Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa ONLINE. Mistrz kontra...

Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa ONLINE. Mistrz kontra wicemistrz. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO 6.10.2019

PKO Ekstraklasa, 11. kolejka
2019-10-06 17:30

Piast Gliwice

2

Legia Warszawa

0

• Koniec meczu! Piast koncertowo rozegrał drugą połowę i pewnie pokonuje Legię Warszawa! Czyżby to ostatnie chwile Aleksandara Vukovicia w Warszawie? Chyba zwolnienie wydaje się nieuniknione.

• Frantisek Plach ratuje Piasta! Jarosław Niezgoda uderzył z 5 metrów, a bramkarz Piasta intuicyjnie odbija piłkę!

• Jarosław Niezgoda opanował piłkę w polu karnym, ale jego strzał z woleja został zablokowany.

• Luquinhas fauluje rywala pod swoim polem karnym. Będzie groźna okazja dla gospodarzy.

• Dominik Steczyk zmienia Sebastiana Milewskiego.

• Bardzo brzydko wyglądające zderzenie Igora Lewczuka z Patrykiem Tuszyński. Zawodnik Piasta bardzo mocno ucierpiał i wyglądało to tak jakby na chwilę stracił przytomność. Na szczęście sam podniósł się z murawy.

• Strzał głową Malarczyka trafia prosto w ręce Majeckiego.

• Dobra, indywidualna akcja Pawła Wszołka, jednak jego dośrodkowanie ląduje w rękawicach Frantiska Placha.

• Jeszcze jedna i ostatnia zmiana w Legii. Michał Karbownik wchodzi, a schodzi Luis Rocha.

• Walerian Gwilia "zatańczył" w polu karnym Piasta, a później oddał bardzo niecelny strzał. Od bramki zaczną gospodarze.

• No i mamy debiut! Paweł Wszołek wchodzi w miejsce Arvydasa Novikovasa!

• Podwójna zmiana w Legii. Jose Kante zmieniony przez Jarosława Niezgodę.

• Mikkel Kirkeskov dograł idealną piłkę do Jorge Felixa, który wpadł w pole karne Legii i z dużym spokojem przelobował Radosława Majeckiego! Piękny gol!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jorge Felix podwyższa prowadzenie Piasta!

• Artur Jędrzejczyk zamknął akcję Legii celnym strzałem. Frantisek Plach nie miał jednak problemu z obroną tego uderzenia.

• Strzelec jedynej jak na razie bramki dla Piasta Piotr Parzyszek schodzi z boiska. W jego miejsce pojawia się Patryk Tuszyński.

• Dobre uderzenie Gerarda Badii, jednak piłka mija bramkę Legii.

• Znakomite zachowanie napastnika gospodarzy, który wyprzedził obrońce rywala i potężnym strzałem nie dał szans Majeckiemu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piotr Parzyszek daje prowadzenie Piastowi!

• Piotr Parzyszek ogląda żółtą kartkę.

• Zamieszanie w polu karnym Legii, ale dwie dobre interwencje Igora Lewczuka ratują gości.

• Niedokładne dogranie Gerarda Badii i Piast traci piłkę.

• Strzał Tom'a Hateley'a zostało zablokowane, ale gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

• Znakomity drybling Arvydasa Novikovasa. Litwin minął rywala, dograł na głowę Jose Kante, ale Gwinejczyk nie trafia w światło bramki!

• Legia zamknęła Piasta i zawodnicy gości próbowali kilku dośrodkowań z rzędu. Każde jednak zostało wybite przez defensorów mistrza Polski.

• Obie drużyny rozpoczynają drugą część meczu bez zmian w składach!

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie mamy bezbramkowy remis, jednak ze zdecydowanym wskazaniem na Legię. Wojskowi stwarzają sobie sytuacje, tylko że brakuje skuteczności.

• Mocne dośrodkowanie Novikovasa, ale Domagoj Antolić minął się z zagraną piłką.

• Luquinhas znakomicie minął kilku rywali, wpadł w pole karne, tylko że zabrakło wykończenia, gdyż nie trafił w światło bramki.

• Tom Hateley uderzał z rzutu wolnego, trafił w mur, jeszcze raz oddał strzał, ale piłki minęła bramkę Majeckiego.

• Luis Rocha dzisiaj jest bardzo niepewny. Teraz wykonał zdecydowanie spóźniony wślizg i ogląda żółtą kartkę.

• Walerian Gwilia dograł na głowę Artura Jędrzejczyka, ale reprezentant Polski nie trafił czysto w piłkę. Od bramki zacznie Piast.

• Mikkel Kirkeskov ukarany żółtą kartką za faul na Luquinhasie.

• Znowu Artur Jędrzejczyk zagrał znakomicie w pole karne, ale Novikovas nie trafia z 5 metrów!

• Artur Jędrzejczyk wycofał piłkę do wchodzącego z głębi pola Jose Kante. Gwinejczyk nie zdołał jednak oddać strzału.

• Bardzo dziwne zachowanie Luisa Rochy, który nie wiadomo z jakiego powodu wykopał piłkę wysoko w powietrze. Na szczęście dla Legii spadła ona w ręce Majeckiego.

• Mocny strzał Novikovasa, ale Litwin kończy ją strzałem prosto w bramkarz rywali.

• Kolejny raz Jose Kante próbował strzału głową i znowu piłka szybuje wysoko nad bramką.

• Legia miała rzut wolny na połowie Piasta, ale tym razem Gwilia dograł zbyt lekko.

• Pierwszym ukaranym żółtą kartką w tym meczu jest Artur Jędrzejczyk. Kapitan Legii brzydko sfaulował Jorge Felixa.

• Niecelny strzał głową Piotra Parzyszka.

• Walerian Gwilia dograł prostopadłą piłkę od Jędrzejczyka, który był na spalonym.

• Jose Kante uderza głową na bramkę Placha, ale piłka leci wysoko nad bramką.

• Arvydas Novikovas uderza minimalnie niecelnie.

• Domagoj Antolić faulowany pod polem karnym rywala! Będzie groźna okazja dla Legii.

• Piotr Malarczyk jest autorem pierwszego strzału w tym meczu. Radosław Majecki broni jednak bardzo spokojnie.

• Jarosław Przybył gwiżdże po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę!

• Oba zespoły dzięki zwycięstwu mogą wysoko podskoczyć w tabeli. Piast, jeżeli zdobędzie komplet oczek wyprzedzi swojego dzisiejszego rywala i może wskoczyć nawet na 5 miejsce. Legia natomiast może zająć miejsce na podium. Motywacja jest więc bardzo duża.

• Pierwszy raz na ławce Legii Warszawa zasiądzie dzisiaj Paweł Wszołek. Nowy skrzydłowy wicemistrza Polski nadal czeka na debiut w barwach Wojskowych. Czy dzisiaj dostanie szansę?

• Dzień dobry Państwu! Czas na hit 11 kolejki PKO Ekstraklasy! Piast Gliwice zmierzy się z Legią Warszawa! Na pojedynek najlepszych drużyn poprzedniego sezonu zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartłomiej Modzelewski, TK

Piast - Legia LIVE! Mistrz kontra wicemistrz

Piast - Legia LIVE! Mistrz kontra wicemistrz ©Szymon Starnawski

Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa ONLINE. W niedzielę zostanie dokończona 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Na deser zostało nam spotkanie wielkiego wygranego zeszłego sezonu z przegranym, a więc mistrza z wicemistrzem Polski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 w niedzielę 6.10.2019.

Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa ONLINE

Piast Gliwice bardzo źle rozpoczął sezon 19/20. Porażki we wczesnych fazach eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbiły się negatywnie na morale podopiecznych Waldemara Fornalika. W ekipie mistrza Polski od samego początku rozgrywek widać brak stabilizacji co nadal przekłada się na różnorodność wyników. Bardzo dobre mecze potrafią przeplatać bardzo słabymi i przez to aktualnie okupują 10 miejsce w tabeli.

Dużym problemem zespołu z Gliwic jest słaba skuteczność. Najlepszym strzelcem drużyny jest Jorge Felix z 5 trafieniami na koncie. Zawodzi natomiast m.in. Piotr Parzyszek, w którym pokładano nadzieje strzelania jak najwięcej bramek, a na razie ma ich tylko 2 w 10 rozegranych meczach.

