Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

2

Piast Gliwice

0

• Koniec meczu. Legia lekko łatwo i przyjemnie pokonuje Piasta Gliwice po bramkach Sandro Kulenovicia i Carlitosa

• Cristian Pasquato był bliski wpisania się na listę strzelców! Z jego strzałem z trudem poradził sobie bramkarz Piasta!

• A w Piaście za Piotra Parzyszka na ostatnie chwile melduje się Karol Stanek

• Inaki Astiz zastępuje Michała Kucharczyka.

• Żółta kartka dla Aleksandara Sedlaa za faul na Włochu

• Cristian Pasquato zmienia Chrisa Phillipsa.

• Frantisek Plach mógł po chwili znowu wyciągać piłkę z siatki! Bliski zaskoczenia go był Marko Vesović, który uderzył płasko tuż przy bliższym słupku. Czarnogórzec trafił w boczną siatkę!

• Sebastian Szymański zagrywa idealnie do Hiszpana, który kieruje piłkę do siatki!

• GOL! CARLITOS!!!

• Składnie zapowiadała się kontra Legii. Cafu jednak stracił piłkę w prostej sytuacji.

• Żółta kartka dla Chrisa Phillipsa

• Denis Gojko zmienia Aleksandra Jagiełły.

• Cafu zagrywa prostopadle na wolne pole do Carlitosa. Ten dał się "przestawić" Urosowi Korunowi.

• 17 026 widzów na stadionie. Wydaje się jednak, że jest ich trochę mniej...

• Faul Urosa Koruna na Dominiku Nagyu na lewej stronie, blisko linii bocznej pola karnego. Żółta kartka.

• Nieco ponad kwadrans do końca spotkania. Tempo wyraźnie siadło, emocji niewiele.

• Sebastian Szymański próbował teraz ruszyć z kontrą. Kopnął piłkę obok rywala, ale nie zdołał do niej dobiec zanim opuściła linię boczną.

• Daleki wykop Toma Hateleya z rzutu wolnego. Radzą sobie bez problemu legioniści.

• Artur Jędrzejczyk następny mecz obejrzy z trybun. Został upomniany żółtą kartką i nie zagra w następnej kolejce.

• Za Sandro Kulenovicia, strzelca (jak na razie jedynej) bramki w tym meczu, pojawia się Carlitos.

• Osaczony w "szesnastce" gospodarzy przez 2-3 piłkarzy Legii Aleksander Jagiełło wywalczył rzut rożny. Piłkę wrzuconą z narożnika pewnie łapie Radosław Majecki.

• Rzut wolny dla Piasta. W dogodnej pozycji strzeleckiej znalazł się Aleksandar Sedlar, lecz główkował niecelnie.

• 9/1 strzały/strzały celne 3/1

• Przerwa w grze. W starciu z Patrykiem Sokołowskim ucierpiał, we własnym polu karnym, Artur Jędrzejczyk. Konieczna była interwencja sztabu medycznego. Z kapitanem Legii jest wszystko w porządku, choć na moment musi opuścić plac gry.

• Uderzał teraz Marko Vesović, który został zablokowany. Piłka znalazła się u stóp Sebastiana Szymańskiego, ale jego centra nie znajduje adresata.

• Seria stałych fragmentów gry. Zarówno rzut rożny Piasta, jak i wolny Legii nie przyniosły zagrożenia.

• Żółta kartka dla Marko Vesovicia za faul na Jorge Feliksie. I... pauza w następnej kolejce w meczu z Zagłębiem.

• Prostopadłym podaniem chciał Cafu "uruchomić" Marko Vesovicia. Czarnogórzec nie poradził sobie jednak z Marcinem Pietrowskim, który pozwolił piłce opuścić plac gry.

• Gwoli ścisłości - Jakub Czerwiński będzie pauzować w następnej kolejce w meczu z Jagiellonią.

• Artur Jędrzejczyk wyskakuje najwyżej do centry Sebastiana Szymańskiego z rzutu wolnego. Główkuje jednak nad bramką Frantiska Placha.

