Mecz Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol ONLINE. Gdzie...

Mecz Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Europy, 4. runda eliminacyjna
2017-08-17 20:45

Legia Warszawa

1

Sheriff Tiraspol

1

• Szkoda słów, by opisywać tą porażkę, bo tak legioniści powinni nazywać dzisiejszy wynik. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Koniec meczu w Warszawie. Legia kompromituje się, jedynie remisując z Sheriffem Tyraspol.

• Legioniści domagali się rzutu rożnego po starciu Michała Kucharczyka z rywalem przy linii końcowej, ale sędzia uznał, że grę powinien wznowić bramkarz

• Druga połowa meczu przedłużona o cztery minuty.

• Piękne wykończenie głową doskonałego dośrodkowania z narożnika boiska. Legia ponownie w tarapatach.

• Niestety Legia traci gola... Cyrille Bayala trafia do siatki po rzucie rożnym...

• Benjamin Balima zmienia Jeremy'ego De Noojiera.

• 17 732 kibiców na stadionie.

• Vitalie Damascan zmienia Josipa Brezoveca na ostatnie minuty meczu.

• Michał Kucharczyk po dobrym dośrodkowaniu w pole karne nieczysto trafił w piłkę, ale Legia ma rzut rożny.

• Szczęścia z dobrze ponad 30 metrów szukał Thibault Moulin, piłka przeleciała jednak kilka metrów obok słupka.

• Lekkie podanie Hildeberto Pereiry na lewą stronę pola karnego do Adama Hlouska, czeski obrońca wystawia piłkę pod bramkę do Kaspra Hamalainena, który lekkim uderzeniem posyła piłkę do siatki!

• Nareszcie! Kasper Hamalainen wyprowadza Legię na prowadzenie!

• Rozpoczynamy ostatni kwadrans spotkania. Legia Warszawa wciąż nie potrafi sforsować obrony mistrza Mołdawii.

• Kontratak Legii, szybkie podanie trafiło do Kaspra Hamalainena, Finowi zdecydowanie zabrakło szybkości i w dobrej sytuacji wywalczył jedynie rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy, Dominik Nagy zmieniony przez... Hildeberto Pereirę.

• Cristiano Da Silva z żółtą kartką za faul na Sebastianie Szymańskim.

• Michał Kucharczyk przewraca się w polu karnym po starciu z Ante Kulusiciem, gwizdek sędziego ponownie milczy.

• W drugiej połowie legioniści zauważalnie zwiększyli swoją przewagę, nadal jednak brakuje strzałów na bramkę.

• Zlatko Tripić zmieniony przez Jairo Da Silvę.

• Mocny strzał trafia w mur i daje gościom szansę na przeprowadzenie kontry.

• Rzut wolny dla Legii tuż przed polem karnym Sheriffa!

• Adam Hlousek z żółtą kartką za przewinienie tuż przy linii środkowej.

• Tym razem to Sebastian Szymański przyjął piłkę w polu karnym, sprytnym zwodem minął rywala, podanie pod bramkę minęło Kaspra Hamalainena o mniej więcej metr.

• Druga zmiana w Legii. Kasper Hamalainen zastępuje kompletnie nieprzydatnego Armando Sadiku.

• Świetne podanie w pole karne z lewej flanki pod nogi Sebastiana Szymańskiego, młody pomocnik nieczysto trafia w piłkę w doskonałej sytuacji!

• Ziguy Badibanga próbował zatrzymać piłkę w boisku przy linii bocznej, ale futbolówka uciekła mu spod nóg - grę wznowią gospodarze.

• Josip Brezovec z żółtą kartką za faul przy linii środkowej boiska.

• Obrońca Legii i reprezentacji Polski wrócił do gry.

• Michał Pazdan faulowany przez Ziguy Badibangę, stoper Legii nie podnosi się z murawy...

• Gwizdek sędziego i piłka w grze, ma ją Legia Warszawa!

• Oba zespoły już na murawie, za moment wznawiamy spotkanie.

• Tak wyglądała oprawa kibiców Legii przed pierwszym gwizdkiem.

• W grze Legii potrzebne są spore zmiany, szczególnie w pobliżu pola karnego rywala.

• Mecz nie wygląda najlepiej. Legioniści delikatnie przeważają, ale nie są w stanie sprawić większego zagrożenia pod bramką gości z Tyraspolu. Miejmy nadzieję, że rozmowa z trenerem w szatni pomoże.

• Koniec pierwszej połowy w Warszawie. Do przerwy bezbramkowo.

• Pierwsza połowa meczu potrwa przynajmniej o dwie minuty dłużej.

• Mocny strzał Krzysztofa Mączyńskiego sprzed pola karnego na rzut rożny niepewnie paruje bramkarz Sheriffa.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii Warszawa pewnie wybija Thibault Moulin.

• Spotkania nadal nie ogląda się dobrze. Legia jest zatrważająco nieefektywna w ofensywie. Wciąż czekamy na pierwszą groźną sytuację gospodarzy.

• Długie wybicie Thibault Moulin miało szansę dotrzeć do Armando Sadiku, ale napastnik nawet nie wyskoczył do główki. Zastanawiająca jest niemoc snajpera Legii w powietrzu.

