Mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 10. kolejka
2018-09-28 20:30

Legia Warszawa

1

Arka Gdynia

1

• Koniec meczu! Legia Warszawa remisuje przed własną publicznością z Arką Gdynia! Gole w pierwszej połowie strzelali Maciej Jankowski i Michał Kucharczyk.

• To chyba była piłka meczowa dla gospodarzy! Mateusza Wieteskę uprzedził jednak Pavels Steinbors!

• Nabil Aankour na ostatnie chwile w miejsce Michała Janoty.

• Mateusz Wieteska spokojnie wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

A Paweł Gil dolicza 3 minuty.

• Składna kontra gości przynosi rzut rożny. Piłkarze Zbigniewa Smółki mądrze oddalają grę od własnej "szesnastki".

• Anemiczny strzał Cafu nie mógł zagrozić bramkarzowi Arki. Tym bardziej, że piłka leciała w sam środek, co jeszcze ułatwiło zadanie.

• Bardzo złe, by nie napisać "fatalne" (trudno, padło to słowo) dośrodkowanie Michała Kucharczyka. Pavels Steinbors wznawia grę z "piątki".

• Nie ma rzutu karnego dla gospodarzy! Upiekło się Luce Mariciowi, który przez utratę równowagi spowodował upadek Carlitosa! Paweł Gil nakazuje grać dalej!

• Jose Kante wchodzi za Pawła Stolarskiego. Ricardo Sa Pinto gra o pełną pulę.

• Rafał Siemszako znalazł miejsce do oddania strzału po dośrodkowaniu Michała Janoty. Sęk w tym, że piłka poszybowała obok bramki w dość bezpiecznej odległości.

• Teraz z dobrej strony pokazał się Paweł Stolarski. Przerwał groźną akcję Michała Janoty wybiciem poza linię końcową. Uratował tym samym skórę Cafu, który w prosty sposób stracił piłkę.

• Pierwsze "żółtko" dla legionisty. Upomniany Paweł Stolarski.

• Michał Nalepa wyskakuje wyżej od Carlitosa. Obaj walczyli o piłkę wyrzuconą z autu przez Michała Kucharczyka.

• Zmiana również w Arce. Występ w dzisiejszym spotkaniu zakończył Luka Zarandia,a na placu gry jest już Rafał Siemaszko.

• Andre Martins wchodzi za Domagoja Antlocia.

• 18 725 widzów na stadionie.

• Żółta kartka dla Federika Helstrupa.

• Dominik Nagy ma czego żałować! Uderza głową z kilkunastu metrów tuż obok prawego słupka!

• A po chwili pojedynek napastnik Arki wdał się w pojedynek wręcz z Mateuszem Wieteską. Pada na murawę przed polem karnym (wturlał się w jego obręb), ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy Legii.

• Dawno nie byliśmy pod bramką Legii. Aleksandar Kolev uderza z ok. lewego narożnika pola karnego w stronę bliższego rogu i Radosław Cierzniak odbija piłkę na korner!

• Strzał z dystansu Michała Kucharczyka wypadałoby przemilczeć. Dla formalności podamy, że goście wznowią grę z "piątki".

• Rzut wolny dla Legii ok. 35 metrów od bramki po faulu Adama Dancha. Zagranie na dalszy słupek do Cafu, ale dobrze interweniują gdynianie, wybijając piłkę na rzut rożny. Krótkie rozegranie nie przynosi jednak zagrożenia.

• 7/1 Strzały/strzały celne 4/1

Zabójcza skuteczność obu stron

• Chwila oddechu dla defensywy gości. Luka Zarandia przegrał jednak pojedynek jeden na jeden z Pawłem Stolarskim.

• Akcja gospodarzy lewą stroną przynosi korner. Ten nie przynosi zagrożenia pod bramką Pavelsa Steinborsa.

• Przydatny powrót Cafu do defensywy. Gdyby nie jego asekuracja Pawła Stolarskiego, to Luka Zarandia... pewnie miałby okazję do dośrodkowania.

