Mecz Legia Warszawa - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Legia Warszawa - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 6. kolejka
2018-08-26 15:30

Legia Warszawa

1

Wisła Płock

4

• Koniec meczu! Wisła Płock pokonuje przy Łazienkowskiej Legię aż 4:1!!!

• I teraz korner dla Wisły z lewej strony. Krótkie rozegranie spaliło na panewce.

Que Sera, Sera. Wisełka trzy punkty ma

- skandują kibice Wisły Płock (przy gwizdach fanów Legii).

• Jakub Łukowski faulowany na prawej stronie przez Artura Jędrzejczyka.

Rzut wolny - do dobrej centy Dominika Furmana najwyżej wyskakuje Jose Kante. W poprzednim sezonie byłaby to okazja bramkowa dla płocczan, teraz Gwinejczyk wybija piłkę poza pole karne.

• Jarosław Przybył dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej połowy.

• Niepewna interwencja Thomasa Dahne przed bramką mogła dać Legii drugą bramkę. Jednak Alan Uryga wybił piłkę, rozpoczynając kontrę Wisły. Podanie do Oskara Zawady okazało się jednak nie w tempo.

• Żółta kartka dla Marcina Warcholaka za faul.

• Sandro Kulenović fatalnie przestrzelił po zagraniu Michała Kucharczyka. Po chwili w drugim polu karnym Oskar Zawada padł na murawę po starciu z Cafu. Nie ma jednak rzutu karnego.

• Mateusz Wieteska był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców! Po centrze z rzutu wolnego uderza po koźle, lecz Thomas Dahne zdołał "wyjąć" piłkę zmierzającą po koźle pod "ladę"!!

• Hiszpan uderzył mocno z rzutu wolnego. Do bramki miał nieco ponad 25 metrów i piłka mimo rozpaczliwej interwencji Thomasa Dahne wpada do siatki.

• GOL CARLITOSA NA OTARCIE ŁEZ!!!

• Mateusz Szwoch kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Oskar Zawada.

• Czujny Thomas Dahne pewnie interwenicuje poza polem karnym. Zdecydowanym wybiciem przerywa "lagę" adresowaną do Jose Kante.

• Legioniści chcieliby, by to spotkanie już się zakończyło. Nawet podanie na kilka metrów jest niecelne, co tylko pokazuje niemoc gospodarzy.

• 15 860 widzów ogląda na żywo pogrom Legii. Niedzielny wieczór nie będzie miły.

• NICO VARELA NIE MYLI SIĘ Z "WAPNA"
    Uderza spokojnie, płasko przy prawym słupku. Zmylony Arkadiusz Malarz ruszył się w stronę lewego

• Rzut karny dla Wisły Płock! Krzysztof Mączyński powalił Jakuba Łukowskiego!

• W odpowiedzi atak Artura Jędrzejczyka lewym skrzydłem Podaje w pole karne za plecy Carlitosa.

• Rzut wolny dla Wisły z prawej strony. Dobra centra Dominika Furmana na dalszy słupek, skąd Alan Uryga uderza obok bramki. A obok niego była plaża - czyt. żadnego piłkarza Legii, więc mógł spokojnie przyjąć piłkę, truchtem zbliżyć się do bramki i uderzyć...

• Za mocne

• Carlitos nie może pojąć jak to nie wpadło! Uderzył płasko z kilkunastu metrów, obok lewego słupka!

• Krzysztof Mączyńskie wchodzi za Domagoja Antolicia.

• Żółta kartka dla Adama Dźwigały za faul.

• Domagoj Antolić na prawej flance zagrywa na bliższy słupek do Carlitosa, Jose Kante i Cristiana Pasquato. Żaden nie dostał do piłki.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Inakiego Astiza. Nie dość, że Legia przegrywa u siebie aż 0:3, to jeszcze przez niespełna 30 minut będzie grać w "dziesiątkę"! Hiszpan skosił wychodzącego na czystą pozycję Nico Varelę.

• Akcja Legii lewą stroną przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką gości.

• .. a w Wiśle Jakub Łukowski wchodzi za strzelca dwóch bramek, Ricardinho.

