Mecz Piast Gliwice - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Piast Gliwice - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Pogodzeni z brakiem grupy mistrzowskiej

PKO Ekstraklasa, 30. kolejka
2019-04-13 18:00

Piast Gliwice

4

Korona Kielce

0

• Pokaz siły Piasta mieliśmy dziś w Gliwicach! Korona nieźle zaczynała i pierwszą, i drugą połowę, ale to gospodarze przy pierwszych możliwych okazjach trafiali do siatki. W pierwszej połowie do własnej bramki trafił Joonas Tamm, a wynik podwyższył Jorge Felix. W drugiej części gry strzelali Marcin Pietrowski oraz Paweł Tomczyk, a rzut karny zmarnował jeszcze Aleksandar Sedlar. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Piast gromi Koronę 4:0!

• Nie ma gola dla Piasta! Rehabilituje się golkiper Korony, broniąc uderzenie Aleksandara Sedlara!

• Matthias Hamrol ukarany na dodatek żółtą kartką.

• Rzut karny dla Piasta, Hamrol faulował Tomczyka!

• A jednak mamy jeszcze gola w Gliwicach! Po akcji rezerwowych - Gerarda Badii i Pawła Tomczyka - na listę strzelców wpisał się ten drugi. Piłkarz wypożyczony z Lecha Poznań debiutuje dziś w Piaście i od razu strzela gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! PAWEŁ TOMCZYK!

• Niewiele dzieje się już w Gliwicach. Mecz jest już rozstrzygnięty i piłkarze obu drużyn wydają się czekać na końcowy gwizdek.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - schodzi Marcin Pietrowski, zastępuje go Paweł Tomczyk.

• Arweładze szedł z piłką do środka boiska i oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Plach.

• Upomniany został też Marcin Pietrowski. Kapitan Piasta uderzył w twarz jednego z rywali.

• Tomasz Jodłowiec niedługo po wejściu na boisko zarobił żółtą kartkę.

• Poza boiskiem jest też Ivan Jukić. Za niego Ken Kallaste.

• Zmiana w zespole Piasta. Schodzi Martin Konczkowski, wchodzi Tomasz Jodłowiec.

• Głową uderzał teraz Gerard Badia. Piłkarz gospodarzy strzelił jednak obok słupka.

• Niewiele dzieje się w Gliwicach w ciągu ostatnich kilku minut - gra toczy się głównie w środku boiska.

• Pierwsza zmiana w zespole Piasta - owacyjnie żegnany Joel Valencia, zastępuje go Gerard Badia.

• Znów groźnie pod bramką Korony! Po długim podaniu do Joela Valencii ten wpadł z piłką w pole karne, lecz uderzył obok bramki!

• Korona atakowała, ale to Piast przy pierwszej okazji trafił do siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Marcin Pietrowski, podwyższając wynik na 3:0 dla gospodatz!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! MARCIN PIETROWSKI!

• Korona z golem, ale trafienie nie zostało uznane! Bardzo dobrze uderzył Arweładze, trafił w poprzeczkę, ale choć dobitka Felicio Brown Forbesa była skuteczna, to Kostarykańczyk znajdował się na spalonym!

• Valencia mógł znalazł się w świetnej sytuacji na gola po podaniu Konczkowskiego. Ten drugi znajdował się jednak na spalonym.

• Teraz Arweładze dośrodkowywał w pole karne, dobrą okazję miał Felicio Brown Forbes, ale napastnik Korony uderzył obok bramki.

• Po strzale Arweładze i rykoszecie Plach mógł zostać przelobowany. Ostatecznie piłka przeleciała nad poprzeczką i będzie rzut rożny.

• W przerwie mieliśmy drugą zmianę w Koronie. Nie wrócił na boisko Ognjen Gnjatić, za niego wszedł Piotr Malarczyk.

• Znów gramy!

