Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa ONLINE....

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa ONLINE. Problemy mistrza Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 15. kolejka
2021-01-31 17:30

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

Legia Warszawa

0

• Koniec meczu. Sensacyjnie Podbeskidzie pokonuje Legię Warszawa!

• Petar Mamić ogląda żółtą kartkę.

• Serhij Miakuszko ukarany żółtą kartką.

• 3 minuty doliczone.

• Pesković intuicyjnie odbija strzał Tomasa Pekharta! Doświadczony golkiper ratuje Podbeskidzie.

• Tomas Pekhart miał szansę na zdobycie gola! Jego strzał głową okazał się jednak mocno niecelny.

• Znowu zamieszanie pod bramką Boruca. Tym razem jednak strzał został zablokowany.

• Maksymilian Sitek natomiast zmienia Jakuba Bierońskiego.

• Druga podwójna zmiana w ekipie gości. Karol Daniel zmieniony przez Jakuba Horę.

• Strzał Rafaela Lopes ląduję prosto w rękawicach Peskovicia.

• Mocne dośrodkowanie Joela Valencii. Udało się jednak zażegnać niebezpieczeństwo piłkarzom Podbeskidzia.

• Rafael Lopes kończy akcję gości niecelnym strzałem. Duża w tym zasługa Janickiego, który przeszkadzał napastnikowi Legii.

• Mateusz Marzec opuszcza boisko, a zmienia go Serhij Miakuszko.

• Stałe fragmenty gry Legii przynoszą marne skutki.

• Na murawie pojawia się też Kamil Biliński, a schodzi Desley Ubbink.

• Podwójna zmiana w Podbeskidziu. Marko Roginić zmieniony przez Michała Rzuchowskiego.

• Potężny strzał z rzutu wolnego, ale Pesković tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

• Igor Lewczuk ofiarnie blokuje strzał rywala i ratuje swój zespół przed stratą drugiej bramki.

• Paweł Wszołek zakończył swój występ. Zmienił go Rafael Lopes.

• Legia Warszawa kompletnie bez pomysłu na grę. Ciężko wymienić im nawet kilka celnych podań.

• Czesław Michniewicz reaguje na boiskowe wydarzenia. Andre Martins schodzi, a na murawie melduje się Joel Valencia.

• Słaby początek drugiej części meczu. Brakuje strzałow Legii.

• Doświadczony stoper był tam gdzie być powinien. Piłka spadła mu pod nogi i z najbliższej odległości pokonuje Artura Boruca.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Co za zaskoczenie! Rafał Janicki zdobywa bramkę w swoim debiucie!

• Wracamy po przerwie! Szymon Marciniak daje znak do rozpoczęcia drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy. Legia kontroluje przebieg meczu, ale nie można powiedzieć że dominuje. Brakowało 100% okazji i do przerwy zawodnicy schodzą z bezbramkowym remisem.

• Dużo teraz działo się pod bramką Legii! Kilka strzałów, ale wszystko zostały albo zablokowane albo obronione przez Artura Boruca.

• Paweł Wszołek uderza głową na bramkę, ale znowu broni golkiper beniaminka.

• Świetne uderzenie Bartosza Kapustki! Z dużymi problemami, ale odbija piłkę Pesković!

• Bartosz Slisz posłał prostopadłe podanie, ale Pesković jako pierwszy wyłapuje piłkę.

• Bartosz Kapustka próbował sprytnym podaniem obsłużyć Tomasa Pekharta, jednak defensywa gospodarzy zdołała sobie z tym poradzić.

• Tomas Pekhart po raz kolejny dzisiaj fauluje rywala w ofensywie i traci szansę na zdobycie gola.

• Bartosz Kapustka kończy akcję Legii niecelnym strzałem z woleja.

• Josip Juranović dośrodkował idealnie na głowę Pawła Wszołka. Niewiele pomylił się skrzydłowy Wojskowych.

• Filip Mladenović posłał piłkę wysoko nad bramką Peskovicia.

• Rzut wolny dla Legii pod polem karnym Podbeskidzia. Będzie świetna okazja do zdobycia bramki.

