Mecz Legia Warszawa - Omonia Nikozja ONLINE. Po awans do III...

Mecz Legia Warszawa - Omonia Nikozja ONLINE. Po awans do III rundy el. Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 dogrywka 1 połowap.

• Koniec meczu. Legia Warszawa odpadła z kwalifikacji do Ligi Mistrzów już w II rundzie. Mistrz Polski przegrał z Omonią Nikozja po dogrywce, kończąc mecz w osłabieniu jednego piłkarza, tracąc gola z rzutu karnego po katastrofalnym błędzie Filipa Mladenovicia. Jedni uznają to za pech, drudzy - bardziej doświadczeni - po prostu wiedzą, że w przypadku polskich drużyn w europejskich pucharach to absolutny klasyk.

• Fantastyczna interwencja Boruca! Doświadczony bramkarz wybronił potężne uderzenie Asante.

• Kiko w miejsce Thiago.

• Omonia wciąż próbuje. Atak pozycyjny i poszukiwanie strzału z dystansu.

• Jędrzejczyk przegrał pojedynek o górną piłkę, Asante wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki do Thiago. Ten był całkowicie osamotniony w polu karnym z powodu kontuzji Mateusza Wieteski i bez problemu umieścił piłkę w bramce.

• GOOOOOOL! THIAGO!

• Zaczynamy ostatnie 15 minut tego meczu.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki.

• Gomez z kartką po faulu na Luquinhasie.

• W ataku pozycyjnym legioniści.

• Groźne dośrodkowanie Mladenovicia, Kante dostał piłkę w polu karnym, ale nie oddał strzału.

• Luquinhas zatrzymał kontrę gości i jest kartka.

• GOL! JORDI GOMEZ!

• Mladenović poślizgnął się z piłką, stracił ją i Asante od razu zagrał w polu karnym. Tam faulował napastnika Artur Jędrzejczyk.

• RZUT KARNY DLA OMONII!

• Zaczynamy dogrywkę. Legia jeszcze przez pół godziny gra w 10.

• 0:0 po 90 minutach. Mamy dogrywkę!

• Słabe zgranie głową Luquinhasa do wbiegającego Kante.

• Wieteska poradził sobie z dośrodkowaniem Lecjaksa.

• Kante za bardzo chce sam odmienić losy meczu. Przeszkodził partnerowi w dobrym strzale, a po chwili sam został zablokowany i kolejna strata piłki.

• Kante znalazł się blisko bramki, ale nie dograł wysokiej piłki do partnera, tylko wybił ją poza boisko.

• Gomez faulował taktycznie piłkarza Legii, ale sędzia nie dał mu drugiej żółtej kartki.

• Jeden z nielicznych kontrataków Legii. Luquinhas wypuścił Kante pod pole karne, ten wycofał do Kapustki, ale Polak źle sobie przyjął i od bramki zacznie Fabiano.

• Lecjaks dośrodkował z lewej strony i Wieteska oddalił zagrożenie na aut.

• Mocno dograł Asante w pole karne i znowu Boruc broni.

• Na boisku zrobi się wegańsko, bo Kapustka zastąpił Rosołka.

• Asante w miejsce Tzionisa. Napastnik zastąpił obrońcę. Omonia chce zamknąć mecz przed dogrywką.

• Miękka wrzutka w pole karne, piłka odbita od Jędrzejczyka i Boruc wykazał się nie lada refleksem. Sparował piłkę na bok, lecz akcja nie będzie kontynuowana, gdyż sędzia odgwizdał spalonego.

• Jędrzejczyk znów na bliższym słupku, ale niecelne uderzenie obrońcy Legii.

• Jędrzejczyk uprzedzony przez obrońcę. Mamy kolejny rzut rożny.

• Aj blisko Legia teraz! Zablokowane uderzenie Kante, piłka wraca do niego, więc napastnik oddaje do Antolicia, a pomocnik znajduje lukę między linią obrony i zagrywa prostopadle do Mladenovicia. Jego uderzenie z problemem wybronił Fabiano.

• Lecjaks znalazł w polu karnym Gomeza i tylko świetna interwencja Luquinhasa uchroniła Legię przed utratą bramki.

• Bramkarz Legii wyraźnie kradnie sekundy. Przeciąga wznowienie gry z piątego metra.

• Prostopadłe zagranie do Tzionisa, który zagrywa płasko wzdłuż bramki, ale nikt nie przeciął zagrania i od bramki rozpocznie Boruc.

• Mladenović dwukrotnie niecelnie dograł w stronę Kante. Obrońcy wyjaśnili sytuację.

• Goście coraz mocniej naciskają Mistrzów Polski. To się może źle skończyć dla Legii.