• Niecodzienna sytuacja. Po skutecznej interwencji Krzysztofa Mączyńskiego przy linii bocznej Legia miała aut, którzy w jednym momencie chcieli wykonać dwaj piłkarze Legii - na boisku znalazły się dwie piłki.

• Długie podanie do Armando Sadiku miało rozpocząć kontrę warszawian, ale tylko odbiło się od albańskiego napastnika.

• Zablokowane dośrodkowanie czeskiego obrońcy Legii ląduje w rękawicach Zvonimira Mikulicia.

• Adam Hlousek fauluje w środku pola, Sheriff powoli konstruuje swój atak.

• Po niezłym początku legioniści atakują znacznie słabiej, rzadko pojawiają się w polu karnym Sheriffa.

• Michał Pazdan z żółtą kartką za bardzo ostry faul na wychodzącym z kontrą Ziguy Badibandze. Całą winą za to zajście powinien ponieść Thibault Moulin, który w bardzo głupi sposób stracił piłkę w środku pola.

• Maciej Dąbrowski faulowany przez Zlatko Tripicia przy próbie (udanej) odbioru piłki.

• Na chwilę przed zmianą legioniści wykopali piłkę przed siebie, by zmiana mogła zostać przeprowadzona, bramkarz Sheriffa postanowił jednak skorzystać z prezentu i wznowił grę. Dziwna sytuacja.

• Zmiana dochodzi do skutku. Guilherme zastąpiony przez Michała Kucharczyka.

• Na boisko najprawdopodobniej wejdzie Michał Kucharczyk, który rozpoczął intensywną rozgrzewkę. Guilherme poza boiskiem.

• Guilherme przewrócił się bez piłki, teraz zwija się z bólu, to wygląda na kontuzję Brazylijczyka. Gra została przerwana.

• Goście marnują swoją szansę, po chwili miała ją Legia. Dośrodkowanie w pole karne piłkarzy z Mołdawii wybił głową Cyrille Bayala.

• Cyrille Bayala imponująco minął dwóch rywali w środku pola, po chwili wywalczył rzut wolny dla gości na połowie Legii.

• Guilherme ostro faulowany przez Josipa Brezoveca po lewej stronie boiska. Sędzia udziela zawodnikowi Sheriffa ostrzeżenia.

• Sprytne dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego z lewej strony boiska minęło nieznacznie Krzysztofa Mączyńskiego, reprezentant Polski tylko musnął je wślizgiem! To mogło być groźne!

• Legia atakuje już od pierwszych minut, próbując rozgrywać akcje na jeden kontakt.

• Brazylijczyk przeprowadził dwójkową akcję z Dominikiem Nagy'em w środku pola, strzał sprzed szesnastki ponownie pewnie łapie golkiper.

• Strzał Guilherme pewnie broni Zvonimir Mikulić.

• Josip Brezovec próbował minąć z piłką Michała Pazdana na prawym skrzydle, ale nie zdołał wyprzedzić obrońcy.

• Bezpośrednie dośrodkowanie w szesnastkę Legii kończy się szybkim wybiciem piłki przez obrońców.

• Rzut wolny dla gości przy linii bocznej boiska.

• Mecz rozpoczęty, przy piłce goście!

• Kibice przy Łazienkowskiej śpiewają Sen o Warszawie, co oznacza, że już za moment zaczynamy mecz!

• W Warszawie nieco ponad 20 stopni i niezłe warunki do gry, mamy nadzieję że piłkarze z nich skorzystają i stworzą świetne widowisko!

• Mistrz Mołdawii do rundy play-off eliminacji do Ligi Europy dotarł w wyniku odpadnięcia w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów w starciu z Karabachem Agdam. Liczymy dzisiaj na dobrą grę legionistów i pewne zwycięstwo,

• Rezerwowi Sheriffa: Serghei Jurić, Ion Jordan, Victor Oliveira, Stefan Mugosa, Jairo Da Silva, Benjamin Balima i Vitalie Damascan.

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Łukasz Broź, Tomasz Jodłowiec, Cristian Pasquato, Hildeberto Pereira, Michał Kucharczyk i Kasper Hamalainen.

• Tak wygląda treść oprawy na Żylecie.

• Trwa rozgrzewka obu drużyn. Kibice Legii przygotowali dziś oprawę nawiązującą do kary za ostatnie upamiętnienie poległych w Powstaniu Warszawskim.

• Sędzią dzisiejszego starcia będzie Aleksandar Stavrev z Macedonii.

• Mecz w wyjściowym składzie niespodziewanie rozpocznie Sebastian Szymański, na ławce usiądą Kasper Hamalainen i Michał Kucharczyk.

• Znamy składy obu zespołów - w jedenastce Legii nie brakuje niespodzianek.

• Dobry wieczór, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Legia Warszawa - Sheriff Tyraspol!

