Mecz ŁKS Łódź - Garbarnia Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz ŁKS Łódź - Garbarnia Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? Pierwszoligowcy wracają do gry

Fortuna 1 Liga, 22. kolejka
2019-03-02 17:00

ŁKS Łódź

3

Garbarnia Kraków

0

• Dziękuje za uwagę i kłaniam się nisko.

• Sędzia gwiżdże po raz ostatni!!!! ŁKS - GARBARNIA 3:0!!! Pewne i zasłużone zwycięstwo Łódzkiego Klubu Sportowego!!!!

• Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry

• Kibice wstają i zaczynają gorące podziękowania dla swoich ulubieńców, którzy w tak piękny sposób rozpoczęli inaugurację rudny wiosennej.

• Końcowe minuty spotkania. Czy doczekamy się jeszcze jednej bramki? Od dłuższego czasu na boisku nie doczekaliśmy się jakiejś klarownej sytuacji. Chyba obie drużyny pogodziły się z wynikiem.

• Na ostatnią zmianę decyduje się również trener Garbarni. Słoma opuszcza murawę, zastępuje go Gawle.

• Trener Moskal na ostatnie minuty spotkania decyduje się na ostatnią zmianę Rafała Kujawę zastąpił popularny Żenia, który zapewne również będzie chciał podwyższyć swój dorobek strzelecki.

• Już tylko kwadrans dzieli nas od końcowego gwizdka arbitra.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Za Patryka Bryłę na boisku pojawia się Piotr Pyrdoł.

• Mamy pierwszą zmianę w ŁKS-ie. Kalinkowski opuszcza murawę, w jego miejsce na boisku melduje się Maciej Wolski.

• Znakomita parada Michała Kołby! Najpierw obronił uderzenie Serafina, chwilę później wygrał pojedynek w Ogarem. Garbarnia szuka okazji strzeleckich.

• Zmiana w Garbarni. Na murawie melduje się Lech, który wchodzi w miejsce Masiudy.

• Strzał zza pola karnego Włodyki przeleciał obok słupka!

• GOOOOOL!!!! Do trzech razy sztuka!!! Tym razem Kujawa wpakował piłkę do siatki rywali!!!

• Powinna być bramka kontaktowa dla Garbarni!! Znakomitą akcję gości kończył strzałem z prawej skrajnej części pola karnego Serafin. Piłka zatrzepotała na bocznej siatce!

• Kujawa marnuje drugą setkę w dzisiejszym meczu! Tym razem napastnik ŁKS-u przegrał pojedynek sam na sam z Cabajem!!!

• Ełkaesiacy odzyskują kontrole nad meczem.

• Żółtą kartką za przewinienie ukarany zostaje Dani Ramirez.

• Pierwsze minuty spotkania należą do gości, którzy rzucili się do odrabiania strat.

• Mamy na początku meczu zmianę w drużynie gości. Za Krykuna na murawie melduje się Firlej.

• Zaczynamy drugie 45 minut spotkania!

• Do przerwy Łódzki Klub Sportowy prowadzi zasłużenie 2:0. Teatr jednego aktora funduje nam strzelec obydwu bramek dla Rycerzy Wiosny - Dani Ramirez. Czy po przerwie ŁKS pójdzie za ciosem i dobije swoich rywali? Przekonamy się za niecały kwadrans!

• Drugi Gol Ramireza zakończył nam pierwszą część spotkania!

• RAMIREZ!!!!!!! i mamy 2:0!!! Niesamowite, niemal kopia pierwszej bramki! Hiszpan ponownie uderzył zabójczo płaskim strzałem!!!

• Ależ o pechu może mówić Ramirez! Chwilę po faulu Szywacza, Hiszpan uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak piłka uderzyła w słupek!!!

• Szywacz fauluje szarżującego Grzesika tuż przed polem karnym. Arbiter nie miał innego wyjścia jak pokazać żółtko!

• Już tylko pięć minut do końca regulaminowego czasu pierwszej połowy. Czy zdążymy do tego czasu obejrzeć jeszcze jakąś bramkę?

• Płaski strzał zza pola karnego. Może niezbyt mocny, ale zabójczo skuteczny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! RAMIREZ i ŁKS obejmuje prowadzenie!!!!

• Swojego szczęścia próbował strzałem zza pola karnego Bartłomiej Kalinkowki, którego uderzenie na raty wyłapał Marcin Cabaj.

• Po 30 minutach trzeba przyznać uczciwie, że Łódzki Klub Sportowy jest dzisiaj lepszym zespołem grającym zdecydowanie dojrzalej.

• Kolejna znakomita akcja ŁKS-u, a w roli głównej tym razem Patryk Bryła, który mijając jak tyczki dwóch rywali ściął w pole karne i uderzył. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką!!

• Ależ genialną szansę zmarnował Kujawa, który został obsłużony fantastycznym płaskim dograniem w pole karne przez Wojciecha Łuczaka. Wystarczyło dostawić nogę i zapewne piłka zatrzepotałaby w siatce. Kujawa jednak minął się z futbolówką i piłka przeleciała przez całe pole karne.

• Grzesik przerwy akcję gości faulem za co ogląda żółtą kartkę.

• Ależ blisko był Kalinkowski, który po dośrodkowaniu z wolnego uderzył piłkę głową, a ta przeleciała tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Marcina Cabaja.

• Arbiter główny spotkania pokazuje pierwszą żółtą kartkę w meczu. Żółtkiem ukarany zostaje za ostre wejście na Kujawie - Arkadiusz Garzeł.

• Posiadanie piłki zdecydowanie po stronie Łódzkiego Klubu Sportowego. Widać, że goście nastawieni są dzisiejszego popołudnia głównie na kontrataki.

• 10 minut za nami. Na tablicy świetlnej wciąż widnieje bezbramkowy remis, chociaż to Garbarnia stworzyła sobie do tej pory najgroźniejszą sytuację w dzisiejszym pojedynku.

• Pierwsze minuty spotkania to optyczna przewaga gospodarzy, którzy starają się konstruować szybkie akcje i grać z na jedno podanie. Jak na razie nie przynosi to jednak spodziewanego efektu.

• Ależ groźny kontratak w wykonaniu gości zakończony przegranym pojedynkiem sam na sam Krykuna z bramkarzem ŁKS-u Michałem Kołbą.

• Pan Tomasz Marciniak daje sygnał do rozpoczęcia dzisiejszych zawodów.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra.

• Czy łodzianie zrewanżują się za porażkę w poprzednim meczu? Przekonamy się o tym już niebawem.

• Mimo tak dużej rozbieżności jeżeli chodzi o sytuację w jakiej znajdują się obie drużyny warto przypomnieć, że pierwsze starcie jesienią wygrali niespodziewanie piłkarze Garbarni, którzy w pełnym emocji spotkaniu ograli Rycerzy Wiosny 3:2, wyszarpując 3 punkty w ostatnich minutach meczu.

• Biało – Czerwono – Biali znajdują się aktualnie na 4. miejscu w tabeli i z bardzo realnymi szansami mają bić się w trakcie rundy rewanżowej o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W zupełnie innym położeniu są goście z Krakowa, którzy obecnie okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli i wiosną będą musieli walczyć się o pozostanie w 1 lidze.

• Ełkaesiacy wydają się być faworytem do zdobycia kompletu punktów w dzisiejszym pojedynku. Patrząc na tabele Fortuna 1 ligi obie drużyny znajdują się po pierwszej części sezonu na dwóch różnych półkulach.

• Dzisiejszy mecz jest wyjątkowy dla gospodarzy, którzy pierwszy raz będą mieli okazję rozegrać ligowy pojedynek przy sztucznym oświetleniu.

• W takim ustawieniu wybiegną na murawę goście:

• Tak prezentuje się jedenastka gospodarzy dzisiejszego starcia:

• Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi już za kilkadziesiąt minut. Na początek składy obydwu zespołów.

• Starcie beniaminków Fortuna 1 ligi pozwoli nam na dobre wybudzić się z zimowego snu spowodowanego przerwą w zmaganiach pierwszoligowców.

• Dzisiejszego popołudnia na stadionie przy Al. Unii 2 rozegrane zostanie pierwsze spotkanie rundy wiosennej, pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym a Garbarnią Kraków.

• Witam serdecznie wszystkich wygłodniałych miłośników pierwszoligowych zmagań Fortuna 1 liga. Kłania się się nisko Michał Granosik.

Joanna Sobczykiewicz

ŁKS Łódź – Garbarnia Kraków. Pierwszoligowcy wracają do gry

ŁKS Łódź – Garbarnia Kraków. Pierwszoligowcy wracają do gry ©Andrzej Banas / Polska Press

Fortuna 1. Liga wraca również do Łodzi. Aspirujący do awansu do Ekstraklasy ŁKS podejmie beniaminka z Krakowa. Biorąc pod uwagę układ tabeli, łatwo przewidzieć, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Faworyt jest jeden. Czy na pewno tak się stanie? Przecież już nie takie rzeczy widzieliśmy w piłce. Początek spotkania o godz. 17:00.

Mecz ŁKS Łódź – Garbarnia Kraków ONLINE

Zimą, ŁKS Łódź może i nie rozbił transferowego banku. Zakontraktował jednak piłkarza z bogatą przeszłością w naszej lidze, a ostatnio zawodnika rosyjskiego SKA Chabarowsk. Mowa oczywiście o Łukaszu Sekulskim, królu strzelców 2.
ligi z sezonu 2014/15, który w barwach Stali Stalowa Wola zdobył 30 bramek. 28-latek to solidne wzmocnienie, ale też i powiększenie wewnętrznej rywalizacji pomiędzy Rafałem Kujawą, a Jewhenem Radionowem. Łodzianie przygotowywali się do rundy wiosennej w Fortuna 1. Lidze w Turcji. Podczas blisko dwutygodniowego obozu rozegrali trzy sparingi, z czego dwa zremisowali (po 1:1), a jeden zakończył się ich zwycięstwem (2:1 z Szachtiorem Karaganda — ósmą drużyną kazachskiej ekstraklasy). Główny test przed ligowym starciem z Garbarnią Kraków odbył się 23 lutego. Ekipa Kazimierza Moskala rozgromiła trzecioligową Lechię Tomaszów Mazowiecki aż 7:1. Cztery gole padły łupem Sekulskiego, dwa trafienia dorzucił Radionow, a wielkie strzelanie rozpoczął Wojciech Łuczak.

Szał transferowy nie dotknął też Garbarni, jednak beniaminek ma zdecydowanie trudniejsze zadanie od swojego dzisiejszego rywala. Bogusław Pietrzak stracił kilku, wyróżniających się piłkarzy, w tym najlepszego strzelca: Jakuba Wróbla, który swój strzelecki dorobek będzie starał się powiększyć w Jastrzębiu-Zdroju. Mateusz Węsierski wybrał drugoligowy Gryf Wejherowo, Łukasz Pietras przeniósł się do drugoligowca ze Stalowej Woli, a Szymon Kobusiński zamienił Kraków na Rzeszów. Jeśli chodzi o transfery do klubu, z trzecioligowych rezerw Pogoni Szczecin dołączył 20-letni Kamil Słoma, z przeszłością w chorzowskim Ruchu, z którym zaliczył spadek do 2. ligi. Oprócz niego, w Krakowie pojawił się Kamil Włodyka, regularnie grający jesienią w Gryfie, a Maciej Firlej został wypożyczony z Korony Kielce, w której nie doczekał się nawet debiutu. W linii obrony, a dokładniej na jej lewą stronę szkoleniowiec „Brązowych” znalazł miejsce dla Remigiusza Szywacza, grającego przez rok w pierwszoligowym Stomilu Olsztyn. Garbarnia do walki o utrzymanie przygotowywała się tylko i wyłącznie w Polsce na własnym obiekcie, zlokalizowanym przy ulicy Rydlówka 23.

Kto wygra mecz 1. ligi: ŁKS Łódź - Garbarnia Kraków?

W 2018 roku krakowski beniaminek podjął u siebie ŁKS. Mecz zakończył się sensacyjnym zwycięstwem Garbarni 3:2. Strzelanie już w 3. minucie rozpoczął Tomasz Ogar, lecz goście jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieli dwoma bramkami: Radionowa oraz Patryka Bryły. Druga część spotkania potoczyła się lepiej dla „Brązowych”. Obrońca ŁKS-u i młodzieżowy reprezentant Polski – Jan Sobociński wpakował piłkę do własnej bramki, a pod koniec spotkania Krzysztof Kalemba wykorzystał rzut karny i tak zapewnił swoim kolegom pierwsze zwycięstwo w Fortuna 1. Lidze w sezonie 18/19.

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Marciniak z Płocka. W obecnym sezonie był rozjemcą w dziewięciu meczach, w których trakcie pokazał 39 żółtych kartek i podyktował jeden rzut karny.

TOP 10 najlepiej zarabiających Polaków. Kto za "Lewym"?