• Kolejne dośrodkowanie Filipa Mladenovicia, ale znowu pewnie wyłapuje piłkę Pesković.

• Teraz zakotłowało się pod bramką z drugiej strony boiska. Artur Boruc zdołał intuicyjnie odbić futbolówkę i nadal mamy 0:0.

• Zamieszanie w polu karnym Podbeskidzie po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Tomas Pekhart został jednak zablokowany.

• Bartosz Kapustka ułożył sobie piłkę do strzału w polu karnym rywala, ale piłka minęła bramkę.

• Tomas Pekhart pakuje piłkę do bramki po zagraniu Pawła Wszołka, ale Szymon Marciniak odgwizduje faul w ofensywnie czeskiego napastnika.

• Filip Mladenović zakończył akcję Legii strzał z dystansu. Pewnie broni Michal Pesković.

• Dośrodkowanie Pawła Wszołka ląduje prosto w rękach Peskovicia.

• Uderzenie na bramkę Artura Boruca, ale kapitan Legii bez problemu łapie piłkę.

• Pierwsza ofensywny wypad gospodarzy. Świetnie jednak przerywa akcję rywala Igor Lewczuk.

• Goście zaczynają mecz od środka boiska!

• Zawodnicy obu drużyn są już na murawie! Za kilka chwil Szymon Marciniak użyje gwizdka po raz pierwszy.

• W ekipie gospodarzy zadebiutuje dzisiaj Rafał Janicki. Stoper ma za zadanie wprowadzić doświadczenie w szeregi obronne beniaminka, który w 14 meczach tego sezonu stracił aż 38 bramek.

• Na papierze faworyt jest bezdyskusyjny. Legia Warszawa 2020 rok zakończyła na pierwszym miejscu. Teraz chcą wrócić na szczyt, ale aby to zrobić muszą pokonać Podbeskidzie. Problemów w obozie z Warszawy jednak nie brakuje. Ze względu na kontuzje Mateusz Hołownia zmuszony jest, aby zagrać dzisiaj na środku obrony. Jak sprawdzi się takie rozwiązanie? Przekonamy się za niecały kwadrans.

• Dzień dobry! Witamy bardzo serdecznie i zapraszamy na relację LIVE z pojedynku Podbeskidzia Bieslko-Biała i Legii Warszawa, czyli czerwonej latarni z mistrzem Polski!

Bartłomiej Modzelewski

Podbeskidzie - Legia LIVE! Problemy mistrza Polski

Podbeskidzie - Legia LIVE! Problemy mistrza Polski ©Adam Jankowski

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa ONLINE. Legia Warszawa wchodziła w 2021 rok na pozycji lidera. Teraz aby po 15 kolejce PKO Ekstraklasy pozostać na samym szczycie musi pokonać najgorszą drużynę obecnego sezonu, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała. Na papierze nic nie ma prawa się nie udać, z drugiej jednak problemów w Warszawie nie brakuje. Relacja LIVE z meczu od godziny 17:30 w GOL24

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa ONLINE

Dariusz Mioduski zapowiadał transfery. Sam mówił o tym, że trzeba wzmacniać się w zimę, aby w lato mieć gotowych zawodników na walkę o Europejskie Puchary. Rzeczywistość dla kibiców Legii okazała się jednak bardzo brutalna. Do startu ligi w Warszawie nie zameldował się żaden nowy zawodnik. Blisko podpisania kontraktu jest jedynie skrzydłowy Marko Janković.

Powiedzieć, że Mistrz Polski przespał okienko transferowe, to tak jak nic nie powiedzieć. Raków i Lech dokonali naprawdę istotnych wzmocnień, a Legioniści tylko i wyłącznie się osłabili. Z klubu odeszli m.in. Domagoj Antolić, Maciej Rosołek czy Michał Karbownik. Szczególnie strata młodych zawodników musi powodować duży ból głowy u Czesława Michniewicza. Do Bielsko-Białej pojedzie tylko jeden młodzieżowiec, który w poprzedniej rundzie regularnie występował w pierwszej drużynie. Sztab szkoleniowy stołecznej ekipy musi więc zrobić wszystko, aby nic nie stało się Bartoszowi Sliszowi.

