Mecz Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE. Do jednej...

Mecz Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE. Do jednej bramki? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 17. kolejka
2019-11-30 20:00

Legia Warszawa

4

Korona Kielce

0

• Koniec meczu! Legia lekko, łatwo i przyjemnie pokonuje Koronę Kielce aż 4:0.

• Marko Vesović decyduje się na płaski strzał w stronę dalszego słupka w ok. prawego narożnika pola karnego. Marek Kozioł nie zdołał utrzymać piłki w rękawicach, co wykorzystał Gwinejczyk, kierując ją do siatki!

• JOSE KANTE DOBIJA KORONĘ!!!

• Trzy minuty dłużej potrwa druga odsłona.

A korner nie przynosi zagrożenia.

• Maciej Rosołek wywalczył rzut rożny. Zaraz dowiemy się, ile minut doliczy Paweł Gil do drugiej połowy.

• Przerwa w grze. Zderzyli się Marek Kozioł i Marko Vesović. Ucierpiał reprezentant Czarnogóry.

• Marek Kozioł z problemami broni strzał Andre Marrtinsa. Portugalczyk huknął z ok. 20 metrów!

• Cały Jose Kante. Przeprowadził idealną solową akcję, "zabierając się" z piłką w pole karny Korony. W kulminacyjnym momencie... poślizgnął się.

• Bez wiary zaatakowała teraz Korona. Od bramki grę wznawia Radosław Majecki.

• Po chwili Jose Kante dostaje piłkę w w polu karnym, po czym uderza precyzyjnie, tuż przy prawym słupku! Jego radość nie trwała długo - gol nie został uznany przez pozycję spaloną!

• Jose Kante uderza równie mocno, co niecelnie. Wysoko nad poprzeczką.

• Mateusz Spychała z żółtą kartką za faul ma Macieju Rosołku.

• 18 835 widzów przy Łazienkowskiej

• Maciej Rosołek zmienia Luquinhasa.

• Żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka za faul.

• Korona dąży do zdobycia bramki honorowej. Na pewno nie po tej akcji - Erik Pacinda, po zagraniu Jakuba Żubrowskiego, uderza wysoko nad bramką.

• Gruzińskie wejście smoka! Po ladze na wolne pole do Pawła Wszołka błąd popełniła obrona Korony, wybijając piłkę pod nogi Waleriana Gwilii. Ten podał przed pole karne do Luquinhasa, który notuje asystę idealnym podaniem zwrotnym , a Gruzin kieruje piłkę do siatki tuż przy prawym słupku!

• GOL DLA LEGII! WALERIAN GWILIA!!!

• Erik Pacinda strzela z ok. prawego narożnika pola karnego. W sam środek bramki, czym ułatwił interwencję Radosławowi Majeckiemu.

• Jarosław Niezgoda kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Walerian Gwilia.

• Jak nie idzie, to nie idzie

• Daniel Dziwniel centruje na dalszy słupek. Radosław Majecki spokojnie łapie piłkę.

• "Żółtko" na koncie Igora Lewczuka.

• .. a Erik Pacinda zmienia Andresa Lioia.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Za Michala Papadopoulosa wchodzi były piłkarz Legii, Michał Żyro...

• Zbyt dużo siły w dośrodkowanie w pole karne włożył Mako Vesović. Marek Kozioł łapie piłkę.

• Znowu zrobiło się gorąco pod bramką Korony! Marek Kozioł borni uderzenie Artura Jędrzejczyka!

• A teraz okazję miał Paweł Wszołek! Ten przyjmuje piłę, po zagraniu Michała Karbownika, ale zdążył uderzyć w stronę bramki!

• To mogła, a właściwie powinna być trzecie bramka dla Legii! Do lagi ruszył Jarosław Niezgoda, który "objechał" jak w Turbokozaku Marka Kozła, by z ostrego kąta uderzyć w stronę bramki! Piłkę z linii bramkowej wybija jednak wślizgiem Adnan Kovacević!

• Żółtą kartką upomniany Jose Kante za "stempel" na nodze Adnana Kovacevicia.

