Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. Poznamy...

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. Poznamy ostatniego półfinalistę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału
2021-03-03 20:30

Legia Warszawa

1

Piast Gliwice

2

• Koniec meczu! Piast Gliwice wyrzuca Legię Warszawa z Pucharu Polski! To już 6 mecz z rzędu, w którym Wojskowi nie potrafią pokonać drużyny Waldemara Fornalika.

• Fatalnie zmarnowana okazja Waleriana Gwilii! Mógł dać Legii dogrywkę.

• Mateusz Winciersz ukarany żółtą kartką.

• Legia Warszawa ma jeszcze 3 minuty, aby odmienić losy tego meczu.

• Mocne uderzenie z dystansu Filipa Mladenovicia, ale bardzo pewnie broni bramkarz Piasta.

• Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Filipa Mladenovicia, ale Martin Konczkowski zdołał wybić piłkę.

• Czesław Michniewicz ukarany żółtą kartką za żywe dyskusje z arbitrem.

• Dobra akcja Alvesa! Tym razem zabrakło mu dokładności.

• Ernest Muci wypuszczony w bój, aby uratować jeszcze ten mecz! Młody Albańczyk zmienia Luquinhasa.

• Frantisek Plach ratuje swoja drużynę cudownie broniąc strzał Bartosza Kapustki!

• Niespodziewana sytuacja! Duży błąd defensywy Legii wykorzystał rezerwowy Piasta, który pokonał Misztę w sytuacji sama na sam!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tiago Alves wyprowadza Piasta na prowadzenie!

• Tomasza Jodłowca natomiast zmienia Tiago Alves.

• Kolejne zmiany. Michał Żyro zmienia Jakuba Świerczoka.

• Jak nie wykorzystał tego Walerian Gwilia! Gruzin miał piłkę na 5 metrze i w ostatniej chwili został zablokowany.

• Świetne dośrodkowanie Filipa Mladenovicia! Rafael Lopes miał przed sobą pustą bramkę i skrzętnie to wykorzystał!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Rafael Lopes doprowadza do remisu!

• Wchodzi także Mateusz Winciersz, który zmienia Dominika Steczyka.

• Podwójna zmiana także w ekipie gości. Patryk Lipski zmienia Michała Chrapka.

• Walerian Gwilia dogrywa w pole karne Piasta i Rusyn w ostatniej chwili został zablokowany.

• Wchodzi także nowy zawodnik Wojskowych - Nazarij Rusyn. Ukrainiec zmienia Pawła Wszołka.

• Podwójna zmiana w Legii.Kacpra Kostorza zmienia Rafael Lopes.

• Walerian Gwilia wchodzi na murawę, a schodzi z niej Andre Martins.

• Niedokładne dośrodkowanie Pawła Wszołka. Kolejna stracona okazja.

• Legia kontynuuje to co działo się w pierwszej części. Utrzymują się przy piłce i jednocześnie nie zagrażają bramce Frantiska Placha.

• Kacper Kostorz rozpoczyna drugą połowę celnym, ale zbyt lekkim strzałem. Spokojnie broni Frantisek Plach.

• Gospodarze rozpoczynają od środka drugą część meczu.

• Czesław Michniewicz decyduje się na zmianę już w przerwie. Na murawę nie wróci już Artur Jędrzejczyk, a zmienia go Josip Juranović.

• Końcówka wygląda tak jak cała pierwsza połowa. Legia próbuje zaatakować rywala, ale Piast świetnie odbija ataki i to oni prowadzą w tym meczu.

• Zamieszanie w polu karnym Piasta i znowu brakuje wykończenia.

• Jakub Czerwiński wybija zagraną przez Wszołka piłkę i zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Paweł Wszołek na spalonym. Legia próbuje, ale kompletnie nic z tego nie wychodzi.

• Bartosz Kapustki zbyt mocno podaje do Luquinhasa i od bramki zacznie Plach.

• Bartosz Slisz ukarany żółtą kartką.

• Filip Mladenović dograł z rzutu wolnego, prosto na głowę Mateusza Wieteski i piłka trafiła w słupek! Było naprawdę bardzo blisko!

• Legia potrafi utrzymać się przy piłce, tylko zdecydowanie brakuje im ruchu z przodu.

• Potężne uderzenie Andre Martinsa. Portugalczykowi zabrakło jednak trochę dokładności.

• Legia na kilka minut zamknęła rywali w ich polu karnym. Nie przynosi to jednak większego efektu.

• Świetne uderzenie głową Pawła Wszołka! Zabrakło naprawdę bardzo niewiele, a piłka zatrzepotałaby w siatce!

• Z wysokości trybun ten mecz ogląda nasz nowy selekcjoner - Paulo Sousa. Ciekawe, na których zawodników dzisiaj najbardziej zawiesi oko? Bartosz Kapustka czy może strzelec pierwszej bramki Jakub Świerczok?

