Mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia ONLINE. Plan lidera:...

Mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia ONLINE. Plan lidera: odjechać na 10 punktów. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 29. kolejka
2020-06-10 20:30

Legia Warszawa

5

Arka Gdynia

1

• Koniec meczu! Legia deklasuję Arkę Gdynia i zwiększa do 10 punktów przewagę nad drugim Piastem Gliwice. Podopieczni Aleksandara Vukovcia bardzo pewnie zmierzają po mistrzowski tytuł!

• 2 minuty dłużej potrwa ten mecz.

• Piękna bramka Vamary Sanogo! Francuz spokojnie przełożył sobie obrońców przeciwnika i huknął pod samą poprzeczkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vamara Sanogo dokłada swoją cegiełkę!

• Tempo meczu trochę spadło. Arka nie potrafi zagrozić rywalowi, a Legioniści oszczędzają siły na kolejne pojedynki.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Dawit Schirtladze schodzi, a wchodzi Oskar Zawada.

• Marko Vesović, który był jednym z najlepszych zawodników na murawie kończy swój występ. Swoją szansę otrzymuje natomiast Piotr Pyrdoł.

• Luquinhas zdecydował się na strzał przewrotką, ale Brazylijczyk trafił prosto w rywala.

• Marko Vesović oddał strzał z bardzo ostrego kąta, ale piłka trafiła w słupek!

• Było blisko kolejnej bramki! Zakotłowało się pod bramką Arki, ale Paweł Wszołek z 5 metrów uderza niecelnie!

• Na murawie melduje się też Adnre Martins, który zmienia Waleriana Gwilię.

• Podwójna zmiana w Legii. Do gry po bardzo długiej przerwie spowodowanej kontuzją wraca Vamara Sanogo. Francuz zmienia Tomasa Pekharta.

• Paweł Wszołek dograł idealnie pod nogi Mateusza Cholewiaka. Były zawodnik Śląska Wrocław musiał tylko oddać celny strzał. Zrobił to i Legia wygrywa już 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Legia po raz kolejny. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Mateusz Cholewiak!

• 17 strzałów i 6 celnych Legii, przy 1 strzale i 1 celnym Arki. To dobitnie pokazuje układ sił w tym meczu.

• Pierwszy w drugiej połowie ofensywy wypad Arki. Pewnie interweniuje jednak Artur Jędrzejczyk, który wybija na rzut rożny.

• Brazylijczyk znakomicie opanował sobie piłkę w polu karnym i pewnym strzałem nie pozostawił żadnych złudzeń golkiperowi Arki. Goście nie istnieją, a Legia coraz bardziej się rozkręca.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Luquinhas zdobywa bramkę!

• Paweł Wszołek tym razem przegrywa pojedynek z Pavelsem Steinborsem. Mogło być już 3:1.

• Kamil Antonik opuszcza murawę. W jego miejsce pojawia się Nemanja Mihajlović.

• Walerian Gwilia uderza z rzutu wolnego, ale trafia prosto w bramkarza gości.

• Znowu przy akcji bramkowej duży udział miał Paweł Wszołek! Skrzydłowy Legii wpadł w pole karne i próbował dograć do lepiej ustawionych kolegów. Na drodze piłki stanął jednak Marciniak, który zmylił Steinborsa i futbolówka wpadła do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piłkę do własnej bramki pakuje Adam Marciniak!

• Mateusz Cholewiak był bardzo blisko zdobycia bramki! Zawodnik Legii uderzył szczupakiem i piłka przeleciała kilka centymetrów obok słupka bramki Arki Gdynia.

• Czas na drugą połowę tego pojedynku.

• Mateusz Młyński wychodzi na murawę, a nie wróci już na nią Santi Samanes.

• Koniec pierwszej części meczu. Legia Warszawa zasługuje w tym meczu na więcej. Wicemistrz Polski kontroluje przebieg gry, a Arka oddała tylko jeden jedyny strzał. Czy po przerwie obraz meczu będzie wyglądał podobnie?

• Znakomita akcja gospodarzy. Michał Karbownik rozciągnął grę na prawą stronę, a tam Marko Vesović dograł idealnie na głowę Pawła Wszołka! Pavels Steinbors nie miał żadnych szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Wszołek doprowadza do remisu!

• Sam poszkodowany zdecydował się na strzał, ale Chorwat posłał piłkę bardzo daleko od bramki Arkowców.

• Domagoj Anotlić faulowany na 18 metrze od bramki Steinborsa. Czy Legia zdoła to wykorzystać?

• Marko Vejinović jako pierwszy zawodnik w tym meczu ogląda żółtą kartkę.

• Tomas Pekhart przeskoczył wszystkich w polu karnym i piłka po jego strzale ląduje na poprzeczce! Ależ było blisko!

• Domagoj Antolić fauluje rywala w ofensywie. Legia traci szansę na zdobycie bramki.

• Tomas Pekhart niecelnym strzałem zamyka niezłą akcję Legii.

• Mateusz Cholewiak przewraca się w polu karnym, ale wcześniej był na spalonym. Gdyby w tempo otrzymał podanie Tomasz Kwiatkowski miałby podstawy do odgwizdania rzutu karnego.

• Słabe dośrodkowanie Mateusza Cholewiaka. Skrzydłowy Legii trafił prosto w rywala.

• Marko Vesović nieprzepisowo powstrzymany przez Adama Marciniaka. Legia będzie miała groźną okazję pod polem karnym Arki.

• Kolejna groźna okazja Legii. W ostatniej chwili defensor Arki wybija piłkę spod nóg Pekharta.

• Teraz do strzału głową doszedł Tomas Pekhart. Czech jednak pomylił się o kilka centymetrów.

