Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Ostatni zespół...

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Ostatni zespół kontra rodzynek w Lidze Europy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 6. kolejka
2020-10-04 17:30

Piast Gliwice

1

Lech Poznań

4

• Koniec meczu. Lech Poznań wygrywa aż 4:1 w Gliwicach!

• "Żółtko" na koncie Michała Żyry.

• Bartosz Frankowski dolicza 3 minuty o drugiej połowy.

• Pewne uderzenie w prawy dolny róg! Wyciągnięty jak struna Filip Bednarek nie sięgnął piłki!

• MICHAŁ ŻYRO TRAFIA Z "JEDENASTKI"!!!

• Rzut karny dla Piasta! Sprokurował go Lubomir Satka!

• Nie dość, że Piast przegrywa u siebie 0:4, to jeszcze kontuzji doznał Gerard Badia. Wiele wskazuje na to, że nie dogra tego spotkania!

• Poprzeczka ratuje gliwiczan przed utratą piątego gola! Poprzeczkę obija Karlo Muhar!Jeszcze zdołał interweniować Frantisek Plach i dzięki niemu nie ma piątej bramki!

• Tomasz Mokwa zmienia Arkadiusza Pyrkę.

• Obie drużyny czekają na ostatni gwizdek sędziego. Z różnych powodów.

• Mohammad Awwad zmienia Vasyla Kravetsa.

• NIKA KACZARAWA NIE MYLI SIĘ!!!
    Pewnie wykorzystana "jedenastka" przez Gruzina. Ze spokojem uderza przy lewym słupku, zmylony Frantisek Plach rzucił się w stronę prawego!

• Ale najpierw zmiana. Javier Ajenjo Hyjek zmienia Patryka Sokołowskiego.

• Bartosz Frankowski nie ma wątpliwości! Rzut karny dla Lecha po faulu Piotra Malarczyka na Tymoteuszu Puchaczu!

• Tiago Alves wchodzi, Patryk Lipski schodzi.

• Vasyl Kravets z żółtą kartką.

• ... a za Mikaela Ishaka pojawia się Nika Kaczarawa.

• Dwie zmiany w Lechu. Karlo Muhar w miejsce Jakuba Modera...

• Do bramki w dzisiejszym meczu Jakub Moder dopisuje asystę! Wbiegł on w pole karne i podaje do "pustaka" do Filipa Marchwińskiego, dla którego była to formalność!

• FILIP MARCHWIŃSKI WCHODZI I STRZELA!!!

• Filip Marchwiński zastępuje Daniego Ramireza.

• Podwójna zmiana w Lechu. Tymoteusz Puchacz zmienia Jakuba Kamińskiego...

• Alan Czerwiński upomniany żółtą kartką.

• Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Frantiska Placha. Dodatkowo Michał Skóraś faulował w ofensywie Tomasa Huka.

• Uderzenie Mikaela Ishaka zostało zablokowane. Goście mają rzut rożny.

• Poznaniacy spokojnie rozgrywają piłkę.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Gerard Badia zmienia Kristophera Vidę.

• +1' Po doliczeniu minuty Bartosz Frankowski zaprasza obie drużyny na przerwę. Po trafieniach Jakuba Modera i Daniego Ramireza Lech prowadzi w Gliwicach z Piastem (2:0).

• Goście "idą po więcej". Na dwójkową akcję przy lewym narożniku "szesnastki" zdecydowali się Dani Ramirez i Jakub Kamiński, ale podanie zwrotne drugiego z wymienionych było niedokładne.

• Jeżeli w tym meczu miał paść gol, to raczej do Piasta, aniżeli Lecha! A tu niespodzianka! Zabójczą kontrę Kolejorza finalizuje Dani Ramirez, który w stylu Tomasza Frankowskiego "podcinką" nad Frantiskiem Plachem kieruje piłkę do siatki!

• DANI RAMIREZ PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Gospodarze protestują! Ich zdaniem jeden z lechitów faulował, ale sędzia Bartosz Frankowski nakazał grać dalej. Rzekomo faulował Vasyl Kravets.

• Bramka dla Piasta wisi w powietrzu! Po centrze z prawej strony celnie główkował Arkadiusz Pyrka, ale Filip Bednarek broni!

• Kristopher Vida upomniany żółtą kartką.

• Frantisek Plach kolejny raz ratuje gospodarzy przed utratą bramki! Z trudem paruje uderzenie Mikaela Ishaka z pola karnego! Korner dla Lecha.

• Thomas Rogne "przecina" dośrodkowanie z lewej strony. Coraz śmielej do głosu dochodzą piłkarze Waldemara Fornalika.

• Jezusie Świebodziński, ale koronkową akcję Piasta sp... artolił Sebastian Milewski! Gospodarze grali na 1-2 kontakty i zbliżyli się do pola karnego Lecha.Martin Konczkowski w stylu Łukasza Piszczka podaje przed "szesnastkę" do niepilnowanego Sebastiana Milewskiego, który kopnął na wiwat...

• Czy napastnik Lecha powiększy dorobek bramkowy?

• Po długim ataku pozycyjnym gospodarzy na strzał z dystansu zdecydował się Kristopher Vida. Filip Bednarek z problemami paruje piłkę do boku!

• Pedro Tiba podaje prostopadle w pole karne do Mikaela Ishaka. Za bardzo po łuku, napastnik Lecha spodziewał się zagrania po cięciwie.

• W odpowiedzi atak Michała Żyry. Po profesorsku przerwał Thomas Rogne.

• Posiadanie piłki po stronie Lecha. 52% - 48%.

• Mikael Ishak zwlekał z oddaniem strzału. Wywalczył "tylko" rzut rożny, a mógł "wycisnąć" coś więcej.

• (Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany trener Piasta, Waldemar Fornalik.

• To powinna być druga bramka dla Lecha! "Setkę" zmarnował jednak Michał Skóraś, który nie tylko nie zdołał "objechać" Frantiska Placha, lecz także podać do lepiej ustawionego kolegi, by ten sfinalizował akcję!

• Jakub Kamiński w lewym narożniku pola karnego podaje piętką do Pedro Tiby. Pomysł dobry, wykonanie też, ale Portugalczyka uprzedził Tomas Huk.

• Goście spokojnie rozgrywają piłkę. Szybko strzelona bramka dodała jeszcze trochę do pewności.

• Frantisek Plach bez wysiłku broni strzał Mikaela Ishaka.

• Gliwiczanie dążą do szybkiego wyrównania. Jednak dali się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Idealnie w to spotkanie "wjeżdża" Kolejorz! Przed bramką Piasta zakotłowało się po dośrodkowaniu Daniego Ramireza. Wykorzystał to jeden Lubomir Satka, który przytomnie zgrał piłkę do Jakuba Modera, a ten popatrzył i przymierzył nie do obrony przy lewym słupku!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM JAKUB MODER!!!

• Sprawnie z kontrą lewą flanką wyszli goście. Podłączył się Vasyl Kravets, którego zablokował kapitan PIasta. Korner dla Lecha.

• Na indywidualną akcję środkiem zdecydował się Jakub Moder. Podaje do Daniego Ramireza, który był zmuszony do oddania strzału prawą nogą z ok. 18 metrów. Sporo brakowało mu do bramki.

• Pedro Tiba podaje prostopadle na lewą stronę pola do Jakuba Kamińskiego, który był skutecznie przyblokowany przez Martina Konczkowskiego. Od bramki Frantisek Plach.

• Na gwizdek ze środka zaczynają gospodarze!

• Przy Bartoszu Frankowskim są już kapitanowie - Martin Konczkowski i Thomas Rogne.

• Obie ekipy wychodzą powoli na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Lech wczoraj potwierdził ponowne ściągnięcie Butki, ale tego obrońcy jeszcze nie ma w kadrze meczowej.

• Ławka Piasta: Szymański, Alves, Badia, Holubek, Stanek, Mokwa, Hyjek, Rakowiecki. Ławka Lecha: Malenica, Crnomarković, Muhar, Marchwiński, Puchacz, Kaczarawa, Awwad.

