Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

2

Lechia Gdańsk

3

• Na dzisiaj to tyle, za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron

• Bez przełamania Pogoni, chociaż po pierwszej połowie to Portowcy prowadzili. W przerwie wieszczyłem, że Lechia musi poprawić skuteczność i faktycznie poprawiła. Chociaż egzekutorami byli głównie obrońcy, to efekt wciąż ten sam, czyli 3 gole i 3 punkty. Pogoń dalej bez zwycięstwa i po słabej drugiej połowie. Widma poprzedniego sezonu nadal trwają

• Koniec! Lechia zwycięża!

• Ależ kotłowisko w polu karnym Lechii! Najpierw Benedyczak stracił piłkę w walce z trzema obrońcami, ale wybitą piłkę natychmiast uderzył bodajże Kozulij. Skutecznie interweniował Kuciak, ale dobijał jeszcze Drygas, obijając słupek!

• Rudol za Nunesa

• Flavio widząc wysuniętego Załuskę spróbował lobu z około 40 metrów. Obok bramki.

• Matynia spod linii końcowej płasko do Kozulja, ale podanie Bośniaka w stronę szesnastego metra przecina Kubicki

• Majewski zagrywa z narożnika boiska na dalszy słupek, ale zamykający akcję Malec główkuje nieczysto i piłka po mocnym koźle opuszcza boisko.

• Znów Nunes obsługuje Frączczaka z Lewego skrzydła, ale i tym razem nie przynosi to żadnego zagrożenia bramce Kuciaka. To nie jest dzień Adama Frączczaka.

• Ostatnia zmiana w Lechii, Borysiuk za Łukasika. Co ciekawe początkowo na murawę miał wejść Artur Sobiech, ale konieczność zmiany zgłosił Łukasik.

• Odpowiedź Pogoni, po raz kolejny Nunes na głowę Frączczaka i po raz kolejny niecelna główka zawodnika gospodarzy

• Rajd Michalaka lewym skrzydłem kończy się podaniem na głowę Flavio. Malec przypilnował rywala, ale piłka spadła pod nogi niepilnowanego Maka. Strzał rezerwowego Lechii niecelny

• Opuszcza murawę Haraslin kończąc dobry występ z golem na koncie. W jego miejsce Konrad Michalak.

• Majewski melduje się na boisku zmieniając Hołotę w drużynie Pogoni

• Kontra Pogoni i podanie Kozulja do Matyni, ale Łukasik przecina to podanie.

• Dośrodkowanie Nunesa w pole karne i główka Frączczaka. Znów niecelnie. Rozregulowany jest dzisiaj celownik kapitana Pogoni

• Zamieszanie pod bramką Lechii po rzucie rożnym. Piłka zostaje wybita, a próba dobitki Matyni ląduje na twarzy Haraslina. Na szczęście Słowakowi nic poważnego się nie stało

• Haraslin w indywidualnej akcji zakończonej strzałem z ostrego kąta. Tym razem szczęście nie dopisało, ale i tak Słowak rozgrywa bardzo dobre spotkanie.

• Lipski z wolnego na nogę Flavio. Strzał Portugalczyka broni Załuska, ale przy dobitce 19-letniego stopera Lechii nie miał wiele do powiedzenia

• GOOOOOOOOOL!!! Chrzanowski!

• Matynia płasko w pole karne, ale za mocno, by ktokolwiek mógł coś zrobić z tą piłką

• GOOOOOL! Drygas pewnie, mocno, pod poprzeczkę!

• Kartka dla Kuciaka za utrudnianie wznowienia gry

• Karny dla Pogoni! Ręka Mladenovicia!

• Głęboka wrzutka Steca zostaje strącona głową przez nabiegającego Frączczaka, ale i tym razem kapitan Pogoni nie zdołał oddać celnego strzału

• Nunes z rzutu wolnego dograł w pole karne. Piłkę wybitą z gąszczu zawodników przejął pod linią końcową Drygas i zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z Portowców nie zamykał tej akcji

• Błyskawiczna reakcja Kosty Runjaicia. Guarrotxena schodzi, w jego miejsce Matynia

• Doskonale na prawym skrzydle odnalazł się Michał Mak, który miał mnóstwo przestrzeni. Rezerwowy Lechii przełożył piłkę na lewą nogę, "nawinął" Nunesa i dośrodkował za linię obrony, gdzie nabiegał już Steven Vitora, który mocną główką wpakował piłkę do bramki z kilku metrów

• GOOOOOOOOOL!!!! Vitoria odwraca wynik!