• Domagoj Antolić dograł idealnie na głowę Jędrzejczyka! Piłkę końcówkami palców sparował Steinbors.

• Mateusz Cholewiak nie trafił w piłkę będąc na 10 metrze od bramki! To mogła być 100% sytuacja.

• Legia szybko przejęła inicjatywę w tym meczu, jednak nie ma to żadnego znaczenia jeżeli nie ma piłki w siatce. Mecz jest jednak długi i czeka nas sporo emocji!

• Strzał Marko Vesovicia ląduje prosto w rękawicach Steinborsa.

• Artur Jędrzejczyk zdecydował się na ofensywny wypad i wywalczył rzut wolny pod polem karnym przeciwnika.

• Znakomita wymiana podań gospodarzy. Cała akcją niecelnym strzałem kończy Luquinhas.

• Świetna indywidualna akcja Marko Vesovicia. Czarnogórzec wpadł w pole karne, ale później źle dograł i Legia straciła szansę.

• Nikt się tego nie spodziewał! Co za cios gości! Adam Danch znalazł się tam gdzie być powinien i mocnym strzałem pokonuje Majeckiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Co za początek meczu! Adam Danch zdobywa bramkę! Co za historia!

• Tomasz Kwiatkowski używa gwizdka po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego kilka dni temu Piotra Rockiego - byłego piłkarza i kibica Legii Warszawa.

• Arka Gdynia rozegra dzisiaj swój 500 mecz w Ekstraklasie. Czy taki jubileusz okrasi dobry wynikiem? Przekonamy się po 90 minutach gry!

• Dzisiaj sentymentalną podróż odbędzie Michał Kopczyński. Pomocnik Arki Gdynia jest wychowankiem Legii Warszawa i przy Łazienkowskiej spędził większość swojego życia. Dzisiaj jednak nie będzie mowy o pobłażaniu, a popularny "Kopa" zrobi wszystko, aby wrócić do Gdyni z 3 punktami.

• Arka natomiast każdymi siłami musi walczyć o utrzymanie w elicie. Zadanie to nie będzie łatwe, gdyż do bezpiecznego miejsca tracą 6 oczek. Zwycięstwo w Warszawie pozwoli im jednak złapać kontakt z Wisła Kraków.

• Obie drużyny mają w tym meczu swój cel do wypełnienia. Legia chce zrobić kolejny milowy krok w stronę odzyskania tytułu mistrza Polski i odskoczyć od Piasta Gliwice na 10 punktów. Taka przewaga lidera na tym etapie sezonu dawno już nie miała miejsca.

• Dzień dobry Państwu! Jest środek tygodnia, ale przed nami duża dawka ekstraklasowych emocji! Serdecznie zapraszamy na pojedynek pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia.

Legia - Arka LIVE! Plan lidera: odjechać na 10 punktów

Legia - Arka LIVE! Plan lidera: odjechać na 10 punktów ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia ONLINE. 29. kolejkę PKO Ekstraklasy dokończymy m.in. przy Łazienkowskiej. Czy lider skorzysta z potknięcia aktualnego mistrza i odskoczy w tabeli aż na dziesięć punktów? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia ONLINE

Legia jak burza zmierza po odzyskanie tytułu. Komplet punktów zdobyła w obu meczach po przerwie. W Poznaniu pokonała Lecha (1:0), w Krakowie Wisłę (3:1). Na rozkładzie ma też Miedź Legnica (2:1), którą wyeliminowała z Totolotek Pucharu Polski.

Do meczu z Arką Legia przystępuje z wiedzą o wyniku Piasta Gliwice. Wicelider i zarazem aktualny mistrz Polski tylko zremisował w derbach z Górnikiem Zabrze (0:0). To oznacza, że jego dystans do Legii - w przypadku jej dzisiejszego zwycięstwa - wzrośnie aż do dziesięciu punktów.

Czy Arka może stanowić zagrożenie dla Legii? Grę wznowiła od pechowej porazki z Lechią Gdańsk w derbach Trójmiasta (3:4). Ostatnio jednak przełamała się w szczęśliwych okolicznościach - tuż przed końcem spotkania ograła Śląsk Wrocław (2:1) dzięki interwencji VAR, który dostrzegł zagranie ręką.

Arka jest na przedostatnim miejscu. Pozostanie na nim jeśli przegra lub zremisuje. W przypadku wygranej nad Legią przeskoczy Koronę Kielce. - W Warszawie będziemy grali z jedną z topowych drużyn w Polsce. Ale musimy być skoncentrowani na wygraniu tego spotkania i zdobyciu trzech punktów. Jak tego dokonamy nie ma wielkiego znaczenia - przekonuje pomocnik Marko Vejinović.

Zawody dość nieoczekiwanie poprowadzi sędzia z Warszawy - Tomasz Kwiatkowski. Na trybunach zabraknie jeszcze kibiców.

W rundzie jesiennej w Gdyni zwyciężyła Legia - 1:0. Jedyną bramkę zdobył Jarosław Niezgoda. Stalo się tak w 78 minucie po zagraniu Luquinhasa.

Oglądaj mecz Legia - Arka na żywo online w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia:
Legia: Majecki – Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Karbownik – Wszołek, Martins, Antolić, Gwilia, Luquinhas – Pekhart.
Arka: Steinbors – Zbozień, Marić, Danch, Marciniak – Młyński, Kopczyński, Nalepa, Vejinović, Jankowski - Schirtladze (Zawada?).

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Arka Gdynia:
Legia: Novikovas, Slisz, Remy, Kante, Rosołek, Obradović
Arka: Deja, da Sila, Łoś

Mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. Komentują Bartosz Gleń i Kazimierz Węgrzyn. W internecie mecz dostępny w Player.pl i aplikacji Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30. Zapraszamy!