Brak młodzieżowca to jednak nie jedyny problem Legii. Cała kadra wygląda dość ubogo, a słowa Czesława Michniewicza, o tym że sprawdza Andre Martinsa na pozycji środkowego obrońcy na pewno nie uspokaja kibiców klubu ze stolicy.

- Niedawno wypowiadałem się na temat naszej kadry, mówiąc o tym, że jeśli wszyscy zawodnicy są zdrowi, to kadra jest bardzo fajna. Problemy zaczynają się wtedy, gdy zaczynają się kontuzje i inne okoliczności, których w sporcie nie brakuje. Wtedy musimy mieć przygotowane alternatywy. Jest wielu młodych zawodników, którzy zaczynają dopiero swoje kariery, chcemy, żeby jak najszybciej się rozwijali. Na dziś przed meczem w Bielsku problemów nie brakuje, ale mamy zaplanowaną strategię na ten mecz - mówił przed meczem szkoleniowiec Legii.

Oglądaj mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa w Player.pl >>>

Jednocześnie zapowiada, że do końca okienka dużo się jeszcze wydarzy. Mistrzowi Polski potrzebne są spore wzmocnienia na kilku pozycjach.

- Dużo będzie działo się do końca okienka, czyli do końca lutego. W jaką stronę to pójdzie, ciężko mi powiedzieć. Odpowiedni ludzie to analizują i rozmawiają. Przeprowadzić transfer można bardzo szybko i niekoniecznie będzie on udany. Czasami warto poczekać i wziąć tego zawodnika, którego by się chciało. Staram się być od tego jak najdalej. Obserwuję zawodników dopiero w ostatniej fazie - dodał Michniewicz.

Nie można jednak powiedzieć, że sytuacja Legii Warszawa jest dramatyczna. Na obozie w Katarze można było dostrzec kilka plusów. Na szczególną uwagę zasługuje dyspozycja Bartosza Kapustki. Były gracz Leicester City powoli wraca do swojej optymalnej formy. Jeżeli ją utrzyma to wydaję się, że może być jednym z najważniejszych ogniw w układance Czesława Michniewicza.

Więcej problemów na pewno jest w Podbeskidziu. Beniaminek PKO BP Ekstraklasy jest głównym faworytem do spadku. Szczególnie negatywnie zaskakuje defensywa Bielszczan. W 14 meczach stracili aż 38 (!) bramek. To jeden z najgorszych wyników w całym XXI w. Ciężko doszukać się też szans na poprawę. Najważniejszym wzmocnieniem wydaję się być Rafał Janicki, który przyszedł do outsidera z Wisły Kraków. Doświadczony stoper rozegrał już w Ekstraklasie 259 spotkań. Z jednej strony może on pomóc defensywie Podbeskidzia, ale z drugiej jednak wszyscy wiemy, że miał też wiele problemów i nie zawsze był najpewniejszym punktem w swoich drużynach.

Faworyt do zwycięstwa jest tylko jeden. Legia Warszawa mimo swoich problemów kadrowych musi zwyciężyć w tym meczu i inny wynik będzie bardzo dużym zaskoczeniem.

Przewidywane składy na mecz Podbeskidzie - Legia:
Podbeskidzie: Pesković - Modelski, Janicki, Rundić, Mamić - Sitek, Bieroński (Rzuchowski?), Kocsis, Danielak, Marzec - Roginić.
Legia: Boruc - Juranović, Lewczuk, Hołownia, Mladenović - Wszołek, Martins, Slisz, Kapustka (Valencia?), Luquinhas - Pekhart.

Nie zagrają w meczu Podbeskidzie - Legia:
Podbeskidzie: Osyra, Polacek
Legia: Jędrzejczyk, Kante, Skibicki, Miszta, Gwilia, Wieteska, Muzyk

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Podbeskidzie - Legia 2:2 (Ekstraklasa, 29.11.2015)
Legia - Podbeskidzie 5:0 (Ekstraklasa, 26.07.2015)

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Premium. W internecie mecz w aplikacji Player+ i Canal+. Komentują Marcin Rosłoń i Marcin Baszczyński. Relacja LIVE w GOL24.pl - startujemy o godzinie 17:30.