Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2018-03-16 18:00

Piast Gliwice

0

Zagłębie Lubin

0

• Nie oglądaliśmy bramek w Gliwicach, ale trzeba pochwalić grę obu drużyn. Na takiej trudnej nawierzchni grali naprawdę nieźle. Remis zdecydowanie ze wskazaniem na gospodarzy!

• Co tu się wydarzyło! Jakub Czerwiński znakomicie uderzył, ale Hładun końcówkami palców odbił piłkę! Po tej akcji sędzia kończy mecz!

• Jeszcze rzut rożny dla Piasta! Będzie okazja!

• Vassiljev fatalnie marnuje jedną z ostatnich szans swojej drużyny... beznadziejne podanie.

• Szczepaniak miał piłkę meczową na nodze, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany! 3 minuty doliczone!

• Jakub Mares na spalonym! Szkoda, gdyż czeski napastnik miał świetną okazję!

• Jakub Czerwiński świetnie przerywa kontratak Zagłębia! Wypożyczony z Legii stoper zachował się kapitalnie.

• Ależ bomba Vassilejeva! Piłka zmierzała w bramkę, ale na jej drodze stanął Hładun!

• Konstantin Vassiljev wchodzi, a Sasa Zivec schodzi i komplet zmian wykorzystany również przez Waldemara Fornalika.

• Adam Matuszczyk również ogląda żółtą kartkę.

• Łukasz Moneta zmienia Sasę Balicia i komplet zmian wykorzystany!

• Bardzo dobra okazja Jakuba Maresa! Zabrakło centymetrów!

• Michal Papadopulos ukarany żółtą kartką.

• Seria dośrodkowań ze strony Piasta, ale każde jest niedokładne.

• Michal Papadopulos głową zdecydowanie zbyt lekko.

• Piast stara się, ale piłkarza z Gliwic są bardzo niedokładni.

• A w ekipie z Lubina schodzi Filip Starzyński, a wchodzi Jarosław Kubicki.

• Zmiana w obu drużynach. Gerard Badia zmieniony przez Joela Valencię.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Bardzo słaby dzisiaj Patryk Tuszyński schodzi, a Bartłomiej Pawłowski wchodzi.

• Jakub Czerwiński ukarany żółtą kartką.

• Szczepaniak głową i znowu broni golkiper Miedziowych.

• Sasa Zivec dograł w pole karne, ale Hładun wyprzedził Papadopulosa i pewnie piąstkuje.

• Piłka po zagraniu Pietrowskiego, ląduje w "koszyczku" Hładuna.

• Karol Angielski opuszcza murawę, a melduje się na niej Michal Papadopulos.

• Bardzo mocne uderzenie Tomasza Jodłowca! Zabrakło centymetrów, a piłka zatrzepotałaby pod poprzeczką bramki Zagłębia!

• Sasa Balić został uderzony łokciem przez Badię i potrzebna mała pomoc medyczna dla gracza Zagłębia.

• Mares strzelił głową w stronę bramki. Niestety niecelnie.

• Karol Angielski porwał się na taki bardzo sytuacyjny strzał, który jednak został zablokowany.

• Dominik Hładun bardzo dobrze gra na przed polu i wyłapuje futbolówkę.

• Wracamy do Gliwic! Czy doczekamy się bramek w tym spotkaniu!?

• 3 celne strzały, 2 po stronie Zagłębia i 1 Piasta. To wiele mówi o tym meczu.... czekamy na drugie, lepsze 45 minut!

• Jeszcze Badia oddał celny, ale słaby strzał i sędzia po tym uderzeniu kończy pierwszą połowę.

• Cieżko ogląda się ten mecz. Typowy poziom, który występuje w piątki o 18.

• Znowu golkiper Piasta stoi na posterunku! Tym razem odbija uderzenie Macieja Dąbrowskiego!

• W końcu bardzo dobre uderzenie! Tym razem to Jakub Tosik próbował zaskoczyć Szmatułę, który jednak końcówkami palców paruje piłkę na rzut rożny!

• Uros Korun przerywa akcję Jakuba Mares i znowu nie będzie strzału na bramkę.

• Marcin Pietrowsizostał przypadkiem kopnięty przez Starzyńskiego w głowę. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Zrobiło się małe zamieszanie na skraju pola karnego Zagłębie, lecz Szczepaniak nie zdołał oddać strzału.

• Tom Hateley huknął z dystansu! Piłka dostała fajnej paraboli lotu, ale ostatecznie wylądowa ponad bramką!

• Murawa w Gliwicach na pewno nie sprzyja ładnej, szybkiej grze po ziemi.

• Kompletnie nieudany strzał, a jego autorem Gerard Badia. Fatalnie to wyglądało...

• Oba bramkarze na razie czekają i marzną. Oprócz jednej interwencji Szmatuły nie mieli żadnej pracy.

• Mateusz Szczepaniak wpadł w pole karne, ale zabrakło wykończenia.

