Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)

Legia Warszawa

1

Piast Gliwice

1

• Koniec meczu! Kibice Legii świętowanie mistrzostwa muszą odłożyć na kolejną kolejkę!

• Michał Karbownik zagrywa piłkę ręką w polu karnym rywala i marnuje groźną okazję.

• 4 minuty potrwa jeszcze ten mecz.

• Frantisek Plach z dużymi problemami, ale broni strzał Gwilii.

• Patryk Tuszyński ucierpiał po starciu z Mateuszem Wieteską.

• Luquinhas oddaje niecelny strzał.

• Tomas Huk zmienia Patryka Sokołowskiego.

• Maciej Rosołek wygrał pojedynek główkowy i oddał mocny strzał. Sytuację próbował uratować Frantisek Plach, ale piłkę wybił już za linią bramkową!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Maciej Rosołek daje Legii remis!

• Żółtą kartką ukarany Mateusz Wieteska.

• Znowu Tomas Pekhart nie trafił w piłkę. Dużo pecha ma dzisiaj Czech.

• Tomas Pekhart najpierw nie trafił w piłkę mając przed sobą pustą bramką, a później uderzył z 5 metra prosto w ręce Placha!

• Luis Rocha zmienia Pawła Wszołka.

• Walerian Gwilia ukarany żółtą kartką.

• Kolejna ofensywna zmiana Legii. Andre Martins schodzi, a wchodzi Maciej Rosołek.

• Kolejnie nieudane uderzenie Tomasa Pekharta. Zabrakło bardzo niewiele.

• Świetne dośrodkowanie Wszołka na głowę Pekharta. Czech nie trafia jednak w światło bramki.

• Bardzo pewna interwencja Mateusza Wieteski. Przerwany kontratak gości.

• Frantisek Plach w ostatniej chwili zażegnuje niebezpieczeństwo spod swojej bramki.

• Bardzo ofensywna zmiana Legii. Mateusz Cholewiak zmienia Igora Lewczuka.

• Paweł Wszołek zamykał akcję Legii, ale nieczysto trafił w piłkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jorge Felix pewnie pokonuje Radosława Majeckiego!

• Rzut karny dla Piasta! Co za nieoczekiwany zwrot akcji!

• Patryk Tuszyński melduje się na boisku, w miejsce Piotra Parzyszka.

• Bartosz Rymaniak w ciągu dwóch minut ogląda drugą żółtą kartkę! Piast traci jednego zawodnika.

• Bartosz Rymaniak ogląda żółtą kartkę.

• Fatalne uderzenie Andre Martinsa. Piłka poszybowała w trybuny.

• Paweł Wszołek zamyka dobrą akcję swojej drużyny. Skrzydłowy nie trafia jednak w bramkę.

• Radosław Majecki pewnie wyłapuje groźne dośrodkowanie rywala.

• Artur Jędrzejczyk przegrał pojedynek z Kirkeskovem i od bramki zaczną goście.

• Czas na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej połowy. Jak na mecz na takim poziomie, obie drużyny bardzo mocno zawodzą i w Warszawie nie oglądaliśmy bramek.

• Paweł Wszołek ukarany żółtą kartką.

• 3 minuty dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Walerian Gwilia uderzył technicznie sprzed pola karnego! Zabrakło naprawdę bardzo niewiele, a Gruzin zdjąłby pajęczyna z okienka bramki rywala!

• Michał Karbownik skutecznie przeszkadzał Martinowi Konczkowskiemu. Od bramki zacznie Legia.

• Dłuższa przerwa w grze. Bartosz Rymaniak potrzebuje pomocy medycznej.

• Luquinhas za mocno zagrywa do Pawła Wszołka. Skrzydłowy Legii nie miał szans aby dograć w pole karne.

• Mateusz Wieteska bardzo czysto odbiera piłkę rozpędzonemu Felixowi. Mogło być groźnie pod bramką Majeckiego.

• Za daleko wypuścił sobie piłkę Artur Jędrzejczyk. Kapitan Legii nie dał rady dośrodkować w pole karne.

• Świetne podanie Domagoja Antolicia do Artura Jędrzejczyka. Kapitan Legii próbował zgrać do Pekharta, ale Czech został zablokowany.

• Pół godziny gry za nami. Jak na razie widać tylko duży respekt do rywala z obu stron. Liczymy na trochę więcej w dalszej części meczu.

• Jakub Czerwiński wygrał pojedynek z Tomasem Pekhartem i uspokaja sytuację pod swoim polem karnym.

• Mocny wrzut z autu Artura Jędrzejczyka w pole karne Piasta. Tam jednak nie było zagrożenia.

• Jakub Czerwiński zamyka akcję niecelnym strzałem głową.

• Świetna okazji mistrzów Polski! Mikkel Kirkeskov oddał mocny strzał z 17 metra, ale minimalnie nie trafił w światło bramki!

• Niezłe dośrodkowanie Hateleya, ale powracający Pekhart wybija piłkę z pola karnego swojej drużyny.

• Cudowna akcja Luquinhasa! Brazylijczyk spokojnie minął kilku rywali, oddał strzał i tylko świetna interwencja Placha ratuje gości!

