Mecz Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica ONLINE. Gdzie...

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Koniec spotkania. Piast tylko zremisował z Bruk-Bet Termalicą 1:1!

• GOOOOOL! VLADISLAVS GUTKOVSKIS ZASKOCZYŁ SZMATUŁĘ Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI! 1:1!

• Arbiter doliczył cztery minuty.

• Bruk-Bet mógł wyrównać! W sytuacji sam na sam znalazł się Roman Gergel, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Jakub Szmatuła!

• I trzecią zmianę przeprowadził Waldemar Fornalik. Karol Angielski zmienił Mateusza Szczepaniaka.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Łotysz Vladislavs Gutkovskis wszedł za Łukasza Piątka.

• Szymon Pawłowski faulował Kirkeskova. Gracz gości obejrzał żółtą kartkę.

• Bruk-Bet próbuje zmienić niekorzystny wynik. Vlastimir Jovanović uderzał z dystansu, ale niecelnie.

• I druga zmiana w szeregach gości z Niecieczy. Samuel Stefanik zastąpił Gabriel Iancu.

• Zmiana w ekipie przyjezdnych. David Guba wszedł za Bartosza Śpiączkę.

• Jakub Czerwiński obejrzał żółty kartonik.

• Kolejna zmiana w ekipie Piasta. Martin Bukata zastąpił Joela Valencię.

• Atak gliwickiego Piasta. Gerard Badia dośrodkował w pole karne gości. Obrońcy gości poradzili sobie z tą wrzutką.

• Na trybunach zasiadło dzisiaj w Gliwicach 4211. W tym sympatycy Bruk-Bet Termaliki.

• Oba zespoły bez zmian. Tomasz Musiał rozpoczął drugą połowę.

• Druga połowa w Gliwicach rozpocznie się ze sporym opóźnieniem, gdyż na wszystkich ośmiu stadionach drugie odsłony muszą zacząć się o tej samej porze.

• Pierwsza połowa w Gliwicach dobiegła końca. Piast prowadzi z Bruk-Bet Termalicą 1:0!

• Arbiter doliczył dwie minuty do pierwszej połowy w Gliwicach.

• Dośrodkowanie Gerarda Badii w pole karne. Z futbolówką minęli się jednak zarówno Mateusz Szczepaniak i Joel Valencia.

• Okazja dla Bruk-Betu Termaliki! Gabriel Iancu obił słupek bramki Szmatuły!

• Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Marcina Pietrowskiego zastąpił na murawie debiutant Mikkel Kirkeskov.

• Uraz Marcina Pietrowskiego. Defensor Piasta będzie musiał opuścić boisko.

• Gerard Badia uderzał zza pola karnego. Dariusz Trela interweniował bez zarzutów.

• Składna akcja Piasta. Mogło być 2:0! Mateusz Szczepaniak dograł futbolówkę do Valencii, a następnie ten odegrał do Tomasza Jodłowca. Były legionista celnie uderzył na bramkę Treli, ale ten zdążył z interwencją.

• W odpowiedzi akcja Termaliki. Dośrodkowanie Gabriela Iancu skutecznie zablokował strzelec gola Jakub Czerwiński.

• Jak padł gol? Tomasz Jodłowiec zagrał do Jakuba Czerwińskiego, a ten wślizgiem wpakował futbolówkę do bramki.

• GOOOOOL! JAKUB CZERWIŃSKI! 1:0 DLA PIASTA

• Było groźnie! Strzelał Tom Hateley, ale Trela z trudem obronił. Gospodarze będą mieli rzut rożny.

• Tym razem akcja gości. Roman Gergel uderzał z dystansu na bramkę Jakuba Szmatuły. Bramkarz Piasta poradził sobie z tym strzałem.

• Pierwsza okazja Piasta! Patryk Dziczek wbiegł w szesnastkę i uderzył silnie po długim rogu. Gracz gospodarzy pomylił się naprawdę niewiele.

