Mecz Legia Warszawa - KuPS Kuopio ONLINE. Gdzie oglądać w...

Legia Warszawa

1

KuPS Kuopio

0

• Koniec meczu! Legia wygrywa, ale duży niesmak pozostaje. W rewanżu będzie trzeba uważać. Bardzo dziękujemy za uwagę.

• Dwa potężne strzały na bramkę gości. Najpierw próbował Carlitos, którego uderzenie zostało odbite przez bramkarza. Później jeszcze uderzył Antolić, ale bardzo niecelnie.

• 4 minuty dłużej potrwają męki kibiców zgromadzonych przy Łazienkowskiej.

• Imari Niskanen również ukarany kartką koloru żółtego.

• Arvydas Novikovas ogląda żółtą kartkę.

• Strzał głową Artura Jędrzejczyka. Otso Virtanen nie miał problemu z obroną tego uderzenia.

• Legia niestety, ale znowu mocno zawodzi. Grają kompletnie bez pomysłu i nie potrafią zagrozić bramce Kuopio.

• Aleksandar Vuković również wykorzystuje ostatnią zmianę. Paweł Stolarski melduje się na ostatnie minuty, a swój występ zakończył Luis Rocha.

• Tommi Jyry wchodzi, a schodzi Rangel.

• Strzał Andre Martinsa ląduje prosto w rękawicach bramkarza gości.

• Roszada także w szeregach gości. Issa Thiaw zmieniony przez Ariela Ngueukam.

• Zmiana w Legii. Domagoj Antolić zmienia Waleriana Gwilię.

• Fatalne podanie Carlitosa do Vesovicia. Legia traci posiadanie.

• Reuben Ayarna ukarany żółtym kartonikiem.

• Saku Savolainen wchodzi, a schodzi Luc Manga.

• Arvydas Novikovas wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Gwilii, którego strzał został zablokowany.

• Luc Manga otrzymuje żółtą kartkę.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Luquinhas melduje się na murawie, a opuszcza ją Dominik Nagy.

• Novikovas pędził w stronę bramki, tylko że jego zagranie nie dotarło do rozpędzonego Kulenovicia.

• Kolejna szansa Carlitosa. Tym razem jednak został uprzedzony przez obrońcę rywala.

• Carlitos zmarnował świetną okazję. Hiszpan uderzył z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Potężne uderzenie Dominika Nagy'a. Strzał Węgra był jednak niecelny.

• Pierwszy strzał drugiej połowy, którego autorem był Carlitos poszybował wysoko nad bramką.

• Wracamy na Łazienkowską!

• Koniec pierwszej części meczu. Legia prowadzi, ale nie ma co ukrywać, że styl i poziom zaangażowania pozostawia wiele do życzenia. Czekamy na lepszą grę Legionistów po przerwie.

• Sędzia przedłuża pierwszą połowę o 2 minuty.

• Rangel ukarany żółtą kartką.

• Ależ było blisko! Carlitos dostał świetne podanie i mocnym strzałem z woleja uderzył na bramkę! Gdyby nie świetna interwencja fińskiego bramkarza to mielibyśmy 2:0!

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Legii. Mateusz Wieteska wybija jednak piłkę daleko od szesnastki gospodarzy.

• Legii brakuje zaangażowania. Widać niezadowolenia na twarzach sztabu szkoleniowego. Wojskowi muszą wytworzyć sobie bezpieczną przewagę przed rewanżem...

• Petteri Pennanen potrzebuje pomocy medycznej. Mamy chwilę przerwy w grze.

• Finowie pierwszy raz zapędzili się pod pole karne Legii. Artur Jędrzejczyk z dużym spokojnie wyjaśnia sytuację i oddala zagrożenie.

• Seria wrzutek w pole karne KuPS Kupio. Żadne nie dociera do celu.

• Legia kontroluje przebieg tego spotkania. Kibice domagają się jednak kolejnych bramek.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Gwilii. Tym razem jednak bramkarz gości piąstkuje na rzut rożny.

• Znakomita akcja Carlitosa! Napastnik Legii wpadł w pole karne, jednak świetnie broni Otso Virtanen.

• Słaby strzał Sandro Kulenovicia. Od bramki zaczną goście.

• Perfekcyjne dogranie Waleriana Gwilii! Mateusz Wieteska wbiegł między zawodników i pewnym strzałem głową pokonuje bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mateusz Wieteska bardzo szybko otwiera wynik meczu!

• Indywidualna akcja Carlitosa, ale Hiszpan wywalczył tylko rzut rożny.

• Początek meczu bardzo spokojny. Legia utrzymuje się przy piłce, ale nie atakuje bramki rywala.

• Sędzia główny gwizdnął po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie! Czas na przywitanie kapitanów!

• Wojskowi przegrali swój ostatni mecz w lidze. Aleksandar Vuković chyba wyciągnął wnioski, ponieważ nastąpiło kilka znaczących zmian w porównaniu do pojedynku z Pogonią. Przede wszystkim od początku zagrają m.in Carlitos, Dominik Nagy, Arvydas Novikovas czy Andre Martins, którzy w niedziele zasiedli na ławce.

• Legia Warszawa po raz kolejny trafia na dużo niżej notowanego rywala. Z drużyną z Gibraltaru mieli spore problemy. Teraz kibice nie przyjmą innego scenariusza niż dwa bardzo pewne zwycięstwa.

