Mecz Piast Gliwice - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Piast Gliwice - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 14. kolejka
2018-11-02 20:30

Piast Gliwice

2

Wisła Kraków

0

• Koniec meczu! Piast Gliwice pewnie pokonuje "Białą Gwiazdę" po bramkach Patryka Dziczka i Patryka Sokołowskiego!

• Żółta kartka dla Jesusa Imaza.

• Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Raczej nic nie zabierze Piastowi trzech punktów w dzisiejszym spotkaniu! Sokołowski uderzył precyzyjnie zza pola karnego, zmuszając Mateusza Lisa do kapitulacji!

• PIAST PODWYŻSZA PROWADZENIE! PATRYK SOKOŁOWSKI!!!

• Żółtą kartką upomniany został Zoran Arsenić.

• Patryk Sokołowski zmienia Jorge Felixa.

• Mocne uderzenie Jorge Felixa mija bramkę Mateusza Lisa. Ten wznawia grę z "piątki".

• "Żółtko" na koncie Joela Valencii.

• "Biała Gwiazda" nie przegrała z Piastem od 5 spotkań. Czyżby dzisiaj ta seria miała zostać przerwana?

• Denis Gojko zmienia Mateusza Maka.

• Strzał Jesusa Imaza w bezpiecznej odległości mija bramkę gospodarzy.

• Dzisiejszym występem Zdenek Ondrasek nie przybliżył się do reprezentacji

• Dawid Kort był bliski wyrównania! Obija jednak poprzeczkę!

• Mateusz Lis broni groźny strzał Jakuba Czerwińskiego!

• Marcin Wasilewski blokuje strzał Mateusza Maka. Gospodarze mają jednak rzut rożny.

• I ostatnia zmiana w Wiśle. Paweł Brożek zastępuje Zdenka Ondraska.

• Za Rafała Boguskiego na murawie melduje się Martin Kostal.

• 14/4 Strzały/strzały celne 6/3

• Michal Papadopoulos zmienia Piotra Parzyszka.

• Niesportowe zachowanie Joela Valencii. Odkopnął piłkę, uniemożliwiając "Białej Gwieździe" wznowienie gry ze stałego fragmentu gry. Kartki jednak nie dostał.

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka. Tym samym nie zagra w następnej kolejce.

• "Wieszczu" będzie też... profetą?

• Dobrze teraz zachował się Rafał Pietrzak, który przerwał akcję Piasta prawą stroną.

• Pierwsza próba strzału Dawida Korta nieudana. Przenosi piłkę nad bramką Frantiska Placha.

• To na razie nie jest wieczór Piotra Parzyszka. Miał dogodną okazję, ale spudłował.

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu ekipie gospodarzy.

• Dawid Kort będzie grać w miejsce Vullneta Bashy.

• Gospodarze są zdecydowanie lepszą drużyną. Stworzyli kilka dogodnych okazji, z których wykorzystali (tylko) jedną. Po rzucie rożnym Patryk Dziczek uderzeniem głową przechytrzył Mateusza Lisa. "Biała Gwiazda" prezentuje się poniżej oczekiwań...

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Patryka Dziczka Piast Gliwice prowadzi przed własną publicznością z Wisłą Kraków

• Jesus Imaz za bardzo nie wiedział co zrobić z piłką. Ostatecznie traci ją przed polem karnym gospodarzy.

• Festiwal nieudanych strzałów. Teraz Jorge Felix przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Frantisek Plach z trudem broni strzał Zdenka Ondraska z narożnika pola karnego. .

• W odpowiedzi nieudany strzał Mateusza Maka. Przynajmniej "kontry nie będzie".

• Zdenkowi Ondraskowi brakowało całkiem sporo, by sięgnąć piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora. Atak "Białej Gwiazdy" spalił na panewce.

• Piotr Parzyszek strzela z dość trudnej pozycji i "tylko" boczna siatka!

• 6/2 Strzały/strzały celne 3/1

• Mateusz Lis z trudem odbija piłkę po strzale Piotra Parzyszka. Jeszcze bramkarzowi Wisły pomogła poprzeczka!

• Po chwili Marcin Wasilewski radzi sobie z Patrykiem Dziczkiem. A dokładniej z jego strzałem.

• Gospodarze poszli za ciosem. Poza polem karnym skutecznie interweniował Mateusz Lis, który uprzedził Piotra Parzyszka.

• Zupełnie niepilnowany w polu karnym Patryk Dziczek idealnie złożył się do strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

• PIAST NA PROWADZENIU! PATRYK DZICZEK!!!

• Po chwili uderzał Mateusz Mak. Z podobnym skutkiem.

• Ładnie wyglądała akcja Jesusa Imaza z Marcinem Wasilewskim. Pierwszy z wymienionych strzela jednak na bramką.

• Lepiej w mecz "weszli" gospodarze, którzy są stroną przeważającą. Wisła jednak skutecznie odpiera ataku piłkarzy Waldemara Fornalika.

• Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa.

• Przewinienie Vullneta Bashy ok. 30 metrów od własnej bramki. Ucierpiał Jorge Felix.

• :Biała Gwiazda" próbuje uspokoić grę. Wymienia podania na swojej połowie.

• Szczęście sprzyjało teraz Mateuszowi Lisowi! Był kompletnie zmylony od rykoszetu po strzale Toma Hateleya, ale uratował go słupek!

• Martin Konczkowski podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie zostało przechwycone przez piłkarza Wisły stojącego kilka metrów od niego.

• Szymon Marciniak gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny są już na murawie! Czy na Mazurek Dąbrowskiego, po nim losowanie stron.

• Ostatni mecz między tymi drużynami w Gliwicach zakończył się bezbramkowym remisem. A kiedy Wiśle udało się stąd wywieźć komplet punktów? Miało to miejsce 4 marca 2017 r. Wówczas gole strzelili Zdenek Ondrasek i Petar Brlek. Honorowe trafienie dla Piasa zanotował Gerard Badia.

Jak będzie dzisiaj?

• Obie ekipy są sąsiadami w tabeli z dorobkiem 22 punktów. "Biała Gwiazda" jest na czwartym miejscu w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramek (25:15 przy 19:17 gliwiczan). Liderem jest Lechia Gdańsk z 25 punktami na koncie. Druga jest Jagiellonia Białystok (24), a trzecia Legia Warszawa (23).

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Jakub Szmatuła - Denis Gojko, Aleksander Jagiełło, Uros Korun, Michal Papadopoulos, Patryk Sokołowski, Tomasz Mokwa.

• Która hiszpańska "11" lepsza?

• Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Buchalik - Jakub Bartosz, Dawid Kort, Martin Kostal, Matej Palcić, Patryk Plewka, Paweł Brożek.

• Przed pierwszym gwizdkiem Szymona Marciniaka warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Bartosz Głąb:

• Po emocjach w Gdyni szybko przenosimy się do Gliwic, gdzie już za 20 minut Piast zmierzy się z Wisłą Kraków. Liczmy na to, że i tutaj będzie przednie widowisko!

Bartosz Głąb

©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Piast Gliwice - Wisła Kraków ONLINE. W drugim piątkowym spotkaniu 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy piąty w ligowej tabeli Piast Gliwice podejmie u siebie czwartą Wisłę Kraków. Oba zespoły mają apetyt na zwycięstwo i zrównanie się punktami z liderującą Lechią Gdańsk.

Mecz Piast Gliwice - Wisła Kraków ONLINE

Oba zespoły są w ostatnich tygodniach królami remisów. Gliwiczanie trzy ostatnie spotkania zakończyli podziałem punktów, natomiast krakowianie dwa. Dzisiaj wynik remisowy również wydaje się bardzo prawdopodobny, jednak oba zespoły z pewnością będą walczyć o zwycięstwo, ponieważ zarówno Piast, jak i Wisła mają tylko trzy "oczka" straty do liderującej Lechii Gdańsk, która może w tej kolejce stracić punkty.

Piast dodatkowo ma w nogach ponad 120 minut spotkania w rozgrywkach Pucharu Polski, które odbyło się w ostatni wtorek. Gliwiczanie tamten pojedynek zakończyli porażką, ale dopiero po rzutach karnych. W dogrywce rzutem na taśmę do wyrównania doprowadził Patryk Sokołowski. Wcześniej do bramki Piasta trafił Carlitos i wydawało, się że to Legia zakończy ten pojedynek zwycięstwem. W rzutach karnych zdecydowanie lepsi okazali się obrońcy tytułu, którzy wygrali 4:2.

Zarówno Piast, jak i Wisła wyciągają w tym sezonie wyniki ponad stan. Przed rozpoczęciem rozgrywek chyba mało kto stawiał Wisłę Kraków, lub Piasta w roli zespołów, które mogą zamieszać w czołówce tabeli. Jednak rzeczywistość jest taka, że oba zespoły miały już nawet mały epizod w tym sezonie, kiedy liderowały w tabeli. Obecnie są tuż za czołówką i na razie wszystko wskazuje na to, że jeszcze jakiś czas uda im się tam utrzymać.

W poprzednim sezonie LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice mierzył się z Wisłą Kraków dwukrotnie. Najpierw w połowie września zeszłego roku "Biała Gwiazda" wygrała 2:0 po dwóch trafieniach Carlitosa, a potem już pod koniec lutego tego roku w Gliwicach padł bezbramkowy remis. Tamten sezon Wisła zakończyła dużo wyżej od Piasta.

Piast Gliwice - Wisła Kraków: kto wygra mecz Ekstraklasy?

NIE ZAGRAJĄ

Piast Gliwice: Vassiljev (druga drużyna);

Wisła Kraków: Kolar (kontuzja).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Piast Gliwice: Szmatuła - Kirkeskov, Sedlar, Czerwiński, Konczkowski - Valencia, Hateley, Jagiełło, Dziczek, Badia - Papadopulos;

Wisła Kraków: Lis - Pietrzak, Wasilewski, Sadlok, Arsenić - Imaz, Basha, Kort, Kostal, Boguski - Ondrasek.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

PIAST GLIWICE
Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:1 k. 2:4 (1/16 Pucharu Polski)
Wisła Płock - Piast Gliwice 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Miedź Legnica - Piast Gliwice 2:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)

WISŁA KRAKÓW
Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Wisła Kraków 3:3 (LOTTO Ekstraklasa)
Cracovia - Wisła Kraków 0:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Korona Kielce 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1 k. 4:5 (1/32 Pucharu Polski)

SĘDZIA - Szymon Marciniak (Płock)

Piast Gliwice - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice - Wisła Kraków od 20:25 przeprowadzi CANAL+ Sport HD. Studio Super Piątku rozpocznie się o 20:00. Relacja LIVE od 20:20 w GOL24.