. metra tuż przy lewym, dalszym słupku! Wyciągnięty jak struna Dominik Hładun nie zdołał interweniować!

• GOL DLA LECHII! STRZELCEM ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!!

• Ni wyszło lewą, to Lechia próbowała zaatakować prawą stroną. Podanie na wolne pole do Flavio Paixao okazało się za mocne, dodatkowo Portugalczyka skutecznie przyblokował Sasa Balić, pozwalając piłkę przeturlanie się za linię boczną.

• Żarko Udovicić urwał się lewą stroną i wrzuca w pole karne. "Miedziowi" bez trudu wychodzą z opresji.

• Na gwizdek Krzysztofa Jakubika pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania. Kapitanami są Flavio Paixao i Sasa Balić.

• W rundzie jesiennej obie ekipy podzieliły się punktem po remisie (1:1). Bramki strzelili Lubomir Guldan i Flavio Paixao z rzutu karnego.

Jak będzie dzisiaj?

• Z kolei "Miedziowi", którzy mają 29 punktów, plasują się na 10. lokacie. Słabszym bilansem ustępuje Lechowi, a za plecami na Wisłę Kraków, Jagiellonię (po 28 punktów) i Wisłę Płock (25).

• Skład "Miedziowych"

Rezerwowi: Forenc - Crnomarković, Jończy, Kruk, Bartolewski, Bednarczyk, Poręba, Drażić, Mraz.

• Po 22 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania są na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Do czwartego Piasta mają "oczko" straty, a do będącego na najniższym stopniu podium Rakowa - 4. A jak prezentuje się "grupa pościgowa"? Śląsk i Warta, które wygrały dzisiaj swoje mecze, mają odpowiednio 33 i 32 punkty. Taki sam dorobek co beniaminek jest u Górnika Zabrze.

• Skład gospodarzy

Rezerwowi: Alomerović - Pietrzak, Kubicki, Saief, Żukowski, Fila, Egy, Musolitin, Kałuziński.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Ostatnim akcentem "Granego poniedziałku" jest starcie w Gdańsku, gdzie Lechia zmierzy się z Zagłębiem Lubin! Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jakubik...

Lechia - Zagłębie LIVE! Zaciekła pogoń za podium

Lechia - Zagłębie LIVE! Zaciekła pogoń za podium ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Lany Poniedziałek z PKO Ekstraklasą dokończymy na Wybrzeżu. Piąta aktualnie drużyna zagra z dziewiątą. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00.

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE

Dla trenera Piotra Stokowca to już ósmy mecz z poprzednim klubem. Do tej pory wygrał tylko w Pucharze Polski. Cztery razy padł remis, dwa razy górą byli "Miedziowi". W rundzie jesiennej na gola emerytowanego dziś Lubomira Guldana zdążył odpowiedzieć Flavio Paixao.

Lechia zamierza przełamać niemoc z Zagłębiem i jednocześnie zbliżyć się na punkt do trzeciego Rakowa Częstochowa. Przed przerwą w rozgrywkach przegrała z Pogonią Szczecin 0:1. Zagłębie zostało za to rozbite przez Tomasa Pekharta, który zdobył wszystkie cztery bramki dla Legii Warszawa (0:4).

Zagłębie ostatnio wygrało w sparingu z Górnikiem Zabrze (5:3). Lechia poświęciła wolny czas od ligi na odbudowanie graczy po kontuzjach. Do pełnił sił wrócił m.in. były gracz lubinian, czyli Jarosław Kubicki.

Piotr Stokowiec, trener Lechii: - W Zagłębiu spędziłem prawie cztery lata w bardzo dobrych warunkach. Rozwijałem się. Lubin w sporej mierze ukształtował mnie jako trenera. Zagłębie to nadal bardzo dobry zespół, w którym solidną pracę wykonuje trener Martin Sevela.

Oglądaj mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin:
Lechia: Nalepa, Ceesay (?), Haydary (?)
Zagłębie: Żivec, Bednarczyk (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Zagłębie - Lechia 1:1 (Ekstraklasa, 23.10.2020)

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player i Canal+. Komentuje duet Rafał Dębiński, Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00 - zapraszamy!