• Fatalne wykończenie akcji w wykonaniu Bartosza Kapustki. Piłka poszybowała bardzo daleko od bramki.

• Michał Chrapek ukarany żółtą kartką.

• Świetnie zachował się w polu karnym rywala Jakub Świerczok. Opanował piłkę zagraną przez Steczyka, minął Szabanowa i umieścił futbolówkę obok bezradnego Miszty.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jakub Świerczok otwiera wynik meczu!

• Luqinhas zgrał piłkę do Andre Martinsa, który nie zdołał oddać strzału.

• Świetna akcja Legii już na samym początku meczu! Paweł Wszołek mocno dograł piłkę, ale nikt z jego kolegów nie zdołał jej przeciąć.

• Jarosław Przybył używa gwizdka po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

• W lidze, w lepszej sytuacji znajduje się oczywiście Legia Warszawa. Wojskowi są liderami Ekstraklasy z czterema oczkami przewagi nad drugą Pogonią. Piast natomiast zajmuje 11 miejsce i do swojego rywala traci aż 15 punktów.

• Statystyka ostatnich pojedynków tych zespołów stoi po stronie Piasta. Legia z drużyną Waldemara Fornalika nie wygrała od grudnia 2018. Od tamtej pory Piast wygrywał trzykrotnie, a dwa razy padł remis.

• To spotkanie niewątpliwie można uznać za najciekawszą parę ze wszystkich. Spotykają się w końcu najlepsze polskie drużyny ostatnich dwóch lat. Obie mają też chrapkę na zdobycie kolejnego trofeum.

• Czas poznać ostatniego półfinalistę Pucharu Polski! Legia Warszawa czy Piast Gliwice? Kto to dołączy do Arki, Rakowa i Cracovii? Na relację LIVE serdecznie zaprasza Bartek Modzelewski!

Legia - Piast LIVE! Mecz wyłoni ostatniego półfinalistę

Legia - Piast LIVE! Mecz wyłoni ostatniego półfinalistę ©Adam Jankowski

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. Przed godziną 23 powinniśmy poznać ostatniego półfinalistę Fortuna Pucharu Polski. Awansuje albo aktualny mistrz i zarazem lider tabeli, albo odrabiający stratę do czołówki brązowy medalista. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE

Piast nigdy nie wygrał Pucharu Polski, ale znalazł się dwukrotnie w finale (ostatni raz blisko 40 lat temu). Legia wygrała najwięcej razy ze wszystkich - 19 razy. Ostatnio stało się tak trzy lata temu.

Dziś to bez wątpienia Legia jest faworytem tego meczu i całej edycji. Po ostatnim zwycięstwie w lidze nad Górnikiem Zabrze (2:1) trener Czesław Michniewicz dokona kilku zmian. W bramce zobaczymy Cezarego Misztę, w ataku być może zacznie Kacper Kostorz, bo Tomas Pekhart pauzuje za czerwoną kartkę. Pod znakiem zapytania stoi występ poobijanego Luquinhasa.

W zeszłym roku doszło do trzech bezpośrednich meczów. Korzystny bilans uzyskał Piast, który wygrał i dwa razy zremisował. Pod koniec listopada przy Łazienkowskiej padł remis 2:2. Punkt dla Piasta w 79 minucie uratował Jakub Świerczok:

Czesław Michniewicz, trener Legii: - Gdy graliśmy z Piastem w listopadzie był to czas, w którym drużyna z Gliwic zaczęła łapać wiatr w żagle. Wcześniej ten zespół nie funkcjonował tak dobrze, ale od momentu gdy wszyscy jego zawodnicy wrócili do gry naprawdę przyjemnie patrzy się na ich poczynania. Piast w ostatnim czasie wygrał wiele spotkań i bardzo rzadko przegrywał. Zespół jest na pewno w dobrym momencie sezonu.

Waldemar Fornalik, trener Piasta: - To dla nas wyzwanie. Legia była, jest i pozostaje faworytem. Piłka jednak niejednokrotnie udowodniła, że faworyt niekoniecznie musi wygrać, a my potrafimy funkcjonować jako zespół i wygrywać. Wcześniej w Pucharze Polski graliśmy z Pogonią Szczecin, która wówczas była liderem w ekstraklasie. Pokonaliśmy tę przeszkodę.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Legia - Piast 2:2 (Ekstraklasa, 29.11.2020)
Legia - Piast 1:1 (Ekstraklasa, 27.06.2020)
Legia - Piast 1:2 (Ekstraklasa, 08.03.2020)

Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Polsat Sport. W internecie mecz w aplikacji IPLA TV (kosz dostępu: 5 złotych). Komentuje duet Bożydar Iwanow – Andrzej Niedzielan. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30 - zapraszamy!