• Wstrzelenie z lewego skrzydła zostało przecięte przez jednego z obrońców Pogoni, jednak odbitą piłkę przejął Haraslin. Słowak mimo asekuracji rywala zdołał się obrócić i strzelić pomiędzy obrońcami gospodarzy. Piłka obiła jeszcze nogę Załuski i zatrzepotała w siatce!

• GOOOOOOOOOOL!! Haraslin wyrównuje!

• Walukiewicz poszedł indywidualnie w głąb połowy Lechii, dograł do Kozulja, a ten wrzucił przed pole karne na nogę Drygasa. Kamil Drygas strzelił, ale trafił w obrońcę

• FIla ogląda kartkę za faul na Guarrotxenie

• Wznawiają Portowcy

• Arak już nie będzie miał okazji się poprawić. Michał Mak rozpocznie drugą połowę zamiast niego.

• Mecz poziomem nie powala, co chyba nikogo nie dziwi. Zaskoczeniem może być prowadzenie Pogoni, jednak dowodzi to tylko tego, że Portowcy, w przeciwieństwie do Lechii byli w stanie wykorzystać swoją okazję, a Drygas znalazł się we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Zresztą nawet, gdyby go tam nie było, to tor lotu piłki zapewne zmieniłby 17-letni Benedyczak, więc tak czy tak piłka wpadłaby do siatki. Lechia musi wziąć się do gry, żeby zachować status niepokonanej. Swoje okazje mieli Vitoria i Arak, ale najpierw Załuska, a potem wielkie pudło sprawiły, że na koncie Gdańszczan nadal nie ma gola.

• Przerwa w Szczecinie

• Lechia szuka wyrównania, ale główka Flavio po rzucie wolnym przelatuje nad bramką Pogoni.

• Kozulj z narożnika boiska na głowę Hołoty, ten uderzył z około 10 metrów, a stojący w polu bramkowym Drygas dołożył swoją głowę zmieniając tor lotu piłki i kompletnie myląc Kuciaka

• GOOOOOOOOOL!!! Jednak wpadło! Strzelcem Drygas!

• Flavio wybija piłkę z linii bramkowej po główce Frączczaka! Było bardzo blisko bramki

• Stec minął się z piłką, przez co Haraslin bez problemu wyprzedził do i dograł na 5 metr na nabiegającego Araka. Napastnik Lechii miał przy sobie Walukiewicza, przez co ledwo trącił piłkę, zamiast skierować ją do bramki

• Kontratak Pogoni, Kozulj wypuszcza piłkę na prawo do Frączczaka, który mając mnóstwo miejsca schodzi do środka i decyduje się na strzał. Uderzenie to straciło impet mniej więcej w górnych rzędach trybun stadionu.

• Kozulj szukał kolegów dośrodkowaniem z prawego skrzydła. Znalazł jednak tylko ramiona Kuciaka.

• Haraslin wchodzi wślizgiem w nogi Kozulja w środkowej strefie boiska. Tym razem bez kartki.

• I znowu Pogoń odpowiada niemal natychmiast. Benedyczak prowokuje Kuciaka do wyjście pod linię końcową, po czym zagrywa do Drygasa. Ten przekłada na lewą nogę i strzela, ale Kuciak zdążył z interwencją i wybił futbolówkę... wślizgiem!

• Niemożliwe! Płaski strzał Flavio zostaje obroniony przez Załuskę, ale piłka spada na lewą nogę Araka, który mając przed sobą pustą bramkę nie trafia!

• Błyskawiczna próba riposty od Pogoni. Hołota zdecydował się na płaskie uderzenie zza pola karnego, ale nie sprawił nim większych problemów Kuciakowi

• Lechia bliska prowadzenia! Dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu rożnego przecina Vitoria, jednak potężną główkę obrońcy Gdańszczan zbija na bok Załuska.

• Mladenović dograł z rzutu wolnego na dalszy słupek w poszukiwaniu wysokiego Chrzanowskiego. Stoper Lechii był jednak dobrze pilnowany przez rywala.

• Benedyczak dostał piłkę w polu karnym, przyjął na klatkę piersiową, obrócił się i strzelił z woleja. Bardzo, bardzo wysoko ponad bramką.

• Od kilku minut nie dzieje się praktycznie nic wartego uwagi. Pogoń utrzymuje się przy piłce, Lechia cofnięta na własną połowę pilnuje, by Portowcy nie zbliżyli się za bardzo do bramki Kuciaka.

• Miękkie wstrzelenie piłki w pole karne przez jednego z Portowców niemal trafiło na głowę Benedyczaka. Szybszy był jednak Kuciak, który złapał futbolówkę nim prawie dwukrotnie młodszy od niego napastnik Pogoni zdołał ją trącić.

• Nunes zagrywa z lewego skrzydła na pole karne, gdzie piłkę przyjmuje Frączczak, niestety, kapitan Pogoni wyrzuca się przyjęciem pod linię końcową i strzela z trudnej pozycji. Piłka odbija się od Mladenovicia i wychodzi na rzut rożny.

• Lipski dostaje piłkę i zdobywa trochę przestrzeni na lewej stronie, ale sędzia przerywa grę. Gracz Lechii był w momencie podania na spalonym.

• Lechia od środka

• Warto wspomnieć, że Pogoń przystępuje do tego meczu bardzo osłabiona personalnie. Przez kontuzje nie mogą dzisiaj zagrać m. in. Fojut, Delev, Dvali i Niepsuj, czyli głównie zawodnicy podstawowej 11 szczecińskiej drużyny. Pytanie brzmi, czy mimo takich dziur w kadrze Pogoń zdoła się przełamać?

• Rezerwiści Lechii: Alomerović, Mateusz Lewandowski, Sopoćko, Sobiech, Michalak, Michał Mak, Borysiuk

• Ławka rezerwowych Pogoni: Budziłek, Rudol, Matynia, Kowalczyk, Wawrzynowicz, Błanik, Majewski.

• Patrząc na tabelę możemy mówić o meczu dwóch skrajności. Pogoń zaczęła sezon bardzo słabo i plasuje się po 5 meczach na 15 pozycji z zaledwie dwoma punktami na koncie i tylko jedną zdobytą bramką. Zupełnie inaczej rzecz ma się z Lechią. Podopieczni Piotra Stokowca w bieżącej kampanii jeszcze nie przegrali i pewnie trzymają się w czołówce tabeli z dorobkiem punktowym wynoszącym 11 i zaledwie jedną straconą bramką przy sześciu zdobytych. Ewentualne zwycięstwo Lechii może dać im pozycję lidera, jeśli swoje mecze przegrają Jagiellonia i Lech.

• Dzień dobry w sobotę! Wita się z Państwem Hubert Jan Faron, a przed nami pomorski mecz w Ekstraklasie, czyli Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk!

Jakub Lisowski, Paweł Stankiewicz

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Sebastian Wolosz/ Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. Pogoń Szczecin w szóstej kolejce sezonu spróbuje odnieść pierwsze zwycięstwo. Łatwo nie będzie, bo Lechia Gdańsk to aktualnie czołówka rozgrywek. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE

Oglądaj mecz Pogoń - Lechia na żywo online w Player.pl >>>

W poprzednim sezonie Portowcy świetnie punktowali w meczach z zespołami z Trójmiasta – na Arce zdobyli 9 punktów, na Lechii – 5.
To bardzo pomogło drużynie Kosty Runjaica zapewnić sobie utrzymanie w ekstraklasie. Co ciekawe – kwietniowy remis z Lechią w Szczecinie przysłużył się i gdańszczanom, bo zapewnili sobie byt. W Szczecinie nikt nie miałby nic przeciwko, by Pogoń przedłużyła bałtycką dominację.

- Przygotowaliśmy się bardzo dobrze do tego spotkania, a pamiętamy, że przegraliśmy z nimi w sparingu, więc ochota jest większa. Musimy zagrać bardzo skoncentrowani, zorganizowani i pewni w obronie. Nie myślimy tylko o obronie, bo mamy swoje założenia także na ofensywę – zapewnia Kosta Runjaic.

- Widziałem Lechię w sparingu i już wtedy było widać rękę trenera Stokowca – dużo biegania, walki. W czwartek mieliśmy długą odprawę i wiemy, jak to będzie wyglądało – dodał bramkarz Łukasz Załuska.

Pogoń musi pokazać nową jakość w ofensywie, bo nie strzela bramek. W 5 meczach tylko gol i to z karnego. - Pracujemy, wdrażamy nowe pomysły. Dla mnie to też nowość i nauczka, bo takiej serii w swojej karierze nie miałem. Ale pamiętajmy, że cały czas mamy duże problemy kadrowe. Lechia kilka spotkań zagrała w tym samym ustawieniu z przodu i zawodnicy mogli zgrać się, dopracować pewne schematy. A my co mecz, to inny skład. Nie możemy się jednak załamywać, ale postarać się wyeksponować swoje atuty. I pamiętajmy, że podstawą dobrego wyniku jest gra w obronie. Chcemy zachować czyste konto i szukać okazji z przodu – mówi szkoleniowiec Portowców.

Runjaic nie ma łatwego życia latem w Szczecinie. Gdy kończył się poprzedni sezon to na treningu odniósł ciężką kontuzję kolana. A później pech przeszedł na drużynę – kontuzje leczą teraz Jarosław Fojut, Soufian Benyamina, Spas Delew, a dołączyli obrońcy David Niepsuj (uraz mięśniowy) i Lasza Dwali (problem z łydką). Gruzin był pewniakiem w ostatnich miesiącach, więc jego brak to znów spory dylemat. Kto za niego: Sebastian Walukiewicz (grał już w tym sezonie) czy Mariusz Malec (zaliczyłby debiut w elicie)?

Trener Piotr Stokowiec musi znowu kombinować z linią obrony. Już wcześniej ze składu wypadli kontuzjowany Błażej Augustyn oraz Paweł Stolarski, który odszedł do Legii Warszawa. W Szczecinie nie zagra też Michał Nalepa, który mu pauzować za nadmiar żółtych kartek. Zastąpi go zapewne Adam Chrzanowski, bo Joao Nunes dopiero wrócił do treningów po kontuzji odniesionej w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

- Adam ma szansę pokazania się i nie widzę w tym wielkiego wydarzenia - mówi Stokowiec. - Grał w podstawowym składzie i kandyduje do młodzieżowej reprezentacji Polski. Na każdym treningu widzę jak zawodnicy pracują, a selekcja trwa cały czas. Nie sądzę, żebyśmy w grudniu kończyli rozgrywki w takim składzie osobowym. Nie da się utrzymać dyspozycji, formy i stanu zdrowotnego grając 13-14 piłkarzami. Przygotowujemy szeroką kadrę, bo przecież mogą być kontuzje czy kartki. Linia obrony nie lubi zmian, ale to część gry i trzeba się przystosować. Jeśli chodzi o Joao Nunesa, to jego nieobecność nie ma nic wspólnego ze sportową postawą. Od dwóch dni trenuje i być może pojedzie do Szczecina i będzie walczyć o miejsce w składzie. Kontuzja, której nabawił się w spotkaniu ze Śląskiem się odnowiła i tak to się ciągnie. Może na Pogoń nie być jeszcze gotowy, ale na Koronę już tak - zakończył trener biało-zielonych.

Mecz Pogoni z Lechią rozpocznie się w sobotę o 18 na Twardowskiego.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk?

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Pogoń - Lechia od godz. 17:40 w Canal+ Sport i nSport+. Początek transmisji ze spotkania o godz. 17:55 w Canal+ Sport i nSport+. Spotkanie komentować będą Bartosz Gleń i Maciej Murawski (ze Szczecina).

18:00 mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk