Mecz Piast Gliwice - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Piast Gliwice - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 6. kolejka
2018-08-24 18:00

Piast Gliwice

3

Cracovia

1

• Dziękuję za śledzenie relacji i już teraz zapraszam na kolejne.

• Koniec meczu! Piast pokonuje Cracovię 3:1 i zdobywa trzy punkty!

• Arbiter dolicza trzy minuty do podstawowego czasu gry.

• Felix otrzymuje dobre podanie od Maka i decyduje się na strzał, ale świetnie broni Gostomski!

• Niko Datković napomniany żółtą kartką za powstrzymanie kontrataku przeciwników.

• Mikkel Kirkeskov napomniany żółtą kartką.

• Mateusz Mak wchodzi na boisko.

• Hernandez uderza i piłka minimalnie mija bramkę!

• Niko Datković zmienia Michala Siplaka.

• Hateley centruje, ale dobrze piąstkuje Gostomski.

• Helik po dobrej akcji ofensywnej wycofuje futbolówkę Hernandezowi, a ten dobrym strzałem pokonuje bramkarza Piasta. 3:1!

• Sierder Sierderow melduje się na boisku, zastępuje Wdowiaka.

• Badia uderza, ale piłka przelatuje nad bramką.

• 3:0! Gostomski wybija futbolówkę przed siebie, a do niej dobiega Tom Hateley i płaskim strzałem pokonuje bramkarza gości!

• Uros Korun napomniany żółtą kartką, a Michał Probierz zostaje odesłany na trybuny!

• Gerard Badia wchodzi na murawę.

• Sebastian Strózik melduje się na boisku.

• Patryk Dziczek mocno uderza, ale Gostomski broni.

• Kirkeskov centruje w szesnastkę, do piłki dopada Valencia i zgrywa ją przed pole karne, ale Papadopulos nie zdążył jej opanować.

• Dobra wymiana piłki Valencii i Felixa. Hiszpan mija Siplaka i znajduje się w sytuacji sam na sam z Gostomskim jednak w decydującym momencie nie trafia w futbolówkę.

• Jagiełło centruje w pole karne, ale żaden z jego partnerów nie sięga piłki.

• Zawodnicy Piasta rozpoczęli drugą część spotkania.

• Arbiter kończy pierwszą połowę i zaprasza zawodników na przerwę.

• Hernandez centruje, ale Zenjov marnuje dobre podanie.

• Arbiter dolicza pięć minut do podstawowego czasu gry.

• Tom Hateley marnuje jedenastkę i wynik zostaje bez zmian!

• Joel Valencia faulowany w polu karnym przez bramkarza gości i Piast będzie miał okazję na podwyższenie wyniku!

• Valencia decyduje się na strzał, ale Gostomski nie miał żadnych problemów, by go wybronić.

• Centra Felixa, ale piłkę wybija Siplak.

• Michał Helik uderza na bramkę i słupek ratuje gospodarzy!

• Dobry strzał Hernandeza, ale jeszcze lepsza interwencja Placha!

• Mateusz Wdowiak faulowany tuż przed polem karnym i będzie dobra okazja dla gości.

• Aleksander Jagiełło dośrodkowuje z rzutu rożnego, do piłki wyskakuje Papadopulos i kieruje ją do siatki! 2:0 dla Piasta!

• Hernandez w przeciągu kilku chwil dwukrotnie centrował w pole karne. Najpierw z rzutu wolnego, lecz piłka została wybita na rzut rożny, a dośrodkowanie z narożnika zostało przerwane przez Papadopulosa.

• Kirkeskov dostaje dobre podanie na lewej stronie i decyduje się na dośrodkowanie. Niestety, dla jego partnerów, centra była nieudana.

• Milan Dimun napomniany żółtą kartką.

• Arbiter konsultował się z asystentami, ale bramka została zdobyta prawidłowo, więc Piast prowadzi.

• Gol dla Piasta! Jorge Felix daje prowadzenie gospodarzom po mocnym strzale z okolic szesnastego metra! 1:0!