• W składzie Lecha widzimy m.in. Rogne czy Skórasia, a więc zmienników. Po stronie Piasta szansę otrzymuje Pyrka.

• Na ławkę Piasta w końcu wraca trener Fornalik! Były selekcjoner dołączył do grona ozdrowieńców.

• Lech bez Sykory, który wróci po przerwie na mecze międzynarodowe. W Piaście sporo nieobecnych. To Szmatuła, Jodłowiec, Steczyk, Świerczok, Czerwiński oraz Rymaniak.

• Piast o dziwo zamyka tabelę ekstraklasy. Nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa. Czy przełamanie nastąpi akurat w meczu przeciw Lechowi, który w czwartek uratował honor polskiej piłki?

Piast - Lech LIVE! Ostatni zespół kontra rodzynek w Lidze Europy

Piast - Lech LIVE! Ostatni zespół kontra rodzynek w Lidze Europy ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Interesująco powinno być przy Okrzei. Gospodarze walczą o długo wyczekiwane przełamanie, goście opromienieni sukcesem w Lidze Europy chcą nadgonić trochę punktów do czołówki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE

Te zespoły nie przyniosły nam wstydu w eliminacjach do Ligi Europy. W przypadku Lecha możemy wręcz napisać, że przyniósł powód do dumy. Przeszedł bowiem wszystkie rundy i to grając trzy razy na wyjeździe! W nagrodę za m.in. pokonanie lidera ligi belgijskiej w fazie grupowej zmierzy się z Benfiką Lizbona, Rangers FC i Standardem Liege.

Piast zakończył udział na przedostatnim meczu kwalifikacyjnym. Ekstraklasę reprezentował nieźle, ale jego wysiłek mocno odbił się na pozycji w lidze. Dziś zespół z Gliwic... zamyka tabelę, chociaż zeszły sezon zakończył na podium.

Okazuje się, że w pięciu meczach Piast ugrał tylko punkt. Jedyne dwa gole strzelił przeciw beniaminkowi, Stali Mielec, ale i tak przegrał 2:3. Zespołowi z ławki nie mógł pomóc trener Waldemar Fornalik, który został zakażony koronawirusem. W ataku nie pomoże już Piotr Parzyszek. Najlepszy napastnik odszedł do włoskiej Serie B, do Frosinone.

- W lidze zmierzymy się teraz z mocnym przeciwnikiem, który awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Myślę, że jest to dobra okazja do tego, by zapunktować - uważa brat Waldemara Fornalika, Tomasz, asystent w sztabie Piasta Gliwice.

Oglądaj mecz Piast Gliwice - Lech Poznań w Player.pl >>>

Lech z Belgii wrócił w nocy z czwartku na piątek. Czasu na regenerację i przygotowanie nie miał zbyt dużo. Pozytywem jest jednak sytuacja zdrowotna. Z kadry nie wypadł tak naprawdę nikt. Jeżeli nie dzisiaj to w następnych meczach do dyspozycji będzie już prawy obrońca Bohdan Butko, którego klub ponownie ściągnął z Szachtara Donieck.

W ekstraklasie Lech plasuje się w środku stawki. Ma pięć punktów, ale jeden mecz mniej od reszty. Ostatnio grał w derbach 20 września (1:0 z Wartą), bo spotkanie z Pogonią Szczecin zostało przełożone na późniejszy termin.

Przewidywane składy na mecz Piast - Lech:
Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Kirkeskov, Holubek - Sokołowski, Lipski, Jodłowiec - Steczyk, Żyro.
Lech: Bednarek - Czerwiński, Satka, Rogne (Crnomarković?), Kravets - Skóraś, Tiba, Ramirez, Moder, Puchacz - Ishak (Kaczarawa?).

Nie zagrają w meczu Piast - Lech:
Piast: Badia (?), Świerczok (?)
Lech: van der Hart, Sykora, Szymczak

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast - Lech 0:2 (Ekstraklasa, 20.06.2020)
Lech - Piast 3:0 (Ekstraklasa, 22.11.2019)

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Premium. Komentują Rafał Dębiński i Grzegorz Mielcarski. Transmisja w internecie w Player.pl i aplikacji Canal+. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 17:30.