Mecz Piast Gliwice - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w...

PKO Ekstraklasa, 37. kolejka (gr. mistrzowska)

Piast Gliwice

1

Cracovia

1

• Koniec meczu. Piast Gliwie remisuje u siebie na koniec sezonu z Cracovią (1:1) i ostatecznie zajmuje trzecie miejsce w lidze!

KONIEC Na innych boiskach "górnej ósemki"

• Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 4:0
      (Tiba 6', Gytkjaer 13' i 39', Kamiński 32')
    • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:2
      (Wieteska 90+2’ - Listkowski 38', Frączczak 82’)
    • Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:2
      (Haydary 17', Tamas [i]samob[i] 56’ - Mączyński 19')
  • Oleksijowi Dytiathewowi niewiele brakowało, by główką skierować piłkę do siatki! Pomylił się bardzo niewiele w obliczeniach!

• Gliwiczanie bronią się jak mogą. Najpierw faulami przerywają akcje "Pasów", albo - jak teraz - Patryk Sokołowski ratuje się wybiciem na korner.

• Bartosz Frankowski dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

• Żółtą kartką upomniany Oleksij Dytiatjew.

• Tomasz Jodłowiec nie widział innej możliwości na powstrzymanie Mateusza Wdowiaka, jak faulowanie. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Zmiana również w Cracovii. Na murawie melduje się Daniel Pik, w stronę ławki udaje się Tomas Vestenicky.

• Na innych boiskach "górnej ósemki"

• Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 0:2
      (Listkowski 38', Frączczak 82’)
  • Patryk Tuszyński wchodzi, Kristopher Vida schodzi.

• Sebastian Milewski podaje zdecydowanie za mocno do Martina Konczkowskiego. Ten nawet przy sprincie Usaina Boilta nie dobiegłby do piłki.

• Jak można uczcić jubileusz. Poleca - Tomasz Jodłowiec

• Michał Probierz reagują zmianą. Thiago (Souza) zastępuje Ivana Fiolicia.

• Do kapitalnego dośrodkowania Gerarda Badii z narożnika najwyżej wyskoczył Tomasz Jodłowiec, który mocną główką kieruje piłkę do siatki!

• REMIS W GLIWICACH! TOMASZ JODŁOWIEC!!!

• Ruszył na przebój Mateusz Wdowiak. "Ściął" z piłką w stronę pola karnego i... zabrakło siły na dokładne podanie do Ivana Fiolicia.

• Milan Dimun próbował szczęścia z dystansu. Musi spróbować jeszcze raz - posłał piłkę wysoko nad bramką gliwiczan.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Dominik Steczyk, który dostał przypadkowo w szczękę łokciem. Przewinił Oleksij Dytiatjew.

• Ta ostatnia niedziela...

• Dominik Steczyk zmienia Piotra Parzyszka.

• Gerard Badia zdecydował się na indywidualną akcję. Centrostrzał Hiszpana mija bramkę i wszystkich zawodników w polu karnym.

• Z kontrą prawym skrzydłem ruszył Sebastian Milewski. Widział z lewej strony biegnącego w stronę pola karnego kolegę, ale podał fatalnie.

• Przerwa w grze. Sędzia Bartosz Frankowski wyjaśniał Piotrowi Parzyszkowi pewną kwestię. Dotyczyła ona starcia z Michałem Helikiem, po którym napastnik Piasta domagał się rzutu wolnego i kartki dla przeciwnika.

• Sergiu Hanca, po zagraniu Tomasa Vestenicky'ego, decyduje się na strzał z woleja zza pola karnego. Sporo brakowało do celu.

• Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 0:1
      (Listkowski 38')
  • Zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Tiago Alves, wchodzi Gerard Badia.

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką.

• Ciekawie zapowiadała się akcja gości lewą stroną. Po dośrodkowaniu Uros Korun wybija piłkę na rzut rożny.

• Krakowanie zbyt agresywnie chcieli odebrać piłkę Sebastianowi Milewskiemu. Sędzia dopatrzył się przewinienia.