Rywalem Piasta będzie Legia Warszawa, która także ma swoje niemałe problemy. Chociaż historia pokazuje, że to właśnie Wojskowi są faworytem tego meczu to jednak aktualnie mają tylko dwa oczka więcej od swojego dzisiejszego rywala. Podopieczni Aleksandara Vukovicia również grają bardzo w kratkę. Po serii dobrych spotkań przychodzi dołek formy co w drużynie z Warszawy jest widoczne od kilku lat. Serb jest kolejnym szkoleniowcem, który nie potrafi ustabilizować formy Legii Warszawa.

Lekiem na złą formę ma być Paweł Wszołek, który powoli wkrada się do pierwszego składu wicemistrzów Polski.

- Paweł Wszołek jest brany pod uwagę i znajdzie się w kadrze meczowej. Musimy zagrać dobry mecz. Nie ma jednego sposobu na to, aby zaskoczyć rywala. Podstawową sprawą, aby dać sobie szansę na zwycięstwo, jest solidna praca na boisku. Tego właśnie potrzebujemy. Musimy wykorzystywać stwarzane sytuacje. Jeżeli dołożymy skuteczność do tego, co robiliśmy w poprzednich meczach, mamy szansę na osiągnięcie naszego celu. Stać nas na to. - skomentował sytuację swojego zespołu Aleksandar Vuković.

Niewątpliwie czeka nas hit 11 kolejki PKO Ekstraklasy. W końcu spotykają się ekipy mistrza i wicemistrza Polski. Nawet jeżeli aktualnie obie drużyny są w dołku to nie można ich lekceważyć i można z zaciekawieniem patrzeć w stronę stadionu w Gliwicach.- Legia co roku jest głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Polski, ma dobrych zawodników oraz wysoki budżet. Każdy chce pokazać, że można nawiązać równorzędną walkę z tą drużyną, a nawet wygrać. Każdy może się spinać pod tym względem, ale to Piast jest aktualnym mistrzem Polski i to Legia powinna się obawiać tego spotkania – ocenił Bartosz Rymaniak.

Trener Fornalik również podkreślił, że w niedzielę w Gliwicach czeka kibiców mecz mający bardzo ciekawą otoczkę. - Jest dodatkowy podtekst tego spotkania. Legia, można powiedzieć, miała tytuł na wyciągnięcie ręki, my zdobyliśmy mistrzostwo, ale to już jest historia. Myślę, że zapowiada się bardzo ciekawy mecz. To rywalizacja aktualnego mistrza Polski z wicemistrzem. Zawsze to jest wydarzenie – stwierdził Fornalik, który nadal nie może skorzystać z leczących kontuzje Jakuba Czerwińskiego i Daniego Aquino.

Szkoleniowiec Legii Aleksander Vuković rozsądnie podchodzi do rozstrzygnięć z poprzedniego rozgrywek Ekstraklasy. - Nie możemy złościć się na Piasta, że w końcówce poprzedniego sezonu wygrał dziewięć na 10 spotkań. To, że nie zostaliśmy mistrzem Polski, jest naszą winą. Złość jest na nas samych – stwierdził Vuković, cytowany przez stronę legonisci.com, a mówiąc już o teraźniejszości dodał: - Piast to silny rywal tym bardziej, że gra u siebie. Ma swoje atuty, ma swój styl i z pewnością czeka nas trudny mecz. Nie zmienia to jednak naszego podejścia. Patrzymy na siebie i chcemy wywalczyć trzy punkty.

Niedzielne zawody sędziuje Jarosław Przybył z Kluczborka. Do VAR-u oddelegowani zostali Tomasz Musiał i Piotr Lasyk.

Oglądaj mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa:

Piast Gliwice: Czerwiński, Aquino, Konczkowski (?)
Legia Warszawa: Sanogo, Cafu, Agra, Vesović, Remy, Philipps

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Legia - Piast 0:1 (Ekstraklasa, 04.05.2019)
Legia - Piast 2:0 (Ekstraklasa, 15.12.2018)
Piast - Legia 1:2 (Puchar Polski, 30.10.2018)
Piast - Legia 1:3 (Ekstraklasa, 12.08.2018)

Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzą stacje Canal+ i Canal+ Sport. Mecz dostępny także na kanale Canal+ Sport 3. W internecie transmisja na platformie Canal+ Sport Online. Komentuje duet Przemysław Pełka - Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30. Zapraszamy!