• Pojedynek biegowy Dominika Nagya z Jakubem Czerwińskim. Siły tego starcia ramię w ramię nie wytrzymał Węgier, który padł na murawę. Żółta kartka.

• Piast zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do nich bez zmian w przewie. Przypomnę, że w 20. minucie kontuzjowanego Tomasza Jodłowca zmienił Patryk Sokołowski.

• Na razie jubileusz nie przebiega po jego myśli

• Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega przerwa w meczu Legia - Piast. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce Sandro Kulenovicia.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Legia zasłużenie prowadzi z Piastem po bramce Sandro Kulenovicia.

• +2' Sebastian Szymański upomniany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu wolnego.

• A teraz rzut wolny Piasta. Zblokowany strzał Toma Hateleya daje korner dla gości. Po nim pewnie piłkę łapiebramkarz Legii.

• "Dzieje się". Legioniści wywalczyli rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Piasta. Uderzenie Sebastiana Szymańskiego było jednak dalekie od ideału.

• 41. minuta i pierwszy celny strzał Piasta w tym spotkaniu. Anemiczna główka Aleksandara Sadlara nie mogła zaskoczyć Radosława Majeckiego.

• Ojojoj! Frantisek Plach poza polem karnym musiał kiwać się. Poradził sobie z atakującym go Michałem Kucharczykiem.

• Gliwiczanie oddalają grę od własnej bramki.

• Coraz wyraźniej zarysowuje się przewaga gospodarzy. Rykoszet po strzale Dominika Nagya przynosi rzut rożny.

• Po chwili Sandro Kulenović uderza z pola karnego nad poprzeczką. Nie wykorzystał dobrego podania Sebastiana Szymańskiego. Legia powinna podwoić prowadzenie, a młody Chorwat - swój dorobek bramkowy w tym meczu.

• Adam Hlousek mocno przestrzelił z woleja po zagraniu Michała Kucharczyka. Po drodze był drobny rykoszet od Jakuba Czerwińskiego, przez co tor lotu był nieco zmieniony. To może tłumaczyć nieudany strzał Czecha.

• Gospodarze mądrze prowadzą grę. Często zmieniają strony ataków, grają krótkimi podaniami. Piast nie może się na razie w tym odnaleźć.

• Po wrzutce Sebastiana Szymańskiego zrobiło się dość spore zamieszanie pod bramką. Z opresji wyszli jednak gliwiczanie.

• Były ataki prawą stroną, to teraz Legia ruszyła lewą. Wrzutka Adama Hlouska została zablokowana i Legia ma rzut rożny.

• Jorge Felix urwał się teraz prawym skrzydłem. Centruje niemal z linii końcowej na dalszy słupek... do nikogo.

• W odpowiedzi akcja Toma Hateleya. Podaje do Piotra Parzyszka, który nie zdążył złożyć się do strzału. Był na spalonym.

• Sebastian Szymański pokazał się na lewym skrzydle. Od razu została zagrana do niego piłka. Za mocno i nie miał szans, by do niej dobiec.

• Nie poddawaj się, ukochana ma

- niesie się na trybunach

• Przypadkowo odbita piłka od nogi jednego z piłkarzy Piasta trafiła pod nogi Dominika Nagya przed linią 16. metra. Ten niemal od razu podaje prostopadle do Sandro Kulenovicia, a ten z zimną krwią uderza płasko obok bezradnego Frantiska Placha!

• GOL DLA LEGII! SANDRO KULENOVIĆ!!!

• Legioniści wybijają piłkę po centrze z narożnika.

• Seria wrzutek w pole karne nie przynosi powodzenia. Próbował przed momentem Aleksander Jagiełło, który wywalczył rzut rożny.

• Akcja prawą stroną Legii przynosi rzut rożny. Nieźle z narożnika centrował Sebastian Szymański, ale William Remy uderza wysoko nad bramką gości.

• Po intensywnej rozgrzewce na murawie jest już Patryk Sokołowski w miejsce kontuzjowanego Tomasza Jodłowca.

