Mecz Piast Gliwice - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w...

Piast Gliwice

2

Miedź Legnica

1

• Koniec meczu! Piast Gliwice pokonuje Miedź Legnica (2:1) i notuje tym samym piąte z rzędu zwycięstwo!

• Co najmniej 3 minuty dłużej potrwa druga połowa. Tyle dolicza Wojciech Myć.

A w Lubinie Zagłębie 0, Arka Gdynia 0.

• Tomasz Jodłowiec zmienia Martina Konczkowskiego. Limit zmian wykorzystany.

• Bez zagrożenia.

• Mateusz Mak w roli lewoskrzydłowego. Został jednak zablokowany i gospodarze mają rzut rożny.

• Nieudany strzał Patryka Dziczka. Do bramki miał ok. 16 metrów...

• "Klasyczna" zmian w Piaście. Michal Papadopoulos za Piotra Parzyszka.

• Rafał Augustyniak kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Łukasz Garguła.

• Żółtą kartką upomniany został Patryk Dziczek.

• Bez zagrożenia pod bramką Antona Kanibołockiego.

• Kontra Piasta przynosi korner. Ci nie spieszą się z wykonaniem stałego fragmentu gry, więc Paweł Zieliński... ustawił piłkę przy chorągiewce.

• To powinien być remis! Po centrze z lewej strony było zamieszanie w polu karnym Piasta. Z woleja uderza Fabian Piasecki, ale mija prawy słupek bramki w nieznacznej odległości! Był jeszcze rykoszet, więc rzut rożny!

• 5 971 widzów w Gliwicach. Przy takiej dyspozycji piłkarzy Waldemara Fornalika frekwencja powinna być co najmniej dwa razy wyższa!

• Mateusz Mak zmienia Gerarda Badię. Przeciętny występ Hiszpana

• Dla Miedzi jest bezcenny.

• Żółta kartka dla Petteriego Forsella.

• Fin dostaje piłkę przed polem karnym od Fabiana Piaseckiego i decyduje się na strzał! Piłka przeszła między nogami rywala i wpada do siatki tuż przy lewym słupku!

• MIEDŹ ŁAPIE KONTAKT! PETTERI FORSELL!!!

• Rozpędził się teraz Jorge Felix lewą stroną. W narożniku pola bramkowego powstrzymał go Anton Kanibołocki.

• Martin Konczkowski był bliski drugiej asysty w dzisiejszym spotkaniu. Zagrywa idealnie na dalszy słupek do Gerarda Badii, który nieczysto trafia w piłkę, posyłając ją kilka metrów obok bramki!

• Kibice Piasta świętują. Pamiętajmy jednak, że "2:0 to niebezpieczny wynik".

• Fantastycznym rajdem prawą stroną popisał się Martin Konczkowski, który na obieg ograł rywala. Będąc w polu podaje na 8. metr do zbiegającego Piotra Parzyszka, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie!

• GOL! PIOTR PARZYSZEK!!!

• Henrik Ojamaa nie zdążył do prostopadłego podania. Szybszy od niego był bramkarza Piasta.

• 6/1 Strzały/strzały celne 1/0

• Henrik Ojamaa zmienia Borję Fernandeza.

• Składna akcja Piasta prawą stroną. Na pierwszy słupek zbiegał Piotr Parzyszek, ale uprzedził go Bożo Musa wybiciem na aut.

• Żółta kartka dla Fabiana Piaseckiego. Naoglądał się siatkówki - przy wyskoku o górną piłkę chciał ręką przepchnąć piłkę w stronę bramki gospodarzy.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Petteriego Forsella z rzutu rożnego. Frantisek Plach pewnie piąstkuje.

• Niezłe dośrodkowanie w pole karne gliwiczan. Tam trafiony w rękę został Jakub Czerwiński, co reklamuje beniaminek. Sędzia uznał, że to było przypadkowe zagranie i jest korner.

• Kara indywidualna dla Hiszpana za "stempel". Jeszcze próbował coś zdziałać w rozmowie z arbitrem, ale bezskutecznie.

• Żółtą kartką upomniany został Gerard Badia.

• Przewinienie Fabiana Piaseckiego na Marcinie Pietrowskim na własnej połowie.

• Druga polowa rozpoczęta!

• W ekipie gości Fabian Piasecki będzie grać w miejsce Mateusza Szczepaniaka.

• Wracamy do Gliwic, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Piast - Miedź Legnica. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce Jorge Feliksa.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Oby po zmianie stron padło więcej goli

• +1'Koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice, po bramce Jorge Feliksa, prowadzi z Miedzią Legnica.

• Piotr Parzyszek uderza nad bramką.

• Przytomnie, w stylu Łukasza Piszczka, podaje Martin Konczkowski na 14. metr do Jorge Feliksa. Tuż przed jego strzałem ożywili się gliwiccy kibice, przez co... Hiszpan trafił w rywala.

• Przerwa w grze. Mikkel Kirkeskov zderzył się z rywalem. Konieczna była interwencja sztabu medycznego, ale wydaje się, że Duńczyk za chwilę wróci do gry.

• Świetne dośrodkowanie na dalszy słupek do Piotra Parzyszka, który mimo asysty dwóch stoperów Miedzi zdołał zgrać piłkę głową przed bramkę do niepilnowanego Jorge Feliksa. Ten uderzeniem "pod ladę" wpisuje się (po raz szósty w tym sezonie) na listę strzelców!

• PIAST NA PROWADZENIU! PIOTR PARZYSZEK!!!

• Ciut przeciągnięte dośrodkowanie Pawła Zielińskiego na dalszy słupek pod nogi Omara Santany. Ten "poklepał" z Petterim Forsellem, ale Fin podaje za mocno. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Korner nie przynosi zagrożenia.

• Piłkę po centrostrzale Toma Hateleya nad poprzeczką przenosi Anton Kanibołocki!.

• Aleksandar Milijković blokuje dośrodkowanie Gerarda Badii. Po chwili stoper Miedzi fauluj Mikkela Kirkeskova. Rzut wolny ok. 10 metrów od linii bocznej pola karnego Miedzi.

• 2/0 Strzały/strzały celne 1/0

I to nawet nie jest mecz walki

• Piotr Parzyszek wypatrzył na lewej stornie pola karnego rywala Gerarda Badię. Podał za bardzo po cięciwie, przez co Anton Kanibołocki mógł złapać piłkę.

• Niecelny strzał Patryka Dziczka z dystansu. Sporo brakowało do celu.

• Efektowną ruletą a' la Zidane urwał się trzem rywalom Borja Fernandez. Ale że mamy do "czynienia" z Ekstraklasą, to podaje pod nogi rywala...

• Nieudane dośrodkowanie Mikkela Kirkeskova w pole karne. Anton Kanibołocki spokojnie chwyta piłkę.

• Omar Santana wyłuskał piłkę spod nóg Toma hateleya. OD razu kopie na połowę gospodarzy, gdzie na spalonym był Mateusz Szczepaniak.

• Petteri Forsell uderza zza pola karnego metr-półtora obok bramki Piasta.

• Pojedynek Pawła ZIelińskiego na prawej stronie z Mikkelem Kirkeskovem. Na murawę padł zawodnik Miedzi domagając się rzutu wolnego. Zdaniem sędziego Duńczyk czysto przerwał akcję rywala.

• Optymistyczne podanie Rafała Augustyniaka w "szesnastkę" Piasta. Liczył, że tam wbiegnie Petteri Forsell. Ten jednak spodziewał się podania do nogi przed linię 16. metra.

• Gerard Badia podaje w ok. koła środkowego do Toma Hateleya, który sprytnie puszcza piłkę do Piotra Parzyszka. Ten diagonalnym podaniem na lewą stronę wypuszcza w bój Anglika. Ten spokojnie opanował przed linią końcową, popatrzył, dośrodkował... na głowę Grzegorza Bartczaka.