• Milan Radin podaje do Andresa Lioia. Ten przegrywa pojedynek z Arturem Jędrzejczykiem.

• Paweł Wszołek uderza płasko z "szesnastki"! Piłka w nieznacznej odległości mija dalszy (dalszy) słupek bramki gości!

• Jose Kante dostaje piłkę przed polem karnym Korony. Zdecydował się na strzał fałszem, ale posłał piłkę do boku, a nie przed siebie, w stronę bramki.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy na Łazienkowską, gdzie kończy się przerwa w meczu Legia - Korona Kielce. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po trafieniach Luquinhasa i Jarosława Niezgody z rzutu karnego.

• +3' Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa prowadzi z Koroną Kielce 2:0. Wynik znacznie lepszy niż gra, ale skuteczność celnych strzałów na najwyższym poziomie.

• +3' Artur Jędrzejczyk uderza z wywrotki (nie przewrotki) zbyt lekko, by pokonać bramkarza Korony!

• +2' Przechwyt Jose Kante w środku pola. W dwójkowej akcji z Jarosławem Niezgodą chcieli przybliżyć się w pole karne Korony, ale podanie zwrotne do Gwinejczyka było niedokładne.

• Trzy minuty dłużej potrwa pierwsza połowa Tyle dolicza Paweł Gil.

• Mierzone uderzenie w prawy górny róg. Marek Kozioł nie sięgnął piłki!

• JAROSŁAW NIEZGODA NIE MYLI SIĘ!!!

• Rzut karny dla Legii! Ręką we własnym polu karnym zagrał Ivan Marquez!

• Składna akcja Korony blisko "szesnastki" rywala. Zabrakło decyzji do strzału Marcinowi Cebuli.

• "Żółtko" na koncie Milana Radina za skoszenie Andre Martinsa. To jego 4. upomnienie, więc nie zagra w następnej kolejce z Arką Gdynia.

• Marek Kozioł był bezradny po atomowym strzale Luquinhasa z ok. 25 metrów. Piłka wpada do siatki tuż przy słupku! To pierwszy celny strzał gospodarzy w tym spotkaniu. I to jaki.

• GOL DLA LEGII! LUQUINHAS!!!

• W ostatniej chwili Igor Lewczuk blokuje Michala Papadopoulosa. A po chwili Adnan Kovacević, w drugiej "szesnastce" wślizgiem zabiera piłkę Jose Kante.

• Żółta kartka dla Urosa Djuranovicia za faul na Jose Kante.

• 0/0 Strzały/strzały celne 6/2

• Miękkie zagarnie w "szesnastkę". Kielczanie jednak wyjaśniają sytuację.

• Jarosław Niezgoda faulowany ok. 25 metrów od bramki Korony. Przewinił Jakub Żubrowski.

• Paweł Wszołek pada w polu karnym rywala po starciu z Danielem Dziwnielem. Piłkarze Aleksandara Vukovicia domagali się rzutu karnego, jest korner.Nie przynosi on zagrożenia.

• Andres Lioi dopada do piłki w polu karnym gospodarzy podaje przed bramkę do Michala Papadopoulosa. O ułamek sekundy uprzedzili go defensorzy Legii.

• Taka sytuacja

• Marko Vesović centruje z prawej strony na dalszy słupek. Akcję "zamykał" Luquinhas, który mim pressingu Mateusza Spychały zdołał uderzyć w stronę bramki. Marek Kozioł łapie piłkę na linii bramkowej!

• Wymuszona zmiana również u gości. Milan Radin w miejsce Ognjena Gnjaticia.

• Jose Kante zmienia kontuzjowanego Arvydasa Novikovasa.

• Urazu nabawił się Ognjen Gnjatić. Krótka przerwa w grze, ale wydaje się, że może on kontynuować grę.

• Jarosław Niezgoda podaje do Luqiohasa. Ten nie zdołał celnie uderzyć.

• 1 Strzały 6

Kielczanie bez kompleksów

• Piłka po strzale Mateusza Spychały trafia w plecy... Urosa Djuranovicia.

• Dzieje się! Andre Martins podaje do Pawła Wszołka, który składał się do strzału. Skiksował.