• Znów to samo zagranie! I poprzeczka ratuje Legię przed stratą bramki.

• Gomez chyba chciał bezpośrednio strzelić z rzutu rożnego, ale czujnie zachował się Boruc i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

• Uderzenie Langa z daleka zablokowane. Mamy rzut rożny dla gości.

• Zmiana jeden do jednego, a więc Kante w miejsce Pekharta.

• Mamy korektę w składzie po czerwonej kartce dla Legii. Wieteska do środka obrony za Gwilię, który grał w środku pola.

• Mladenović mógł zaatakować bramkę rywali, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez Tzionisa.

• Czerwona kartka dla Lewczuka! Ostre wejście w nogi Thiago i arbiter pokazuje polskiemu obrońcy drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Antolić faulował rywala na skrzydle.

• Słupek! Dośrodkowanie Antolicia, Pekhart uderzył lekko głową i mógł przeciąć strzał Rosołek, ale nie trafił w bramkę i futbolówka odbiła się od słupka!

• Gwilia uderzał z dystansu i zablokował strzał obrońca Omonii. Jest rzut rożny.

• Mladenović znów w pełnym biegu, ale zablokował to zagranie Luftner.

• Dwa groźne kontrataki Omonii, ale niedokładność sprawiła, że nie było zagrożenia bramki Boruca.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Pierwsza połowa miała dwie strony. Początek należał do Legionistów, ale z czasem respekt do mistrzów Polski malał i coraz więcej do powiedzenia miała Omonia.

• Koniec pierwszej połowy.

• Kontratak Legii zakończony niecelnym dośrodkowaniem Luquinhasa.

• Dwa kornery gości. Raz broni Boruc, raz wybija piłkę Mladenović.

• Boruc ratuje Legię! Piłka wsteczna w pole karne, złe przyjęcie Karbownika i uderzenie zza pola karnego Koússoulosa! Znakomicie sparował strzał polski bramkarz.

• Teraz zaspała defensywa Legii! Niskie dośrodkowanie z lewej strony i Duris uderzał z woleja, ale wysoko nad bramką.

• Bautheac w pole karne z prawej strony boiska, Jędrzejczyk wyjaśnił zagrożenie.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne Legii i Boruc poradził sobie z tym zagraniem.

• Seria brzydkich zagrań przyjezdnych, a arbiter pokazał już kilka kartek.

• Lewczuk zatrzymał kontratak rywali.

• Kolejne ostre wejście w rywala. Gomes zaatakował wślizgiem od tyłu Gwilię, ale tylko żółta kartka.

• Thiago uderzył ręką Slisza w twarz. Przypadkowo, ale i tak dostał żółtą kartkę.

• Teraz Luquinhas faulowany na swojej stronie. Szybko ruszyli z atakiem legioniści, ale dośrodkowanie Rosołka niecelne.

• Cypryjczycy w prosty sposób tracą piłkę i faulują Mladenovicia.

• Niewiele brakowało! Dośrodkowanie Mladenovicia w pełnym biegu, uderzenie głową Rosołka i niemal z linii bramkowej wybił to Lang. Dobitka Gwilii zablokowana przez czterech(!) obrońców gości.

• Lewczuk wyjaśnił groźne dośrodkowanie ze strony Cypryjczyków.

• Mladenović dośrodkował, ale faulowany był obrońca Omonii.

• Slisz faulowany blisko pola karnego.

• Boruc wypiąstkował dośrodkowanie, dobitka z dystansu zablokowana przez Gwilię.

• Pierwszy korner dla Omonii, może być groźnie.

• Znów Karbownik robi zamieszanie w polu karnym Omonii, tym razem zatrzymał się jednak na drugim rywalu.

• Pierwsza groźna akcja Legii! Karbownik z prawej obrony wbiegł w pole karne, jego strzał był zablokowany, ale dopadł jeszcze do piłki Pekhart, lecz fatalnie spudłował.

• Legioniści przenieśli ciężar gry na lewe skrzydło, podłączył się Mladenović, ale jego niskie dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Antolić przygotował sobie miejsce do strzału. Płaskie uderzenie, lecz niecelne.

• Boruc wyprzedził napastnika i przechwycił dośrodkowanie. Błyskawicznie wznowił grę dalekim wyrzutem do boku boiska.

• Nieudany wysoki pressing gospodarzy, Cypryjczycy wyszli z tego bez szwanku i budują atak pozycyjny.

• Karbownik przedarł się z piłką na skrzydle i wrzucił na głowę Pekharta, ale krył go Lang i oddalił zagrożenie.

• Kontratak gości zakończony strzałem. Zablokowali to legioniści.

• Faul w środku pola i niecelna wrzutka w pole karne Omonii.

