Mecz Manchester United - Celta Vigo ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Manchester United - Celta Vigo ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Liga Europy, 1/2 finału
2017-05-11 21:05

Manchester United

1

Celta Vigo

1

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Co za mecz, co za dzień z Ligą Europy! Mamy nadzieję, że finał będzie wyglądał tak samo, jak dzisiejsze półfinały.

• Koniec meczu! Po ogromnych emocjach i niesamowitym meczu Manchester United eliminuje Celtę Vigo i melduje się w Sztokholmie!

• W ataku fauluje Paul Pogba, przez co sędzia nie uznaje bramki Andera Herrery! Nieprawdopodobne!

• Koniec meczu w Lyonie. Ajax Amsterdam pierwszym półfinalistą Ligi Europy.

• Żółta kartka dla Gustavo Cabrala za uderzenie łokciem Marouane Fellainiego.

• Sędzia dolicza sześć minut do drugiej połowy. Tymczasem w Lyonie jest 3:1, w obu półfinałach wciąż są emocje!

• Chwilę wcześniej Jessego Lingarda zmienił Wayne Rooney.

• Boisko opuszcza Marcus Rashford, zmienia go Chris Smalling, zrozumiały ruch Jose Mourinho.

• ...a także Eric Bailly. Co tutaj się dzieje?!

• Na boisku wywiązała się wielka szarpanina, sędzia wyciąga czerwonej kartki, a ukarany nią Facundo Roncaglia...

• Kolejne już dzisiaj doskonałe dośrodkowanie, tym razem w wykonaniu Claudio Beauvue, który posłał futbolówkę na głowę swojego kolegi. Obrońca piękną główką daje Celcie nadzieję w końcówce!

• Gol, gol, gol, co tutaj się będzie działo! Facundo Roncaglia główką doprowadza do remisu!

• Dośrodkowanie Jozabeda z rzutu rożnego piąstkuje Sergio Romero. Bramkarz United wciąż pozostaje bez najmniejszego błędu.

• Żółtą kartką ukarany Ander Herrera, który faulował właśnie Claudio Beauvue.

• Ostatnia roszada w ekipie Celty Vigo. Claudio Beavue zastępuje Pione Sisto. Dobry mecz reprezentanta Danii.

• Pierwsza zmiana w Manchesterze United. Michael Carrick melduje się na murawie w miejsce Henrika Mkhitaryana.

• Goście długo rozgrywali akcję przed polem karnym United, akcję strzałem zakończyć chciał Pione Sisto, ale został od razu zablokowany.

• Doskonałe dośrodkowanie pod bramkę gospodarzy, głową strzela John Guidetti, były piłkarz Manchesteru City pudłuje w doskonałej sytuacji! To powinien być gol!

• Co za spotkanie! Oglądamy wymianę ciosów, aż dziwne, że padł dzisiaj tylko jeden gol, bo równie dobrze mogłoby być 3:3.

• Niesygnalizowane uderzenie z ostrego kąta oddaje Marouane Fellaini, tym razem po jego strzale bramkarz nie skapitulował - Sergio Alvarez wybija piłkę na rzut rożny.

• Theo Bongonda zmienia kompletnie dziś niewidocznego Nemanję Radoję.

• Iago Aspas ukarany żółtą kartką za próby wymuszenia rzutu karnego.

• Po efektownym rajdzie i dryblingu między obrońcami w polu karnym sam na sam z bramkarzem stanął Marcus Rashford, podcinka Anglika trafiła prosto w bramkarza!

• Do zmiany ku owacji publiczności przygotowuje się Wayne Rooney.

• Paul Pogba zaprezentował swoje umiejętności w grze defensywnej, efektownie zatrzymał Pione Sisto, po czym faulował go Hugo Mallo.

• Hiszpanie odpowiadają błyskawicznym kontratakiem, piłka trafia do dobrze ustawionego kilkanaście metrów od bramki Johna Guidettiego, reprezentant Szwecji uderza z woleja i pudłuje w niezłej sytuacji.

• Wrzutka Henrika Mkhitaryana niebezpiecznie szybowała przez pole karne Celty, ale pod bramką nie znalazł się żaden z jego kolegów.

• Drugą część meczu znacznie lepiej rozpoczęli goście, to oni wciąż próbują przedostać się przez zasieki obronne przeciwnika, Anglicy pozostają bezbłędni w defensywie.

• Przed polem karnym Czerwonych Diabłów z piłką przedzierał się Pione Sisto, tym razem były piłkarz Midtjylland nie zdołał przedostać się pod bramkę, skutecznie piłkę odebrała mu defensywa.