• Dobre uderzenie Alana Czerwińskiego, ale na posterunku był Jakub Szmatuła.

• Maciej Dąbrowski znakomicie przerwał akcję gospodarzy. Bardzo dobra interwencja byłego stopera Legii.

• Karol Angielski podaje zbyt lekko do Szczepaniaka i Piast traci okazję.

• Pierwsze, bardzo dobre dośrodkowanie graczy Zagłębia, jednak spokojnie wyłapał to Szmatuła.

• No i rozbrzmiał pierwszy gwizdek! Gramy!

• Łukasz Szczech wyprowadza obie ekipy! Zaraz rozbrzmi pierwszy gwizdek!

• Piast pod wodzą Waldemara Fornalika powoli odbija się od dna. Po zwycięstwie nad Sandecją 3:0 udało im się wskoczyć na 12 pozycję w tabeli. Gdyby jednak nie zachowanie kibiców w meczu z Górnikiem to byłoby jeszcze lepiej!

• Zagłębie równo przed tygodniem wyszarpało remis przeciwko Górnikowi Zabrze grając w 10. Zagrali bardzo dobre spotkanie. Dzisiaj do składu Miedziowych wraca m.in Filip Starzyński. Popularny "Figo" w poprzedniej kolejce zdobył bramkę na wagę 1 punktu, ale to jego pierwszy po przerwie mecz od 1 minuty.

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Za niecałe 20 minut ruszamy z tym pojedynkiem!

• Kolejny piątek, więc czas na kolejną kolejkę Lotto Ekstraklasy! 28 serię gier rozpoczną drużyny Piasta i Zagłębia! Kto dzisiaj wróci do domu z tarczą?

Kaja Krasnodębska

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE
1/9
przejdź do galerii

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE ©Piotr Krzyzanowski / Polska Press

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. W pierwszym spotkaniu 28. kolejki Ekstraklasy walczący o utrzymanie Piast Gliwice podejmuje Zagłębie Lubin, które stara się zachować miejsce w czołowej ósemce. Czyja determinacja okaże się wystarczająca, by odnieść dziś sukces? Sprawdź, gdzie znajdzie się TRANSMISJA TV NA ŻYWO!

- Zwycięstwo nad Sandecją to było antidotum. Jechaliśmy na mecz, który trzeba było wygrać. Przed starciem powiedziałem zawodnikom, że to będzie dla nas jedno z najtrudniejszych spotkań. Może nie pod kątem sportowym, ale mentalnym.
Po meczu z Górnikiem presja była większa... - stwierdził trener gospodarzy Waldemar Fornalik. Jego podopieczni do piątkowego boju z Zagłębiem podejdą pełni optymizmu. Za nimi dwa najlepsze mecze od miesięcy, a z wyprawy do Niecieczy wywieźli nawet punkt. W ubiegłą sobotę całkowicie zdominowali beniaminka, by zasłużenie pokonać go aż 3:0. W tamtym meczu Niebiesko-Czerwonym wychodziło praktycznie wszystko, czego ukoronowaniem były gole Mateusza Szczepaniaka, Karola Angielskiego oraz Joela Valencii. Ci dwaj ostatni zdobyli swoje premierowe trafienia w 2018 roku, natomiast wypożyczony z Cracovii napastnik wpisał się na listę strzelców już po raz trzeci. Komisja Ligi zdecydowała się pozostawić mu w statystykach bramkę zdobytą podczas nieukończonych derbów z Górnikiem Zabrze.

Można więc uznać jego transfer za udany. Podobnie jak zresztą większość zimowych zakupów gliwiczan. Jakub Czerwiński nie tylko stał się głównodowodzącym obroną Piasta, ale u jego boku urósł także Uros Korun. Środek pola przejęli natomiast Tomasz Jodłowiec oraz Tom Hateley. Ich współpraca wygląda coraz lepiej. Podobnie jak dyrygowana przez Fornalika gra dwójką napastników. Niebiesko-Czerwoni zaczęli strzelać więcej, a za kolejnymi bramkami przyjdą i upragnione zwycięstwa.

Tych gliwiczanie potrzebują jak powietrza. Przed startem 28. kolejki mają ich 28, dzięki czemu plasują się na dwunastej pozycji. Grupa mistrzowska jest już poza ich zasięgiem, jednak już teraz starają się wypracować jak największą przewagę nas strefą spadkową. Na razie wynosi ona jedynie trzy oczka. Podopieczni Fornalika nie mogą czuć się bezpiecznie. By dalej uciekać Pogoni,Bruk-Betowi czy Sandecji, muszą konsekwentnie zwyciężać. Choćby z Zagłębiem...