• A teraz Marcin Cebula przejmuje piłkę po centrze Mateusza Spychały. Jego strzał został zablokowany.

• W odpowiedzi lewą stroną pognał Michał Karbownik. brakowało "tylko" dokładnego podania w pole karne do Jarosława Niezgody...

• Domagoj Antolić traci piłkę blisko swojego pola karnego. Przejął ją Uros Djuranović, ale ten pospieszył się - uderzył w środek bramki!

• Arvydas Novikovas zgłosił niedyspozycję! Na rozgrzewce jest Jose Kante.

• A teraz Paweł Wszołek przedarł się prawą stroną. Przeciągnął znacznie dośrodkowanie.

• Po chwili Andres Lioi przedarł się środkiem. Został zablokowany.

• Na strzał z dystansu, przy biernej postawie drugiej linii gospodarzy, zdecydował się Marcin Cebula. Sporo brakowało do bramki.

• Kolejna akcja ofensywna Mateusza Spcyały. Jego dośrodkowanie było nieprzygotowane i od bramki grę wznawia Radosław Majecki.

• Goście zyskali aut na wysokości "szesnastki" Legii. Do piłki wyrzuconej przez Mateusza Spychałę najwyżej wyskoczył Michal Papadopoulos, ale ten uderza głową obok bramki.

• Kielczanie zaczynają ze środka!

• Przy arbitrze są już kapitanowie - Artur Jędrzejczyk i Adnan Kovacević.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! przy dźwiękach "Snu o Warszawie"!

• W rundzie jesiennej Legia wyszarpała komplet punktów z Kielce po wygranej 2:1. Wynik spotkania otworzył Arvydas Novikovas, a tuż przed przerwą wyrównał Michal Papadopoulos. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Legii zapewnił Walerian Gwilia.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak - Mateusz Wieteska, Walerian Gwilia, Luis Rocha, Jose Kante, Maciej Rosołek, Paweł Stolarski, William Remy, Mateusz Praszelik.

Rezerwowi Korony: Paweł Sokół - Themistoklis Tzimopoulos, Milan Radin, Michał Żyro, Ivan Jukić, Grzegorz Szymusik, Matej Pucko, Erik Pacinda.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Do trzeciej Cracovii tracą "oczko", a do drugiej Pogoni - trzy punkty. Liderem jest Śląsk Wrocław, który ma 33 punkty.

Z kolei kielczanie, którzy zgromadzili 15 punktów, plasują się na 13. lokacie. Mają zaledwie punkt przewagi na Arką i po 4 nad ŁKS-em i Wisłą Kraków.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, którym jest Paweł Gil, warto przeczytać zapowiedź:

• Ostatnim sobotnim akcentem 17. kolejki Ekstraklasy zaglądamy do Warszawy, gdzie za 20 minut Legia podejmie Koronę Kielce!

Legia - Korona LIVE! Mecz do jednej bramki?

Legia - Korona LIVE! Mecz do jednej bramki? ©Dawid Łukasik

Mecz Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE. To był wypadek przy pracy. Taki sygnał w Polsce chce wysłać stołeczna drużyna, która ostatnio poległa w Szczecinie. Rywal wydaje się być wymarzonym do tego, by zmazać plamę. Relacja LIVE w GOL24 o godzinie 20:00.

Mecz Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE

Przed Koroną bardzo ważne spotkanie, co nie jest dla niej raczej niczym nowym. Klub od kilku miesięcy starał się bezskutecznie wydostać ze strefy spadkowej i każdy zdobyty przez nią punkt był dla niego bezcenny.
Teraz, kiedy po trzech kolejnych meczach bez porażki (wygrane 1:0 z Zagłębiem Lubin i 3:0 z Rakowem Częstochowa u siebie oraz remis 0:0 z Lechem w Poznaniu) w końcu kielczanie zdołali wyjść na powierzchnię, od razu pojadą na spotkanie z jednym z najmocniejszych zespołów w ligowej stawce.