• Obie strony z uporem maniaka grają na wrzutki,. Gra rodem z niższych lig angielskich, ale (równie) mało skuteczna. Po zagraniu Luki Zarandii Maciej Jankowski podaje niedokładnie do Aleksandara Koleva.

• W odpowiedzi piłkarze Zbigniewa Smółki. Aleksandar Kolev nie poradził sobie z defensywą Legii po zagraniu Michała Janoty.

• Jeszcze raz centruje Michał Kucharczyk. Tym razem nie znajduje adresata przed bramką Arki.

• Cafu mija się z piłką po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka. Brakowało mu parunastu centymetrów.

• Gdynianie zaczynają drugie trzy kwadranse!

• Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Arka. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1). Czy któraś ze stron zgarnie komplet punktów?

• Nie jest to wielkie widowisko, choć "momenty były". Podobnie jak w meczu o Superpuchar Polski byliśmy świadkami szybkiej bramki, ale z czasem legioniści dochodzili do głosu. Nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Pacelsa Steinborsa niemal do końca pierwszej odsłony. Zdecydował stały fragment gry, że wynik jest sprawą otwartą.

Co nas zatem czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +4' Koniec pierwszej połowy. Legia tuż przed przerwą doprowadziła do remisu w meczu z Arką Gdynia.

• +2' Żółta kartka dla Adama Marciniaka za faul.

• Tym razem z narożnika centrował Domagoj Antolić na 5. metr, skąd Mateusz Wieteska zgrywa głową na dalszy słupek do niepilnowanego Michała Kucharczyka i ten kieruje piłkę do siatki!

• LEGIA WYRÓWNUJE! MICHAŁ KUCHARCZYK!!!

• Po interwencji Macieja Jankowskiego jest korner dla gospodarzy.

• Michał Janota powali Pawła Stolarskiego na prawej stronie. Żółta kartka.

• Mateusz Wieteska wyskakuje najwyżej do dośrodkowania Sebastiana Szymańskiego. Uderza głową wysoko nad bramką.

• Adam Marciniak bez patyczkowania posyła piłkę poza linię boczną, przerywając akcję Legii. Po szybki rozegraniu Paweł Stolarski decyduje się na centrę, którą przecina Frederik Helstrup.

• Cafu wyraźnie brakuje dokładności w dzisiejszym spotkaniu. Kolejne nieudane zagranie, tym razem do Dominika Nagya.

• Anemiczny strzał Artura Jędrzejczyka nie mógł zaskoczyć Pavelsa Steinborsa. Co prawda piłka nie leciała w światło bramki, to jednak Łotysz postanowił ją złapać. Raczej na rozgrzanie niż z ewentualnego zagrożenia.

• Dalekie zagranie Mateusza Wieteski do szeroko ustawionego Dominika Nagya. Poradzili sobie z nim dwa gdynianie.

Po chwili piłkę na lewej stronie dostał Adam Hlousek. Federik Heltrup wybija piłkę głową poza pole karne po centrze Czecha.

• Szybko rozegrany stały fragment gry z marnym dośrodkowaniem Michała Nalepy. Z tej sytuacji zdecydowanie można było więcej "wycisnąć".

• Zdaniem sędziego Artur Jędrzejczyk faulował rywala w walce o górną piłkę. Z tą interpretacją nie zgadza się wściekły kapitan Legii i jej kibice.

• Wrzutka Carlitosa w "szesnastkę" nie znajduje adresata. Przy akompaniamencie gwizdów piłka wychodzi poza linię końcową.

• Adam Danch wchodzi za kontuzjowanego Adama Deję.

• Kolejna przerwa w grze z powodu urazu. Tym razem Adam Deja ucierpiał. Wydaje się, że to coś poważnego.

• Strata mistrza Polski przed polem karnym Arki zapoczątkowała groźną kontrę. Wydawało się, że groźną, ale na 30. metrze straciła na tempie i zamieniła się w atak pozycyjny.

• Nieudane zagranie Cafu na prawo do Pawła Stolarskiego. A całkiem nieźle zapowiadała się akcja gospodarzy...