• Piast Gliwice przez cały ten rok jest ekipą zdecydowanie lepszą od Korony, a w bezpośrednim meczu tyko to potwierdza. Dwa gole w dwie minuty sprawiły, że do przerwy gospodarze prowadzą 2:0 - samobójcze trafienie zaliczył Joonas Tamm, a potem trafił Jorge Felix. Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Piast zagrał teraz prawą stroną boiska - Valencia podawał do Konczkowskiego, ten drugi źle jednak dośrodkował i z piątego metra zacznie grę Hamrol.

• Dużo lepsza była próba Piotra Parzyszka. Piłka także nie szła jednak w światło bramki.

• Szczęścia próbował teraz Kosakiewicz. Uderzenie było jednak bardzo, bardzo niecelnie.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mikkel Kirkeskov. Spokojnie interweniował Hamrol.

• Nie jest zadowolony z gry swoich piłkarzy Gino Lettieri. Zdejmuje z boiska Joonas Tamma, za Estończyka wchodzi Felicio Brown Forbes.

• Jakim cudem nie trafił tego Elia Soriano! Arweładze zagrał na prawe skrzydło do Kosakiewicza, ten wyłożył piłkę do Soriano, który nie trafił do pustej bramki z czterech metrów!

• Koczkowski wpadł z piłką w pole karne i wycofał ją do Parzyszka. Ten uderzył, ale został zablokowany.

• Ivan Marquez zarobił żółtą kartkę. Stoper ostro faulował Parzyszka.

• Kompletnie pogubiła się Korona, a Piast prowadzi już 2:0! Kolejne dośrodkowanie z prawej strony, tym razem podawał Piotr Paryszek, a Jorge Felix przyjął sobie futbolówkę i pewnym strzałem umieścił ją w bramce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! JORGE FELIX!

• Jorge Felix dośrodkowywał piłkę w pole karne z prawej strony do Joela Valencii, a piłkę chciał wybić Joonas Tamm. Estończyk zrobił to na tyle niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! DO WŁASNEJ BRAMKI TRAFIA JOONAS TAMM!

• Matej Pucko dośrodkował piłkę w kierunku Wato Arweładze. Gruzin nie zdołał jednak oddać strzału.

• Podanie w polu karnym otrzymał Ivan Jukić, ale obrońcy wybili futbolówkę.

• Teraz pod bramką Matthiasa Hamrola wreszcie zagościł Piast. Bramkarz gości wyszedł jednak na przedpole i spokojnie złapał piłkę.

• Na razie częściej przy piłce utrzymują się goście. Korona rozgrywa jednak piłkę głównie na własnej połowie.

• Korona już w pierwszych sekundach próbowała skonstruować pierwszą akcję. Spokojnie złapał piłkę Frantisek Plach.

• Zaczynamy

• Piłkarze obu drużyn już na murawie, zaraz zaczynamy!

• Dzisiejsze spotkanie jako arbiter poprowadzi Jarosław Przybył.

• W rundzie jesiennej Korona wygrała u siebie 1:0 po bramce Elii Soriano. Napastnik kielczan po kilku meczach na ławce dzisiejsze spotkanie rozpocznie w podstawowym składzie.

• Piast jest już pewny, że zajmie trzecią lokatę na koniec rundy zasadniczej. Mecz w Gliwicach mógł mieć sporą stawkę, bo Korona przez zdecydowaną większość sezonu była w czołowej ósemce. Ostatnio kielczanie przegrali jednak kilka spotkań i na pewno zagrają w grupie spadkowej. Gdyby dzisiaj zwyciężyli, mogą nieco namieszać, bo dzięki temu Lech wyprzedziłby Pogoń przy porażkach obu tych zespołów.