• Co za interwencja Sergio Alvareza! Golkiper broni petardę Henrika Mkhitaryana z linii pola karnego, kibice na Old Trafford widzieli już piłkę w siatce!

• Celta zaczyna z werwą! Doskonała piłka Pione Sisto do biegnącego do linii końcowej Hugo Mallo, jego dośrodkowanie spod samej linii bramkowej wybija Daley Blind!

• W przerwie Daniela Wassa zastąpił Jozabed.

• Mecz wznowiony, piłkę ma Celta Vigo!

• Wracamy powoli na boisko - zanosi się na zmianę w ekipie gości.

• W Lyonie jeszcze w doliczonym czasie gry gospodarze wyszli na prowadzenie - we Francji również czekają nas spore emocje!

• Gospodarze są drużyną lepszą, ale i gościom zdarzają się ciekawe akcje - nie można powiedzieć, że są bez szans. Obie ekipy dzieli jedynie cudowna asysta Marcusa Rashforda przy bramce Marouane Fellainiego. Czekamy na więcej emocji po przerwie, zostańcie z nami!

• W Manchesterze natomiast przerwa. Po pierwszych trzech kwadransach Manchester United prowadzi z Celtą Vigo 1:0.

• W Lyonie remis 1:1 po bramce z rzutu karnego.

• Wydawało się, że na czystą pozycję wyjdzie Marcus Rashford po doskonałym podaniu ze środka boiska, sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

• Ależ blisko Celta! Świetne dośrodkowanie Pione Sisto z lewej strony pola karnego, strzału "szczupakiem" spróbował Daniel Wass, mocne uderzenie mija bramkę w niewielkiej odległości!

• Uderzeniem z narożnika pola karnego natychmiast odpowiada Pione Sisto, Duńczyk kopnął w samo okienko, ale kopnął piłkę zbyt słabo, Sergio Romero spokojnie poradził sobie z interwencją.

• Po wybiciu piłki z piątego metra Sergio Romero niespodziewanie przed szansą do strzału stanął Paul Pogba, Francuz uderzył błyskawicznie, ale bardzo niecelnie.

• Hugo Mallo ścigał się z Henrikiem Mkhitaryanem przy linii bocznej próbując wyprowadzić akcję skrzydłem, ale piłka ewidentnie opuściła boisko, aut dla United.

• Daley Blind z pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym meczu za ostre wejście wyprostowanymi nogami w nogi Pablo Hernandeza.

• Jesse Lingard mocno zwolnił akcję swojego zespołu, ale tylko pozornie, bo po chwili z impetem ruszył w stronę pola karnego, myląc tym samym rywali, akcję zakończył niecelnym dośrodkowaniem.

• Kolejny rzut wolny dla Celty Vigo, do piłki ponownie podchodzi Daniel Wass, tym razem pozycja do strzału była nieporównywalnie lepsza, ale pomocnik gości i tak uderza daleko od bramki.

• Mocne uderzenie Pablo Hernandeza z około 20 metrów leciało pod poprzeczkę, ale w środek bramki, piłkę poza plac gry sparował golkiper.

• Ajax wychodzi na prowadzenie w meczu w Lyonie i jest już niemal pewny gry w finale Ligi Europy w Sztokholmie.

• Dośrodkowanie Daniela Wassa z rzutu wolnego, piłka ustawiona około 40 metrów od bramki szybowała w pole karne, gdzie wypiąstkował ją Sergio Romero.

• Marcus Rashford! Anglik bliski kolejnej asysty po przyjęciu piłki po prawej stronie pola karnego. Młody piłkarz błyskawicznie odegrał ją pod bramkę, gdzie minęli się z nią dwaj jego koledzy z drużyny!

• Przenosimy się na drugą stronę boiska - na linii pola karnego pada Iago Aspas, Hiszpan domaga się odgwizdania faulu obrońcy, ale sędzia pozostaje nieugięty!

• Młody Anglik popisał się przecudownym dośrodkowaniem spod linii bocznej pod samą bramkę, gdzie tylko głowę dołożył belgijski pomocnik. Wrzutka była wymierzona co do centymetra!

• Gol, Manchester United obejmuje prowadzenie, Marouane Fellaini, ale jaka asysta Marcusa Rashforda!

• Jeszcze jedno długie prostopadłe podanie w wykonaniu gospodarzy, jego autorem Ander Herrera, który próbował obsłużyć Henrika Mkhitaryana, Ormianin był na wyraźnym spalonym, co nie umknęło sędziemu.

• Paul Pogba popisał się najwyższej jakości dryblingiem na połowie rywala, który pozwolił mu minąć trzech obrońców, a następnie obsłużyć jeszcze lepszym podaniem Marcusa Rashforda, napastnik pilnowany przez obrońców wywalczył jedynie rzut rożny!

• John Guidetti skutecznie walczył o górną piłkę w okolicach narożnika boiska, jednak Szwed był na wyraźnym spalonym.

• Ponownie w akcji młody napastnik Czerwonych Diabłów, który był bardzo bliski wyprzedzenia trzech (!) obrońców i przejęcia futbolówki, ale sędzia uznał, że reprezentant Anglii popełnił faul w ataku.

• Mocną piłkę do Marcusa Rashforda przy linii bocznej przejął Jonny.

• Rzut rożny nie dał gościom korzyści, grę od bramki wznowi golkiper Manchesteru United.

• Świetne prostopadłe podanie do Iago Aspasa, który urwał się obronie i z impetem wpadł w szesnastkę, efektownie minął Daleya Blinda, po czym huknął ile sił w nogach, jego uderzenie z wielkimi problemami broni Sergio Romero!

• Daniel Wass faulowany w środku pola przez Andera Herrerę.

• Pierwsza groźniejsza akcja ofensywna należy do gości. Piłkę przed polem karnym przyjął Pione Sisto, reprezentant Danii od razu odegrał ją do Pablo Hernandeza, który zdecydował się na dośrodkowanie, to padło łupem Sergio Romero.

• ...pierwszy gwizdek rumuńskiego arbitra i piłka w grze, w jej posiadaniu Manchester United!

• Hymn Ligi Europy za nami, czas na przywitanie obu zespołów, a także losowanie stron...

• Bohaterowie dzisiejszego meczu pojawiają się na murawie!

• Na Old Trafford oczywiście komplet kibiców, do Manchesteru przyjechała również grupa kibiców z Vigo, oni marzą o zobaczeniu na żywo awansu swojej drużyny do finału Ligi Europy!

• Kibice Liverpoolu będą dziś zapewne wspierać Iago Aspasa i jego ekipę. ;-)

• W swoim ostatnim meczu Czerwone Diabły zaprezentowały się słabo i przegrały w Londynie z Arsenalem 0:2, porażkę odniosła również Celta, która uległa Maladze aż 0:3.

• Rezerwowi Celty Vigo: Ivan Villar, Andreu Fontas, Marcelo Diaz, Theo Bongonda, Claudio Beauvue, Jozabed i Sergi Gomez.

• Rezerwowi Manchesteru United: David De Gea, Phil Jones, Juan Mata, Wayne Rooney, Anthony Martial, Chris Smalling i Michael Carrick.

• Sędzią dzisiejszego pojedynku będzie pan Ovidiu Hategan z Rumunii.

• Czerwone Diabły tydzień temu w Hiszpanii wywalczyły sobie zaliczkę 1:0 przed rewanżem, bowiem jednobramkowe zwycięstwo uderzeniem z rzutu wolnego dał podopiecznym Jose Mourinho Marcus Rashford.

• Dzisiaj odbędą się rewanże meczów półfinałowych Ligi Europy. W drugim meczu Olympique Lyon zmierzy się z Ajaxem Amsterdam. Po pierwszym meczu przewagę mają Holendrzy.

• Dobry wieczór, wita Państwa Piotr Bernaciak, zapraszam na relację na żywo z meczu Manchester United - Celta Vigo!

Jakub Treć

Mecz Manchester United - Celta Vigo ONLINE

Mecz Manchester United - Celta Vigo ONLINE ©AFP/East News

Manchester United podejmie Celtę Vigo w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Ligi Europy. W pierwszym meczu górą byli podopieczni Jose Mourinho, którzy wypracowali sobie jednobramkową zaliczkę. Na Old Trafford Manchester rzadko przegrywa i dzisiaj również jest faworytem. Początek spotkania o godzinie 21:05.

Manchester powoli wraca do europejskiej elity, zwycięstwo w Lidze Europy ma być pierwszym krokiem do powrotu na piłkarskie salony. Ponadto zwycięstwo w tych rozgrywkach ma jeszcze inną wagę, bezcenną dla piłkarzy Mourinho.
Otóż zwycięzca gwarantuje sobie start w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, a przecież to jest głównym celem na ten sezon. Dwa lata temu nie oglądaliśmy Czerwonych Diabłów w Champions League, przed rokiem odpadli już po fazie grupowej, co było rozczarowaniem. Obecnie Manchester znajduje się na 6. miejscu w Premier League, do będącego na czwartym miejscu Manchesteru City traci 4 punkty. Do zakończenia Czerwone Diabły rozegrają jeszcze trzy spotkania. W ostatnim przegrali na Emirates Stadium z Arsenalem 0:2.