• I mamy debiut w Ekstraklasie. 18-letni Sandro Kulenović zastępuje Mateusza Hołownię. Legia przechodzi na trzech obrońców?

• Jose Kante wbiega w pole karne i uderza niemal z linii końcowej. Thomas Dahne pewnie interweniuje przy bliższym słupku.

• W odpowiedzi Dominik Furma w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne na dalszy słupek. Stamtąd Nico Varela uderza z woleja po koźle tak, że do "świecy" na 8. metrze najwyżej wyskoczył Damian Szymański. Ten główkuje obok bramki gospodarzy.

• O proszę. Michał Kucharczyk ruszył z głębi pola w "szesnastkę" i zgrywa piętką... do nikogo. Po chwili Carlitos z ostrego kąta strzela wprost w Thomasa Dahne! To pierwszy celny strzał gospodarzy w tym spotkaniu!

• Legioniści przybici jak gwóźdź w deskę. Nie są w stanie się obudzić.

• Nico Varela uciekła na prawym skrzydle Mateuszowi Hołowni i zagrywa mocno przed bramkę Legii. Na 5. metrze odbija ją przed siebie Arkadiusz Malarz wprost pod nogi Ricardinho, dla którego posłanie do siatki było już tylko formalnością.

• CO SIĘ DZIEJE?! DUBLET RICARDINHO!!!

• Carlitos przejmuje piłkę w polu karnym i już składał się do strzału. W ostatniej chwili "dzióbnął" Adam Dźwigała wybijając na rzut rożny. Thomas Dahne pewnie piąstkuje, mimo że był faulowany.

• Płocczanie w niezmienionym składzie zaczynają drugą odsłonę.

• Cristian Paquato wraca z rezerw i wchodzi na murawę. Schodzi Kasper Hamalainen

• Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Wisła Płock. Po pierwszej połowie goście prowadzą po trafieniach Ricardinho i Dominika Furmana

• Ile razy można pisać, że "nie tak wyobrażali sobie piłkarze Legii". Zatem skupmy się na Wiśle - 8 strzałów i 4 celne (u gospodarzy odpowiednio 1 i 0) i przyjemna dla oka gra. Do tego skuteczna. Widać w obu Wisłach - tej krakowskiej i płockiej - można połączyć te dwa czynniki. "Nafciarzom" brakowało kompletu punktów w tym sezonie i po pierwszych trzech kwadransach są blisko.

Ale pamiętajmy, że "2:0 to niebezpieczny wynik". Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +2' Gwizdek Jarosława Przybyła i przeraźliwe gwizdy kibiców Legii - gospodarze przegrywają z Wisłą Płock po golach Ricardinho i Dominika Furmana w stylu "stadiony świata".

• "Żółtkiem" upomniany Kasper Hamalainen za faul na Nico Vareli.

• Gdyby nie ta interwencja Cafu w okolicach koła środkowego, to goście ruszyliby z kontrą trzech na dwóch! Damian Rasak trafił jednak w nie tego Brazylijczyka - podanie miało być do Ricardinho.

• Żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka za faul na Marcinie Warcholaku. Sędzia wrócił do tej sytuacji, bowiem Wiślacy wyszli z kontrą. i wywalczyli rzut rożny (bez zagrożenia.

• Nie zdążyłem napisać, że goście wywalczyli rzut wolny z ok. 20 metrów, a tu Dominik Furman posłał FENOMENALNĄ piłkę w samo okienko! Uderzył idealnie nad murem, a bramkarz Legii był bezradny!

• CO ZA GOLAZO DOMINIKA FURMANA!!!

• Arkadiusz Malarz ratuje gospodarzy przed utratą gola! Z trudem paruje piłkę po strzale Ricardinho, który wystartował do prostopadłego podania i ograł Artura Jędrzejczyka w "szesnastce" jak juniora!

• Legia grać, k*rwa mać!

- apelują kibice gospodarzy o większą intensywność w grze.

