• Po szalonej końcówce Odra Opole remisuje ze Stomilem Olsztyn 2:2!

• GOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJ PŁAMENA KRACZUNOWA 2:2!

• GOOOOOOOOOOOL! PŁAMEN KRACZUNOW! 2:1 DLA STOMILU!

• Michał Suchanek wszedł w miejsce Szymona Sobczaka.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem zobaczył ją Jakub Moder.

• Janusz Bucholc ukarany przez arbitra żółtą kartką.

• Sebastian Bonecki obejrzał żółtą kartkę.

• Szymon Skrzypczak wszedł na boisko w miejsce Ivana Martina Gomeza.

• Nie ma gola! Artur Krysiak wyczuł intencje Szymona Sobczaka i obronił rzut karny!

• Sędzia dyktuje rzut karny dla Stomilu Olsztyn! Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podejdzie Szymon Sobczak.

• Stomil doprowadził do wyrównania! Z bliskiej odległości uderzał Szymon Sobczak, a Artur Krysiak musiał wyciągać piłkę z siatki.

• GOOOOOOOOOOL! SZYMON SOBCZAK! 1:1!

• Sebastian Bonecki melduje się na murawie w miejsce Miłosza Trojaka.

• Waldemar Gancarczyk obejrzał żółty kartonik.

• Kamil Mazek zmienił Bartłomieja Niedzielę.

• Sędzia ukarał żółtą kartką Miłosza Trojaka.

• Piotr Żemło trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Obrońca Odry uderzał z trudnej pozycji, niemal z półobrotu.

• GOOOOOOOOOL! PIOTR ŻEMŁO! 1:0 DLA ODRY!

• Łukasz Jegliński obejrzał żółty kartonik.

• Rafał Niziołek wszedł w miejsce Krzysztofa Janusa.

• Ivan Martin Gomez uderzył piłkę głową z dziesięciu metrów, ale ta poleciała tuż obok bramki Michała Leszczyńskiego!

• Sędzia wznowił grę! W Opolu rozpoczęła się druga połowa!

• Koniec pierwszej połowy! W Opolu do przerwy bez bramek!

• Piotr Żemło już trzeci raz uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ten strzał, podobnie jak jego poprzednie próby, minął bramkę Leszczyńskiego.

• Było groźnie w polu karnym gospodarzy! Tomas Mikinic uratował Odrę przed stratą gola, wybijając piłkę z linii bramkowej!

• Mocny strzał Jakuba Modera z około szesnastu metrów! Futbolówka nieznacznie minęła bramkę Stomilu Olsztyn.

• Pierwszy gwizdek sędziego Roberta Marciniaka. Spotkanie już się rozpoczęło!

• Spotkanie w Opolu będzie pierwszym wyjazdowym starciem Stomilu Olsztyn w tym roku. Co więcej, zespół ten dziewięć swoich ostatnich meczów grał w Olsztynie! Ostatni wyjazd zanotował... 10 listopada, czyli nieco ponad pięć miesięcy temu.

• Rezerwowi Stomil: Błażej Caban, Aleksander Kowalski, Wojciech Dziemidowicz, Michał Suchenek, Kamil Mazek, Maciej Pałaszewski, Rafał Maćkowski.

• Rezerwowi Odra: Michał Szromnik, Rafał Niziołek, Mariusz Rybicki, Dudu Paraiba, Sebastian Bonecki, Marcin Urynowicz, Szymon Skrzypczak.

• Spotkanie ma dla obu drużyn spory ciężar gatunkowy. Zwycięstwo pozwoli Odrze na spory oddech. Porażka z kolei sprawi, że opolanie będą musieli mocno oglądać się za siebie. W przypadku Stomilu porażka może sprawić, że znajdzie się on pod kreską. Tym bardziej, że np. goniące ich Wigry Suwałki i Bytovia Bytów grają ze sobą.

• W Opolu w meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi jedenasta w tabeli Odra zmierzy się z czternastym Stomilem Olsztyn. Początek spotkania o godz. 17. Witamy w relacji LIVE!

Łukasz Baliński

Mecz Odra Opole - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Odra Opole - Stomil Olsztyn ONLINE. Bardzo ważny mecz w kontekście uniknięcia degradacji rozpoczną w sobotę o godz. 17 piłkarze Odry Opole. Na stadion przy ul. Oleskiej zawita bowiem również walczący o utrzymanie Stomil Olsztyn. Relacja na żywo z meczu Odra - Stomil w GOL24.pl!

Mecz Odra Opole - Stomil Olsztyn ONLINE

Na ten moment goście są trzy pozycję niżej aniżeli podopieczni Mariusza Rumaka. Tym samym są niemalże tuż nad strefą spadkową. Mają nad nią trzy „oczka” przewagi, a do opolan tracą cztery. Tym samym oba zespoły czeka klasyczny mecz o przysłowiowe „sześć punktów”.

Ewentualne zwycięstwo pozwoli opolanom na spory oddech, porażka z kolei sprawi, że znowu będą musieli mocno oglądać się za siebie. W przypadku olsztynian z kolei porażka może sprawić, że znowu znajdą się pod kreską. Tym bardziej, że np. goniące ich Wigry Suwałki i Bytovia Bytów grają ze sobą.

Warto też zauważyć, że w trzech ostatnich sezonach, by zająć 15. miejsce, czyli aktualnie pierwsze bezpieczne, trzeba było zgromadzić odpowiednio 38, 35 i 41 punktów, czyli średnio 38. Odra aktualnie ma ich na koncie 33, tak więc potrzebuje jeszcze około sześciu „oczek”, by poczuć się mniej więcej bezpiecznie.

Tak czy inaczej, o to naszym piłkarzom łatwo nie będzie, bo Stomil w tym roku gra bardzo dobrze. Dość napisać, iż jako jedyny w 1. lidze AD 2019 jeszcze nie poniósł porażki, a z sześciu spotkań wygrał dwa. Z 10 punktami jest na czwartym miejscu w tabeli wiosny, tym samym ma taki sam dorobek jak opolanie, ale wyprzedza ich lepszym bilansem bramkowym. Co prawda ekipa z Warmii zdobyła tylko sześć goli, ale straciła zaledwie trzy, a w przypadku niebiesko-czerwonych te proporcje wynoszą 9-13.

Ostatnie trzy spotkania olsztynianie jednak remisowali, kolejno z Rakowem Częstochowa, GKS-em Jastrzębie i Chojniczanką Chojnice, a zatem z ekipami z górnej połowy tabeli. Można zatem śmiało zaryzykować stwierdzenie, iż prezentują równą i dość stabilną formę. To wręcz przeciwnie do przedstawicieli Odry. Oni w swoich trzech ostatnich grach raz wygrali w Głogowie z Chrobrym, ale też dwa razy zagrali katastrofalnie w defensywie i zostali rozbici przez GKS Katowice 0-4 i Bruk-Bet Terma-licę Nieciecza 0-3.

Warto zauważyć przy tym, iż spotkanie w Opolu będzie pierwsze wyjazdowym starciem Stomilu w tym roku. Ba! Ten zespół dziewięć swoich ostatnich meczów grał w Olsztynie. Ostatni wyjazd zanotował... 10 listopada, czyli nieco ponad pięć miesięcy temu.

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Odra Opole - Stomil Olsztyn?

Mecz Odra Opole - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji telewizyjnej z meczu Odra - Stomil na żywo. Tekstowa relacja live w GOL24.pl.

17:00 mecz Odra Opole - Stomil Olsztyn