Mecz Miedź Legnica - Chrobry Głogów ONLINE. Gdzie relacja...

Miedź Legnica

1

Chrobry Głogów

2

• 50. derby Dolnego Śląska dla gości. Fantastyczny strzał Mateusza Machaja zapewnił Chrobremu zwycięstwo i trzy bardzo cenne punkty.

• Koniec meczu! Chrobry wygrywa w Legnicy 50. derby Dolnego Śląska!

• Piękny gol w samo okienko z rzutu wolnego!

• SZOK! GOOOL DLA CHROBREGO!

• Vojtus chyba symulował w polu karnym. Nie ma "jedenastki".

• 4 minuty doliczone.

• Teraz rzut wolny w drugą stronę. Czy Chrobry utrzyma remis?

• Faul na Rasaku. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

• Gospodarze nie przerywają ataków. Czy zdołają wygrać to spotkanie w końcówce?

• Maciej Kona wchodzi za Boneckiego.

• Łobodziński podaje zamiast strzelać! Zmarnowana szansa Miedzi.

• Damian Sędziak zmienia Danielaka w ekipie gości.

• Dośrodkowanie Forsella w końcu przyniosło efekt bramkowy. Rasak głową skierował piłkę do siatki.

• GOOOL! RASAK WYRÓWNUJE!

• Łobodziński ruszył dynamicznie z piłką, ale defensywa gości tym razem bez zarzutu. Piłka poza boiskiem. Aut dla Miedzi.

• Zmiana. Hiszpan Marquitos wchodzi za Pennanena.

• Znów mocny, celny strzał Forsella! Broni Gospodinow.

• Faul gospodarzy. Rzut wolny dla Chrobrego.

• Przewaga gospodarzy nie podlega dyskusji. Chrobry nieźle się broni, choć chwilami dzięki szczęściu. Czy twierdza Głogów padnie w Legnicy?

• Od razu długa piłka do Vojtusa, ale podanie jednak za mocne.

• Jakub Vojtus zmienia Dejana Djermanovicia.

• Znowu korner Forsella, do strzału doszedł Łobodziński, ale wybija obrońca!

• Miedź ciśnie! Forsell z dystansu - odbija futbolówkę Gospodinow!

• Chrobry mógł chyba rozstrzygnąć ten mecz, ale świetnej sytuacji nie wykorzystał Karol Danielak. Obrońca gospodarzy przeszkadzał mu na tyle, że ten mając przed sobą tylko Kapsę uderzył nad bramką.

• Kolejny rzut rożny Forsella - tym razem było trochę zamieszania pod bramką Gospodinowa, ale ostatecznie bez realnego zagrożenia dla Chrobrego.

• Gospodarze zaczynają się spieszyć. Z każdą minutą Chrobry przybliża się do zwycięstwa w tym meczu.

• Mateusz Machaj ukarany żółtą kartką.

• Forsell z rzutu rożnego... Wybija Gospodinow.

• Pennanen znalazł się w polu karnym gości, ale nie zdołał oddać strzału. Rywale odebrali mu futbolówkę.

• Zaczynamy drugą połowę w Legnicy.

• Koniec pierwszej połowy. Chrobry prowadzi w Legnicy. Wracamy do gry za kwadrans.

• Dośrodkowanie w pole karne Chrobrego - bez historii. Wznowi golkiper gości.

• Piłka do Łobodzińskiego, ale nie było to celne podanie. Futbolówka pod nogami gości.

• Znowu dośrodkowanie Machaja. Tym razem bez zagrożenia pod bramką Kapsy.

• Forsell kopnął z dystansu, ale obok bramki Chrobrego.

• Szczepaniak! Boczna siatka! Było blisko drugiego gola dla gości, ale gracz Chrobrego nie zdołał skutecznie zamknąć akcji.

• Świetna akcja Łobodzińskiego, który poszedł na przebój. W polu karnym jego podanie efektownie przeciął jednak bramkarz gości.

• Znowu akcja Rasaka, ale tym razem obrońcy gości nie pozwolili mu oddać strzału.

• Żółtą kartką ukarany Ilków-Gołąb.

• Świetna indywidualna akcja Damiana Rasaka, który wypracował sobie niezłą pozycję do strzału i uderzył. Jednak minimalnie niecelnie.

• Tym razem dośrodkowanie Machaja było idealne. Paweł Wojciechowski głową pokonał Kapsę. Chrobry prowadzi w Legnicy!

• GOOOL! WOJCIECHOWSKI!

• Keon Daniel wybija piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Machaja.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Pennanena w pole karne Chrobrego. Piłkę łapie Anatoli Gospodinow.

• Rozegrali teraz szybko piłkę Finowie z Miedzi, ale ostatecznie futbolówka padła łupem gości.

• Strzelał z dystansu Machaj, ale pewnie broni Paweł Kapsa.

• Debiutujący dziś Grek Giannis Potouridis próbował długiego podania, ale przesadził z siłą.

• Petteri Pennanen szukał chyba Wojciecha Łobodzińskiego w polu karnym Chrobrego, ale nie zdołał dośrodkować. Jego podanie zostało zablokowane.

• Mateusz Machaj wykonywał rzut rożny, ale jeden z jego partnerów w nie najgorszej sytuacji uderzył bardzo niecelnie. Wznawiają gospodarze.

• Niecelne długie podanie z własnej połowy w wykonaniu gospodarzy. Po chwili piłkę praktycznie oddają też goście. "Mocny" początek.

• Gramy!

• Już za parę minut pierwszy gwizdek sędziego Łukasza Szczecha.

• Dzisiejszy mecz to 50. derby Miedzi Legnica z Chrobrym Głogów w historii. Ładna liczba.