• Teraz piłkarze Ricardo Sa Pinto spróbowali zaatakować prawą stroną. Podanie Michała Kucharczyka do Artura Jędrzejczyka w okolica narożnika pola karnego przechwycił Adam Dźwigała.

• Carlitosowi nie udało się opanować piłki po dalekim zagraniu Cafu z głębi pola. Thomas Dahne wznawia grę z "piątki".

• Ta powtarzalność...

• Damian Szymański próbował szczęścia uderzeniem z dystansu. Grunt, że "kontry nie będzie".

• 1/0 Strzały/strzały celne 5/2

A mamy 30. minutę spotkania...

• Zdaniem sędziego Igor Łasicki faulował rywala. Ten nie może w to uwierzyć.

• Nico Varela zmienia Giorgiego Merebaszwiliego.

• Z murawy nie podnosi się podnosi się Giorgi Merebaszwili. Zanosi się na zmianę, więc sporo "ognia" straci Wisła Płock w tym spotkaniu.

A korner nie przyniósł zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

• Inaki Astiz wybija piłkę na rzut rożny po centrze Alana Urygi.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Artur Jędrzejczyk, który niefortunnie upadł na murawę. Wydaje się, że może grać dalej i nie będzie potrzebna pomoc medyczna.

• Piłkarze Dariusza Dźwigały wychodzą z kontrę, ale rozlega się gwizdek sędziego. Spalony..

• Artur Jędrzejczyk wznawia grę z autu. Pograł z Michałem Kucharczykiem na prawej stronie i centruje w pole karne. Tam górują wiślacy.

• Żółta kartka dla Inakiego Astiza za skoszenie Giorgiego Merebaszwiliego na lewej stronie. Potrzebna jest interwencja medyczna.

• Carlitos! Poradził sobie z trzema rywalami blisko linii 16. metra. Jego strzał zdołał zablokować Alan Uryga. Korner Legii i pewna interwencja Thomasa Dahne.

• Ostro bita piłka przez Marcina Warcholaka z lewej flanki. Wydawało się, że "przeciągnął", ale Arkadiusz Malarz zdołał wypiąstkować poza pole karne.

• Adam Dźwigała próbował uderzyć z dystansu. Został zablokowany w ostatniej chwili. Po chwili Mateusz Wieteska przerywa kontrę Wisły wycofaniem piłki do własnego bramkarza. Gdyby nie ta interwencja, to Ricardinho znalazłby się w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem.

• Przyjezdni idą za ciosem. Jednak Dominik Furman dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Giorgi Merebaszwili uciekł na lewej stronie Arturowi Jędrzejczykowi i zagrywa płasko na 3 metr do Ricardinho. Ten na wślizgu uderza piłkę "tam, skąd przyszła" obok bezradnego Arkadiusza Malarza!

• GOL DLA PŁOCCZAN! RICARDINHO!!!

• Czujny Arkadiusz Malarz wybija piłkę na przedpolu, uprzedzając rozpędzonego Ricardinho.

• Próba dwójkowej akcji Alana Urygi z Mateuszem Szwochem na prawej stronie. Podanie zwrotne do pierwszego z wymienionych przecina przed polem karnym Mateusz Hołownia.

• Domagoj Antolić ustawia piłkę do wykonania rzutu wolnego. Dośrodkowanie było dalekie od ideału, jeszcze faulował w ofensywie Michał Kucharczyk.

• Pojedynek biegowy Mateusza Szwocha z Mateuszem Hołownią na prawej stronie. Żaden z nich nie dobiegł do piłki, która nabrała poślizgu. Gospodarze wznawiają grę z "piątki".

• Atak Wisły prawą flanką przynosi aut na wysokości "szesnastki" gospodarzy. ALan Uryga wyrzuca piłkę do Ricardinho, który od razu zgrywa do Damiana Szymańskiego. Jego strzał mija bramkę Arkadiusza Malarza w bezpiecznej odległości.

• Miękkie zagranie Cafu w pole karne do nikogo. No, chyba że uwzględnimy Thomasa Dähne. Ten łapie piłkę.