• Sędzia, po sprawdzeniu powtórek, zdecydował się na ukaranie Budzińskiego czerwoną kartką!

• Marcin Budziński napomniany żółtą kartką za faul na Patryku Dziczku.

• Javi Hernandez niecelnie uderza z rzutu wolnego.

• Tom Hateley decyduje się na strzał, ale był on niecelny.

• Atak przyjezdnych zatrzymany przez Jorge Felixa, który dobrze wrócił, by pomóc kolegom.

• Arbiter daje znak, ruszamy!

• Ostatni bezpośredni pojedynek zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Krakowa, którzy w kwietniu zwyciężyli 2:1.

• W ostatnim meczu podopieczni Waldemara Fornalika musieli uznać wyższość piłkarzy Jagiellonii Białystok i ulegli im 2:1. Podobny los spotkał zawodników Michała Probierza, którzy przegrali na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 0:1.

• Dzisiejsi gospodarze zajmują aktualnie 5. lokatę w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Zawodnicy Cracovii są na przedostatnim miejscu z dwoma punktami na koncie.

• Witam i zapraszam na relację z meczu 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Cracovią. Pierwszy gwizdek sędziego już o 18:00!

Kaja Krasnodębska

Piast - Cracovia LIVE! Probierz w roli szamana - próbuje zdjąć klątwę

Piast - Cracovia LIVE! Probierz w roli szamana - próbuje zdjąć klątwę ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Piast Gliwice - Cracovia ONLINE. Nadprzyrodzone siły tym razem nie pomogą. Michał Probierz odwołał klątwę i Piast sam musi poradzić sobie z jego podopiecznymi. W sumie w dwóch poprzednich kolejkach Cracovia i gliwiczanie zdobyli zaledwie jeden punkt. Teraz w puli jest ich trzy razy więcej.

Mecz Piast Gliwice - Cracovia ONLINE

Oglądaj mecz Piast Gliwice - Cracovia na żywo online w Player.pl >>>

W dwóch poprzednich latach to właśnie starcia Piasta z Cracovią inaugurowały sezon dla obu tych ekip.
Tym razem spotykają się nieco później, lecz wciąż aura pozostaję mocno wakacyjną. O odpoczynku nie może jednak być mowy. Zarówno jedni jak i drudzy mają za sobą nieco gorsze tygodnie. O 18 zawalczą na stadionie przy ulicy Stefana Okrzei o przełamanie.

Gliwiczanom będzie o to bardzo trudno. Tym razem nadprzyrodzone siły nie będą po ich stronie. W przeciwieństwie do poprzednich rywali Cracovii, będą musieli poradzić sobie sami. - Klątwo, odejdź! - krzyknął podczas konferencji prasowej Michał Probierz. - Jeżeli mam takie moce sprawcze, jak bardzo wielu uważa, że wiele dzieje się z mojej przyczyny, że jestem taki mocny w tych rzeczach, to dzisiaj odwołuję klątwę Cracovii. Niech sobie idzie w siną dal. Odsunę dziś klątwę od Cracovii i mam nadzieję, że mi się to uda.

Szkoleniowiec nawiązał do ubiegłotygodniowego meczu z Zagłębiem Lubin. Krakowianie byli stroną przeważającą. Dłużej utrzymywali się przy piłce, stworzyli sobie więcej sytuacji, oddali więcej strzałów. Mimo to po raz kolejny opuszczali boisko bez punktów. Gol Bartłomieja Pawłowskiego w samej końcówce pierwszej połowie sprawił, że z bardzo szczęśliwego zwycięstwa cieszyli się Miedziowi. Ci sami, którzy dwa tygodnie wcześniej przegrali z Piastem. Joel Valencia oraz Tom Hateley zdobyli wówczas dwa gole i zapewnili gliwiczanom ostatnie jak do tej pory zwycięstwo.