• Dobry wieczór Państwu! Za 20 minut rozpocznie się mecz, który zamknie dzisiejszy dzień z polskimi drużynami w Europejskich Pucharach. Legia podejmować będzie fińskie KuPS Kupio. Na relację LIVE zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartłomiej Modzelewski

Mecz Legia Warszawa - KuPS Kuopio ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Dobuszynski

Mecz Legia Warszawa - KuPS Kuopio ONLINE. Legia Warszawa z małymi problemami, ale przeszła pierwszą rundę eliminacji Ligi Europy. Potyczka z Europa FC długo zostanie w głowach polskich kibiców i to w tym negatywnym aspekcie. Czas jednak ruszyć do przodu, gdyż na horyzoncie pojawia się kolejna przeszkoda, którą będzie KuPS Kuopio. Relacja na żywo z meczu Legia Warszawa - KuPS Kuopio w GOL24.pl!

Mecz Legia Warszawa - KuPS Kuopio ONLINE

Ciężko powiedzieć czy da się przyzwyczaić do takich kompromitacji. Legia Warszawa, najbardziej utytułowany polski klub ostatnich lat bezbramkowo remisuje z półamatorską drużyną z Gibraltaru. Wszyscy byli tym wynikiem mocno zszokowani i wiele już o tym było powiedziane.
Teraz podopieczni Aleksandara Vukovicia muszą skupić się na kolejnym rywalu w drodze do upragnionej fazy grupowej Ligi Europy. Stołeczna drużyna korzysta ze swoich przywilejów i jako rozstawiona drużyna znowu trafia na przeciwnika dużo niżej notowanego. KuPS Kupio jest bowiem zespołem z ligi fińskiej, a dokładnie trzecią siłą poprzedniego sezonu tamtejszych rozgrywek. Nie ma co ukrywać, że polskie kluby raczej nie miały problemu z wygrywaniem meczów grając przeciwko drużynom z Finlandii. Sama Legia Warszawa nie tak dawno rozgromiła w dwumeczu ówczesnego mistrza kraju Mariehamn aż 9:0. To pokazuje jaka przepaść dzieli obie ligi i jak dużym faworytem jest w tym pojedynku drużyna wicemistrza Polski.

Niestety, ale mimo tego, że drużyna z Kupio jest kolejną drużyną zupełnie anonimową w Polsce, to nie możemy być w 100% pewni awansu Legii do kolejnej rundy. Taka nieufność urodziła się w głowach Polskich kibiców przez ostatnie lata poniżeń i kompromitacji. Porażki z takimi "markami" jak Żalgiris Wilno, Spartak Trnawa czy Dudelange pozwala nam myśleć, że zespoły z lig notowanych o kilka, albo i kilkanaście pozycji niżej od PKO Ekstraklasy mogą stanowić dla nas zagrożenie. Niestety, ale takie są realia w tym momencie i dla polskiego kibica jest to rzecz bardzo bolesna. Miejmy jednak nadzieję, że to co najgorsze jest już za nami i Legia Warszawa pewnie pokona KuPS Kupio.

Widać, że Aleksandar Vuković próbuje żonglować składem tak, aby nie stracił on świeżości. Jak na razie jest to zabieg średnio udany, ponieważ Legia przegrała swój pierwszy mecz w lidze. Wielu ekspertów zgodnie podkreśla, że nie jest to wcale dziwne, ponieważ gdy na dobrze przygotowaną Pogoń Szczecin wychodzą zawodnicy tacy jak m.in Luqinhas czy Mateusz Praszelik (chociaż do tego drugiego nie można mieć zbyt dużych pretensji, nawet ze względu na jego wiek - rocznik 2001) to trzeba liczyć się z porażką. Wiadomo, że aktualnie w Warszawie głównym priorytetem są Europejskie Puchary to jednak porażki na samym początku sezonu mogą mieć fatalne skutki w późniejszych miesiącach gry.

Legia tym razem dwumecz rozpocznie na własnym stadionie . Czy to jest plus tego do końca nie wiemy, ale na pewno trzeba będzie stworzyć sobie bezpieczną przewagę. Różnica bramek jest o tyle istotna, że Wojskowi gdy pojadą do Finlandii to zastaną tam sztuczną murawę, której obawiają się jak ognia. To właśnie sztuczna nawierzchnia według Aleksandara Vukovicia była głównym czynnikiem kompromitującego remisu przeciwko Europa FC.

- Legia Na pewno jest lepszym zespołem, widzę w zasadzie tylko jedno niebezpieczeństwo - sztuczną murawę w Finlandii. Na szczęście Legia ma już pewne doświadczenie, to powinno jej trochę pomóc. Poza tym, pierwszy mecz jest w Warszawie. Dobrze byłoby, żeby już tu Legia zapewniła sobie bezpieczną przewagę - mówi przed meczem swojej byłej już drużyny Kasper Hamalainen.

Wszyscy liczymy na to, że Legia Warszawa w końcu udowodni, że PKO Ekstraklasa nie jest aż tak słabą ligą. Aby uniknąć kompromitacji muszą wygrać wysoko co jak najbardziej jest w ich zasięgu. Muszą tylko zagrać na miarę swoich możliwości.

Mecz Legia Warszawa - KuPS Kuopio TRANSMISJA TV

Mecz Legia - KuPS na żywo w telewizji pokaże TVP Sport, a spotkanie będzie transmitowane bezpośrednio po pojedynku Lechii Gdańsk z Broendby Kopenhaga. Mecz Legia - KuPS komentować będą Dariusz Szpakowski i Andrzej Strejlau (z Warszawy).

20:55 mecz Legia Warszawa - KuPS Kuopio