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Walka o ósemkę

Miedziowi łatwo skóry nie sprzedadzą. Oni wciąż marzą o miejscu w górnej ósemce. Jak na razie nawet się w niej mieszczą. Na trzy mecze przed zakończeniem rundy zasadniczej są ósmi. Jak wyliczył Paweł Mogielnicki z serwisu 90minut.pl zawodnicy Mariusza Lewandowskiego mają 66% szans na grupę mistrzowską. Ich bezpośrednimi rywalami o pozostanie w niej będą plasujące się na razie niżej Arka Gdynia oraz Cracovia. Czy któraś z nich zdoła wyrzucić lubinian?

Runda wiosenna nie należy do najlepszych w wykonaniu Zagłębia. Zwyciężyli zaledwie raz, gdy po golu Kamila Mazka pokonali Sandecję, w reszcie spotkań notując remisy i porażki. Ulegli Legii Warszawa oraz Wiśle Płock, podobnej przyjemności uniknęli jużprzed tygodniem. Mimo gry w dziesiątkę przez prawie całe spotkanie (Mateusz Matras obejrzał czerwony kartonik już w 11. minucie), zdołali podzielić się punktami z jedną z rewelacji sezonu, Górnikiem Zabrze. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a bramki dla Miedziowych zdobyli Jakub Mares i Filip Starzyński.

Taki sam rezultat padł w jesiennym starciu lubinian z Piastem. Na Dolnym Śląsku bój był wyjątkowo zacięty, a obie ekipy zaprezentowały się z dobrej strony. Nie dziw więc, że padły aż cztery gole. Dla Zagłębia strzelali Filip Jagiełło oraz Jakub Świerczok, po drugiej stronie barykady trafienia zanotowali Michal Papadopulos i Joel Valencia.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)
Dla należącego do mazowieckiego ZPN arbitra będzie to dopiero drugie spotkanie z Miedziowymi. Zagłębie wygrało wówczas z Sandecją 1:0. Szczech sędziował również jeden mecz Piasta. Gliwiczanie zremisowali 2:2 w starciu w Szczecinie.

Nieobecni:
Piast Gliwice Aleksandar Sedlar, Martin Bukata, Mateusz Mak (kontuzje)
Zagłębie Lubin Daniel Dziwniel (kontuzja)

Forma w poprzednich meczach:
Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 0:3 (Szczepaniak, Angielski, Valencia)
Piast Gliwice – Górnik Zabrze 0:3 (1:0) (Szczepaniak)
Arka Gdynia – Piast Gliwice 0:0
Piast Gliwice – Wisła Kraków 0:0
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:2 (Papadopulos, Szczepaniak)

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 2:0
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Lubin 0:1 (Mazek)
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 0:0
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:2 (Mares, Starzyński)

Ostatnie bezpośrednie starcia:
20 października 2017: Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:2 (Świerczok, Jagiełło - Papadopulos, Valencia)
12 maja 2017: Zagłebie Lubin - Piast Gliwice 3:1 (Starzyński, Mazek, Woźniak - Papadopulos)
19 grudnia 2016: Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:1 (Woźniak x2 - Jankowski)
14 sierpnia 2016: Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:0

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Kłopoty na trybunach

Zanim Piast dostał kary od Komisji Ligi Ekstraklasy SA, sam zdecydował o zamknięciu sektorów „młyna” (O, P, R, S) do końca sezonu. Na dodatek osoby, które w czasie meczu z Górnikiem Zabrze miały bilety na sektory P i R nie mogą kupić wejściówek na inne sektory do końca rundy zasadniczej.

Działacze gliwickiego klubu postanowili przyciągnąć na trybuny kibiców na mecz z Zagłębiem Lubin biletami za symboliczną złotówkę. Każdy kto dziś przyjdzie na stadion dostanie w prezencie szalik z napisem „Zawsze z Piastem”. Jest to hasło kampanii towarzyszącej meczowi, w którą zaangażował się m.in. stadionowy spiker Andrzej Sługocki.

Piłkarze Piasta nie będą liczyć na doping z „młyna”, natomiast Zagłębie ma wesprzeć zorganizowana grupa kibiców.

[SPRAWDŹ! Najlepsze europejskie ligi piłkarskie w ofercie player+]

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Pokonać Szmatułę

Lubinian czeka nie lada wyzwanie pokonanie Jakuba Szmatuły. Golkiper Piasta po raz ostatni wyciągał piłkę z siatki 12 lutego. Na bramkarza, który zanotował cztery występy jako zawodnik Zagłębia, w ostatnim czasie nie znaleźli sposobu piłkarze Lechii Gdańsk, Wisły Kraków, Arki Gdynia, Górnika Zabrze (przez 80 minut, mecz przerwany przez zamieszki na trybunach) i Sandecji Nowy Sącz. Nie można jednak powiedzieć, że Szmatuła to zawodnik, na którego Zagłębie nie ma patentu. W historii jego rywalizacji z lubińską drużyną bywały bowiem sytuacje, kiedy wpuszczał trzy lub nawet cztery bramki. W ostatnich pięciu meczach Lotto Ekstraklasy „