Mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie...

Mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Beniaminków walka o życie

PKO Ekstraklasa, 27. kolejka
2019-03-30 15:30

Miedź Legnica

0

Zagłębie Sosnowiec

2

• Bardzo długo, bo aż do 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy, czekało Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowe zwycięstwo w lidze. W starciu z drugim z beniaminków, Miedzią Legnica, zespół Valdasa Ivanauskasa dopiął swego. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Giorgi Gabedawa i Mateusz Możdżeń. Miedź także miała kilka okazji, oddała nawet więcej strzałów od rywali, ale gospodarzom brakowało dziś skuteczności. To już wszystko z Legnicy, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Zagłębie Sosnowiec wygrywa w Legnicy 2:0!

• Kolejne dośrodkowanie Ojamy z prawej strony boiska. Camara nie zdołał oddać celnego strzału, od bramki zacznie Hrosso.

• Ojamaa założył siatkę Pawłowskiemu i dośrodkował przed bramkę, ale spokojnie złapał piłkę Hrosso.

• Po dośrodkowaniu Forsella z rzutu wolnego wybił piłkę Toth. Będzie jeszcze korner.

• Mamy jeszcze zmianę. Schodzi Żarko Udovicić, wchodzi Giorgi Iwaniszwili.

• Zagotowało się teraz na boisku. Skoczyli do siebie piłkarze obu drużyn.

• Ależ nieskuteczna jest dzisiaj Miedź! Ojamaa dobrze zachował się w polu karnym, podał do Piaseckiego, ten zgrał do Augustyniaka, lecz ostatni z graczy gospodarzy nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała obok słupka!

• Uderzenie Mygasa sprzed pola karnego pozostawiało wiele do życzenia. Piłka przeszła daleko obok słupka.

• Niepewnie przyjmował teraz piłkę Kanibołocki. Bramkarz Miedzi zdołał jednak naprawić błąd i wybić piłkę.

• Aż 10 minut doliczył do pierwszej połowy arbiter. Wszystko przez interwencje VAR-u, które zabrały naprawdę sporo czasu.

• Gorąco pod bramką Zagłębia. Dośrodkowywali Forsell i Augustyniak, ale żaden z gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

• Dłużej atakowała teraz Miedź. Piłka po dośrodkowaniu Forsella została jednak wybita, a po uderzeniu Ojamy zablokowana.

• Zagłębie miało okazję na wyprowadzenie kontry, ale Pawłowski źle zagrał do Udovicicia.

• Roszada także w Zagłębiu. Michael Heinloth jest na boisku zamiast Tomasza Nawotki.

• Ostatnia zmiana w zespole Miedzi. Zszedł z boiska Bożo Musa, zastąpił go Mateusz Żyro.

• Teraz Miedź zaatakowała lewą stroną i wywalczyła rzut rożny po wybiciu Mygasa. Pierwsze z dośrodkować Forsella nie znalazło adresata, drugie było już lepsze, lecz Bożić główkował niecelne.

• Po dośrodkowaniu Pawłowskiego wypiąstkował piłkę bramkarz Miedzi. Potem strzelał jeszcze Milewski, a po rykoszecie futbolówka wyszła na rzut rożny.

• Indywidualna akcja Olafa Nowaka. Po strzale z dystansu spokojnie złapał piłkę Kanibołocki.

• Zmiana także w Miedzi. Poza boiskiem jest już Paweł Zieliński, za niego Henrik Ojamaa.

• Opuszcza boisko strzelec pierwszego gola, Giorgi Gabedawa. Za niego Olaf Nowak.

• Teraz to Mygas był faulowany, a żółtą kartkę zarobił Grzegorz Bartczak.

• Giorgios Mygas ostro faulował jednego z rywali. Ukarany został za to żółtą kartką.

• Zieliński poradził sobie na lewej stronie boiska z Udoviciciem. Od autu zacznie grę Miedź.

• Po sporym zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Joana Romana. Ten został zablokowany, ale będzie jeszcze rzut rożny.

• Sytuacja nie była łatwa, analiza VAR trwała bardzo długo, ale wydaje się, że sędzia podjął dobrą decyzję. Co zrozumiałe, najbardziej nie podoba się ona kibicom Miedzi.