Bartłomiej Modzelewski

©Szymon Starnawski /Polska Press

Mecz Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol. Polscy kibice nie tak to sobie wyobrażali. Legia miała grać w Lidze Mistrzów, a chociaż jeden inny klub w Lidze Europy. Rzeczywistość (jak co roku) okazała się bardzo brutalna i teraz tylko "Wojskowi" mogą uratować honor polskich klubów w Europie.

MECZ LEGIA WARSZAWA - SHERIFF TIRASPOL ONLINE

Liga Europy jest teraz głównym priorytetem Legii. Warszawscy kibice nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż pewny awans do fazy grupowej. Mistrz polski już od pewnego czasu cały czas gra w europejskich pucharach i ich strata byłaby wielkim ciosem nie tylko w serca fanów, ale także w budżet stołecznego klubu. W poprzednim sezonie dzięki awansie do Champions League, Legia nie tylko odnotowała największe zyski w swojej historii, ale także osiągnęła poziom finansowy niewyobrażalny dla polskich klubów. Mimo że teraz klub zarządzany przez Dariusza Mioduskiego jest zdecydowanie najbogatszym klubem w Polsce, to straty w porównaniu do poprzedniego sezonu są ogromne.

Legia po ostatnim meczu z Piastem powoli wraca na prawidłowe tory. Podopieczni Jacka Magiery, pewnie pokonali wicemistrza sezonu 15/16. Trzeba jednak podkreślić że problemów w stołecznej ekipie jest bardzo wiele. Przede wszystkim brakuje środkowego obrońcy. Po kontuzji Jakuba Czerwińskiego w kadrze zostali tak naprawdę tylko Maciej Dąbrowski i Michał Pazdan. Ten drugi jest jeszcze bardzo blisko odejścia z drużyny mistrza Polski, ponieważ ofert nie brakuje. Na ratunek ściągnięty został Inaki Astiz. Hiszpan zna klub, zna ligę, więc może od razu wskoczyć do pierwszej 11 Legii. Oby tylko pozwalała mu na to kondycja fizyczna. Dwukrotny mistrz Polski najprawdopodobniej z Sheriffem jeszcze nie zagra, ale w następnych meczach już ma być brany pod uwagę przez Jacka Magierę.

- Jak on wygląda sportowo? Tu można wróżyć... Nie wiem czy jakby wyszedł jutro w podstawowym składzie, to będzie taki, jakiego go pamiętamy. Ostatni mecz grał dwa miesiące temu. To piłkarz, który zawsze podchodził do swoich obowiązków bardzo profesjonalnie. Jednak co innego czuć się dobrze fizycznie a co innego czuć dobrze piłkę. Dwumiesięczny okres bez meczu to bardzo dużo. Musimy go jak najszybciej wkomponować. Czy będzie w meczowej osiemnastce? Trudno powiedzieć, ale jak nic się nie wydarzy, to raczej nie będzie. - skomentował sytuację Astiza szkoleniowiec Legii.

Legia w pojedynku z mistrzem Mołdawii musi walczyć o każdy centymetr boiska. Przeciwnik na pewno się nie podłoży, a nagroda jest duża. Gra w Europejskich Pucharach dla naszych drużyn dalej pozostaje niespełnionym marzeniem. Tylko Legia od paru dobrych lat rywalizuje z najlepszymi klubami w Europie. Oby to się stało i tym razem, ponieważ nasza liga musi powoli gonić renomy naszej reprezentacji.

NIE ZAGRAJĄ:

Legia: Kontuzjowani są Miroslav Radović, Tomasz Jodłowiec i Jakub Czerwiński. Ze składu wypadł także Michał Kopczyński, który jest chory.

FORMA W OSTATNICH MECZACH:

Legia:
Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1 (11 sierpnia 2017)
Wisła Puławy - Legia Warszawa 1:4 (8 sierpnia 2017)
Bruk-Bet Termalica - Legia Warszawa 1:0 (5 sierpnia 2017)
Legia Warszawa - FK Astana 1:0 (2 sierpnia 2017)
Legia Warszawa - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (29 lipca 2017)

Sheriff:
Sfintul - Sheriff Tiraspol 0:3 (12 sierpnia 2017)
Sheriff Tiraspol - Dinamo-Auto 3:1 (5 sierpnia 2017)
Sheriff Tiraspol - Karabach Agdam 1:2 (1 sierpnia 2017)
Petrocub - Sheriff Tiraspol 1:2 (29 lipca 2017)
Karabach Agdam - Sheriff Tiraspol 0:0 (25 lipca 2017)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA:

Legia jeszcze nigdy w swojej historii nie mierzyła się z Sheriffem w oficjalnych spotkaniach.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Moulin, Mączyński - Guilherme, Hamalainen, Kucharczyk - Sadiku.

Czy Legia awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?

MECZ LEGIA WARSZAWA - SHERIFF TIRASPOL. GDZIE OGLĄDAĆ

Transmisję ze spotkania Legii przeciwko Sheriffowi Tiraspol poprowadzi stacja TVP na kanale TVP 2 oraz TVP Sport. Początek meczu o godzinie 20:45. Studio przedmeczowe zacznie się o godzinie 19:55. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Startujemy o godzinie 20:15.

Podupadli mistrzowie Polski. Kto wróci najszybciej?