• Kolejna próba Gruzina, tym razem z dalszej odległości. Spokojnie radzi sobie bramkarz Legii, A pretensje do uderzającego ma Ricardinho, który wychodził do prostopadłego podania...

• Od razu "laga" na prawe skrzydło do Michała Kucharczyka. Ten przegrywa walkę o górną piłkę z Adamem Dźwigałą, ale jest aut na wysokości pola karnego Wisły. Ta jednak wyszła z kontrą, po której uderzenie Giorgiego Merebaszwiliego broni Arkadiusz Malarz.

• Jarosław Przybył gwiżdże i spotkanie zaczynają gospodarze!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Arkadiusz Malarz i Damian Szymański.

• Na trybunie jest m.in. Jerzy Brzęczek. Kto z dzisiejszego spotkania otrzyma powołanie do reprezentacji?

• Coraz bliżej rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się na Łazienkowską!

• Kiedy ostatnio Wisła wywiozła z Łazienkowskiej komplet punktów? Całkiem niedawno, bo 16 grudnia 2017 r. Wówczas na listę strzelców wpisał się Nico Varela i Jakub Czerwiński (samobój).

Jak będzie dzisiaj?

• Rzut oka na tabelę - gospodarze są na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Ostatnio notują serię czterech spotkań bez porażki.

Z kolei płocczanie są na trzecim miejscu... od końca. Zdobyte zaledwie dwa "oczka" wyprzedzają jedynie Pogoń Szczecin i Cracovię, ale dzięki lepszemu bilansowi bramek.

• Może będzie szał

• Rezerwowi Wisły Płock: Marcel Zapytowski - Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk, Oskar Zawada, Jakub Łukowski, Nico Varela, Semir Stilić.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jarosława Przybyła warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Tomasz Dębek:

• Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Michał Pazdan, Miroslav Radović, Cristian Pasquato, Sandro Kulenović, Eduardo, Krzysztof Mączyński.

• Odpowiedź na to pytanie, jak i wiele pojawiających się podczas tego spotkania, poznamy podczas tej relacji. A zaprasza na nią Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Niedzielne spotkania w GOL24 zaczynamy m.in. w Warszawie, gdzie za 25 minut dojdzie do Derbów Mazowsza - Legia zmierzy się z Wisłą Płock. W wyjściowym składzie gospodarzy jest Jose Kante i od razu nasuwa się pytanie - jak Gwinejczyk zaprezentuje się przeciwko swoim byłym kolegom z Płocka?

red, Tomasz Dębek

Legia - Wisła Płock LIVE! Zrzucą klątwę przy Łazienkowskiej?

Legia - Wisła Płock LIVE! Zrzucą klątwę przy Łazienkowskiej? ©Bartek Syta

Mecz Legia Warszawa - Wisła Płock ONLINE. W niedzielnych derbach Mazowsza przy Łazienkowskiej spotkają się dwie drużyny, które w tym sezonie rozczarowują. Wisła Płock po odejściu Jerzego Brzęczka nie przypomina drużyny, która w poprzednim sezonie walczyła o europejskie puchary. Pod wodzą Dariusza Dźwigały zespół zdobył tylko dwa punkty (na 15 możliwych), aż pięć z dziewięciu bramek stracił w ostatnich kwadransach spotkań. Relacja LIVE w GOL24 od 15:30.

Mecz Legia Warszawa - Wisła Płock ONLINE

Legia w ligowej tabeli wskoczyła już na czwarte miejsce, ale kibicom daleko do zadowolenia. Odpadnięcie z eliminacji Ligi Mistrzów ze Spartakiem Trnawa oraz Ligi Europy z luksemburskim Dudelange to dla klubu katastrofa.
Również finansowa, bo budżet Legii opierał się na wpływach z UEFA. A te są znacznie ograniczone już drugi sezon z rzędu. Pomoc zewnętrznego inwestora, dobry interes przy sprzedaży jednego z zawodników, zejście z kontraktów tych najlepiej opłacanych - bez spełnienia jednego z tych scenariuszy sytuacja może stać się nieciekawa.