• Wydawało się, że Miedź wreszcie dopięła swego! Rafał Augustyniak uderzał z dystansu, odbił piłkę Hrosso, ale akcja trwała dalej - Zieliński wrzucił piłkę, Santana oddał strzał z woleja, a bramkarz znów wykazał się refleksem. Augustyniak dobił jednak z bliska, futbolówka odbiła się jeszcze od Piaseckiego i wpadła do siatki, lecz Piasecki znajdował się na spalonym!

• Gol nie został jednak uznany - po długiej konsultacji z sędzią VAR dopatrzono się spalonego!

• Mygas dobrze dośrodkował piłkę do Udovicicia, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Miedź blisko gola kontaktowego! Po dośrodkowaniu Zielińskiego z prawej strony boiska z woleja uderzył Augustyniak, lecz instynktownie obronił mocny strzał Hrosso!

• Pawłowski zagrał do Nawotki, ale ten znajdował się na spalonym. Przerwał grę arbiter.

• Mateusz Możdżeń źle uderzył z rzutu karnego, odbił piłkę przed siebie Anton Kanibołocki, ale Możdżeń stanął jeszcze przed szansą na dobitkę i za drugim razem był już skuteczny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! MATEUSZ MOŻDŻEŃ!

• Rzut karny dla Zagłębia! Pawłowski pada w polu karnym po starciu z Augustyniakiem!

• Miedź bliska wyrównania! Piasecki znów dobrze zachował się w polu karnym, tym razem wyłożył piłkę do Forsella, ale Fin w niezłej sytuacji uderzył obok słupka!

• Z dystansu strzelał Możdżeń. Było to jednak uderzenie niecelne.

• Golkiper Zagłębia ucierpiał w starciu z Piaseckim. Mamy dłuższą przerwę w grze.

• Piasecki bardzo szybko mógł wpisać się na listę strzelców! Po dalekim podaniu przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał strzał, ale obronił go wychodzący z bramki Hrosso!

• Po przerwie na boisko nie wrócił już Borja Fernandez. Zastąpił go Fabian Piasecki.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Całkiem niezły mecz oglądamy na razie w Legnicy. W starciu beniaminków po pierwszej połowie w zdecydowanie lepszych humorach są piłkarze Zagłębia Sosnowiec, którzy liczą na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Goście oddali do tej pory więcej strzałów na bramkę rywala, a jeden z nich znalazł drogę do siatki. Sporo miejsca na lewej stronie miał Żarko Udovicić, dośrodkował w pole karne, a Giorgi Gabedawa z bliska wpakował piłkę do siatki. Na drugą część spotkania zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Niedokładnie zagrał teraz Możdżeń. Od bramki zacznie grę Kanibołocki.

• Gorąco w polu karnym Zagłębia! Camara minął na lewej stronie Mygasa, wbiegł w pole karne i chciał zagrać do Borjy Fernandeza, ale Toth wybił futbolówkę. Ta trafiła z powrotem do Camary, który nieco przypadkowo z ostrego kąta strzelił w słupek!

• Szybko grę z rzutu wolnego wznowił Petteri Forsell. Hrosso wyszedł z pola karnego i zagrał piłkę... głową. Na dodatek był faulowany przez Zielińskiego.

• Miedź spokojnie rozgrywała piłkę na własnej połowie, aż stracił ją Kanibołocki. Wybicie bramkarza gospodarzy było bardzo niecelne.

• Coraz groźniej atakuje Miedź. Z dośrodkowaniem z prawej strony boiska poradził sobie Mateusz Cichocki, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Camara odzyskał jednak futbolówkę błyskawicznie, wpadł w pole karne i zagrał do Romana, ale ten z bliskiej odległości fatalnie spudłował, uderzając wysoko nad bramką!

• Długo miał piłkę na lewej stronie Camara. Stracił jednak futbolówkę.

• Teraz goręcej zrobiło się w polu karnym Zagłębia. Augustyniak wpadł z piłką w szesnastkę, ale został zablokowany i futbolówka wyszła na rzut rożny.

• Kolejna akcja Udovicicia i Gabedawy. Ten pierwszy znalazł się na lewej stronie i wyłożył piłkę koledze z zespołu. Strzelec pierwszej bramki celnie uderzył sprzed pola karnego, ale zrobił to zbyt lekko, aby zaskoczyć Kanibołockiego.

• Ostre starcie Joana Romana z Milewskim. Gracz Miedzi wskoczył rywalowi na plecy, przez co czekała go dłuższa pogadanka z arbitrem.