• Tomasz Musiał rozpoczął mecz w Gliwicach!

• W listopadzie Termalica wygrała z Piastem 2:1. W sumie oba zespoły zagrały ze sobą dziewięć razy. Pięć razy wygrał Piast, trzykrotnie Termalica, a raz był remis.

• Ławka rezerwowych Bruk-Betu: Mucha – Stefanik, Miković, Guba, Gutkovskis, Szarek, Purece.

• Ławka rezerwowych Piasta: Plach – Kirkeskov, Gojko, Angielski, Zivec, Vassiljev, Bukata.

• Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu 30. kolejki, w którym Piast zagra z Bruk-Betem Termalicą. Obie drużyny w fazie play-off będą rywalizować o pozostanie w Ekstraklasie.

Kaja Krasnodębska

Mecz Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Sebastian Maciejko

Mecz Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica ONLINE. Walka o ostatnie miejsca w górnej ósemce rozegra się w Niecieczy, Gdańsku i Krakowie, ale dla kibiców z Gliwic najważniejsze będą popołudniowe wydarzenia ze stadionu przy ulicy Okrzei. Piast podejmie Bruk-Bet i jeżeli zdoła zwyciężyć, mocniej oddali się od strefy spadkowej. Gdzie oglądać mecz Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica? Transmisja w telewizji i stream online.

Mecz Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica ONLINE

Bruk-Bet to zespół, który przez wielu skazywany był już na spadek. Rzeczywiście dorobek punktowy Słoni niekoniecznie może napawać optymizmem. 28 punktów w 29 meczach nie może dobrze świadczyć o aktualnym sezonie w wykonaniu niecieczańskiego zespołu.
Zaledwie jedno oczko przewagi nad strefą spadkową, z której wydostali się dopiero w ubiegłą sobotę. Niespodziewanie okazali się dużo lepsi od plasującej się wyżej w ligowej tabeli Cracovii. Niesieni serią zwycięstw piłkarze Pasów przyjechali pod Tarnów po pełną pulę. Na zapowiedziach się jednak zakończyło. W derbach Małopolski podopieczni Jacka Zielińskiego zdominowali swoich rywali, na dowód czego zdobyli po przerwie dwie bramki. Golkipera rywali pokonał rewelacyjnie prezentujący się Szymon Pawłowski oraz Samuel Stefanik.

Była to pierwsza od derbów Niecieczy wygrana Bruk-Betu, druga pod wodzą Jacka Zielińskiego. I tak jak w meczu z Sandecją mieli trochę szczęścia, tak przeciwko Cracovii zaprezentowali się naprawdę dobrze. To spotkanie w ich wykonaniu może napawać optymizmem. Pod warunkiem, że nie będzie jednostkowym przypadkiem. W Gliwicach Słonie mają szansę udowodnić, że praca ich nowego szkoleniowca zaczyna przynosić efekty, a oni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w walce o pozostanie w Lotto Ekstraklasie. Zwycięstwo nad Piastem byłoby w tym bardzo pomocne. Niebiesko-Czerwoni to bezpośredni rywal w boju o utrzymanie. Przed pierwszym gwizdkiem prowadzącego to starcie Tomasza Musiała, gospodarze mają nad gośćmi zaledwie jedno oczko przewagi. Nawet pomimo braku podziału punktów w tym sezonie, to praktycznie żadna różnica. Czy Słonie odrobią ją już dzisiaj?

Z takim zamiarem przyjeżdża do Gliwic Bartosz Szeliga. Dla zawodnika, który w najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował właśnie w barwach Piasta i przy Okrzei spędził trzy i pół roku. Z pewnością będzie to dla niego specjalne spotkanie, zwłaszcza że z Niebiesko-Czerwonymi rozstał się w niezbyt przyjemnych okolicznościach: przesunięty przez Dariusza Wdowczyka do rezerw, na gwałt musiał szukać nowego pracodawcy. Znalazł się w Niecieczy, z czasem stając się ważnym elementem zespołu. Zagrał między innymi w starciu z Cracovią. W meczu, w którym nie wystąpił żaden ze sprowadzonych zimą pod Tarnów zawodników. Jak na razie ostatnich transferów Bruk-Betu nie sposób ocenić pozytywnie. Na przeciwległym biegunie znajduje się Piast, w którego szeregi nowi piłkarze wnieśli sporo dobrego. Jakub Czerwiński, Tomasz Jodłowiec oraz Tom Hateley ustabilizowali defensywę, a Mateusz Szczepaniak zaczął zdobywać gole. I tylko Patryka Dziczka żal. Reprezentant Polski do lat 21, który jeszcze jesienią grał praktycznie cały czas, teraz nie wstaje z ławki rezerwowych.

Pod względem składu Piast wydaje się być dużo lepszą ekipą niż jeszcze jesienią. Po przerwie zimowej, podczas której Waldemar Fornalik mógł na spokojnie popracować ze swoimi podopiecznymi, na boisku prezentują się nieco lepiej. Wciąż nie przekłada się to na wyniki. W 2018 roku zdobyli zaledwie dziewięć punktów, przez co znajdują się bardzo blisko strefy spadkowej. - Jeszcze zostało osiem meczów do końca sezonu. Jak najszybciej chcemy zamknąć temat utrzymania. W każdym kolejnym spotkaniu będziemy walczyć o to, żeby zdobywać jak najwięcej punktów i powiększać przewagę nad strefą spadkową - powiedział Marcin Pietrowski po porażce z Wisłą Płock. Gliwiczanie, którzy mieli za sobą sześciomeczową serię bez straty gola dali pokonać się Alanowi Urydze. Stoper najlepiej odnalazł się po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu rożnego i dał Nafciarzom ważne trzy oczka. Piłkarze Piasta wrócili do domów z niczym.

Różnice punktowe między kolejnymi ekipami są bardzo małe, a my nie jesteśmy jeszcze na bezpiecznej pozycji. Przed nami bardzo ważny mecz, później także siedem innych decydujących kolejek - dodał Martin Konczkowski. Obaj w sobotę najpewniej wybiegną w wyjściowej jedenastce. Nie można spodziewać się zresztą wielu zmian w składzie. Fornalik ponownie może skorzystać z praktycznie wszystkich swoich podopiecznych. Kontuzja wyeliminowała jedynie Mateusza Maka, natomiast Michal Papadopulos zgłaszał przeziębienie.

Sędzia:

Tomasz Musiał (Kraków): Doświadczony w ligowych bojach arbiter nie miał jeszcze okazji prowadzić meczu Piasta w tym sezonie. Dwukrotnie spotkał się natomiast z zawodnikami Bruk-Betu. Zakończyło się to porażką Słoni z Lechem Poznań oraz wiktorią nad Lechią Gdańsk.

Nieobecni:

Piast Gliwice Mateusz Mak (kontuzja), Michal Papadopulos (przeziębienie)

Forma w poprzednich meczach:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 2:0 (Pawłowski, Stefanik)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 2:4 (Gergel, Pawłowski)
Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 1:2 (Stefanik)
Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (Gergel, Toivio)

Piast Gliwice:
Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 0:3 (Szczepaniak, Angielski, Valencia)
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 03 (1:0) (Szczepaniak)
Arka Gdynia - Piast Gliwice 0:0

Ostatnie bezpośrednie starcia

5 listopada 2017: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 2:1 (Piątek, Śpiączka, Papadopulos)
17 kwietnia 2017: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 2:1 (Nowak)
28 października 2016: Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (Masłowski, Barisic - Misak)

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica będzie można oglądać od 18:00 w Multilidze+ na Canal+Sport HD. Relacja LIVE całego meczu w GOL24.pl!