Mecz Miedź Legnica - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Miedź Legnica - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Wisła gra o piąte zwycięstwo z rzędu

PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. spadkowa)
2019-04-28 13:00

Miedź Legnica

3

3 1 połowa

Wisła Płock

2

• W drugiej połowie meczu przez dłuższy czas działo się niewiele, ale końcówka meczu przyniosła spore emocje. Najpierw z boiska wyleciał Kornel Osyra, który faulował Oskara Zawadę. Wisła miała dzięki temu rzut karny, który na gola zamienił sam poszkodowany. Bliski doprowadzenia do remisu w 90. minucie był Dominik Furman, który z bliska trafił w spojenie słupka z poprzeczką, lecz ostatecznie Miedź zdołała dowieźć prowadzenie do końca i znacznie przybliżyła się do utrzymania w LOTTO Ekstraklasie. Bohaterem meczu został strzelec dwóch goli, Joan Roman. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Miedź wygrywa ostatecznie z Wisłą Płock 3:2!

• Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Ariela Borysiuka! Prawdopodobnie ukarany został za dyskusje po jednej z decyzji sędziego.

• Augustyniak wybił piłkę jak najdalej od własnej bramki - po prostu kopnął w trybuny.

• Sosłan Dżanajew z żółtą kartką za przedłużanie gry.

• Ricardinho uderzył z dystansu, piłka skozłowała przed Dżanajewem, przez co bramkarz Miedzi miał spore problemy z interwencją! Dobitkę zablokował natomiast obrońca.

• Pięć minut doliczył do tego meczu arbiter.

• Mogliśmy już mieć remis! Ricardinho znakomicie dograł w pole karne do Furmana, ale kapitan Wisły z najbliższej odległości uderzył w spojenie słupka z poprzeczką!

• Jeszcze jedna zmiana w Miedzi. Adrian Purzycki wchodzi za Borję Fernandeza.

• Długo przy piłce utrzymuje się teraz Miedź. Gospodarze za wszelką cenę nie chcą dopuścić do groźnych sytuacji, które mogłyby dać Wiśle remis.

• Schodzi z boiska Omar Santana. Wchodzi Elton Monteiro.

• Oskar Zawada uderza w lewy róg bramki i trafia do siatki. Dżanajew rzucił się w dobrą stronę, ale nie zdołał interweniować.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! OSKAR ZAWADA!

• Sędzia uznał, że Kornel Osyra faulował Zawadę. Na dodatek stoper Miedzi wyrzucony z boiska!

• RZUT KARNY DLA WISŁY PŁOCK!

• Mamy jeszcze analizę VAR - sędzia sprawdza, czy Zawada nie był faulowany!

• Wisła Płock bliska gola kontaktowego! Po dośrodkowaniu z prawej strony główkował Ricardinho, ale znakomicie interweniował Dżanajew, który złapał też piłkę po słabej dobitce Zawady.

• W ostatnich minutach brakuje dokładności piłkarzom obu drużyn. Wisła jest częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Owacją na stojąco żegnany Joan Roman. Zmienia go Henrik Ojamaa.

• Teraz Furman zdecydował się na strzał, ale to także mu zbytnio nie wyszło.

• Nie najlepsze dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego. Łapie piłkę Dżanajew.

• Bożo Musa powalił na boisko Angela Garcię. Jeszcze jedna żółta kartka.

• Niezłe podanie Augustyniaka na prawą stronę do Zielińskiego. Obrońca Wisły wybił piłkę na aut.

• Justinas Marazas ostro potraktował Joana Romana. Litwin kolejnym graczem z żółtą kartką.

• Uderzenie z woleja Damiana Rasaka. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Rafał Augustyniak ciągnął za koszulkę Ricardinho. Kapitan Miedzi z żółtą kartką.

• Camara ładnie minął rywala na prawej stronie, ale potem dryblował zbyt długo i stracił piłkę.

• Ostatnia zmiana u gości - opuszcza boisko Grzegorz Kuświk, zastępuje go Oskar Zawada.

• Santana ładnie zgrał piłkę do Joana Romana, ten uderzył z dystansu, lecz futbolówka przeszła nad poprzeczką.

• Składna akcja Miedzi, ale Zieliński nie zdołał dograć do Camary - jego podanie było za mocne.

