Mecz Piast Gliwice - Pogoń Szczecin Online. Czy Pogoń...

Mecz Piast Gliwice - Pogoń Szczecin Online. Czy Pogoń odczaruje stadion Piasta? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka
2020-08-30 12:30

Piast Gliwice

0

Pogoń Szczecin

1

• Piłka w rękach Stipicy! Koniec meczu! Pogoń pokonuje Piasta 1:0!

• Stec wszedł za Kucharczyka...

• Mamy 90 minutę i dwie zmiany taktyczne w Pogoni.

• Żółta kartka także dla Frączczaka

• Żółta kartka za faul dla Huka

• Lipski uderzył z rzutu wolnego, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Rezerwowi próbują odmienić losy spotkania. Uderzył teraz Pyrka, ale instynktownie obronił Stipica

• Pogoń ustawiona teraz ultradefensywnie, nastawiona wyłącznie na kontry. Trudne zadanie przed Piastem w końcówce spotkania.

• W miejsce Rymaniaka pojawił się z kolei Konczkowski. Komplet zmian w Piaście. Fornalik stawia wszystko na jedną kartę

• Zmiana także w Piaście. Jodłowiec za Sokołowskiego

• ...a za Drygasa wszedł Dąbrowski

• Dwie zmiany w Pogoni. Na boisku pojawia się Cibicki, który zmienia Gorgona...

• Piast wzmacnia ofensywę. Parzyszek za Badię

• Nie było spalonego! Konsultacja z VAR potwierdziła prawidłowo zdobytą bramkę

• Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę uderzył na bramkę Drygas, jej lot zmienił jeszcze Gorgon i ostatecznie wylądowała w siatce! Niespodziewane 1:0 dla gości!

• Mamy jeszcze konsultację z VAR. Być może był spalony!

• Wrzutka Kucharczyka i Czerwiński wybija piłkę na rzut rożny

• W końcu dobra okazja Pogoni! Smoliński podał do Kucharczyka, ten uderzył i trafił w słupek!

• Daleka wrzutka w pole karne Lipskiego, piłka wybita przed pole karne. Tam uderzył jeden z gliwiczan, ale piłka utknęła w gąszczu nóg

• Pierwsza zmiana w Pogoni. Za Żurawskiego na boisku pojawia się Smoliński

• Cały czas w ataku Piast, ale Pogoń w dalszym ciągu skutecznie się broni.

• Żółta kartka dla Świerczoka.

• ... a za Żyrę na boisku pojawił się Vida.

• Dwie zmiany w Piaście. Za Steczyka wchodzi Pyrka...

• Próbował szarżować prawą stroną Badia, ale zatrzymał go Triantafyllopoulos

• Mocno od początku atakuje Piast, ale na razie brakuje wykończenia

• W odpowiedzi atak Pogoni. Dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale do góry podbił piłkę głową Huk, po czym wyłapał ją Plach.

• Od razu atak gospodarzy. Świerczok wystawił piłkę Lipskiemu, ale ten zbyt lekko uderzył po ziemi i bez problemu Stipica.

• Rozpoczynamy drugą połową!

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Jak na razie 0:0!

• Żółta kartka dla Lipskiego za faul

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• W końcu dobra okazja Pogoni. Kowalczyk próbował przelobować Placha, ale uderzył niecelnie.

• Badia dostał dobre podanie na prawe skrzydło, miał sporo czasu, ale ostatecznie blokowany przez obrońców, uderzył po ziemi obok słupka

• Po dwóch kwadransach sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

• Daleka wrzutka w pole karne Piasta, ale pewnie wyskoczył w górę i wyłapał piłkę Plach.

• Długo budował atak Piast. Ostatecznie Rymaniak wrzucił w pole karne, a tam Świerczok uderzył niecelnie ponad bramką.

• Kolejna okazja Piasta! Ponownie Świerczok, który ni to strzelał, ni to podawał wzdłuż bramki. Piłka minęła wszystkich, ale nie wpadła do siatki.

• Z rzutu rożnego ponownie Lipski, ale i tym razem radzą sobie goście.

• Świerczok sprytnie uderzył sprzed pola karnego. Piłka zmierzała do bramki po ziemi i Stipica w ostatniej chwili wybił ją na rzut rożny. Coraz groźniej Piast!

• Rzut wolny dla Pogoni przed polem karnym Piasta, na wprost bramki Placha. Do piłki podszedł Frączczak, ale uderzył mocno i ponad poprzeczką.

• Ależ okazja Piasta! Goście stracili piłkę przed polem karnym, z lewej strony dośrodkował Żyro, Badia oddał piłkę Świerczokowi, który z kilku metrów uderzył ponad bramką!

• Wrzutka Lipskiego z kornera, ale poradzili sobie z zagrożeniem goście.

• Ładna akcja Piasta. Czerwiński dostał piłkę w polu karnym, wystawił ją Badii, ale strzał Hiszpana zablokowany i tylko rzut rożny.

• Rzut rożny dla Pogoni. Gorgon wrzucił w pole karne i Kostas oddał strzał głową. Piłka przeleciała ponad bramką

• Próba przedarcia się Piasta prawą stroną. Rymaniak stracił piłkę, ale przejął ją Badia. Ostatecznie zablokowany i nabity piłką, która opuściła plac gry.

• Pierwsze minuty mijają na walce w od pola karnego, do pola karnego. Na razie bez zagrożeń pod bramkami.

• Atak Pogoni prawą stroną, ale Czerwiński dalekim wybiciem w aut zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

• Gospodarze zagrają w następującym zestawieniu:

• Znamy skład gości na dzisiejszy mecz:

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Piasta Gliwice z Pogonią Szczecin, które rozpoczyna niedzielę z PKO Ekstraklasą!

red

Piast Gliwice podejmuje dzisiaj Pogoń Szczecin. Sprawdź, gdzie można śledzić przebieg spotkania ©Andrzej Szkocki / Polska Press

PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Pogoń Szczecin ONLINE. Niedzielę w PKO Ekstraklasie rozpoczynamy od wizyty w Gliwicach. Pogoń spróbuje pierwszy raz pod wodzą Kosty Runjaicia wygrać w Gliwicach, ale to podbudowany zwycięstwem na Białorusi, w eliminacjach Ligi Europy Piast będzie faworytem tego starcia . Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:30.

Mecz Piast Gliwice - Pogoń Szczecin ONLINE

Dzisiaj o 12.30 drugi mecz Piastunek i Portowców w sezonie 2020/21 PKO Ekstraklasy. Dla gości to kolejny rywal z najwyższej półki - Piast Gliwice, czyli brązowy medalista ostatniego sezonu, ale co ważniejsze zespół, który potrafił wygrać w Mińsku i awansować do II rundy eliminacji LE.
Zebrał wiele pochwał, więc do meczu z Pogonią przystąpi zmęczony, ale na luzie. Pogoń ma za sobą słaby występ w Krakowie i tydzień spokojnych przygotowań. Czy zdobędzie pierwsze punkty w rozgrywkach, czy trener Portowców odniesie pierwsze zwycięstwo w Gliwicach?

Drużyna Waldemara Fornalika zaczęła sezon w PKO Ekstraklasie od wyjazdowej porażki 0:2 ze Śląskiem we Wrocławiu, jednak zdołała odkuć się już w tygodniu, w starciu z Dynamem Mińsk w el. Ligi Europy. - Dla nas to było bardzo ważne zwycięstwo - podkreśla pomocnik Sebastian Milewski, cytowany przez klubową stronę. - Nie najlepiej rozpoczęliśmy sezon i po porażce ze Śląskiem potrzebowaliśmy takiego pozytywnego kopa. Udało się wygrać spotkanie z bardzo wymagającym przeciwnikiem, tak że nasze morale z pewnością wzrosły i do meczu z Pogonią podejdziemy pewni siebie i z determinacją, żeby podtrzymać dobrą postawę, którą zademonstrowaliśmy w eliminacjach. Dobrze byłoby to pokazać również w Ekstraklasie i szczególnie u siebie wygrywać te mecze, tak jak miało to miejsce w poprzednich sezonach.

Ostatnie spotkania
W poprzednim sezonie Piast zremisował u siebie z Pogonią 0:0, a w Szczecinie dwukrotnie przegrał 0:1. Ta drużyna "nie leży" gliwiczanom, którzy chcą się przełamać.

Nie zagrają w meczu Piast - Pogoń:
Nie ma problemów kadrowych po stronie gospodarza. "Portowcy" bez Igora Łasickiego, Marcela Wędrychowskiego czy sprzedanego do Włoch Marcina Listkowskiego.

Mecz Piast Gliwice - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet Przemysław Pełka – Kamil Kosowski, reporterami z murawy będą Paulina Bojarska i Cezary Olbrycht. Mecz w internecie w aplikacji Player+ i Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl - zapraszamy od godziny 12:30.