• Piast ma rzut wolny na połowie gospodarzy. Warszawianie radzą sobie z dośrodkowaniem Toma Hateleya.

• W asyście sztabu medycznego opuszcza plac gry. Piast przez moment w "dziesiątkę", ale do gry w tym meczu już nie wróci.

• Nie jest dobrze Urazu nabawił się Tomasz Jodłowiec. Konieczna będzie zmiana!

• Korner dla Legii nie przynosi zagrożenia pod bramką Frantiska Placha.

• Coś już widać, więc grę zaczynają gliwiczanie.

• Przerwa w grze. Boisko okryte zostało dymem z rac. Zapewne przez niego ;)

• Od razu do ataku rzucili się legioniści. Po dośrodkowaniu Marko Vesovicia pewnie interweniuje w "szesnastce" Jakub Czerwiński.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego ze środka zaczynają gospodarze!

• Coraz bliżej święta...

• Przywitanie trenerów i czas na losowanie stron. Przy arbitrze głównym są już Artur Jędrzejczyk i Jakub Czerwiński.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Inaki Astiz, Carlitos, Jarosław Niezgoda, Cristian Pasquato, Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska.

• Kto dzisiaj wygra?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania, którzy w 18 meczach zgromadzili 33 punkty, tracą do przewodzącej w stawce Lechii 5 "oczek". Trzecia w tabeli jest Jagiellonia (32 punkty), która wczoraj niespodziewanie uległa u siebie Zagłębiu Lubin aż 0:4. Białostoczan mogą w tabeli przeskoczyć piłkarze Waldemara Fornalika, którzy mają na koncie 30 punktów.

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Jakub Szmatuła - Remigiusz Borkała, Damian Byrtek, Denis Gojko, Patryk Sokołowski, Karol Stanek, Tomasz Mokwa.

• Do pierwszego gwizdka sędziego Bartosza Frankowskiego jeszcze trochę czasu, więc warto przeczytać zapowiedź "pióra" Kai Krasnodębskiej:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu!

• Ostatnim sobotnim akcentem w Ekstraklasie jest starcie w Warszawie, gdzie dojdzie do starcia w czołówce. Druga w tabeli Legia zmierzy się z czwartym Piastem Gliwice. Czeka nas zatem ciekawe spotkanie. Czy takie faktycznie będzie?

Kaja Krasnodębska

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. W najciekawszym sobotnim meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice. Obie drużyny spotkają się już trzeci raz w tym sezonie, a w poprzednich dwóch pojedynkach minimalnie lepszy okazywał się mistrz Polski. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE

Joel Valencia, Michal Papadopulos, Mikkel Kirkeskov, Patryk Dziczek w tym sezonie stanowią o sile Piasta. Choć ostatnia dwójka odpowiada głównie za defensywę, w sumie zdobyli osiem z 26 goli gliwiczan w tym sezonie.
Żaden z nich nie pojawi się jednak w Warszawie. Cała czwórka zebrała w zremisowanym 2:2 piątkowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin żółte kartki i w konsekwencji teraz skazana jest na pauzę. Dokładając do tego kontuzjowanego Gerarda Badię, podopieczni Waldemara Fornalika przyjadą do stolicy mocno osłabieni.

Przed pierwszym gwizdkiem zaplanowanego na sobotę na godzinę 20.30 spotkania, goście plasują się tuż za podium. W ciągu 18. kolejek zebrali trzydzieści punktów, do Legii tracą więc trzy. Jeżeli zwyciężą, będą mieli szansę przeskoczyć Jagiellonię, która jak dotąd zgromadziła 32 oczka. O to jednak bardzo trudno. Białostoczanie już w piątek podejmą u siebie dołujących Miedziowych. Faworytem będą także podopieczni Ricardo Sa Pinto. Warszawianie mają za sobą serię trzech spotkań bez porażki. Nie przegrali także w niedzielę, choć z punktu z liderującą Lechią Gdańsk nie mogą być zadowoleni. Zapowiadane na hit rundy spotkanie przyniosło kibicom nudnawe 0:0. - Fakt, nie był to nasz najlepszy mecz - przyznał Cafu, który u swojego rodaka stał się jednym z najważniejszych zawodników Legii. - I nam i Lechii bardzo zależało na punktach. Wiedzieliśmy, że porażka może zaważyć na końcowym układzie tabeli, nikt nie chciał się odkryć.