• Kuświk zgrał piłkę przed pole karne do Borysiuka, ten uderzył z kilkunastu metrów, ale trafił wprost w bramkarza Miedzi.

• Rasak starał się dograć piłkę do jednego z partnerów. Obrońca Miedzi wybił ją na rzut rożny.

• Mocne uderzenie Borysiuka z rzutu wolnego. Piłka przeszła nad poprzeczką.

• Jeszcze jeden żółty kartonik. Kilka słów za dużo powiedział sędziemu Igor Łasicki.

• Zaostrzył nam się ten mecz. Spóźnione wejście i żółta kartka Ariela Borysiuka.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem za faul taktyczny ukarany Angel Garcia.

• Niezła próba Borysiuka z dystansu, dobrze ustawiony był jednak Dżanajew, który bez problemu złapał piłkę.

• Joan Roman po raz kolejny faulował Marazasa. Dorobił się żółtej kartki.

• Furman dośrodkował w pole karne, Kuświk zdołał oddać strzał głową, lecz było to uderzenie niecelnie.

• Joan Roman faulował Marazasa. Będzie kolejna okazja dla Wisły.

• Ricardinho uderzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Juan Camara ładnie minął rywala i był faulowany. Rzut wolny nie przyniósł jednak zagrożenia.

• Wisła powinna trafić do siatki! Dominik Furman nie dośrodkowywał z rzutu wolnego, lecz zagrał prostopadłą piłkę do Angela Garcii. Ten wrzucił piłkę z lewej strony, a Igor Łasicki z bliska uderzył obok słupka!

• Pierwsza dobra akcja gości na początku drugiej połowy. Dośrodkował Angel Garcia, a Kuświka uprzedził obrońca, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Za Jakuba Łukowskiego pojawił się Ricardinho.

• W przerwie mamy dwie zmiany w zespole Wisły. Nie wrócił na boisko Adam Dźwigała, za niego Damian Rasak.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Naprawdę ciekawy mecz oglądamy do tej pory w Legnicy. Miedź zaczęła znakomicie - już po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Joana Romana. Wynik mógł być nawet wyższy, gdy przewrotką w poprzeczkę uderzył Juana Camara. Wisła zdołała zdobyć gola kontaktowego, po błędzie Artura Pikka do siatki trafił Grzegorz Kuświk. Do przerwy Miedź prowadzi jednak dwoma bramkami, bo 13. trafienie w tym sezonie zanotował Petteri Forsell. Czy w drugiej połowie emocji będzie równie wiele? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Starcie w polu karnym Furmana i Osyry. Znów nie ma jednak mowy o karnym.

• Forsell uderzył ze sporej odległości po rzucie wolnym. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Trzy minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Uryga uderzał po kolejnym dośrodkowaniu, ale zablokował go Pikk. Gracze Wisły reklamowali tam zagranie ręką, lecz VAR rozwiał wątpliwości - nie ma mowy o jedenastce.

• Dobre dośrodkowanie Furmana, niewiele brakowało, abyśmy mieli gola samobójczego. Skończyło się na kolejnym kornerze.

• Długa piłka do Jakuba Łukowskiego. Zieliński wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Przebił się przez dwóch rywali na prawej stronie Augustyniak. Kapitan Miedzi zatrzymał się dopiero na trzecim przeciwniku.

• Odpowiedź Wisły. McGing dograł w pole karne do Kuświka, ale ten uderzył niecelnie.

• Kolejny gol, ale tym razem trafienie nie zostało uznane! Po dośrodkowaniu w pole karne i zgraniu piłki głową Bożo Musy z bliska do siatki trafił Augustyniak, lecz znajdował się na minimalnym spalonym!

• Jeszcze jedna akcja gospodarzy. Tym razem Forsell wywalczył rzut rożny.

• Miedź znów prowadzi dwiema bramkami! Akcja gospodarzy prawą stroną, dwukrotnie próbował dośrodkowywać w pole karne Paweł Zieliński, za drugim razem dograł piłkę do Petteriego Forsella, a Fin zdecydował się na natychmiastowy strzał i zdobył 13. ligowego gola w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! PETTERI FORSELL!

• Daleko z bramki musiał wychodzi Dżanajew. Golkiper Miedzi dobrze interweniował przed polem karnym.

