Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Nie boją się mistrza Polski

PKO Ekstraklasa, 15. kolejka
2018-11-09 20:30

Pogoń Szczecin

2

Legia Warszawa

1

• Adam Hlousek zgrywa głową za mocno do Dominika Nagy'a i sędzia kończy mecz! Pogoń Szczecin pokonuje Legię Warszawa. Bramki strzelali Kamil Drygas, (po zmianie stron) Zvonimir Kozulj i Andre Martins

• Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej połowy. Wywalczyli rzut rożny. Krótkie rozegranie i skradzione sekundy...

• Po centrze z rzutu rożnego Andre Martins z bliska, uderzeniem głową, pokonuje Łukasza Załuskę!

• LEGIA ŁAPIE KONTAKT! ANDRE MARTINS!!!

• Daniel Stefańczyk dolicza 5 minut do drugiej połowy. A kibice śpiewają Mazurek Dąbrowskiego.

• I właśnie Iker Guarrotxena strzela z dystansu obok bramki. Ależ miałby wejście smoka!

• Iker Guarrotxena zmienia strzelca drugiej bramki, Zvonimira Kozulja.

• Po rzucie rożnym wykonanym przez Andre Martinsa Artur Jędrzejczyk uderza głowa wysoko nad bramką. Ku radości kibiców gospodarzy.

• Dobre prostopadłe na wolne pole do Adama Buksy. Ten został jednak uprzedzony przez Radosława Majeckiego.

• David Niepsuj jak profesor poradził sobie przed własnym polem karnym z rywalem. Został za tę interwencję nagrodzony brawami.

• Po tym strzale Zvonimira Kozulja ręce same składały się do oklasków

• Sebastian Szymański w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne... do nikogo.

• Andre Martins.. Kontry nie będzie po tym strzale na wiwat zza pola karnego.

• Jose Kante wchodzi za Carlitosa. Przeraźliwe gwizdy żegnały Hiszpana.

• Sebastian Walukiewicz już nie wróci na plac gry. Na niej jest już Sebastian Rudol.

• Po zgraniu piłki Zvonimi Kozulj przejmuje piłkę na 35. metrze, podprowadził kawałek i uderzył nie do obrony niemal w samo okienko!

• (FANTASTYCZNY) GOL! ZVONIMIR KOZULJ!!!

• Carlitos próbował wepchnąć się między dwóch rywali w "szesnastce". Skutecznie poradził sobie z nim Spas Delew, który zastawił piłkę i jeszcze dał się powalić na murawę. Rzut wolny i konieczna interwencja sztabu medycznego - nie podnosi się Sebastian Walukiewicz.

• Radosław Majewski "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka. Biegł wzdłuż linii 16. metra, po czym uderza w słupek... podtrzymujący siatkę! A pomylił się nieznacznie, by zmieścić piłkę w bramce!

• Ole! Ole! Ole! Ole!

- skandują kibice "Portowców" przy każdym celnym podaniu gospodarzy.

• Sandro Kulenović na spalonym. Na razie nic nie wniósł do gry Legii z "przodu".

• Seria zostanie podtrzymana?

• Po chwili Tomas Podstawski decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Posyła rogala po dalszym rogu, ale metr-półtora obok lewego słupka.

• Carlitos domagał się kartki dla Sebastiana Walukiewicza za faul. Zamiast tego jest "tylko" rzut wolny. Nie udało się zagrozić Łukaszowi Załusce.

• I zmiana w Pogoni. Spas Delev zastępuje Sebastiana Kowalczyka.

• ... a za Michała Kucharczyka pojawia się Sandro Kulenović.

• Podwójna zmiana w Legii. Cafu za Domagoja Antolicia...

• ... dodatkowo żółta kartka dla Sebastiana Kowalczyka. Tym samym nie zagra w następnej kolejce.

• ... "żółtkiem" upomniany również Adam Hlousek...

• Żółta kartka dla Davida Niepsuja...

• Posypią się kartki! Najpierw David NIepsuj zastawiając się trafił ręką w twarz rywala, a po chwili Adam Hlousek odepchnął trzymającego piłkę Adama Buksę.

• Pewna interwencja Radosława Majeckiego na 5. metrze.

• Hubert Matynia w roli lewoskrzydłowego wywalczył rzut rożny.

• Podanie Artura Jędrzejczyka na wolne pole do Dominika Nagy'a było bardzo złe. Piłka opuściła boisko.

• Sebastian Kowalczyk ucierpiał w starciu z Domagojem Antoliciem. Przerwa w grze.

• W odpowiedzi techniczny strzał Radosława Majewskiego mija bramkę... Radosława Majeckiego.

• Teraz Michał Kucharczyk wrzuca z prawej strony. Adam Hlousek odbija piłkę głową (bo nazwanie tego "strzałem" byłoby nadinterpretacją) w stronę Łukasza Załuski. Ten ją łapie.