- Nie mówię o mnie. Mówię o klubie i zawodnikach. Puchary są bardzo ważne dla zespołu i to bardzo ważne, aby znaleźć się w finale europejskich rozgrywek. To ważne, abyśmy walczyli o trofeum, którego Manchester United nigdy nie wygrał. W czwartek będziemy walczyć ostro. To była długa podróż. To 14. mecz w Lidze Europy i bardzo chcemy go wygrać – mówił Jose Mourinho.

Portugalczyk przeżywa sytuację kadrową swojej drużyny, zwłaszcza, że kalendarz spotkań jest mocno napięty. - Sytuacja jest prosta. 17 meczów w 6 tygodni, z 16 zawodnikami - to niemożliwe. To nie było ryzyko, to była prosta decyzja. 17 meczów w kwietniu i maju, to po prostu niemożliwe do wykonania. Straciliśmy 4 piłkarzy w jednym tygodniu. Po kolei z gry wypadali Smalling, Jones, Rojo, Zlatan a potem jeszcze Young, Shaw i Fosu-Mensah. To nie było, więc ryzyko, a wynik bieżącej sytuacji.

W ćwierćfinale Manchester pokonał, choć z dużymi problemami Anderlecht Bruksela. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Na szczęście dla Anglików decydującą bramkę zdobył Marcus Rashford. Ten sam, który strzelił bramkę w meczu z Celtą.
„The Special One” wie jak ważny jest awans do Ligi Mistrzów, ale stara się w swoim stylu zdjąć presję ze swoich piłkarzy. - Jeżeli nie zakwalifikujemy się do Ligi Mistrzów, to dlatego, że nie jesteśmy na nią wystarczająco dobrzy. Patrzę na to z pragmatycznego punktu widzenia. Jeżeli w czwartek nie zapewnimy sobie awansu do finału i za rok będziemy grać w Lidze Europy, to dlatego, że nie jesteśmy wystarczająco dobrym zespołem. Będziemy musieli się poprawić. To są rozgrywki, w których chcemy być, ale teraz musimy się skupić na tym, gdzie jesteśmy.

- Musimy pracować ciężko, i to robimy od ostatniego poniedziałku, musimy szanować rywala, przygotować zawodników na wszystkie scenariusze, spróbować przegadać każdy możliwy detal. To pokazuje piłkarzom, że to poważna sprawa. Walka o 4., 5 czy 6 miejsce to tylko kwestia awansu do Ligi Mistrzów. Bez pucharu, bez tytułu, bez prestiżu - nic. Gra o tytuł to zupełnie coś innego. W tej chwili nie myślimy o Lidze Mistrzów, myślimy o tytule, o możliwości gry o Superpuchar Europy w sierpniu. To nie daje nam miejsca na samozachwyt – dodaje Mourinho. United grają wyrachowaną piłkę, w ich meczach nie pada wiele bramek. W ostatnich pięciu spotkaniach Ligi Europy Manchester zdobył tylko 6 bramek, z czego jedną w dogrywce. To nie jest wynik na miarę wielkich nazwisk w drużynie.

Hiszpanie wiedzą, że nie codziennie jest się w półfinale europejskich rozgrywek. Przez ostatnie lata w Lidze Europy dominowała Sevilla, teraz Celta chce powtórzyć wyczyn swoich rodaków. Nie będzie łatwo, bo chcąc awansować do finału będzie trzeba strzelić dwie bramki. Wygrana 1:0 doprowadzi do dogrywki.

- Będziemy musieli tam pojechać i strzelić gola. Tak samo zrobiliśmy w starciach z poprzednimi rywalami. To było bardzo fizyczne spotkanie z mnóstwem walki o drugie piłki. W pierwszej połowie United nas zdominowali, ale po przerwie byliśmy lepsi – mówił po pierwszym spotkaniu trener Berizzo.

W ostatnim meczu ligowym Celta przegrała na wyjeździe z Malagą 3:0. Trener dał odpocząć kilku swoim zawodnikom, aby byli gotowi do gry na Old Trafford. Jednym z takich zawodników był Aspas. - Ten wynik zmusi nas do atakowania w rewanżu. Jesteśmy na to gotowi. Jesteśmy pewni siebie, ponieważ atakujemy ze swobodą. Pojedziemy do Anglii po świetny występ i korzystny rezultat. Mamy szansę, to jeszcze nie koniec. Pierwszy mecz pokazał nam, w jaki sposób powinniśmy grać - podsumował Berizzo.