• Ławka rezerwowych Chrobrego: Sławomir Janicki, Michał Borecki, Karol Hodowany, Maciej Kona, Bartosz Machaj, Seweryn Michalski, Damian Sędziak.

• Ławka rezerwowych Miedzi: Łukasz Sapela, Rumen Trifonow (Bułgaria), Łukasz Garguła, Mladen Bartulović (Chorwacja), Michał Bartkowiak, Marquitos (Hiszpania), Jakub Vojtus (Słowacja).

• W drużynie gospodarzy zadebiutuje dziś 25-letni lewy obrońca z Grecji Giannis Potouridis.

• Dzisiejszy mecz to dokończenie 23. serii spotkań na zapleczu Ekstraklasy, która rozpoczęła się... 24 marca. Rozłożenie kolejki spowodowane było powołaniami wielu piłkarzy do kadr narodowych różnych kategorii wiekowych.

• Dzień dobry. Witamy w relacji LIVE z meczu 23. kolejki Miedź Legnica - Chrobry Głogów.

Jakub Treć

Mecz Miedź Legnica - Chrobry Głogów ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Piotr Krzyżanowski/Polska Press

Mecz Miedź Legnica - Chrobry Głogów ONLINE. W zaległym spotkaniu 23 kolejki Nice 1 Ligi, Miedź Legnica podejmie Chrobrego Głogów. Będzie to już 50. pojedynek derbowy pomiędzy tymi zespołami. Korzystniejszy bilans jest po stronie gospodarzy, ale w ostatnich 7 meczach Miedź nie potrafiła pokonać rywala zza miedzy. Czy tym razem będzie inaczej? Początek spotkania o godzinie 18:30. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Miedź Legnica - Chrobry Głogów ONLINE

W małych derbach Dolnego Śląska, bo te większe, to mecze Śląska z Zagłębiem faworytem są gospodarze. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza dzięki dobrej grze na wiosnę włączyli się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy.
Chrobry obecnie przechodzi wyraźny kryzys, w tym roku piłkarze Ireneusza Mamrota zdobyli zaledwie punkt, remisując w Pruszkowie ze Zniczem. Paradoksalnie szansa na przełamanie złej passy pojawia się dzisiaj, bowiem Chrobry ostatni raz z Miedzią przegrał w 2008 roku. Od tej pory rywale spotykali się 7 razy. Trzykrotnie wygrywali głogowianie, cztery razy padał remis. We wszystkich tych spotkaniach Chrobrego prowadził obecny trener Ireneusz Mamrot, który nazywany jest "polskim Fergusonem". Nawet po tak fatalnej serii meczy bez zwycięstwa mało, kto mówi (jeśli w ogóle), o zmianie szkoleniowca. To tylko potwierdza jak dużym zaufaniem władz Chrobrego cieszy się trener. Obecnie głogowianie zajmują 15 (barażową) pozycję, a na ligowe zwycięstwo czekają od 18 listopada ubiegłego roku. Wówczas zawodnicy wygrali ze Stomilem 3:0. Od tej pory Chrobry gra poniżej oczekiwań i standardów, do których wielokrotnie przekonywał.

W pierwszym sierpniowym spotkaniu tych drużyn padł remis 1:1, dla Miedzi bramkę zdobył Petteri Forsell, a wyrównał Sebastian Bonecki. Niech to będzie dobry prognostyk dla gości przed dzisiejszym spotkaniem.

Trener Ryszard Tarasiewicz będzie musiał pomyśleć nad zestawieniem linii obrony, bowiem w meczu z Chojniczanką czerwoną kartkę za drugą żółtą ujrzał Hunter Gorskie. Jakby tego było mało nadal kontuzjowany jest Hiszpan De Amo. Wydaje się, że od pierwszej minuty zobaczymy Rumena Trifonowa, który w Chojnicach nie znalazł się nawet w osiemnastce meczowej. Były trener m.in. Śląska Wrocław podchodzi do tego spotkania spokojnie, wierząc w umiejętności swoich zawodników.

- Powiem szczerze, że mecz jak mecz. Wiem, zdaję sobie sprawę, zawodnicy tak samo, że są to mecze szczególne. Ten też taki jest, zwłaszcza dla regionu i kibiców, jest to inny mecz niż pozostałe i tego w piłce nie zmienimy. My będziemy chcieli zagrać i myślę, że tak będzie jak we wcześniejszych spotkaniach. Nic pod tym względem z naszej strony raczej się nie zmieni - zapowiada trener Tarasiewicz.

Widać duży spokój w obozie Miedzi. Legniczanie w pięciu wiosennych meczach trzy razy wygrywali, raz remisowali i przegrali jedno spotkanie w Grudziądzu. Dzisiaj z pewnością przystąpią do meczu w roli faworyta, a ewentualne zwycięstwo pozwoli zbliżyć się Miedzi do prowadzącej Chojniczanki na odległość zaledwie jednego punktu. Poprzednie lata w I lidze pokazywały, że aby bić się o najwyższe lokaty potrzebna jest regularność w zdobywaniu punktów. W obecnym sezonie kandydatów do awansu jest nadspodziewanie wielu i zapewne wszystko rozstrzygnie się w ostatnich kolejkach. Patrząc na wyniki Chrobrego trudno nie ulec wrażeniu, że tym zawodnikom wyraźnie brakuje koncentracji czy doświadczenia. W czterech ostatnich porażkach głogowianie przegrywali różnicą jednej bramki. Jeśli Chrobry chce się wydostać z grupy drużyn „walczących o spadek” musi zacząć zdobywać punkty. Trudno znaleźć lepszy moment jak derby z odwiecznym rywalem. Początek spotkania już o godzinie 18:30.