• Dominik Nagy próbował przedrzeć się lewą stroną. W starciu z Davidem Niepsujem pada na murawę, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Prowadzenie "Portowców" jest jak najbardziej zasłużone. Grają o jedno-dwa tempa szybciej, kilkakrotnie wyszli spod pressingu, jakby to była wewnętrzna gierka. I gospodarze pokazują, że stałe fragmenty gry, a tym bardziej rzuty rożne, są mocną stroną.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Zvonimir Kozulj poradził sobie z rywalem w środku pola.

I po chwili sędzia kończy pierwszą połowę. Po bramce Kamila Drygasa Pogoń Szczecin prowadzi z Legią Warszawa.

• Daniel Stefański dolicza minutę do pierwszej połowy.

• Atak Pogoni nie przynosi zagrożenia. Radosław Majecki wznawia grę z "piątki".

• Płaski strzał Marko Vesovicia lewą nogą zza pola karnego. Łukasz Załuska trochę czekał, aż piłka doleci do jego "koszyczka".

• Ciekawie zapowiadała się kontra gospodarzy. Brakowało siły w ostatnim podaniu Kamila Drygasa w pole karne. Legioniści wybijają piłkę.

• Żółta kartka dla Marko Vesovicia.

• Goście domagają się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką przez Huberta Matynię we własnym polu karnym po zagraniu Artura Jędrzejczyka. Przydałaby się zbiorowa wizyta u okulisty - obrońca Pogoni został nastrzelony w... głowę. Trochę jest zamroczony.

• Żółta kartka dla Lashy Dvaliego za pchnięcie Dominika Nagy'a.

• Sebastian Kowalczyk poradził sobie z rywalem w polu karnym Legii i składał się do strzału. Uprzedził go interweniujący Radosław Majecki.

• I tak się dzieje.

3/1 Strzały/strzały celne 1/1

• Przerwa w grze. Na murawie leży Sebastian Kowalczyk. który został wzięty w "sandwich" przez Andre Martinsa i Dominika Nagy'a.

Wydaje się jednak, że skrzydłowy "Portowców" będzie w stanie grać dalej.

• Ostre starcie Kamila Drygasa z Arturem Jędrzejczykiem. Obaj nie podnoszą się z murawy. Rzut wolny przy kole środkowym, na połowie Legii, dla gości.

• Strata Legii w środku pola zapoczątkowała kontrę Pogoni. Ta została przerwana dość szybko.

• Opłacił się "Portowcom" wysoki pressing. Naciskany Radosław Majecki podaje niezbyt dokładnie do Artura Jędrzejczyka, który faulował Zvonimira Kozulja. Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Strzały z 20-25 metrów Radosława Majewskiego i Huberta Matyni ofiarnie na ciało przyjmują goście. Jeszcze Kamil Drygas próbował złożyć się strzału z woleja, ale dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Michał Kucharczyk próbował pograć na skrzydle z Marko Vesoviciem. Radzę sobie szczecinianie bez wysiłku.

• Uuuu. Fatalna centra Marko Vesovicia z bocznego sektora boiska. Mimo że w polu karnym gospodarzy nie było żadnego legionisty, to posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Ciekawostki: to 10. mecz Pogoni z rzędu ze strzelonym golem. Z kolei Legia po raz piąty w tym sezonie traci gola w pierwszym kwadransie, najwięcej w lidze.

• David Niepsuj zagrywa z prawej strony w pole karne. Legioniści nerwowo, aczkolwiek skutecznie, oddalają niebezpieczeństwo wybiciem piłki na uwolnienie.

• Legioniści próbowali szybko odpowiedzieć. Strzał Adama Hlouska nie zdołał zaskoczyć Łukasza Załuskę.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Radosława Majewskiego z rzutu wolnego na bliższy słupek. Tam spod krycia urwał się Kamil Drygas, który uderzeniem głową z kilku metrów kieruje piłkę do siatki!

• POGOŃ NA PROWADZENIU! KAMIL DRYGAS!!!

• Składna akcja Radosława Majewskiego z Adamem Buksą. Pierwszy z wymienionych dostaje dobre podanie zwrotne w "szesnastce", ale jego zagranie przed bramkę Legii przecina Radosław Majecki.

• Naciskany Radosław Majecki wybija piłkę poza linię boczną. Szczecinianie nie zdołali wykorzystać lepiej wznowienia gry z autu blisko pola karnego rywala.

• Nie szło lewą, to Pogoń zaatakowała prawą nogą. Atak został przerwany gwizdkiem sędziego - Zvonimir Kozulj faulował Michała Kucharczyka.

• Niezbyt udanie uderzenie Radosława Majewskiego. Piłka przecisnęła się przez mur i wyszła poza linię końcową.

Ostro bita piłka z rzutu rożnego "przecina" "szesnastkę" legionistów.