• Milan Dimun zmienia mało widocznego Flriana Loshaja. Ten miał jeszcze na koncie żółtą kartką i trener Michał Probierz nie chciał ryzykować.

• Tomasz Jodłowiec podaje w pole karne "Pasów" do nikogo. Lukas Hrosso przejmuje piłkę.

• Gliwiczanie zaczynają drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do nich bez zmian.

• Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1
      (Haydary 17' - Mączyński 19')
  • Wracamy do Gliwic, gdzie dobiega końca ostatnia przerwa w tym sezonie Ekstraklasy. Piast przegrywa z Cracovią po trafieniu Mateusza Wdowiaka.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Mateusza Wdowiaka Cracovia prowadzi na wyjeździe z Piastem Gliwice.

• A teraz nieudana próba Kristophera Vidy. Upadając posyła piłkę wysoko nad bramką.

• Mikkel Kirkeskov trafia w mur.

• Żółtą kartką upomniany Pelle van Amersfoort. Rzut wolny dla Piasta ok. 25 metrów od bramki gości.

• Rykoszet od nogi Tomasza Jodłowca mógł zmylić Frantisek Plach. Ten jednak pofrunął jak ptak i skutecznie piąstkuje poza "szesnastkę"!

• Frantisek Plach broni strzał Mateusza Wdowiaka! Niewiele brakowało, by skrzydłowy "Pasów" miałby dublet!

• Niepewna interwencja Mikkela Kirkeskova we własnym polu karnym. Wybija piłkę głową na rzut rożny w niedalekiej odległości od własnej bramki.

• Z ok. 25 metrów Patryk Sokołowski uderza wysoko nad bramką Lukasa Hrosso.

• Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Po rzucie rożnym nie udało się stworzyć zagrożenia.

• Ivan Fiolić decyduje się niespodziewanie na strzał z dystansu. Frantisek Plach z trudem paruje do boku!

• Ivan Fiolić podaje prostopadle w pole karne do rozpędzonego Cornela Rapy, który płaskim zagraniem przed bramkę (niemal z linii końcowej) notuje asystę przy bramce Mateusza Wdowiaka - ten do "pustaka" kopie z bliska pod ladę!

• GOL DLA CRACOVII! MATEUSZ WDOWIAK!!!

• A teraz Piotr Parzyszek uderza z woleja minimalnie obok bramki Cracovii! Był naprawdę blisko!

• Sebastian Milewski podholował ok. 20 metrów z piłką, po czym podaje na prawe skrzydło do Martina Konczkowskiego. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Na innym boiskach

• Cornel Rapa przerywa atak Piasta wybiciem piłki głową poza linię końcową. Korner dla Piasta okazały się źle rozegrany. Przy piłce Lukas Hrosso.

• Żółtą kartką upomniany Florian Loshaj za faul na Tiago Alvesie.

• Górne podanie przed 16. metra do Tomasa Vestenicky'ego. Ten nie zdołał opanować piłki i grę od autu wznawiają gospodarze.

• Tiago Alves w polu karnym "Pasów". Chciał podać przed bramkę do Sebastiana Milewskiego. ale nie był w stanie.

• W odpowiedzi atak gości z Mateuszem Wdowiakiem. Ostatecznie grę od bramki wznawia Frantisek Plach.

• Po chwili Węgier dostaje piłkę w "szesnastce". Został jednak zablokowany.

• Od kilku minut przeważają gliwiczanie. Wywalczyli rzut rożny, ale obrona Cracovii wybija piłkę po dośrodkowaniu Kristophera Vidy.

• I pierwsza okazja Piotra Parszyszka. Raczej podwójna - pierwsze uderzenie blokuje Oleksij Dytiatjew, a anemiczną dobitkę broni Lukas Hrosso.

• Szybko ruszyli teraz gospodarze w stronę bramki Cracovii. Kristopher Vida podaje w pole karne do Tiago Alvesa, który z ostrego kąta uderza obok bramki!