• Rezerwowi Korony: Michał Miśkiewicz, Piotr Malarczyk, Ken Kallaste, Jakub Żubrowski, Oskar Sewerzyński, Oktawian Skrzecz, Felicio Brown Forbes

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła, Tomasz Jodłowiec, Mateusz Mak, Gerard Badia, Uros Korun, Michal Papadopulos, Paweł Tomczyk

• Tak wygląda podstawowy skład Korony:

• Piast zacznie mecz taką jedenastką:

• Przed nami decydująca, 30. kolejka sezonu zasadniczego w LOTTO Ekstraklasie! W Gliwicach pewny trzeciego miejsca Piast gra z dziesiątą Koroną Kielce. Goście stracili już szanse na grupę mistrzowską, ale mimo to mogą jeszcze nieco namieszać. Początek spotkania o godzinie 18:00, na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!

JCZ

Piast Gliwice - Korona Kielce

Piast - Korona LIVE! Pogodzeni z brakiem grupy mistrzowskiej ©Sławomir Stachura

Mecz Piast Gliwice - Korona Kielce ONLINE. Naprzeciw siebie drużyna walcząca o ligowe podium z drużyną, która ma jedynie matematyczne szanse na grupę mistrzowską. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Piast Gliwice - Korona Kielce ONLINE

Tylko jeden i to bardzo skomplikowany scenariusz przewiduje awans Korony do grupy mistrzowskiej. Nie wszystko zależy w nim od drużyny z Kielc, która i tak zresztą musiałaby odrobić aż dziewięć bramek straty. Ale napiszmy to: oprócz wysokiej wygranej podopieczni Gino Lettieriego potrzebują jeszcze porażek Pogoni Szczecin oraz Wisły Kraków i przynajmniej remisu Lecha Poznań...

Innymi słowy, Korony nie zobaczymy wśród najlepszych. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej pozostaje jej zawalczyć o pierwsze zwycięstwo od połowy marca. Chociaż sytuacja drużyny nie jest kolorowa to trener ma pełne poparcie prezesa i zarządu. Do końca sezonu z pewnością nie straci pracy.

Niezwykle stabilnie przedstawia się sytuacja Waldemara Fornalika. Były selekcjoner, którego wybrano na trenera marca, prowadzi zespół do kwalifikacji w Lidze Europy. Do tej pory uzbierał z nim tylko dziesięć punktów mniej od Lechii Gdańsk i siedem mniej od Legii Warszawa.

Oglądaj mecz Piast Gliwice - Korona Kielce na żywo online w Player.pl >>>

Bez wątpienia faworytem tego meczu są gospodarze. Oni bez względu na wynik swój i Cracovii z Lechią pozostaną po tej kolejce na trzecim miejscu. - Nie możemy wyjść na ten mecz, bo jesteśmy na trzecim miejscu… dziś jest to trzecie miejsce, ale zostało jeszcze osiem spotkań - zauważa trener Fornalik. I dodaje: - Nie podchodziłbym do kielczan jak do zespołu, któremu praktycznie uciekła ósemka. Przyjadą rozluźnieni i będą chcieli dobrze zagrać. My gramy o swoje, mamy własne cele, chcemy wygrać i dopisać trzy punkty. To jest dla nas najważniejsze.

Sobotnie zawody poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. Nie będzie systemu VAR.

Lotto Ekstraklasa. Kto wygra mecz: Piast Gliwice - Korona Kielce?

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Korona Kielce:

Piast: - - - - -
Korona: Gardawski (kartki), Rymaniak (kontuzja), Bjelica (zrezygnował z gry!), Gnjatić, Cebula (kontuzje)

Ostatnie mecze bezpośrednie Piast - Korona:

Korona - Piast 1:0 (Ekstraklasa, 11.11.2018)
Korona - Piast 1:1 (Ekstraklasa, 15.12.2017)
Piast - Korona 2:0 (Ekstraklasa, 19.08.2017)

Mecz Piast Gliwice - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z tego meczu będzie można śledzić w stacji nSport+. W internecie transmisja dostępna na stronie ncplusgo.pl i w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Robert Skrzyński - Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00.