• Adam Marciniak ruszył do akcji ofensywnej lewą flanką. Dobrze popracował w defensywie Dominik Nagy, który wślizgiem wybija piłkę poza linię boczną.

• Kolejna przerwa. Artur Jędrzejczyk i Mateusz Wieteska zderzyli się głowami i kapitan runął na ziemię. Do rozgrzewki szykował się przez moment Michał Pazdan, ale wydaje się, że z pierwszym z wymienionych jest w miarę w porządku. Bo lekko zamroczony był.

• Paweł Gil i trener Legii wymienili się opiniami. Portugalczyk nie został odesłany na trybuny.

A na murawie Arkowcy spokojnie prowadzą grę. Gospodarze nie kwapią się do wysokiego pressingu.

• Kolejna przerwa w grze. Sędzia musi uspokajać Ricardo Sa Pinto. Numerami telefonu na razie się nie wymienili.

• Legioniści wybijają piłkę przed pole karne pod nogi Luki Zarandii. Gruzin przymierzył tak, że "kontry nie będzie".

• Damian Zbozień bez wysiłku przedarł się prawą stroną. Jego centrę blokuje Adam Hlousek - rzut rożny.

• Carlitos zbiega do lewego skrzydła, by trochę "rozciągnąć" defensywę Arki. Podanie kierowane do niego okazało się za mocne.

• "Krzesełko" w wykonaniu Dominika Nagya na Adamie Marciniaku. Ten runął na ziemię, na szczęście nic mu się nie stało.

• Paweł Stolarski dobrze interweniuje w defensywie. Przerywa akcję Adama Dei.

• Tak też się dzieje. Gospodarze w komplecie.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Dominik Nagy, który ucierpiał w starciu z Maciejem Jankowskim. Konieczna była interwencja sztabu medycznego, ale wydaje się, że Węgier będzie w stanie grać dalej.

• Legioniści próbują szybko wyrównać. Arka nie dała się zaskoczyć po udanej interwencji Michała Nalepy.

• Idealnie rozpoczyna się to spotkanie dla piłkarzy Zbigniewa Smółki. Trzeba jednak zaznaczyć, że znacznie "pomogli" legioniści. Po błędach przed "szesnastką" piłkę dostał Aleksandar Kolev, który z linii końcowej zagrywa przed bramkę do wbiegającego Macieja Jankowskiego. Ten nie miał problemu z pokonaniem Radosława Cierzniaka!

• ARKA JUŻ NA PROWADZENIU! MACIEJ JANKOWSKI!!!

• Paweł Gil gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Przenosimy się powoli na stadion przy Łazienkowskiej! Obie drużyny powoli wychodzą na murawę i za moment będzie losowanie stron!

• Rezerwowi Arka: Marcin Staniszewski, Tadeusz Socha, Adam Danch, Andrij Bogdanow, Goran Cvijanović, Nabil Aankour, Rafał Siemaszko.

• Rezerwowi Legia: Arkadiusz Malarz, Michał Pazdan, Marko Vesović, Andre Martins, Cristian Pasquato, Miroslav Radović, Jose Kante.

• Legia po raz pierwszy w sezonie wygrała trzy mecze z rzędu. W lidze z Lechem i Miedzią oraz z Chojniczanką w Pucharze Polski. - Jestem zadowolony z wyników. Każdy mecz jest dla nas jak wojna. Nie inaczej będzie w piątek. Arka ma dobrych piłkarzy. Dwa razy z rzędu pokonali nas w Superpucharze Polski. Czas, by to zmienić. Interesuje nas tylko zwycięstwo - zapowiada Ricardo Sa Pinto.

• W ostatnich spotkaniach w Arce bardzo wiele zależy od umiejętności Luki Zarandii i Michała Janoty. Obaj wyróżniają się na tle reszty zespołu. Ten drugi dał żółto-niebieskim cenne trzy punkty, strzelając bramkę w meczu z Lechem Poznań.