• W Legnicy po raz pierwszy w tym sezonie mamy sytuację, w której Zagłębie Sosnowiec wyszło na prowadzenie w meczu wyjazdowym. Czy za półtorej godziny goście będą mogli cieszyć się z pierwszego kompletu punktów na boisku rywala?

• Teraz Nawotka został zablokowany przez Grzegorza Bartczaka. Efektem jest rzut rożny dla Zagłębia.

• Goście wyprowadzili szybką kontrę. Pawłowski przebiegł z piłką kilkanaście metrów i zagrał do Nawotki, ale dośrodkowanie tego drugiego było słabe i spokojnie złapał piłkę Kanibołocki.

• Jeszcze jeden niecelny strzał sprzed pola karnego - tym razem zagrozić bramce Miedzi próbował Sebastian Milewski.

• Mocny strzał z dystansu Santany. Zdecydowanie brakowało jednak celności.

• Martin Toth faulował Petteriego Forsella. Stoper Zagłębia zobaczył żółtą kartkę.

• Ostatecznie gol jest jednak uznany! Udovicić miał sporo miejsca na lewej stronie boiska, znakomicie dośrodkował w pole karne, a tam zupełnie niepilnowany był Giorgi Gabedawa, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

• Wygląda na to, że bramka może nie zostać uznana. Telewizyjne powtórki pokazały, że na spalonym mógł być asystujący przy tym trafieniu Żarko Udovicić.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! GIORGI GABEDAWA!

• Na uderzenie ze stojącej piłki zdecydował się Żarko Udovicić. Futbolówka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Giorgios Mygas był faulowany w okolicach 20. metra przed bramką Miedzi. Będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego.

• Dwójkowa akcja Santany i Romana zakończona strzałem tego drugiego. Piłka przeleciała jednak tuż obok słupka.

• Zbyt mocne zagranie Rafała Augustyniaka do Pawła Zielińskiego. Sporo niedokładności mamy dotychczas z obu stron.

• Kolejne uderzenie z dystansu Możdżenia. Znów niecelnie, więc Kanibołocki zacznie od bramki.

• Pawłowski zauważył, że Kanibołocki jest mocno wysunięty i próbował zaskoczyć go strzałem. Był on bardzo niecelny.

• Teraz odpowiedziało Zagłębie. Strzelał Mateusz Możdżeń, ale Anton Kanibołocki nie musiał się zbytnio wysilać, aby interweniować.

• Sporo pracy w pierwszych minutach ma golkiper Zagłębia. Teraz z dystansu uderzał Omar Santana, ale dobrze interweniował Hrosso.

• Joan Roman znalazł się na prawej stronie i dośrodkował w pole karne. Spokojnie złapał piłkę Hrosso.

• Na razie bardzo niedokładnie grają oba zespoły. Zarówno Zagłębie, jak i Miedź starają się rozegrać akcje od tyłu, lecz do tej pory niewiele z tego wychodziło.

• Daleko z bramki wyszedł Lukas Hrosso. Mocne wybicie bramkarza gości.

• Od środka rozpoczęło grające na czarno Zagłębie. Miedź w niebieskich strojach.

• Gramy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Tomasz Musiał. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Poprzedni mecz obu zespołów był jednocześnie debiutem Ivanauskasa na ławce Zagłębia. Sosnowiczanie wygrali wówczas 3:1, a bohaterem meczu został Szymon Pawłowski, który dwukrotnie trafił do bramki. Teraz to Miedź jest jednak faworytem - Zagłębie ani razu nie wygrało w tym sezonie ligowego meczu na wyjeździe.

• Oba zespoły niedawno awansowały do LOTTO Ekstraklasy, ale wiele wskazuje na to, że w przypadku Zagłębia Sosnowiec przygoda z najwyższą klasą rozgrywkową może potrwać tylko rok. Ekipa Valdasa Ivanauskasa ma tylko 18 punktów, do bezpiecznej pozycji traci osiem "oczek". Miedź radzi sobie nieco lepiej - ma 27 punktów i zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli, a na dodatek zagra w półfinale Pucharu Polski. Przed zespołem Dominika Nowaka jest więc bardzo intensywny okres.