- Mamy świadomość gdzie gramy i tego, co się wydarzyło w Kielcach podczas meczu z Legią. Z jednej strony szanujemy przeciwnika, ale z drugiej drzemie w nas sportowa złość za oddanie jednego punktu w ostatnich sekundach meczu. Jest to też dobry moment na potwierdzenie, że nasze trzy ostatnie spotkania i tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o formę, to nie jest przypadek - powiedział przed spotkaniem Mirosław Smyła, trener kieleckiej Korony.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą w lipcu tego roku w ramach drugiej kolejki obecnego sezonu. Wówczas Korona po pierwszej połowie meczu remisowała 1:1, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry Walerian Gwilia zdobył bramkę dla zespołu ze stolicy Polski i zapewnił mu triumf, do czego nawiązywał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

On sam może być na pewno zadowolony z faktu dobrej sytuacji kadrowej przed wyjazdem do Warszawy. Problemem jest jedynie obsada pozycji lewego obrońcy. Pod nieobecność pauzującego za nadmiar żółtych kartek Michała Gardawskiego, konkurentów do gry w jego miejsce jest dwóch - Daniel Dziwniel i Nemanja Miletić, który wciąż czeka na debiut w barwach kieleckiego zespołu.

- Zagra zawodnik przygotowany do meczu, który spełnia nasze oczekiwania. Swój akces do gry zgłosił Nemanja Miletić, który wypadł dobrze w meczu trzecioligowych rezerw. Sam jestem zdziwiony tym, jak szybko dochodzi do siebie. Są różne możliwości, zarówno Daniel Dziwniel, jak i Nemanja wyglądają bardzo dobrze i są głodni gry - dodał szkoleniowiec Korony.

Legia w tym sezonie świetnie radzi sobie w meczach z zespołami z dolnych rejonów tabeli i to właśnie z nimi wygrała osiem meczów, a z drużynami z pierwszej ósemki zaledwie jeden. W ostatnich tygodniach w Warszawie wysokich porażek doznały Wisła Kraków (0:7) oraz Górnik Zabrze (1:5). Jakiej Korony możemy się więc spodziewać na tle Legii, która potrafi tak bardzo zdominować przeciwnika na swoim boisku?

- Mam nadzieję, że skutecznej, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Legia strzela gros bramek w fazie przejściowej, a więc przez szybki atak tuż po przejęciu piłki. To niuanse taktyczne, ale musimy być czujni. Chciałbym, żebyśmy pokazali większą pewność siebie, wiarę w swoje możliwości i umiejętność przeciwstawienia się przeciwnikowi - powiedział również trener Smyła.

Mecz z Legią w Warszawie niewątpliwie będzie szczególnym dla Michała Żyry, który jest wychowankiem 13-krotnych mistrzów Polski i zagrał w ich barwach 96 meczów w ekstraklasie.

- To bardzo szczery chłopak, który jest ultra zaangażowany w zajęcia. Wchodząc na boisko w każdym meczu pokazuje, że jest zawodnikiem wartościowym i myślę, że z każdym kolejnym tygodniem będzie wyglądał jeszcze lepiej. Jego potencjał jest na pewno dużo wyższy, niż sam Michał czuje, w jakiej jest dyspozycji. On i w tym meczu i w każdym kolejnym pokaże, że nie ma znaczenia z kim gra, tylko to, co chce zrobić na boisku - dodał szkoleniowiec Korony.

Jedyny mecz w Warszawie z Legią Korona wygrała w sezonie 2015/2016. Podopieczni Marcina Brosza, który wówczas pracował w kieleckim klubie, zwyciężyli 2:1. W pierwszej połowie dla gości do bramki trafił Przemysław Trytko. Po przerwie do remisu strzałem z rzutu karnego doprowadził Nemanja Nikolić, a wynik w doliczonym czasie gry do drugiej połowy ustalił Michał Przybyła.

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Korona Kielce na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Korona Kielce:

Legia: Muzyk, Sanogo
Korona: Gardawski

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Korona - Legia 1:2 (Ekstraklasa, 28.07.2019)
Legia - Korona 3:0 (Ekstraklasa, 01.12.2018)

Mecz Legia Warszawa - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w stacji Canal+ Sport. Komentuje duet Adam Marchliński - Kazimierz Węgrzyn. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00. Zapraszamy!