• Próba dalekiego podania na wolne pole do Piotra Parzyszka spisana na straty. Ten raczej spodziewał się podania do nogi, a nie na "zapalenie płuc". Podobnie było na drugiej połowie, gdzie adresatem miał być Tomas Vestenicky.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego ze środka zaczynają "Pasy"!

• Kapitanami są Uros Korun i Oleksij Dytiatjew.

• Obie ekipy są już na murawie! Za moment losowanie storn i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła - Jakub Holubek, Gerard Badia, Remigiusz Borkała, Tomasz Mokwa, Bartosz Rymaniak, Patryk Tuszyński, Piotr Malarczyk, Dominik Steczyk.

Rezerwowi Cracovii: Michal Pesković - Thiago, Milan Dimun, Michał Rakoczy, Rafael Lopes, Daniel Pik, Tomasz Bala, Patryk Zaucha, Diego Ferraresso.

Tomasz Kuczyński

Mecz Piast Gliwice - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Piast Gliwice - Cracovia ONLINE. W niedzielę w meczu ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice gra z Cracovią. Początek o godz. 17.30. Drużyna trenera Waldemara Fornalika ma jeszcze szansę na wicemistrzostwo, ale musi pokonać "Pasy" i liczyć na porażkę Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Relacja na żywo z meczu Piast Cracovia live w GOL24.pl!

Mecz Piast Gliwice - Cracovia ONLINE

Mistrzem Polski po raz 14. została Legia Warszawa. Piast ma jeszcze szansę na drugie miejsce, ale to nie zależy tylko od gliwiczan. Gliwicka drużyna ma 60 punktów i zajmuje trzecie miejsce. Przed Piastem jest Lech Poznań z 63 punktami. Aby wyprzedzić "Kolejorza", trzeba pokonać Cracovię i liczyć na to, że Lech przegra u siebie z Jagiellonią. Scenariusz mało realny, ale...

- Wiemy jak muszą się ułożyć mecze, żeby ten srebrny medal trafił do naszych rąk. Będziemy do ostatnich momentów walczyć, żeby ten sezon zakończyć jako wicemistrzowie kraju - podkreślił Bartosz Rymaniak.

Piast dziś kończy sezon, a Cracovia ma jeszcze finał Totolotek Pucharu Polski - 24 lipca w Lublinie z Lechią Gdańsk. Czy to może mieć wpływ na ligowe spotkanie w Gliwicach?

- Do samego meczu nie będziemy wiedzieć, jakim składem wyjdzie na nas Cracovia, ale tak naprawdę nie skupiamy się na tym. Najważniejsze jest, to żebyśmy jak najlepiej przygotowali się do tego spotkania i przystąpili do rywalizacji z myślą, że interesuje nas tylko wygrana - stwierdził Sebastian Milewski.

Gliwiczanie czują się mocni u siebie, w dodatku przed własną publicznością w lutym wygrali z Cracovią 1:0 po bramce właśnie Milewskiego. "Pasy" po 36. kolejkach zajmują 6. miejsce z 52 punktami.

Jak do meczu w Gliwicach podejdzie Cracovia? Czy potraktuje spotkanie z Piastem jako próbę generalną przed finałem Totolotek Pucharu Polki, czy Michał Probierz da szansę młodym zawodnikom i tym, którzy grali mniej?

- Od stanu fizycznego zawodników uzależniam decyzje, bo paru jest poobijanych - powiedział trener Probierze. - Decyzje podejmiemy dopiero przed samym meczem.

Mecz Piast Gliwice - Cracovia TRANSMISJA TV

Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 16:30 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (Multiliga+). Bezpośrednią transmisję z meczu Piast Gliwice - Cracovia na żywo pokaże nSport+. Mecz online dostępny również na platformach nc+ GO i CANAL+ telewizja przez internet. Spotkanie komentować będą Robert Skrzyński oraz Remigiusz Jezierski.

17:30 mecz Piast Gliwice - Cracovia live