• Rezerwowi Zagłębia: Matko Perdijić, Olaf Nowak, Konrad Kumor, Giorgi Iwaniszwili, Michael Heinloth, Dawid Ryndak, Kacper Radkowski

• Rezerwowi Miedzi: Łukasz Sapela, Mateusz Żyro, Łukasz Garguła, Fabian Piasecki, Adrian Purzycki, Artur Pikk, Henrik Ojamaa

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. W Miedzi do podstawowego składu wrócił kontuzjowany ostatnio Joan Roman, w porównaniu do ostatniego meczu z Piastem Gliwice zmianę mamy też w obronie, gdzie pojawił się Tomislav Bożić. W Zagłębiu roszad jest więcej, bo od początku zagrają Martin Toth, Tomasz Nawotka i Giorgi Gabedawa.

• Czas na kolejne emocje w LOTTO Ekstraklasie! W pierwszym z trzech sobotnich spotkań dojdzie do starcia dwóch beniaminków - Zagłębia Sosnowiec oraz Miedzi Legnica. Początek tego meczu już za pół godziny, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!

Jacek Sroka, red

Miedź - Zagłębie Sosnowiec LIVE! Beniaminków walka o życie

Miedź - Zagłębie Sosnowiec LIVE! Beniaminków walka o życie ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Zapowiada się walka na całego. Na Ludowym o punkty powalczą bowiem drużyny, które dopiero co awansowały, a juz są zagrożone spadkiem. Relacja LIVE w GOL24 od 15:30.

Mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec transmitować będzie Canal+ Sport. Tutaj możesz śledzić relację z tego spotkania, które rozpocznie się o godz. 15.30. Kibice Zagłębie mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec oglądać będą w klubowej restauracji "3Kolory". Na czas spotkania lokal na Stadionie Ludowym przygotował dla nich specjalne menu.

W pierwszym meczu tych drużyn Zagłębie wygrało w Sosnowcu z Miedzią 3:1. Goście szybko objęli prowadzenie po strzale Petteri Forsella. Na szczęście jeszcze przed przerwą dwa razy trafił Szymon Pawłowski, a po przerwie legniczanie strzelili sobie jeszcze samobója.

Mecz z Miedzią był pierwszy spotkaniem pod wodzą Valdasa Ivanauskasa. Debiut Litwina był udany, ale później tak dobrze już nie było. Zagłębie pod wodzą Ivanauskasa wygrywa średnio co pięć spotkań. Z 15 meczów za jego kadencji sosnowiczanie wygrali trzy. Teraz jest szansa by poprawić tę średnią, bo jej utrzymanie do końca sezonu na pewno nie zagwarantuje pozostania w Ekstraklasie.

Oglądaj mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec na żywo online w Player.pl >>>

Zagłębie wciąż pozostaje bez wyjazdowego zwycięstwa. W Lotto Ekstraklasie sosnowiczanie są zespołem, który na obcych boiskach strzela najmniej goli, a traci ich najwięcej. Wiosną Zagłębie wygrało dwa spotkania, ale obydwa u siebie.

Miedź nie dość, że ma o 9 punktów więcej od Zagłębie, to u siebie dość regularnie punktuje. W tym roku na wsłąsnym stadionie pokonała Lecha Poznań i Wisłę Płock. W wysokiej formie jest Petteri Forsell. Fin w trzech ostatnich meczach trafiał do siatki (wliczając spotkanie w PP). W sumie ma już na koncie 10 goli i jest najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Legnica. Tutaj możesz śledzić relację live z meczu Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec.

W drużynie Miedzi rekonwalescencję przechodzi Marquitos, natomiast wszyscy pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera Dominika Nowaka. W zespole Zagłębia na liście nieobecnych widnieją nazwiska Martina Pribuli, Tomasza Nowaka i Bartłomieja Babiarza.

Sędzią meczu Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec?

Nie zagrają:

Miedź: Marquitos
Zagłębie: Sanogo, Babiarz, Pribula, Nowak, Polczak

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Zagłębie - Miedź 3:1 (Ekstraklasa, 20.10.2018)
Zagłębie - Miedź 0:2 (1 liga, 09.03.2018)
Miedź - Zagłębie 4:1 (1 liga, 18.08.2017)

Mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji Canal+ Sport Online oraz na stronie ncplusgo.pl. Komentuje duet Robert Skrzyński – Remigiusz Jezierski. Reporterami z murawy będą Maja Strzelczyk i Mariusz Wróblewski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 15:30. Zapraszamy