Portugalczyk najpewniej w pierwszym składzie pojawi się również w sobotę. W wyjściowej jedenastce spodziewana jest właściwie jedna zmiana - za kartki pauzuje Andre Martins. Przybyły we wrześniu z Olympiakosu Pireus pomocnik jak dotąd nie ominął ani spotkania. Błyskawicznie zgrał się z zespołem i praktycznie od razu stanowił wartość dodaną w środku pola legionistów. W sobotę po raz pierwszy będą musieli poradzić sobie w lidze bez niego. Sa Pinto oszczędził go bowiem w Pucharze Polski. Bez niego Wojskowi pokonali Chrobrego Głogów 3:0.

Raczej bez roszad odbędzie się w defensywie. Powracający po kontuzji William Remy oraz Artur Jędrzejczyk w poprzednich dwóch kolejkach posadzili na ławce Mateusza Wieteskę. Od początku na murawie wystąpi najpewniej inny reprezentant Polski do lat 21. Dla Sebastiana Szymańskiego może być to ostatni mecz przy Łazienkowskiej. Rok 2018 Wojskowi zakończą na wyjeździe w Sosnowcu, a w kuluarach pojawia się coraz więcej plotek na temat ewentualnego transferu pomocnika. - Na razie skupiam się na tym, co tu i teraz. A teraz przed nami dwa ważne spotkania. Chcemy zdobyć w nich komplet punktów - ucina spekulacje 19-latek.

- Gramy w Legii, zawsze musimy walczyć o zwycięstwo - wtórował mu Sandro Kulenović. Chorwat wątpił jednak czy jeszcze przed zimową przerwą Wojskowym uda się dogonić liderującą Lechię. Zespół Piotra Stokowca ma pięć punktów przewagi i przed sobą mecze z plasującymi się na dole tabeli Miedzią oraz Górnikiem. Z tą pierwszą zagrają dopiero w poniedziałek.

W sobotę będą więc z pewnością śledzić wydarzenia z Warszawy. Ten mecz szczególnym będzie dla kilku piłkarzy Piasta. Aleksander Jagiełło i Patryk Sokołowski przy Łazienkowskiej spędzili prawie całą piłkarską młodość, natomiast Tomasz Jodłowiec lwią część kariery. Wciąż jest zawodnikiem Legii, a do Piasta jedynie wypożyczony. W Gliwicach przeżywa jednak swój renesans. W obecnym sezonie zdobył już trzy bramki, zapisał sobie także asystę. Podstawowym piłkarzem w talii byłego selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika jest także Jakub Czerwiński. Stoper w stolicy nie rozwinął skrzydeł, ale na Śląsku czuje się już jak w domu. W aktualnych rozgrywkach nie ominął jeszcze nawet jednej minuty, a w poprzednich pięciu spotkaniach, pod nieobecność Badii oraz Jakuba Szmatuły, zakładał nawet kapitańską opaskę.

W Gliwicach, podobnie jak w Warszawie, doświadczony bramkarz musiał ustąpić miejsca młodszemu. Nagradzanego w poprzednich latach golkipera zastąpił Frantisek Plach. Między słupkami Legii najpewniej stanie natomiast Radosław Majecki. Dla 19-latka byłby to siódmy występ z rzędu. W tym czasie zaledwie dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki, a Wojskowi przegrali zaledwie raz.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice?

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice będzie transmitowany online na żywo w telewizji. Wstęp do meczu rozpocznie się o godz. 20:00 w Canal+ Sport. Początek relacji na żywo ze spotkania Legia Warszawa - Piast Gliwice w telewizji od godz. 20:30 w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD. Spotkanie komentować będą Rafał Wolski i Tomasz Wieszczycki (z Warszawy).

20:30 mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice