Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 8. kolejka
2018-09-16 15:30

Pogoń Szczecin

1

Korona Kielce

1

• Koniec meczu. Pogoń remisuje z Koroną Kielce (1:1. Gospodarze znowu nie bez zwycięstwa w tym sezonie, Korona na wygraną w Szczecinie jeszcze musi poczekać.

• A teraz rzut wolny dla piłkarzy Kosty Runjaica. Adrian Benedyczak uderza jednak wysoko nad poprzeczką.

• Było groźnie pod bramką Łukasza Załuski! Elia Soriano wyskoczył najwyżej do centry Jakuba Żubrowskiego z rzutu rożnego, ale uderza głową tuż obok bramki!

• Piotr Lasyk dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• David Stec nie dał się Bartoszowi Rymaniakowi Kluczowa interwencja młodego defensora Pogoni.

• Szczecinianie wzięli "apel" do siebie i wywalczyli rzut wolny z ok. 30 metrów. Dobra wrzutka w pole karne do Lashy Dvaliego, ale ten uderza głową obok bramki gości.

• K***a mać! Pogoń grać!

- apelują kibice gospodarzy o zwiększoną intensywność gry, zwłaszcza z "przodu".

• Łukasz Załuska ratuje gospodarzy przed utratą gola! Broni strzał Elii Soriano w sytuacji sam na sam!

• Sebastian Rudol zmienia Ikera Guarrotxenę.

• Radosław Majewski uderza z dystansu daleko od bramki Matthiasa Hamrola.

• Kamil Drygas kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce wchodzi Zvonimir Kozulj.

• Żółta kartka dla Jakuba Żubrowskiego za faul.

• Ajjj. Wato Arweładze dostaje piłkę przed linią 16. metra. Przekłada ją sobie na lewą nogę, ale traci ją na rzecz obrony Korony.

• 6 361 widzów na stadionie im. Floriana Krygiera.

• Tym razem Gruzin podaje ciut nie w tempo do Elii Soriano. Kielczanom udało się jednak wywalczyć rzut rożny. Dziewiąty przy zaledwie jednym gospodarzy. Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę. Adrian Benedyczak ruszył skrzydłem, ale został powstrzymany przed linią środkową.

• Wato Aweładze na spalonym.

• Elii Soriano brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę po zagraniu Jakuba Żubrowskiego.

• Kamil Drygas ucierpiał w jednym ze starć. Przez moment "Portowcy" będą grać w "dziesiątkę".

• Matthias Hamrol ratuje Koronę przed utratą gola! Dwukrotnie paruje strzały piłkarzy Pogoni z bliskiej odległości!

• Gospodarze ruszyli z odsieczą. Dawid Błanik uderz jednak z bliska obok bramki

• Świetne wyskok defensora gości do centry Jakuba Żubrowskiego z narożnika i mocnym uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

• ELHADJI PAPE DIAW DOPROWADZA DO REMISU!!!

• Marcin Cebula odbiera piłkę na skrzydle Dawidowi Błanikowi i strzał rezerwowego Korony z trudem paruje Łukasz Załuska. Korner dla gości.

• Marcin Cebula zastępuje Mateusza Możdżenia. Limit zmian po stronie gości wykorzystany.

• Dawidowi Błanikowi nie udało się utrzymać piłki w boisku po zagraniu Sebastiana Walukiewicza. Szkoda, bo przed sobą miał wolny korytarz.

• Następny mecz ligowy, z Zagłębiem Sosnowiec, Piotr Malarczyk obejrzy z trybun. Za faul na Ikerze Guarrotxenie został upomniany żółtą kartką i będzie pauzować.

• Kolejna próba Bartosza Rymaniaka, znowu nieudana. Ale koniec końców jest korner dla piłkarzy Gino Lettieriego.

• Łukasz Załuska spokojnie łapie piłkę po zbyt niedokładnym podaniu Wato Awełądze przed bramkę do Elii Soriano.

Po zmianie stron żywiej grają kielczanie. Widocznie w szatni "Scyzoryków" musiały paść mocne słowa.

• Nie szło lewą, to goście zaatakowali prawą stroną. Jednak dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka nie znajduje adresata.

• Oskrzydlająca akcja Michaela Gardawskiego przynosi korner dla Korony. Bez zagrożenia - uderzenie Bartosza Rymaniaka po centrze zostało zablokowane.

• Jakub Żubrowski centruje z rzutu wolnego. Najwyżej wyskakuje Piotr Malarczyk, lecz ten uderza głową nad poprzeczką.

• ... a za Macieja Górskiego jest na placu gry Wato Aweładze.

• I podwójna roszada w ekipie gości: Piotr Malarczyk zmienia Adnana Kovacevicia...

• Dawid Błanik będzie grać od początku drugiej połowy za Huberta Matynię.

• Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoń - Korona. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce Radosława Majewskiego.

• Zaczęło się bardzo dobrze, ale potem... tempo wyraźnie siadło. Sytuacji wartych odnotowania było jak na lekarstwo. Paradoksalnie, gol Radosława Majewskiego był z serii "stadiony świata". Rozbudził apetyty, ale w miarę upływu czasu tempo przynudzało...

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin, po bramce Radosława Majewskiego z 3. minuty, prowadzi z Koroną Kielce.

• Kolejne przewinienie na Adrianie Benedyczaku. Tym razem faulował Elhadji Pape Diaw. Rzut wolny dla Pogoni nie przynosi zagrożenia. Po chwili napastnik gospodarzy nie opanował piłki przed polem karnym Korony. Gdyby zachował się lepiej w tej sytuacji, to prawdopodobnie znalazłby się sam na sam z Matthiasem Hamrolem.

• Nieudane dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka. Od bramki grę wznawia Łukasz Załuska.

• Szczecinianie wywalczyli rzut wolny. Dobrze wrzucał w pole karne Radosław Majewski, ale najwyżej wyskoczył jednak Elhadji Pape Diaw.

• Teraz zakotłowało się przed bramką Matthiasa Hamrola. Na szczęście skończyło się na strachu.

• Adrian Benedyczak faulowany w środku pola przez Adnana Kovacevicia. Szybkie wznowienie gry i Radosław Majewski uderza obok bramki gości.

• Przeraźliwe gwizdy kibiców Pogoni. Z kontrą ruszali Portowcy po błędzie Adnana Kovacevicia z głębi pola, ale sędzia dopatrzył się faulu na obrońcy Korony.

• Po centrze z narożnika na dalszy słupek Elia Soriano uderza obok bramki gospodarzy.

• Próba dwójkowej akcji Mateusza Możdżenia z Maciejem Górskim. Pierwszy z wymienionych dostaje dobre podanie zwrotne, po którym decyduje się na natychmiastowe uderzenie. Piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową.

• Łukaszowi Załusce udało się złapać piłkę przed linią końcową. Nie ma zatem rzutu rożnego.

• Nici z kontry Pogoni. Adnan Kovacević przerywa ją i dla uspokojenia, podaje do własnego bramkarza.

• Szybko strzelona bramka spowodowała, że tempo gry mocno siadło.

• Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Pogoni. Ta została przerwana przed linią środkową.

• A po chwili na strzał z 18. metra decyduje się Maciej Górski. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Po nim jeszcze jeden.

• Pojedynek Elii Soriano z Sebastianem Walukiewiczem w narożniku pola bramkowego gospodarzy. Korona wywalczyła rzut rożny, który nie przynosi zagrożenia.

• Aktywny jest Jakub Żubrowski, który rozrzuca ciężar gry na skrzydła. Sęk w tym, że dokładność podań nie jest taka, jaka powinna być. Zagrywa zbyt anemicznie do Kena Kallaste.

• Teraz Estończyk ruszył do akcji ofensywnej. Zdaniem sędziego faulował Sebastiana Walukiewicza.

• Przerwa w grze. Adrian Benedyczak ucierpiał w starciu z Kenem Kallaste. Napastnik Pogoni może jednak kontynuować grę.

• Po szybko strzelonej bramce gospodarze trochę się cofnęli. Korona zaś nie kwapi się do ataku.

• Elia Soriano decyduje się na strzał zza linii 16. metra. Zdołał go zablokować defensor Pogoni.

• Atak pozycyjny Pogoni na lewej stronie. Spokojnie piłkę rozgrywają Radosław Majewski z Hubertem Matynią.

• Dziewiąta minuta spotkania - gromkie brawa dla Adama Frączczaka. Kibice Pogoni skandują również jego imię oraz nazwisko.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Jakuba Żubrowskiego w pole karne. Łukasz Załuska pewnie chwyta piłkę.

• Gospodarze idą za ciosem. Wywalczyli aut na wysokości "szesnastki" gości. Szybki wyrzut i Adrian Benedyczak zagrywa wzdłuż linii pola bramkowego do wbiegającego Huberta Matyni, lecz ten minął się z piłką.

• Iker Guarrotxxena cofnął się do koła środkowego i rozciągnął grę do lewej strony. Dobrze w pole karne zagrał jeden z piłkarzy Pogoni do wbiegającego Radosława Majewskiego. Ten dobrze przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym huknął z woleja w samo okienko!

• SZYBKIE PROWADZENIE POGONI! RADOSŁAW MAJEWSKI!!!

• Jakub Żubrowski chciał dalekim zagraniem uruchomić Elię Soriano. Na linii podania znalazł się jednak Sebastian Walukiewicz. którzy przejmuje piłkę.

• Gospodarze zaczynają spotkanie ze środka!

• Losowanie stron. Przy arbitrze Piotrze Lasyku są już kapitanowie - Kamil Drygas i Bartosz Rymaniak.

• Przenosimy się na stadion im. Floriana Krygiera w Szczecinie! Obie drużyny wychodzą na murawę!

• A jednak. Z debiutu nici

• Rezerwowi Pogoni Szczecin: Łukasz Budziłek - Sebastian Kowalczyk, Sebastian Rudol, Mariusz Malec, Zvonimir Kozulj, Dawid Błanik, Adrian Benedyczak.

Rezerwowi Korony Kielce: Paweł Sokół - Wato Arweładze, Piotr Malarczyk, Marcin Cebula, Patej Pucko, Ivan Marquez, Felicio Brown Forbes.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie trzech punktów. Podobnie jak ostatnia Cracovia, Pogoń nie wygrała jeszcze w tym sezonie.

Z kolei kielczanie mają 11 "oczek", co pozwala zajmować 7. lokatę.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Piotra Lasyka warto przeczytać zapowiedź, którą przygotował Jakub Lisowski:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Każde główne danie wymaga przystawki, by nabrać apetytu. Nie inaczej jest i w piłce nożnej, także na naszym podwórku. Za 20 minut Pogoń Szczecin zmierzy się przed własną publicznością z Koroną Kielce!

Jakub Lisowski

Pogoń - Korona LIVE! W Szczecinie żarty się skończyły. Żyro debiutuje
1/3
przejdź do galerii

Pogoń - Korona LIVE! W Szczecinie żarty się skończyły. Żyro debiutuje ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE. Kiedy jeśli nie teraz? "Portowcy" liczą na przełamanie w... ósmym podejściu. Łatwo nie będzie - choćby ze względu na długą listę nieobecnych. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:30.

Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE

To już 8. kolejka, a Pogoń z 3 punktami zajmuje przedostatnią pozycję. Opuściła samo dno dzięki remisowi 1:1 w Zabrzu. Na ostatnie miejsce spadła Cracovia. Marne to jednak pocieszenie, bo Portowcy pozostają bez wygranej w tym sezonie. Z zazdrością można spoglądać na dorobek Korony - 7. miejsce, 11 punktów.

- Zapewniam, że chłopcy palą się do tego spotkania. Chcą pokazać swoją grę - mówi Kosta Runjaic, trener Pogoni.

Sytuacja w jego zespole wciąż jest napięta. Co prawda do treningów wrócili Lasza Dwali, David Niepsuj oraz Iker Guarrotxena, ale nadal poza składem są Adam Buksa, Soufian Benyamina i Spas Delew. Pierwszy może wróci od nowego tygodnia, drugi za kilka tygodni, a w przypadku Bułgara nikt nie sili się na prognozy. Do treningów systematycznie wprowadzany jest Jarosław Fojut, ale jeszcze nie jest gotowy do gry.

Jakby mało było zmartwień to w ostatnim okresie pech dopadł kapitana zespołu Adam Frączczaka (konieczna operacja na przysadce mózgowej), a lekkiej kontuzji doznał Kamil Drygas. - Musimy nauczyć się funkcjonować bez kapitana przez najbliższe tygodnie. To przywódca, kapitan, lider zespołu, więc trudno będzie szybko go zastąpić - uważa Runjaic. - W przypadku Kamila dopiero w piątek sprawdzi zdrowie w treningu.

Oglądaj mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce na żywo online w Player.pl >>>

Pocieszeniem było zatrudnienie Michała Żyry. 25-letni zawodnik z Legią zdobywał mistrzostwa Polski, później kontynuował karierę w Anglii i tak dobrze nie było. Wrócił na wypożyczenie, by znów wskoczyć na odpowiednie tory.

- Może grać na trzech pozycjach, ale ze względu na brak Adama to będziemy go ustawiać w centrum ataku. Sprawdziliśmy go w sparingu, zdobył bramkę i dobrze wszedł do zespołu - mówi trener.

I zapewnia, że Żyro zagra od 1. minuty. To nadzieja fanów z Pogoni, którzy czekają na zwycięstwo, lepszą grę (aktualizacja: podczas rozgrzewki Żyro doznał kontuzji).

- W dwóch ostatnich meczach ligowych byliśmy lepsi piłkarsko, ale brakowało punktów. Ostatnią przerwę odpowiednio wykorzystaliśmy. Był czas na pracę nad piłkarskimi elementami, ale i na trening siłowy. Mogę pochwalić drużynę, ale najlepiej to pokazać w niedzielę. Koronę znamy, wiemy, że charakteryzuje się długimi podaniami, dużym rozmachem, energią w swojej grze. Mają zawodników, których trener Gino Lettieri doprowadza do granic wytrzymałości. Mają dobre warunki fizyczne i potrafią je wykorzystać przy stałych fragmentach gry. Oczekuję, że w meczu będzie sporo biegania i walki. Musimy grać swoje, wchodzić w pojedynki jeden na jednego i je wygrywać - dodał Kosta Runjaic.

Kto wygra mecz LOTTO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Korona Kielce?

Nie zagrają

Pogoń: Adam Frączczak (operacja), Adam Buksa, Spas Delew, Soufian Benyamina (urazy), Jarosław Fojut, Kamil Drygas (?), Michał Żyro (kontuzja na rozgrzewce)
Korona: Ivan Jukić, Łukasz Kosakiewicz

Ostatnie mecze bezpośrednie

Korona - Pogoń 0:0 (Ekstraklasa, 03.03.2018)
Pogoń - Korona 0:0 (Ekstraklasa, 30.09.2017)
Pogoń - Korona 3:0 (Ekstraklasa, 04.06.2017)

Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Komentuje duet Rafał Dębiński – Maciej Murawski. W internecie mecz na platformie Canal+ Sport Online oraz na stronie ncplusgo.pl. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 15:30.