• Aleksandar Sedlar "szczupakiem" wybija piłkę z pola karnego po centrze Pawła Zielińskiego.

• Paweł Zieliński podaje na prawą stronę do Petteriego Forsella. Bardzo niedokładnie i atak gości spalił na panewce.

• Legniczanie przerywają atak Gerarda Badii. Na moment, bowiem piłkarze Waldemara Fornalika są nada w posiadaniu piłki.

• Do wyjściowego składu gospodarzy wraca Gerard Badia

• Równolegle trwa mecz Zagłębia Lubin z Arką Gdynia. Na razie jest bezbramkowy remis.

• Ostre dośrodkowanie Marcina Pietrowskiego z prawej strony. Piłka trafia w słupek i wychodzi poza boisko. Sędzia jednak wskazuje na narożnik.

Korner nie przynosi zagrożenia.

• Seria dośrodkowań gospodarzy w pole karne. Bez zagrożenia po zagraniach Martina Konczkowskiego i Mikkela Kirkeskova.

• W odpowiedzi beniaminek. Podanie na wolne pole, bliżej prawej strony, do Mateusza Szczepaniaka. Poradzili sobie z nim gliwiczanie.

• Marcin Pietrowski podaje po linii do rozpędzonego Martina Konczkowskiego. Za mocno i od bramki grę wznawia Anton Kanibiołocki.

• Jęk zawodu kibiców Piasta, bo ci mogli prowadzić! Przedarł się środkiem Gerard Badia i piłka znajduje się na 20. metrze u Martina Konczkowskiego. Ten uderza zewnętrzną częścią stopy w stronę lewego dolnego rogu, ale pomylił się o ok. pół metra!

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej obie drużyny strzeliły sobie po 2 bramki, i to w pierwszej połowie. Strzelanie w. 5. minucie zaczął Mateusz Szczepaniak, a niespełna kwadrans później odpowiedział Michal Papadopoulos. W 41. minucie samobója zaliczył Artur Pikk, ale przed przerwą wyrównał Fabian Piasecki.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła - Tomasz Jodłowiec, Patryk Sokołowski, Mateusz Mak, Tomasz Mokwa, Michal Papadopoulos, Uros Korun.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 43 punktów. Tracą 8 "oczek" do drugiej Legii, a do Lechii Gdańsk - 11. Za plecami gliwiczan są Pogoń (41), Jagiellonia (39) oraz Lech, Cracovia i Korona (po 39).

Z kolei goście, którzy uzbierali 27 punktów, są na 13. miejscu. Beniaminek ma 2 punkty przewagi nad Arką Gdynia, 3 nad Wisłą Płock i 9 nad Zagłębiem Sosnowiec. Co ważne, tyle samo punktów mają Górnik i Śląsk, więc zwycięstwo może wywindować piłkarzy Dominika Nowaka na 10. miejsce.

• Rezerwowi Miedzi: Łukasz Sapela - Adrian Purzycki, Łukasz Garguła, Fabian Piasecki, Artur Pikk, Henrik Ojamaa, Tomislav Bozić.

• Przed pierwszym gwizdek sędziego Wojciecha Mycia warto przeczytać zapowiedź "pióra" Tomasza Kuczyńskiego:

• Do hitu kolejki zostały niespełna 3 godziny, ale już wkrótce - a dokładniej za 20 minut - Piast Gliwice zmierzy się z Miedzią Legnica. Czy niesiony po zwycięstwie nad Lechem beniaminek zatrzyma rewelacyjnie grających na wiosnę gliwiczan? Przekonamy się już niebawem!

Tomasz Kuczyński

Mecz Piast Gliwice - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Piast Gliwice - Miedź Legnica ONLINE. W meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice gra w niedzielę z Miedzią Legnica. Początek spotkania przy Okrzei o godz. 15.30. Piast wygrał cztery mecze z rzędu. Czy podtrzyma serię z beniaminkiem? Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Piast Gliwice - Miedź Legnica ONLINE

Oglądaj mecz Piast - Miedź na żywo online w Player.pl >>>

Piast Gliwice rozpoczął wiosnę w Ekstraklasie od wyjazdowej porażki z Cracovią 1:2, ale potem już tylko wygrywał – 4:0 z Lechem u siebie, 2:1 w Gdyni z Arką, 2:0 ze Śląskiem Wrocław i ostatnio w derbach z Zabrzu z Górnikiem – 2:1.
Na dodatek stadion przy Okrzei jest prawdziwą twierdzą. Ostatni raz drużyna Waldemara Fornalika w lidze przegrała w Gliwicach 12 sierpnia w 4. kolejce z Legią Warszawa 1:3. Piast jest trzeci w tabeli, ma 43 punkty Czy to oznacza, że Miedź Legnica (27 pkt) jest skazana na pożarcie?

- Ktoś powiedział, że na takich meczach można tylko stracić... Przy zwycięstwie przejdzie się po takim wyniku do porządku dziennego, bo miejsce w tabeli i liczba zdobytych punktów sugeruje kto powinien ten mecz wygrać, ale widzimy, że nasza liga staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Ostatnie mecze Miedzi z Lechem i Lechii Gdańsk z Wisłą Płock pokazały, że faworyt jest na papierze, ale później trzeba to potwierdzić na boisku – ostrzegał trener Fornalik, cytowany przez stronę Piasta.

Piast wszystkie wiosenne zwycięstwa zaliczył w piątki. Teraz gliwiczanie zagrają w niedzielę… - Nie jestem przesądny. Wszystkie możliwe przesądy i zabobony przełamałem przez lata pracy w różnych klubach. Przez ten czas zwracałem uwagę na kilka rzeczy, ale teraz one zupełnie nie wchodzą w rachubę – stwierdził Fornalik, który na pytanie o stan zdrowia Tomasza Jodłowca (uraz głowy w czasie sparingu z Hutnikiem w Krakowie) poinformował: - Głowa Tomka już się zagoiła, a szwy zostały zdjęte. Nie ma tego urazu, który stanowił problem.

Miedź Legnica w poprzedniej kolejce wygrała z Lechem Poznań 3:2. W czwartek awansowała do półfinału Pucharu Polski, wygrywając w Niepołomicach z Puszczą 1:0. Bramkę strzelił z wolnego Petteri Forsell. Trener beniaminka Dominik Nowak zna receptę na osiągnięcie dobrego wyniku z Piastem.

- Jeśli zagramy tak dobre spotkanie jak ostatnio z Lechem i konsekwentnie jak z Puszczą, to jesteśmy zespołem, który w Gliwicach może sięgnąć po trzy punkty – ocenił trener Miedzi, cytowany przez klubowy serwis internetowy. Nowak tak ocenia Piasta Gliwice: - Przede wszystkim jest to bardzo solidny zespół. Recepty będziemy szukać na boisku. Pamiętajmy, że jesteśmy po dwóch bardzo ważnych wygranych. Zespół jest bardzo pozytywnie nakręcony. Piłkarze lubią grać co 3 dni. Jedziemy do Gliwic z nastawieniem na zwycięstwo.

W 11. kolejce, 5 października Piast zremisował z Miedzią w Legnicy 2:2. Wynik został ustalony do przerwy. Niedzielny mecz w Gliwicach sędziować będzie Wojciech Myć z Lublina.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Piast Gliwice - Miedź Legnica?

Mecz Piast Gliwice - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Studio przed meczem Piast - Miedź rozpocznie się o godz. 15:10 w Canal+ Sport. Początek transmisji tv ze spotkania Piast - Miedź o godz. 15:25 w Canal+ Sport. Mecz komentować będą Rafał Dębiński - Marcin Baszczyński (z Gliwic). Mecz Piast - Miedź będzie można oglądać na żywo online w internecie na Canal+ Sport Online .

15:30 mecz Piast Gliwice - Miedź Legnica