• Ucierpiał w starciu z rywalem Rafał Augustyniak. Mamy przerwę w grze.

• Furman dośrodkował w pole karne, Pikk wybił piłkę, a futbolówka spadła pod nogi Angela Garcii. Ten uderzył jednak obok bramki.

• Ruszył z piłką Furman, a faulował go Omar Santana. Gracz Miedzi z żółtą kartką, przez którą nie zagra w kolejnym meczu.

• Dalekie wybicie Dżanajewa. Piłka wylądowała na aucie.

• Dominik Furman dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, fatalnie zagrał Artur Pikk, który praktycznie wyłożył piłkę Grzegorzowi Kuświkowi, a napastnik Wisły tym razem już się nie pomylił i zdobył gola kontaktowego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! GRZEGORZ KUŚWIK!

• Kuświk faulowany po prawej stronie boska. Będzie okazja dla Wisły na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Wisła powinna zdobyć gola kontaktowego! Kornel Osyra popełnił spory błąd, Furman wpadł w pole karne, a równowagę stracił Bożo Musa. Po dośrodkowaniu znakomitą szansę miał Kuświk, lecz z bliska uderzył obok bramki!

• Ładnie utrzymał się przy piłce po prawej stronie Justinas Marazas. Z akcji Wisły ostatecznie nic jednak nie wyszło.

• Nieudane dośrodkowanie Dominika Furmana. Nie zdołał dojść do piłki Kuświk.

• Miedź szaleje, a Juan Camara przewrotką trafia w poprzeczkę! Hiszpan nie miał wiele miejsca, bo był przy nim Alan Uryga, lecz przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i uderzył przewrotką, do szczęścia brakło centymetrów! Futbolówka trafiła w poprzeczkę, w Legnicy mogliśmy mieć najładniejsze trafienie tego sezonu!

• Sosłan Dżanajew uderzył tyłem głowy w słupek. Potrzebuje pomocy medycznej bramkarz Miedzi.

• Ariel Borysiuk nie patyczkował się z Rafałem Augustyniakiem. Faul gracza Wisły.

• Wisła Płock w grupie spadkowej przegrywała już 0:2 z Wisłą Kraków, ale wygrała tamten mecz 3:2. Jak będzie dziś? Na razie Miedź całkowicie dominuje na boisku.

• Po raz kolejny groźnie pod bramką gości! Błąd popełnił Żynel, piłkę przejął Petteri Forsell, dograł do Camary, lecz ten sprzed pola karnego posłał futbolówkę nad poprzeczką!

• Joan Roman show w Legnicy! Po zagraniu Borjy Fernandeza na lewą stronę boiska piłkę głową wybił Jake McGing, futbolówka trafiła pod nogi Joana Romana, a ten zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka wylądowała w okienku bramki Bartłomieja Żynela, Miedź prowadzi już 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! JOAN ROMAN!

• Znów groźnie pod bramką Wisły! Tym razem prawą stroną urwał się Camara, wpadł w pole karne i wycofał piłkę do Zielińskiego, lecz ten w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką!

• Strzał z dystansu Camary. Piłka przeszła daleko obok słupka.

• Miedź znakomicie wyszła spod pressingu i skonstruowała akcję bramkową! Z prawej strony znalazł się Paweł Zieliński i dośrodkował w pole karne. Obrońca Wisły zdołał uprzedzić Juana Camarę, ale piłka wylądowała pod nogami Joana Romana, który z bliska trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! JOAN ROMAN!

• Leży na boisku Juan Camara. Sędzia przerwał akcję Miedzi.

• Prostopadłe podanie Dominika Furmana w kierunku Grzegorza Kuświka. Przeciął piłkę obrońca Miedzi.

• Od środka rozpoczęła Wisła. Goście grają na biało, Miedź w niebieskich strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Krzysztof Jakubik. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Wcześniejsze mecze między tymi zespołami lepiej wspomina Miedź. Jesienią w Płocku padł bowiem remis 2:2, a w lutym legniczanie wygrali na własnym boisku 2:1. Gole zdobywali zresztą wtedy tylko gospodarze, bo dla Miedzi strzelali Paweł Zieliński oraz Mateusz Szczepaniak, a Aleksandar Miljković trafił do własnej bramki.