• Ruszyli!

• Omonia to 20-krotny mistrz Cypru. W zeszłym skróconym sezonie znalazła się wprawdzie przed Anorthosis Famagusta (dzięki meczom bezpośrednim), ale tytułu jej nie przyznano. W kadrze drużyny są doświadczeni reprezentanci Węgier (Ádám Lang) i Słowacji (Michal Duris).

• Cypryjską Omonię od zeszłego roku prowadzi Henning Berg. Norweg sterował Legią w latach 2013-2015. To wtedy drużyna straciła szansę na fazą grupowę Ligi Mistrzów, bo w meczu z Celtikiem Glasgow wprowadziła do gry nieuprawnionego Bartosza Bereszyńskiego (skończyło się walkowerem).

• Legia ma za sobą trzy mecze w nowym sezonie. Wygrała wszystkie (bramki: 9-2), ale nie wszystkie w oczekiwanym stylu. Zaczęło się od pewnej wygranej nad GKS Bełchatów (6:1) w Pucharze Polski, potem było wymęczone zwycięstwo z Linfield FC (1:0) w I rundzie el. Ligi Mistrzów i wreszcie pierwsze w PKO Ekstraklasie z Rakowem Częstochowa (2:1). Trener Aleksandar Vuković nie ukrywa, że jego podopieczni nie są jeszcze w szczytowej formie.

• W II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów mistrz Polski zagra z najlepszą drużyną na Cyprze, którą prowadzi dobrze znany przy Łazienkowskiej Norweg Henning Berg. O awansie decyduje tylko to spotkanie.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Legia Warszawa - Omonia Nikozja!

Legia - Omonia LIVE! Po awans do III rundy el. Ligi Mistrzów

Legia - Omonia LIVE! Po awans do III rundy el. Ligi Mistrzów ©Piotr Tokarczyk

Mecz Legia Warszawa - Omonia Nikozja ONLINE. W II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów mistrz Polski zagra z najlepszą drużyną na Cyprze, którą prowadzi dobrze znany przy Łazienkowskiej Norweg Henning Berg. O awansie decyduje tylko to spotkanie. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00.

Mecz Legia Warszawa - Omonia Nikozja ONLINE

Faworytem meczu Legia - Omonia jest Legia. W jej składzie nie zobaczymy kilku ważnych zawodników. Wykluczone są choćby występy Pawła Wszołka i Mateusza Cholewiaka. To szansa dla Bartosza Kapustki, który po raz pierwszy może znaleźć się w wyjściowej jedenastce (z Rakowem biegał przez ostatni kwadrans).

Liga Mistrzów. Gdzie oglądać mecz Legia - Omonia?

- Omonia to inny poziom jakości niż w przypadku Linfield. To doświadczona drużyna, która nie zostanie tak zepchnięta do obrony. Nie spodziewam się tego. To będzie bardziej wyrównane spotkanie. Trzeba będzie bardziej zwrócić uwagę na naszą grę obronną - mówił Vuković na konferencji prasowej.

W nowym sezonie Omonia rozegrała dwa mecze. W I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów potrzebowała dogrywki, by wyeliminować Ararat-Armenia. Dopiero w 94 minucie do siatki trafił Brazylijczyk Thiago. Łatwo nie było też w lidze, ponieważ drużyna z Nikozji na inaugurację zremisowała 2:2 z Paphos. Oba gole strzelił doświadczony Francuz Eric Bautheac.

- Znając trenera Berga, nie spodziewam się huraoptymizmu ze strony Omonii i zapewne w wielu momentach meczu będą czekać na kontratak. Mamy bardzo dużo informacji, pod tym kątem mieliśmy dużo łatwiejsza sytuację niż przed konfrontacją z Linfield - mówi Vuković.

Przewidywane składy na mecz Legia - Omonia:
Legia: Boruc - Karbownik, Jędrzejczyk, Lewczuk? (Wieteska), Mladenović - Luquinhas, Antolić, Slisz, Gwilia, Rosołek? (Kapustka) - Pekhart.
Omonia: Fabiano - Hubocan, Luftner, Lang, Lecjaks? (Kiko) - Loizou, Gomes, Thiago Gomez? (Bautheac), Mavrias - Duris.

Nie zagrają w meczu Legia - Omonia:
Legia: Wszołek, Cholewiak, Lopes, Juranović, Vesović, Sanogo, Pyrdoł
Omonia: Kakoullis

Mecz Legia Warszawa - Omonia Nikozja TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi TVP Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie kanału. Komentuje duet Maciej Iwański - Arkadiusz Onyszko. Studio od 19:10 (Jacek Kurowski – Andrzej Strejlau), początek spotkania o 20:00. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl