Mecz ŁKS Łódź - Resovia ONLINE. Beniaminek skazany na...

Mecz ŁKS Łódź - Resovia ONLINE. Beniaminek skazany na pożarce. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 7. kolejka
2020-10-04 12:40

ŁKS Łódź

2

Resovia Rzeszów

1

• Koniec spotkania! Bardzo szczęśliwe zwycięstwo ŁKS. Gdyby nie błąd sędziego (w 1 lidze nie ma VAR-u) to nie byłoby drugiego karnego.

• Sędzia doliczył cztery minuty. Trzy już za nami. Resovia jeszcze walczy...

• Ibe-Torti uderza, Zapytowski pewnie broni.

• Jak blisko wyrównania! Wasiluk uderza tuż obok prawego słupka!

• Corral z żółtą kartką. Nerwowa końcówka.

• Kuczałek z kartką.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ALeż pech Zapytowskiego! Wpuścił piłkę po strzale Domingueza, choć miał ją w rękach!

• Rogalski za Płatka.

• Tylko z powtórek telewizyjnych wynika, że faul nastąpił tuż PRZED linią. Fatalna pomyłka arbitra...

• RZUT KARNY DLA ŁKS ŁÓDŹ!

• Rzut karny dla ŁKS czy nie? Sajdak leży... Czekamy na konsultację z asystentem sędziego.

• Tosik dostał kartkę.

• Kolejne strzały Resovii! ŁKS w odwrocie. Zapowiada się interesująca końcówka.

• Demianiuk sfaulowany na połowie ŁKS. Resovia odzyskała energię, Walczy o pełną pulę!

• Dominguez z dystansu, ale na miejscu Zapytowski.

• No to świetne zachowanie przed zmianą! Adamski właśnie zszedł. Za niego Kiełbasa, który trochę czekał przy linii.

• Ależ bramka na wyrównanie. Przepiękny strzał Adamskiego z dystansu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ADAMSKI na 1:1!!!

• I jeszcze Sajdak w miejsce Dankowskiego.

• Schodzi Nawotka, wchodzi Ibe-Torti.

• Resovia zagościła pod szesnastką, w końcu strzał oddał Mikulec, ale w Arndta!

• Tosik w miejsce Rozwandowicza.

• Dwie skuteczne interwencje Zapytowskiego.

• A teraz szczęście ma ŁKS. Groźny strzał, Arndt wybija przed siebie i ma szczęście, że nie ma drugiego strzału. Chyba najlepsza akcja Resovii.

• Było czysto! Zapytowski złapał przed linią.

• Kontrowersja w meczu! Wrzutka z prawej strony, Zapytowski interweniuje, ale nie wiadomo czy na linii, czy za nią. Nogi na pewno były za linią, ręce z piłką chyba przed.

• Byli to Demianiuk i Sobociński. Na szczęście obaj po chwili podnieśli się z murawy. Gramy dalej!

• Zderzenie dwóch zawodników. Chwila w przerwy w grze.

• Próba długiej piłki od Rozwandowicza do Wolskiego - za mocno.

• Obok bramki uderzył Płatek.

• Od początku to ŁKS narzuca tempo gry. Zalepa wybił piłkę na róg, przecinając dośrodkowanie z prawej flanki.

• Jeszcze doszło do jednej roszady. Wszedł Mikulec, zszedł Domoń.

• Gramy dalej. Tym razem od środka rozpoczęli gospodarze.

• Corral za Sekulskiego.

• Demianiuk za Twardowskiego.

• Koniec pierwszej połowy. ŁKS prowadzi i po prostu gra lepiej w piłkę.

• Resovia łatwo się gubi, szybko traci piłkę. Poza stałymi fragmentami ciężko jej będzie o stworzenie zagrożenia.

• Zapytowski rzucił się w lewą stronę, piłka poszła w prawo.

• GOOOOOOOOOOOL! Antonio Dominguez na 1:0 dla ŁKS.

• Kolejna akcja z prawej strony, zagranie w pole karne, a tam Geniec dość przypadkowo zatrzymuje strzał ręką.

• RZUT KARNY DLA ŁKS!

• POPRZECZKA! Sekulski bliski zdobycia bramki po nieudanym wyjściu Zapytowskiego.

• Bomba z wolnego, ale niecelna. Uderzył Rozwandowicz.

• No i znowu szansa! Efektownie próbował kolejny zawodnik Resovii - obok lewego słupka.

• Okazja dla Resovii! Strzał tuż nad bramką. Próbował Zalepa. Jest kolejny korner.

• Czernysz w ostatniej chwili zatrzymany! W polu karnym piłkę spod nóg wygarnął mu Klimczak.

• ŁKS gra niedokładnie na połowie Resovii.

• Kartka dla Adamskiego.

• Trąbka mija dwóch rywali, ale uderza tuż obok prawego słupka.

• Wasiluk wrzuca, niecelnie uderza Kuczałek, bardzo niecelnie. Wcześniej szarża Czernysza przerwana wślizgiem Dąbrowskiego.

• Strzał Klimczaka z dystansu - zablokowany.

• Nie ma bramki! Kuczałek wybija głową na róg. Ważna interwencja.

• Rzut wolny dla ŁKS-u na wysokości pola bramkowego.

• Resovia na razie dobrze się trzyma. Tu sukcesem będzie zdobycie nawet punktu.

• Wzmaga się doping dla ŁKS-u. Kibice pozdrowli już zaprzyjaźnione kluby, teraz apelują do piłkarzy o zwycięstwo.

• Tym razem na murawie leży Kubowicz. On ucierpiał pod bramką ŁKS - po stałym fragmencie.

• Kuczałek ucierpiał na własnej połowie.

• ŁKS wymienia po kilkanaście podań w jednej akcji - tak ten początek wyglada.

• Pierwsza sytuacja dla Resovii. Z bardzo daleka uderzył Płatek, bo widział wysuniętego bramkarza. Futbolówka przelatuje nad poprzeczką!

• Sekulski podrzucał piłkę - chyba na przewrotkę. Strzału brak, wokół niego aż czterech rywali.

• Resovia wyraźnie schowana na początku meczu. Nie ma piłki przy sobie.

• Blisko gola dla gospodarzy! POPRZECZKA! Po rożnym głową uderzył Sobociński. Niewiele zabrakło do szczęścia.

• Na razie to ŁKS prowadzi grę. Brakuje jeszcze sytuacji strzeleckich.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęli przyjezdni.

• Przywitanie kapitanów. Gospodarze na biało z czerwoną "szarfą" i czerwonymi spodenkami, goście na czerwono. Rozpadało się.

• Zawody poprowadzi Grzegorz Kawałko (Białystok). W Łodzi pochmurno, deszczowo. Na trybunach kibice zajmują ostatnie dostępne miejsca.

• Ławka Resovii: Daniel, Kantor, Mikulec, Kiełbasa, Radulj, Brychlik, Persak, Demianiuk.

• Ławka ŁKS: Malarz, Moros Gracia, Corral, Celea, Srnić, Tosik, Sajdak, Bąkowicz, Kelechukwu.

• Osłabiona Resovia wygrała tylko na inaugurację, a potem zanotowała pięć porażek z rzędu. ŁKS wygrał wszystkie sześć meczów i jest zdecydowanym liderem tabeli.

• W Resovii byliśmy świadkami niezłego cyrku. Zarząd już był gotów zwolnić Szymona Grabowskiego (trening poprowadził nawet Jacek Trzeciak!), ale postawili się kibice ze sponsorami. Trener został i podziękował za niebywałe wsparcie.

• Za kwadrans początek meczu w Łodzi. Lider podejmuje beniaminka, który na razie nie rokuje. Czy to będzie mecz do jednej bramki? A może dojdzie do niespodzianki?

ŁKS Łódź - Resovia LIVE! Beniaminek skazany na pożarce

ŁKS Łódź - Resovia LIVE! Beniaminek skazany na pożarce ©Karina Trojok

Mecz ŁKS Łódź - Resovia ONLINE. Siódme spotkanie i siódmy komplet punktów? Na to się zanosi. Spadkowicz z ekstraklasy zagra z beniaminkiem, u którego była wojna o trenera na linii zarząd - kibice i sponsorzy. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:40.

Mecz ŁKS Łódź - Resovia ONLINE

Wydaje się, że jutro łodzianie nie powinni mieć problemu z odniesieniem kolejnego, siódmego już z rzędu zwycięstwa. Rywalem ełkaesiaków będzie Resovia, beniaminek pierwszej ligi, który znalazł się w poważnym kryzysie organizacyjnym.

Decyzja działaczy o wyrzuceniu Szymona Grabowskiego, trenera piłkarzy Resovii, spotkała się z wielki sprzeciwem kibiców rzeszowskiego zespołu.

Okazuje się, że po czwartkowej decyzji klubowych akcjonariuszy, dotyczącej odwołania trenera, w internecie rozpętała się burza. Kibice ostro wyrażali swój sprzeciw. Wczoraj podczas zebrania zarządu ustalono, że Grabowski jednak zostanie na stanowisku i decyzja o jego odwołaniu została cofnięta. Czwartkowy trening resoviaków poprowadził Jacek Trzeciak, który miał zastąpić Grabowskiego.

- Dziękujemy trenerowi Trzeciakowi za gotowość podjęcia się trudnej misji. Rozstaliśmy się w zgodzie, nie mieliśmy podpisanej umowy - powiedział prezes Resovii, Jan Bieńkowski.

Takiego rozwiązania w polskim futbolu już dawno nie było! Zazwyczaj to kibice domagają się zwolnienia szkoleniowca piłkarskiej drużyny, a zarząd czasem go broni. Tymczasem w Rzeszowie sytuacja były zgoła odwrotna.

Zespół z Rzeszowa nawet dobrze rozpoczął przygodę z zapleczem ekstraklasy, pokonując 3:0 w wyjazdowym spotkaniu Puszczę Niepołomice (bramki: Dawid Kubowicz 25, karny, Sebastian Zalepa 47, Karol Twardowski 90). Później jednak było już znacznie gorzej. Resovia przegrywała mecz za meczem i ma już na swoim koncie pięć porażek z rzędu. Dlatego nie można się dziwić, że zajmuje piętnaste miejsce w tabeli.

Zgoła inne nastroje w ŁKS. Łodzianie, którzy utrzymali ekstraklasowy skład, swobodnie bawią się w futbol w pierwszej lidze. Seria zwycięstw jest imponująca i pod tym względem podopieczni trenera Wojciech Stawowego nie mają sobie równych w tym sezonie. ŁKS jako jedyna drużyna w pierwszoligowej stawce nie straciła nawet punktu. To musi robić wrażenie, nie tylko na kibicach klubu z al. Unii.

Drużyna dwukrotnego mistrza Polski w sześciu ligowych spotkaniach zdobyła osiemnaście bramek, co daje doskonałą przeciętną - trzy gole na mecz. Żaden inny zespół w tym sezonie nie może się szczycić takim osiągnięciem. Wystarczy powiedzieć, że Pirulo (niestety nie zagra) i Łukasz Sekulski zdobyli w tych rozgrywkach po pięć goli, a więc każdy z zawodników ŁKS zdobył ich indywidualnie więcej niż cały zespół Resovii (tylko cztery trafienia).

W takim przypadku wskazanie faworyta tej rywalizacji nie nastręcza żadnych problemów. Pewnie jedyną niewiadomą, która może nurtować kibiców ŁKS, jest to, czy zawodnicy lidera zdołają utrzymać wysoką skuteczność strzelecką i ponownie oglądać będziemy festiwal goli.

Mecz ŁKS Łódź - Resovia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi kanał Polsat Sport. W internecie mecz w aplikacji IPLA TV. Dostęp do niej za 5 złotych. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:40. Zapraszamy!