Pod względem sportowym też nie jest jednak łatwo. Abstrahując od pucharowego blamażu, na zwycięstwo na własnym stadionie w rodzimych rozgrywkach kibice musieli czekać aż cztery mecze (2:3 z Arką w Superpucharze, 1:3 z Zagłębiem i 0:0 z Lechią w lidze). Legioniści przełamali się dopiero w zeszłą niedzielę. Z trudem pokonali 2:1 Zagłębie Sosnowiec, beniaminka, którego tydzień wcześniej w Poznaniu Lech rozbił 4:0.

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Wisła Płock na żywo online w Player.pl >>>

- Mam wiele uwag do naszego występu. Ale wykonaliśmy swoją robotę i w końcu wygraliśmy. W tym sezonie pierwszy raz w lidze przed własną publicznością. To zwycięstwo jest ważniejsze, niż wielu osobom się wydaje - podkreślał po niedzielnym meczu Sa Pinto. - Nasza sytuacja nie jest idealna. Mamy sporo kontuzji, trudno jest skompletować skład. Nie narzekamy jednak na przeciwności losu, tylko walczymy o swoje. Tak będzie wyglądała moja Legia - dodał.

Dobrą informacją dla Portugalczyka jest to, że po zabiegu kardiologicznym do ćwiczeń z kolegami powrócił Jarosław Niezgoda. Indywidualne zajęcia nadal mają jednak Adam Hlousek, Dominik Nagy, William Remy i Marko Vesović. Pozostałym zawodnikom Sa Pinto zorganizował w środę dwie sesje treningowe, rano i wieczorem. Legioniści bardzo intensywnie pracowali nad motoryką, trener dużą uwagę przykładał też do pressingu.

W zajęciach uczestniczył Artur Jędrzejczyk, którego kontuzja z meczu z Zagłębiem okazała się niegroźna. „Jędza” to najlepiej zarabiający zawodnik w całej lidze, władze klubu chciały „zachęcić” go do transferu odsunięciem od składu, nie zgłoszono go nawet do europejskich rozgrywek. Obrońca wolał jednak zostać w Warszawie, jego żona była w ostatnich tygodniach ciąży (niedawno urodziła córkę). Ostatecznie Jędrzejczyk zgodził się na to, że dostanie pieniądze należne mu z kontraktu, ale wypłaty będą rozłożone na kilka lat. Wrócił do składu i w dwóch meczach zdobył dwie bramki. Co by się stało gdyby zagrał z Dudelange zamiast Nagy’a czy Philippsa, nigdy się nie dowiemy.

Oszczędności zarząd klubu mógłby też poszukać w innych miejscach. Raport PZPN dotyczący wydatków klubu na prowizje pośredników przy transferach ujawnił, że od marca 2017 do kwietnia 2018 stołeczny klub wydał na nie... prawie 10 mln złotych.

W niedzielę zagrają jednak piłkarze, a nie pieniądze. Ci z Płocka mają spore problemy, w tym sezonie jeszcze nie wygrali. - Nie wiem, czy ktoś nie rzucił na mnie jakiejś klątwy. Nie jestem w stanie inaczej tego wytłumaczyć. Pracuję najlepiej, jak potrafię. Mogę tylko przeprosić za nasze wyniki - przyznał po ostatniej porażce 1:3 z Arką Dariusz Dźwigała.

Pomimo porażki 2:5 z Wisłą Kraków pozycję lidera utrzymał Lech. W niedzielę Kolejorz wybierze się do Lubina. Jagiellonia, która też ma 12 punktów, podejmie z kolei beniaminka z Legnicy.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Legia Warszawa - Wisła Płock?

Nie zagrają:

Legia: William Remy, Jarosław Niezgoda, Marko Vesović
Wisła: - - - - -

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Legia - Wisła 3:2 (Ekstraklasa, 09.05.2018)
Legia - Wisła 0:2 (Ekstraklasa, 16.12.2017)
Wisła - Legia 0:1 (Ekstraklasa, 20.08.2017)

Mecz Legia Warszawa - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+. Komentuje duet Rafał Dębiński – Kazimierz Węgrzyn. W internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online oraz na stronie ncplusgo.pl. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 15:30