• Oba zespoły walczą o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie. Miedź Legnica przez długi czas miała sporą przewagę nad strefą spadkową, ale po trzech meczach bez zwycięstwa beniaminek spadł na 13. miejsce, a przewaga nad 15. Śląskiem to zaledwie dwa punkty. Wisła Płock jeszcze niedawno była przedostatnia, ale odkąd Leszek Ojrzyński zastąpił Kibu Vicunę, "Nafciarze" wygrali cztery mecze z rzędu. Jeśli dziś zwyciężą po raz piąty, będą już o krok od zapewnienia sobie miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej w kolejnym sezonie.

• Rezerwowi Wisły: Marcel Zapytowski, Nico Varela, Bartłomiej Sielewski, Oskar Zawada, Patryk Stępiński, Ricardinho, Damian Rasak

• Rezerwowi Miedzi: Łukasz Sapela, Łukasz Garguła, Adrian Purzycki, Henrik Ojamaa, Patryk Makuch, Elton Monteiro, Aleksandar Miljković

• Tak prezentuje się natomiast wyjściowa jedenastka Wisły:

• Oto pierwszy skład Miedzi:

• Kontynuujemy 33. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Po walce w grupie mistrzowskiej czas na rywalizację o utrzymanie. W niedzielę rozegrane zostaną trzy mecze grupy spadkowej, a w pierwszym z nich Miedź Legnica podejmie Wisłę Płock. Początek tego spotkania już o godzinie 13:00 - na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!

red

©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Miedź Legnica - Wisła Płock ONLINE. Do Legnicy przyjedzie rozpędzona Wisła Płock, która wygrała cztery ostatnie spotkania. Fantastyczny start w nowym klubie zalicza Leszek Ojrzyński, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmienił postawę płocczan. Relacja LIVE w GOL24 o 13:00.

Mecz Miedź Legnica - Wisła Płock ONLINE

Miedź Legnica nie mogła spokojnie przygotowywać się do dzisiejszego meczu, bowiem nad piętnastym Śląskiem Wrocław ma tylko dwa oczka przewagi i ewentualna porażka w meczu z Wisłą Płock może oznaczać zakotwiczenie w strefie spadkowej. Dodatkowo swoje zrobiła porażka w ostatniej kolejce w meczu z Arką, która odniosła pierwsze zwycięstwo od listopada.

Poza kontuzjowanym Marquitosem Dominik Nowak będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Szkoleniowiec Miedzi będzie mieć spory ból głowy, bowiem w Gdyni kilku zawodników zaprezentowało się znacznie poniżej swoich umiejętności. W ostatnich pięciu meczach Miedź wygrała zaledwie raz, ale w meczach przed własną publicznością punktuje całkiem nieźle, co może być dobrym prognostykiem.

Oglądaj mecz Miedź Legnica - Wisła Płock na żywo online w Player.pl >>>

Wisła Płock notuje fantastyczną serię, która trwa od 8 kwietnia - wtedy w pierwszym meczu pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego "Nafciarze" wygrali ze Śląskiem Wrocław 2:0. Od tego czasu zaliczyli trzy kolejne triumfy - z Zagłębiem Sosnowiec, Wisłą Kraków i Koroną Kielce. Kapitalne wejście do klubu nowego trenera sprawiło, że w niecały miesiąc Wisła osiągnęła przewagę pięciu punktów na Śląskiem.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą dziesięć razy. Trzykrotnie górą była Wisła, dwa razy wygrała Miedź i aż pięciokrotnie padł remis. W ostatnim meczu górą była Miedź, która wygrała w lutym 2:1. Sędzią tego meczu będzie Pan Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Przewidywane składy na mecz Miedź - Wisła:

Miedź Legnica: Sapela - Osyra, Bartczak, Elton Monteiro - Milijković, Purzycki, Augustyniak Omar Santana - Juan Camara, Forsell, Ojamaaa.
Wisła Płock: Dahne - McGing, Uryga, Łasicki, Angel Garcia - Borysiuk, Furman Merebashvili, Ricardinho, Szwoch - Zawada.

Mecz Miedź Legnica - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz na stronie ncplusgo.pl oraz w aplikacji Canal+ Sport Online. Relacja LIVE z meczu Miedź - Wisła Płock w GOL24.pl od godziny 13:00. Zapraszamy!