• Frantisek Plach uprzedza Pawła Wszołka i zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Kombinacyjna próba rozegrania piłki przez gospodarzy nie przynosi efektu. Defensorzy Piasta rozbijają wszystkie próby.

• Patryka Zderzenie Andre Martinsa i Patryka Sokołowskiego. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Bardzo spokojny początek mecz. Żaden z bramkarzy nie został zatrudniony przez zawodników rywala.

• Bardzo pewna interwencja Michała Karbownika. Młody zawodnik spokojnie przerywa akcję Piasta.

• Szymon Marciniak daje znak do rozpoczęcia meczu!

• Zawodnicy obu drużyn czekają już na murawie na pierwszy gwizdek sędziego.

• Rzutem na taśmę do składu gospodarzy wskoczył Tomas Pekhart. Czech narzekał na uraz, ale na szczęście dla Aleksandara Vukovicia zdołał wykurować się na mecz z mistrzem Polski. Serbski szkoleniowiec stołecznej drużyny miałby nie miały problem, gdyż kontuzjowani są już Jose Kante, Vamara Sanogo, Arvydas Novikovas czy Marko Vesović.

• Głównym celem Piasta Gliwice jest nadal walka o tytuł. Aby tak się stało muszą dzisiaj pokonać Legię. Zadanie to nie będzie łatwe, ale ostatnia historia sprzyja gościom. Ostatnie trzy pojedynki tych drużyn to trzy zwycięstwa Piasta i tylko jedna strzelona bramka przez Legię.

• Legia Warszawa już w ten weekend może zapewnić sobie mistrzostwo Polski. Musi spełnić się jednak kilka warunków. Przede wszystkim Wojskowi muszą pokonać Piasta Gliwice, a jutro liczyć na stratę punktów przez Lecha Poznań.

• Wicemistrz kontra mistrz. Lider kontra wicelider! Legia Warszawa kontra Piast Gliwice! Serdecznie zapraszamy na relację LIVE z jednego z najważniejszych meczów sezonu!

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Adam Jankowski

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. Zespół Legii Warszawa już w niedzielę mogą świętować mistrzostwo Polski. Aby tak się stało, musi pokonać u siebie Piasta Gliwice, który ma do niej 11 punktów straty. To jednak nie wystarczy. W niedzielę Lech Poznań musi stracić punkty we Wrocławiu. Relacja na żywo z meczu Legia - Piast live w GOL24.pl!

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE

W sobotnim meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa podejmie na własnym stadionie Piast Gliwice. To będzie mecz aktualnego wicemistrza z mistrzem Polski. Ten mecz może rozstrzygnąć o mistrzostwie za sezon 2019/2020, gdyż po 32.
kolejce Legia ma 11 punktów przewagi nad Piastem. W przypadku wygranej Legii, warszawianie będą praktycznie pewni zdobycia tytułu. A jeśli dwa dni później Lech Poznań straci punkty ze Śląskiem, wówczas Legia - w przypadku wygranej z Piastem - miałaby zapewniony tytuł nowego mistrza Polski.

Mecz Legia - Piast zapowiada się na zaciętą rywalizację sportową. W tym sezonie Piast dwukrotnie pokonał Legię - na własnym stadionie wygrał jesienią 2:0, a w rundzie wiosennej pokonał warszawian na ich stadionie 2:1 i była to jedyna porażka legionistów na własnym stadionie w tym roku. W tym meczu czerwoną kartką został ukarany Jose Kante z Legii, co osłabiło warszawski zespół.

Finisz sezonu nie będzie jednak dla drużyny Aleksandara Vukovicia łatwy. W ostatnich dniach z powodu kontuzji stracił Marko Vesovicia (na osiem miesięcy), Arvydasa Novikovasa (być może do końca sezonu), wspomnianego Kante (do końca sezonu) i Vamarę Sanogo (do końca roku). Mało tego, na rozgrzewce przed meczem w Białymstoku urazu nabawił się Tomas Pekhart.

W ubiegłym roku Piast w rundzie finałowej odrobił z nawiązką stratę 7 punktów do Legii i zdobył tytuł. W tym sezonie również gliwicki zespół prezentuje się bardzo dobrze, choć na początku rundy finałowej zanotował falstart - przegrał 0:2 z Lechem i 0:1 z Lechią Gdańsk. Dla Piasta wygrana z Legią, to nie tylko szansa na przedłużenie wyścigu o mistrzostwo, ale przede wszystkim możliwość zapewnienia sobie prawa gry w europejskich pucharach.

- Ciągle jest szansa gry o najwyższy cel, będziemy zatem walczyć do końca o każdy następny punkt. Nie zapominamy o naszej sile, o tym co potrafimy jako drużyna osiągnąć - mówi obrońca Piasta Mikkel Kirkeskov.

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 17:00 w TVP Sport, a o 17:10 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Bezpośrednią transmisję z meczu Legia - Piast na żywo przeprowadzą stacje TVP 1, Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Mecz online dostępny również na platformach nc+ GO i CANAL+ telewizja przez internet oraz na stronie TVP Sport. Spotkanie w TVP komentować będą Sławomir Kwiatkowski i Robert Podoliński, a w Canal+ Rafał Wolski i Kazimierz Węgrzyn.

17:30 mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice live