Mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław ONLINE. Zatrzymać...

Mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław ONLINE. Zatrzymać rewelację. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 17. kolejka
2019-11-30 17:30

Piast Gliwice

0

Śląsk Wrocław

3

• Koniec meczu! Śląsk Wrocław pewnie pokonuje na wyjeździe Piast Gliwie aż 3:0! Bramki po przerwie strzelili Robert Pich (z rzutu karnego), Jakub Łabojko (po ogromnym błędzie Frantiska Placha) i Przemysław Płacheta.

• Jeszcze rzut wolny dla gospodarzy z okolic pola karnego. Lekki strzał Toma Hateleya nie sprawił problemu Matusowi Putnocky'emu.

• Diego Żivulić wchodzi za Roberta Picha.

• Paweł Raczkowski dolicza 5 minut do drugiej odsłony.

• Śląsk czeka na ostatni gwizdek sędziego. Koncertowa druga połowa w wykonaniu piłkarzy Vitezslava Lavicki

• Mateusz Cholewiak dostaje piłkę w polu karnym, ale jego strzał odbija Frantisek Plach. Z dobitką ruszył Przemsyłąw Płacheta, który z lbiska - po podaniu kolegi - kieruje piłkę do pustej bramki!

• PRZEMYSŁAW PŁACHETA DOBIJA PIASTA!!!

• Damian Gąska zmienia Michała Chrapka.

• Rzut wolny wrocławian nie przynosi zagrożenia.

• "Żółtko" na koncie Tomasa Huka za faul na Mateuszu Cholewiaku.

• Wrzutka na bliższy słupek, skąd Gerard Badia chciał w stylu Christiana Gytkjaera piętką skierować piłę do siatki. Posłał wysoko nad bramką.

• Słupek ratuje Śląsk przed utratą gola! Jeszcze rykoszet i korner dla gospodarzy.

• Patryk Tuszyński wchodzi za Piotra Parzyszka.

• Jakub Łabojko decyduje się na strzał z dalszej odległości. Frantisek Plach chciał piłkę złapać do "koszyczka", ale przed nim skozłowała na nierównej murawie, odbiła się od ręki i wpadła do siatki!

• GOL DLA ŚLĄSKA! JAKUB ŁABOJKO!!!

• 4 005 widzów w Gliwicach.

• Korner Piasta z prawej strony. Wrocławianie wybijają na uwolnienie.

• Gerard Badia zmienia Martina Konczkowskiego

• Patryk Sokołowski szukał miejsca do strzału zza linii 16. metra. W jego stronę rzucili się dwaj wrocławianie, a na dodatek pomocnik Piasta zgubił piłkę w błocie.

• Matus Putnocky piąstkuje piłę po centrostrzale Mikkela Kirkeskova. Jeszcze strzelał Tom Hateley - wysoko nad bramką.

• "Żółtko" na koncie Wojciecha Golli. Skosił rywala jak trawę na wiosnę.

• Goni legendy

• Kontra Piasta Gliwice bez finału. Nie udało się zbliżyć do pola karnego Śląska.

• Krótkie rozegranie i podanie do Dino Stigleca, którego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Bartosz Rymaniak zablokował rajd Roberta Picha. Śląsk ma jednak rzut rożny.

• Za krótkie dośrodkowanie Dino Stigleca w pole karne. Radzą sobie gliwiczanie.

• Za Dominika Steczyka na murawie melduje się Sebastian Milewski.

• Krzysztof Mączyński dołącza do Michała Chrapka nie tylko pod względem żółtych kartek, lecz także pauzy w następnej kolejce.

• Po chwili jeszcze jeden. Radzą sobie jednak wrocławianie.

• Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Zablokowany strzał Piotra Parzyszka i korner dla mistrza Polski.

• Mocne uderzenie Słowaka w lewy róg, tuż przy słupku. Frantisek Plach rzucił się w dobrą stronę, ale nie zdołał sięgnąć piłki!

• ROBERT PICH NIE MYLI SIĘ!!!

• Paweł Raczkowski nie ma wątpliwości - rzut karny dla Śląska!

• Pierwszy rzut rożny dla Śląska (i w całym meczu). Goście domagają się podyktowania rzutu karnego po tym, jak piłka trafiła w rękę Tomasa Huka. Sędzia dostaje sygnał do słuchawki i zbiega do monitora VAR!

• Mateusz Cholewiak zmienia Erika Exposito.

• Starcie Michała Chrapka z Patrykiem Sokołowskim. Przewinił pomocnik Śląska. Powinien uważać, bo ma na koncie "żółtko".

• Erik Exposito zderzył się w polu karnym Piasta z Bartoszem Rymaniakiem i pada na murawę. Sędzia nie widział podstawi do wskazania na "wapno".

• Mistrz Polski zaczyna drugie trzy kwadranse! Bez zmian w obu ekipach.

• Seria będzie kontynuowana?

• Wracamy do Gliwic na drugie trzy kwadranse meczu Piast - Śląsk Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' Koniec pierwszej połowy. Mimo przewagi i sporej liczbie okazji, Piast Gliwice bezbramkowo remisuje ze Śląskiem Wrocław.

• +2' Żółta kartka dla Michała Chrapka za faul w środku pola ka Piotr Parzyszku. To jego czwarte upomnienie w tym sezonie, więc zagra w następnej kolejce z Legią Warszawa.

• Paweł Raczkowski dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

• W odpowiedzi akcja Dino Stigleca. Zupełnie nieudanie zagrał w pole karne Piasta.

• Nie szło środkiem, to Piast zaatakował prawą stroną. Z piłką po centrze Martina Konczkowskiego radzą sobie wrocławianie.

• Jeszcze próba Piotra Parzyszka. Nie dość, że anemiczna, to jest w środek bramki.

• Tom hateley decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Piłka po lekkim rykoszecie od Krzysztofa Mączyńskiego wpada do "koszyczka" Matusa Putnocky'ego.

• Uros Korun przegrywa pojedynek biegowy w swoim polu karnym z Erikiem Exposito. Sędzia dopatrzył się tutaj przewinienia Hiszpana.

Ciekawe...

• Jorge Felix! Wyskakuje wysoko do dośrodkowania w pole karne i uderza głową "tam, skąd przyszła"! Zaskoczył bramkarza gości, ale z linii bramkowej piłkę wybija Wojciech Golla!

• Zupełnie nieudane zagranie Krzysztofa Piątka w "szesnastkę". Frantisek Plach łapie piłkę.

• Seria dośrodkowań w pole karne gości. Ci jednak radzą sobie bez zarzutu.

• Bramkarz Śląska "trzyma" wynik! W "szesnastce" Piotr Parzyszek podaje do Martina Konczkowskiego, którego mocny strzał z trudem paruje Matus Putnocky!

• Matus Putnocky spokojnie łapie piłkę po strzale Toma Hateleya z rzutu wolnego.

• Sędzia nakazuje grać. Nie było gola dla mistrza Polski.

• Przerwa w grze. Trzeba naciągnąć siatkę w bramce gości po tym, jak wbiegł w nią defensor Śląska. W międzyczasie Paweł Raczkowski nasłuchuje komunikatu VAR

• Mamy kontrowersję! Po rzucie wolnym Uros Korun przedłuża piłkę w pole karne i tak samo było z Jakubem Łabojką, który zagrał za siebie w stronę własnej bramki! Wojciech Golla ratuje sytuację wybijając w efektownym stylu z linii bramkowej w stylu Tomasza Kłosa!. Z kilku ujęć trudno orzec, czy obrońca wybił piłki zza linii bramkowej.

• Żółta kartka dla Roberta Picha za faul taktyczny na Jorge Feliksie. Chwilę wcześniej Frantisek Plach piąstkuje poza pole karne po dośrodkowaniu Kamila Dankowskiego.

• W odpowiedzi anemiczny strzał Martina Konczkowskiego nie spowodował szybszego bicia serca Matusowi Putnocky'emu.

• Erik Sxposito uderza z ok. 20 metrów. W środek bramki, czym ułatwił interwencję bramkarzowi Piasta.

• Dino Stiglec wraca na boisko w gustownej jasnozielonej opasce.

• Poprzeczka ratuje Matusa Putnocky'ego po strzale Piotra Parzyszka! Chwilę wcześniej kapitalną akcją popisał się Mikkel Kirkeskov.

• Przerwa w grze. Dino Stiglec ucierpiał w starciu z rywalem i leży na murawie. Konieczna jest pomoc sztabu medycznego.

• Starcie Przemysława Płachety z Bartoszem Rymaniakiem w "szesnastce" gospodarzy. Zdaniem sędziego skrzydłowy Śląska faulował rywala.

• Robert Pich nie zdołał opanować piłki po podaniu Michała Chrapka. Frantisek Plach z "piątki".

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego ze środka zaczynają wrocławianie!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• W rundzie jesiennej wrocławianie wygrali przed własną publicznością, strzelając 2 gole w ostatnich minutach spotkania. W 32. minucie gola da mistrza Polski strzelił Jorge Felix, w 86. minucie wyrównał Erik Exposito, a w doliczonym czasie gry "jedenastkę" na bramkę zamienił Łukasz Broź.

Jak będzie dzisiaj?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Do czwartej Legii traci zaledwie "oczko", a do Śląska i Cracovii - 2 punkty. Liderem jest Pogoń Szczecin, który zgromadziła 32 punkty (dzisiaj remis z Arką).

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła - Tomasz Jodłowiec, Marcin Pietrowski, Sebastian Milewski, Gerard Badia, Tomasz Mokwa, Remigiusz Borkała, Piotr Malarczyk, Patryk Tuszyński.

Rezerwowi Śląska: Daniel Kajzer - Mariusz Pawelec, Mateusz Hołownia, Diego Żivulić, Damian Gąska, Lubambo Musonda, Filip Marković, Mateusz Cholewiak, Piotr Samiec-Talar.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pawła Raczkowskiego warto zapoznać się z meczową zapowiedzią:

• Niebawem czeka nas losowanie grup EURO 2020, ale my skupmy się na Ekstraklasie. Za 20 minut Piast Gliwice zmierzy się przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław!

Piast - Śląsk LIVE! Zatrzymać rewelację

Piast - Śląsk LIVE! Zatrzymać rewelację ©Pawel Relikowski / Polska Press

Mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław ONLINE. Mistrz Polski ostatnio przegrał. W sobotę spróbuje wrócić na zwycięską ścieżkę i tym samym powstrzymać rozpędzonego rywala, który wskoczył na podium. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław ONLINE

Mistrz Polski w poprzedniej kolejce został zastopowany w Poznaniu. Piast przegrał z Lechem 0:3, kończąc w ten sposób serię siedmiu meczów bez porażki. Drużyna trenera Waldemara Fornalika zaliczyła najwyższą przegraną w tym sezonie.

- Porażki są wbudowane w sport, ale ważne, aby odpowiednio zareagować po takich przegranych. Chcemy się zrehabilitować, a po zawodnikach widać niesamowite zaangażowanie – stwierdził trener Fornalik.

Gliwiczanie zagrają w sobotę z rywalem, z którym przegrali w 2. kolejce 1:2, choć prowadzili 1:0 po golu Jorge Felixa. Śląsk w końcówce zdobył dwie bramki, które zdobyli Erik Exposito (84), i Łukasz Broź (88 z karnego). - Mogliśmy zamknąć ten mecz, bo przy stanie 1:0 dla nas, mieliśmy dwie lub trzy sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Później przegraliśmy, a bramki straciliśmy po naszych błędach i karnym – wspomina Fornalik.

Łukasz Broź w sobotę nie zagra, ponieważ w czasie treningu zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i czeka go dłuższa przerwa. Śląsk jednak i bez niego jest groźnym zespołem. Po 16. kolejkach jest na podium i ma 30 punktów. Piast zgromadził ich 28.

- Śląsk to dobry i zorganizowany zespół, który gra skutecznie. Jeśli nie wygrywa, to zazwyczaj remisuje, dlatego też ma teraz tyle punktów. Na pewno nie jest łatwy rywal, co udowodnił w poprzednich meczach – stwierdził Fornalik, w którego zespole nie mogą zagrać leczący kontuzje Jakub Czerwiński i Tiago Alves.

Śląsk wygrał cztery ostatnie mecze z rzędu. We wrocławskim obozie doceniają jednak klasę sobotniego przeciwnika. - Ostatnio gliwiczanie przegrali z Lechem, ale teraz przed nami nowy mecz. Oczywiście, dla Piasta to ważne, że wracają Jodłowiec i Hateley. To ważni, doświadczeni zawodnicy. Szanujemy ich oraz całą drużynę. Są mistrzem Polski, to wiele mówi – stwierdził trener Vitezlav Lavička. - Nie wygraliśmy w Gliwicach już od 10 lat? Każdy mecz jest inny. Wiemy, że Piast u siebie jest bardzo groźny, pamiętam naszą porażkę z zeszłego sezonu. Chcemy zrobić dobrą robotę i trzymać się naszej drogi, również na takim trudnym terenie – dodał.

Wspomniany mecz, w którym Śląsk był górą przy Okrzei odbył się 17 maja 2009 roku, a wrocławianie wygrali 1:0 po bramce Tomasza Szewczuka. W poprzednim sezonie, 1 marca Piast wygrał u siebie ze Śląskiem 2:0. Bramki zdobyli Piotr Parzyszek i Joel Valencia.

Sędzią sobotniego spotkania będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

Oglądaj mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Śląsk Wrocław:

Piast: Czerwiński, Alves
Śląsk: Celeban, Łyszczarz, Broź, Radecki (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Śląsk - Piast 2:1 (Ekstraklasa, 28.07.2019)
Piast - Śląsk 2:0 (Ekstraklasa, 01.03.2019)

Mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w stacji Canal+ Sport. Komentuje duet Cezary Olbrycht - Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30. Zapraszamy!