Mecz Piast Gliwice - Riga FC ONLINE. Gdzie oglądać w...

Piast Gliwice

3

Riga FC

2

• Koniec meczu! Po dwóch "wielbłądach" to nie była "łotwa" wygrana. Ale Piast pokonuje u siebie Rigę FC 3:2.

• Atak Piasta przynosi korner. Bez zagrożenia pod bramką Ozolsa.

• Biliński podaje na wolne pole do Bopesu. Ten spodziewał się podania do linii.

• Doliczone drugie 5 minut do drugiej połowy.

• Żółta kartka dla Kamila Bilińskiego.

• Dominik Steczyk zmienia Piotra Parzyszka.

• CO TU SIĘ STAŁO?! SAMOBÓJ UROSA KORUNA!!!

Nieporozumienie z Plachem i obrońca Piasta głową kieruje piłkę do pustej bramki!

• Świetna centra Sokołowskiego z lewej strony do wbiegającego Feliksa, który umieszcza piłkę w siatce z bliska!

• DUBLET JORGE FELIKSA!!!

• Kamil Biliński wchodzi za Romana Debelko

• Hateley otrzymał zwrotną piłkę od Konczkowskiego na skrzydle. Bez namysłu wrzucił ją w pole karne, gdzie na dalszym słupku czaił się Jorge Felix. Zawodnik Piasta głową pokonał Ozolsa. Mamy prowadzenie nad Rygą.

• Joel Bopesu zastępuje Denissa Rakelsa.

• GOOOOOOOOL! JORGE FELIX!

• Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Valencia, na boisku pojawia się Sokołowski.

• Konczkowski miękko wrzucił w pole karne piłkę. Czerwiński pojawił się jak znikąd i zza linii obrony pokonał bramkarza mocnym strzałem głową! Obrońca ratuje Piastowi wynik.

• GOOOOOOOL! CZERWIŃSKI!

• Żółta kartka dla Giorgiosa Valerianosa.

• Rzut rożny dla gości. Piast wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• Martin Konczkowski zmienia Gerarda Badię. Zatem Felix przechodzi na "10".

• Debelko na spalonym. Był oko w oko z Plachem.

• Valencia! W sytuacji sam na sam z Ozolsem przenosi piłkę nad poprzeczką, a do bramki miał 7-8 metrów! Nawet gdyby skierował piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną!

• Starcie Hateleya z Sariciem, w którym ucierpiał Chorwat. Przerwa w grze, konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Badia urwał się Sharparowi, po czym uderza z ok. 25 metrów. Po lekkim rykoszecie piłkę łapie Ozols.

• Przekombinował Hateley. Mijał rywali na 20-25. metrze jak slalomowe tyczki, ale stracił piłkę w prosty sposób. Udało się ją szybko odzyskać - Parzyszek uderza metr-półtora obok bramki.

• Prosta strata mistrza Polski na 3. metrze od własne bramki. Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Sharpar. Posyła piłkę wysoko nad bramką.

• Na przebój lewą stronę pognał ponownie Felix. Po bilardzie od stoperów Rigi FC ostatecznie grę od bramki wznawiają goście.

• Felix uderza płasko z ok. 20 metrów. Po lekkim rykoszecie piłkę łapie Ozols.

• Druga odsłona rozpoczęta!

• Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa w pierwszym meczu II rundy el. Ligi Europy. Piast Gliwice przegrywa z Riga FC po bramce Romana Debelko.

• Znowu za "łotwa" stracona bramka przez mistrza Polski. Najpierw w dwumeczu z BATE w el. Ligi Mistrzów, a teraz w pierwszej połowie starcia z Riga FC. Tak fatalnie grając w defensywie trudno o korzystny wynik.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem

• +1' Po doliczeniu minuty sędzia Manuel Schuettengruber kończy pierwszą połowę. Przy gwizdach gliwickich kibiców Piast przegrywa z Riga FC po bramce Debelko, który wykorzystał fatalny błąd Pietrowskiego

• Prostopadłe podanie Kirkeskova na lewo do Valencii przecina Rugins. Gdyby nie on, to skrzydłowy Piasta znalazłby się sam na sam z Ozolsem.

• Zmiana w ekipie gości tuż przed przerwą. Aleksiejs Visnjakovs wchodzi za utykającego Felipe Brisolą

• I rzut rożny dla mistrza Polski. Po krótkim rozegraniu centra Valencii na dalszy słupek. Ozols piąstkuje poza linię... końcową.

• Próba ataku piłkarzy Waldemara Fornalika llewą stroną. Kirkeskov nastrzelił Feliksa, prawie powodując jego upadek. A piłę łapie Ozols.

• Rzut wolny dla Piasta z lewej strony, blisko narożnika. Ostro bita piłka przez Hateleya została wybita przez obronę gości.

• Valencia ruszył z kontrą, ścinając akcję ze środka ku prawej strony. Podanie na wolne pole do rozpędzonego Feliksa było zbyt anemiczne i piłka pada łupem Panicia.

• Brisola urwał się prawą stroną Kirkeskovowi. Centruje na bliższy słupek, skąd Czerwiński wybija piłkę na rzut rożny.

• Valencia traci piłkę w środku pola. Na jego szczęście sędzia dopatrzył się faulu na nim.

• Zupełnie nieudane wrzutka Pietrowskiego. Ozols z "piątki".

• Parzyszek po raz trzeci! Wyskakuje do centry z lewej strony i uderza tuż obok słupka!

• Jeszcze raz Parzyszek, tym razem z ok. narożnika pola karnego. Nie udało mu się uderzyć w stronę bramki.

• Próba odpowiedzi Piasta. Korun posyła dalekie podanie do Parzyszka, który ud razu uderza głową z ok. 10 metrów. Ozols "poszybował na notę" i łapie piłkę!

• FATALNY BŁĄD Pietrowskiego, który zupełnie nieatakowany przez nikogo postanowił wycofać piłkę do własnego bramkarza. Podał za lekko do Placha i uprzedził go Debelko, któremu pozostało skierować piłkę do pustej bramki Piasta!

• ... i GOL DLA RYGI! ROMAN DEBELKO!!!

• Goście za podwójną gardą przed własnym polem karnym...

• Korun ze spokojem powstrzymuje na skrzydle Debełko. Po chwili Felix nie zdołał przebić się środkiem w stronę bramki łotewskiego zespołu.

• Ajj, Kolejna próba akcji Badii z Przyszkiem. Hiszpan podaje nie w tempo przed pole karne do kolegi.

• Ładnie w środku poklepali Felix z Parzyszkiem. Drugi z wymienionych "rozciąga" grę na lewo do Kirkeskova, którego wrzutka została zablokowana.

• Zakotłowało się w "szesnastce" gości! Ozols z trudem odbija piłkę po strzale Valencii!

• Złe dośrodkowanie Hateleya z rzutu wolnego zapoczątkowało kontrę. Anemiczne podanie na wolne pole do Brisoli pada łupem Czerwińskiego.

• Szybkie wznowienie dalekim wykopem na prawą stronę do Valencii. Ten faulował w ofensywie Ruginsa.

• Rzut wolny dla zespołu z Rygi po faulu Dziczka. Niezła centra Rakelsa, ale ostatecznie piłkę łapie Plach.

• Kirkeskov podaje na 25. metr do Valencii. Ten zgubił jednego rywala, ale akcja skończyła się przed linią 16. metra na Laizans.

• Kontra Rakelsa lewą flanką. Centruje w pole karne do Debełko, ale radzą sobie z nim stoperzy Piasta.

• Piłkarze Waldemara Fornalika próbują przedrzeć się lewą stroną. Kirkeskovowi na razie nie powiodła się ta sztuka. Przeniesienie gry na prawo do Pietrowskiego, którego płaskie podanie w pole karne pada łupem ekipy Rygi.

• Słabe dośrodkowanie Rakelsa z prawego narożnika. Miał okazję do poprawki, ale akcję przerywa gwizdek - spalony.

• Dalekie zagranie w pole karne do Debełko. Uprzedził go Czerwiński, ale goście mają rzut rożny.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Zawodnicy wyszli już na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• Rezerwowi Riga FC: Uvarenko, Petersons, Gabovs, Visnakovs, Fjodorovs, Bopesu, Biliński

• Rezerwowi Piasta: Szmatuła, Huk, Jagiełło, Konczkowski, Sokołowski, Steczyk, Rymaniak.

• Po czterech oficjalnych spotkaniach nowego sezonu Piast wciąż nie ma na koncie wygranego spotkania. Czas to zmienić.

• - Weryfikują się nasze marzenia i nasze cele - przyznał Jakub Czerwiński. - Wiele osób chwaliło Piasta w poprzednich meczach, czy to z BATE Borysów czy z Lechem , za dobrą i ładną dla oka grę. Jednak to nie miało, niestety, przełożenia na wyniki - dodał.

• Piast czeka na pierwszą wygraną w tym sezonie, bo na razie ma na koncie remis i porażkę w eliminacjach Ligi Mistrzów, przegraną w meczu o Superpuchar z Lechią Gdańsk oraz ligowy remis z Lechem Poznań. Dziś gliwiczanie wracają do pucharowej rywalizacji.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Piast Gliwice - Riga FC!

Tomasz Kuczyński

Mecz Piast Gliwice - Riga FC ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Piast Gliwice - Riga FC ONLINE. W meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy Piast Gliwice gra w czwartek z Riga FC. Początek spotkania na stadionie przy Okrzei o godz. 20. Czy mistrz Polski wygra pierwszy mecz w tym sezonie? Relacja na żywo z meczu Piast Gliwice - Riga FC online w GOL24.pl!

Mecz Piast Gliwice - Riga FC ONLINE

Mistrz Polski zostawił dobre wrażenie po spotkaniach z BATE Borysów, jednak górą było pucharowe doświadczenie drużyny z Białorusi. Piast czeka na pierwszą wygraną w tym sezonie, bo na razie ma na koncie remis i porażkę w eliminacjach Ligi Mistrzów, przegraną w meczu o Superpuchar z Lechią Gdańsk oraz ligowy remis z Lechem Poznań. Dziś gliwiczanie wracają do pucharowej rywalizacji.

- Weryfikują się nasze marzenia i nasze cele - przyznał Jakub Czerwiński. - Wiele osób chwaliło Piasta w poprzednich meczach, czy to z BATE Borysów czy z Lechem , za dobrą i ładną dla oka grę. Jednak to nie miało, niestety, przełożenia na wyniki. W meczu z Rygą będziemy chcieli przede wszystkim powtórzyć grę z BATE, zdominować przeciwnika i przełożyć to na wynik - dodał podstawowy obrońca Piasta, którego z powodu urazu zabrakło w spotkaniu z Lechem. - Bardzo dobra praca fizjoterapeutów i rozsądna decyzja, żeby odpocząć w ostatnim meczu, spowodowała, że jestem gotowy do gry - dodał.

Tym razem Piast zaczyna pucharowy dwumecz u siebie. - To bez znaczenia. Musimy się do tego dostosować i zaprezentować to, co potrafimy. Zamknąć ten mecz wcześniej, bo w poprzednich brakowało nam skuteczności, co w konsekwencji miało wpływ na naszą pewność siebie – z BATE straciliśmy dwie bramki, z Lechem jedną, choć nie można porównywać tych meczów. W lidze kończyliśmy w „10” - mówił Czerwiński.

- Poprzednim razem wielu zadawało pytanie, czy to dobrze, czy to handicap, że pierwszy mecz gramy na wyjeździe. Dla wielu było to rozwiązanie lepsze, a okazało się, że nie do końca tak jest w europejskich pucharach - stwierdził trener Piasta Waldemar Fornalik. - Na pewno to, że gramy pierwszy mecz u siebie, zdominuje naszą taktykę. Mamy swój wypracowany styl, to drogą musimy podążać, nie możemy z niej zboczyć. Teraz musimy być skuteczni, aby padały bramki, a nie padały do naszej siatki. Absolutnie nie będziemy czekać na przeciwnika, będziemy chcieli zagrać swój mecz. Chcemy wygrać ten mecz, to jest nasz cel główny, a później będziemy myśleli o rewanżu.

Mecz Piast Gliwice - Riga FC TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Piast Gliwice - Riga FC od godz. 19:30 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Premium 1. Początek tranmisji ze spotkania o godz. 19:50. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Premium 1. Mecz Piast - Riga będzie dostępny również na Ipli.

20:00 mecz Piast Gliwice - Riga FC