• Legioniści mają z Arką Gdynia rachunki do wyrównania. W połowie lipca Arka pokonała przy Łazienkowskiej Legię w meczu o Superpuchar Polski 3:2. Obie ekipy od wspomnianego meczu przeszły duże przeobrażenie.

• W meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy na Stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Legia Warszawa podejmie Arkę Gdynia. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20:30. Zapraszamy na relację LIVE z tego pojedynku!

JCZ

Legia - Arka LIVE! Wierzą, że kryzys to już przeszłość

Legia - Arka LIVE! Wierzą, że kryzys to już przeszłość ©Bartek Syta / Polska Press

Mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia ONLINE. Piątek z Lotto Ekstraklasą zakończymy przy Łazienkowskiej. Mistrz Polski chyba ma już najgorszy czas za sobą, a przynajmniej bardzo chciałby w to wierzyć. Jeżeli pokona żółto-niebieskich to wskoczy na podium. Relacja LIVE od 20:30 w GOL24.

Mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia ONLINE

Gra jeszcze pozostawia momentami wiele do życzenia, ale wyniki idą w świat i odbudowują atmosferę. Legia Ricardo Sa Pinto wygrała trzy mecze z rzędu; zaczęło się od prestiżowego 1:0 z Lechem Poznań, potem było wysokie 4:1 z nieźle grającą Miedzią Legnica, a ostatnio rutynowe 1:0 w Pucharze Polski z kąsającą Chojniczanką Chojnice. - W kilka dni zrobiliśmy 1200 kilometrów. To bardzo trudna sytuacja dla zawodników - zauważa portugalski szkoleniowiec, uwypuklając w ten sposób ich trud włożony w odrodzenie drużyny.

- Na początku sezonu graliśmy źle. Teraz przyszły wyniki, a atmosfera w zespole jest świetna. Nabraliśmy dużo pewności siebie. W szatni czuć wielką energię - uważa natomiast Domagoj Antolić. On w Chojnicach akurat nie zagrał ani minuty, ale na Arkę ma wrócić do podstawowej jedenastki. Dotąd asystował przy dwóch bramkach. Na swojego gola jeszcze czeka, tak jak i paru innych zawodników z ofensywy.

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia na żywo online w Player.pl >>>

Dla Arki będzie to trzecia wizyta w stolicy w tym roku. Mile wspomina ostatnią, gdy po emocjonującym meczu sięgnęła po Superpuchar, i trochę gorzej poprzednią kiedy nie udało się jej zdobyć trzeciego w historii Pucharu Polski. Drużyna żółto-niebieskich wprawdzie jest teraz w środku tabeli, lecz jej kibice nie czują się tym faktem usatysfakcjonowani. Chyba wiele czasu minie, zanim przekonają się do stylu Zbigniewa Smółki. W ciemno kupili już za to jego ulubieńca, Michała Janotę, który zdobył w sumie cztery bramki (trzy w lidze, jedna w Superpucharze).

Piątkowe zawody poprowadzi sędzia Paweł Gil z Lublina.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia?

Nie zagrają:

Legia: Krzysztof Mączyński (rezerwy), Kasper Hamalainen, William Remy, Marko Vesović (?), Jarosław Niezgoda, Chris Phillips, Jose Kante (?)
Arka: - - -

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Legia - Arka 2:3 (Superpuchar, 14.07.2018)
Arka - Legia 1:2 (Puchar Polski, 02.05.2018)
Arka - Legia 1:0 (Ekstraklasa, 31.03.2018)

Mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online i na stronie ncplusgo.pl. Komentuje duet Bartosz Gleń – Maciej Murawski. Studio przedmeczowe od 20:00 poprowadzi Żelisław Żyżyński, a jego gościem będzie Andrzej Juskowiak. W rolę reporterów z murawy wcielą się za to Daria Kabała-Malarz, Cezary Olbrycht i Adam Westfal. Relacja LIVE w GOL24.pl od 20:30.

Liga Mistrzów lepsza od mundialu. Zobacz nowe studio Polsatu!