W kolejnych meczach, podobnie jak Cracovia, mogli mówić o pechu. Przeciwko warszawskiej Legii nie byli słabszą stroną, a mimo to skończyli nawet bez jednego punktu. Duży wpływ miała na to gra w dziesiątkę. Nie pomogło im nawet trafienie Michala Papadopulosa, podobnie jak w niedziele nie zrobił tego gol Patryka Dziczka. Jagiellonia przechyliła szalę zwycięstwa dosłownie w ostatniej akcji, toteż długa podróż powrotna z Białegostoku musiała upłynąć w nienajlepszej atmosferze. Niebiesko-Czerwoni mieli dziewięć punktów po trzech kolejkach i dokładnie taki sam dorobek po pięciu. Kiedyś dawało im to pozycję lidera, przed startem piątkowego spotkania zaledwie piątą pozycję. Lech oraz Jagiellonia są od nich bogatsze już o trzy oczka.

Kibice Piasta rozochoceni dobrym początkiem mogą narzekać, ale Pasy chętnie wzięłyby te dziewięc punktów. Podopieczni Probierza jak dotąd zebrali zaledwie dwa oczka remisując z Arką Gdynia oraz Pogonią Szczecin. Pozostałe trzy mecze zakończyły się ich porażkami. Martwic może także mała liczba zdobytych bramek. Jak dotąd jedyne dwa gole zdobyli obrońca Cornel Rapa i kontuzjowany Gerard Oliva. Napastnik, który podczas jednego ze spotkań zerwał więzadła, przeszedł już operację w Barcelonie. Teraz czeka go dłuższa przerwa na powrót do zdrowia i rehabilitację. W ataku Cracovii pozostał więc Filip Piszczek, do treningów z zespołem powrócił też Mateusz Szczepaniak. Podobnie jak Mateusz Cetnarski opuścił swoisty podwawelski “klub kokosa” i razem z zespołem przygotowuje się do meczu z gliwiczanami.

Dla niego będzie to również okazja do spotkania ze znajomymi. Ostatnie pół roku spędził bowiem na wypożyczeniu do Piasta. W jego barwach rozegrał 14 spotkań, zdobył cztery gole i zanotował asystę. Na wiosnę w bezpośrednim starciu tych dwóch ekip nie mógł wystąpic. Z trybun oglądał jak Cracovia zwycięża po bramkach Milana Dimuna oraz Krzysztofa Piątka 2:1. Honorowe trafienie na wyjeździe zaliczył Sasa Zivec. Tym samym w ubiegłym sezonie bilans meczów Cracovia - Piast ułożył się na remis. Wcześniej przed własną publicznością po trafieniu Macieja Jankowskiego wygrali gliwiczanie, a pierwszy bój zakończył się wynikiem 1:1.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Piast Gliwice - Cracovia?

Nie zagrają:

Piast: Konstantin Vassiljev, Tomasz Jodłowiec
Cracovia: Gerard Oliva, Damian Dąbrowski, Adrian Danek, Miroslav Covilo

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Przed tygodniem z poziomu murawy oglądał siedem goli w Poznaniu, w piątek poprowadzi swoje czwarte spotkanie w tym sezonie. Jak dotąd pokazał jedenaście żółtych kartek i jeden rzut karny. W ubiegłym roku poprowadził trzy spotkania w Lidze Europy, cztery razy spotkał się natomiast z zespołem Pasów. Piastowi sędziował trzykrotnie, w tym zwycięski 5:1 wyjazd do Gdyni.

Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1 (Oliva)

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:1 (Dziczek)
Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:3 (Papadopulos)
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:1 (Valencia, Hateley)
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2 (Valencia, Mak)
Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 1:2 (Jodłowiec, Sedlar)

Poprzednie bezpośrednie starcia:
15 lipca 2017: Cracovia - Piast Gliwice 1:1 (Zenjov - Badia)
18 listopada 2017: Piast Gliwice - Cracovia 1:0 (Jankowski)
14 kwietnia 2018: Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (Dimun, Piątek - Zivec)

Mecz Piast Gliwice - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 2. W internecie mecz dostępny w aplikacjach IPLA TV oraz Eurosport Player. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00.

Sprawdź jak wygląda kadra Cracovii po wielkich zmianach na sezon 2018/2019 [KOMPLETNY SKŁAD]