• Adam Buksa faulowany ok. 25 metrów od bramki gości. Może być groźnie.

• Ładne podanie diagonalne Tomasa Podstawskiego na lewą stronę do Huberta Matyni. Ten nie radzi sobie w pojedynku jeden na jeden z Sebastianem Szymańskim, Jest jednak aut, po którym powołany do pierwszej reprezentacji lewy obrońca Pogoni centruje w pole karne, ale do nikogo.

• Czarnogórzec znowu na prawym skrzydle. Tym razem nie zdołał opanować piłki w boisku. Łukasz Załuska z "piątki".

• Sebastian Kowalczyk wyjaśnia sytuację we własnym polu karnym. Wybija piłkę na uwolnienie.

• Michał Kucharczyk podaje górą na prawą stronę do rozpędzonego Marko Vesovicia. Ten nie poradził sobie z Hubertem Matynią, ale zyskał rzut rożny.

• Na gwizdek Daniela Stefańskiego ze środka zaczynają goście!

• Ale wcześniej Mazurek Dąbrowskiego!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę w biało-czerwonych szalikach! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, w więc przenosimy się stadion im. Floriana Krygiera w Szczecinie!

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Budziłek, Benedyczak, Delew, Guarrotxena, Malec, Rudol, Stec

• Ławka rezerwowych gości: Malarz, Astiz, Cafu, Hamalainen, Kante, Kulenović, Stolarski

• Zabraknie dziś dopingu z sektora gości. Na fanów z Łazienkowskiej nałożono bowiem zakaz, bo w trakcie meczu z Górnikiem Zabrze (4:0) zadymili stadion na kilkadziesiąt minut

• Z szacunkiem o Pogoni wypowiada się szkoleniowiec Legii, Ricardo Sa Pinto: - Czeka nas trudne spotkanie. Pogoń to dobry zespół, który dużo walczy i biega.

• Początek sezonu dla Pogoni był wręcz katastrofalny. Wobec wielu kontuzji i braku alternatyw drużyna nie potrafiła łapać punktów (cztery po ośmiu kolejkach!), przez co ugrzęzła na samym dnie tabeli. Dopiero mecz z Wisłą Kraków (2:1) okazał się przełomowy. Od tamtej pory Pogoń wygrywa niemal każde spotkanie, a Kosta Runjaic został nawet najlepszym trenerem października!

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Pogoń Szczecin - Legia Warszawa!

JCZ

Pogoń - Legia LIVE! Nie boją się mistrza Polski

Pogoń - Legia LIVE! Nie boją się mistrza Polski ©Sebastian Wolosz/ Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE. Do rangi hitu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy urasta drugie piątkowe spotkanie. W Szczecinie grająca widowiskową piłkę Pogoń podejmie Legię Warszawa, która ogląda już tylko plecy liderującej Lechii Gdańsk i drugiej Jagiellonii Białystok. Pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego o godzinie 20:30, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE

Początek sezonu dla Pogoni był wręcz katastrofalny. Wobec wielu kontuzji i braku alternatyw drużyna nie potrafiła łapać punktów (cztery po ośmiu kolejkach!), przez co ugrzęzła na samym dnie tabeli.
Dopiero mecz z Wisłą Kraków (2:1) okazał się przełomowy. Pochwalić należy prezesa Jarosława Mroczka, który wbrew ligowym trendom nie zwolnił trenera tylko stanął za nim murem. Dzisiaj zbiera owoce tej decyzji.

Trener Kosta Runjaic wydobył Pogoń z kryzysu w najlepszy z możliwych sposobów. Drużyna wygrywa bowiem mecze w dobrym lub bardzo dobrym stylu. Na rozkładzie ma m.in. Lecha Poznań (3:0), Wisłę Płock (4:0) czy Arkę Gdynia (3:2), której odgryzła się tydzień temu. Ku powszechnemu zaskoczeniu do reprezentacji Polski powołania otrzymali Hubert Matynia z Adamem Buksą. Obaj po spotkaniu z Legią udadzą się na zgrupowanie przygotowujące do meczów z Czechami (towarzysko) i Portugalią (Liga Narodów).

Oglądaj mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa na żywo online w Player.pl >>>

Z szacunkiem o Pogoni wypowiada się szkoleniowiec Legii, Ricardo Sa Pinto: - Czeka nas trudne spotkanie. Pogoń to dobry zespół, który dużo walczy i biega. Zrobi wszystko, by osiągnąć dobry wynik na własnym stadionie. Jest tam bardzo mocna - podkreślił Portugalczyk podczas czwartkowej konferencji. W Szczecinie nie będzie mógł skorzystać z kilku piłkarzy w tym Michała Pazdana. Zabraknie też dopingu z sektora gości. Na fanów z Łazienkowskiej nałożono bowiem zakaz, bo w trakcie meczu z Górnikiem Zabrze (4:0) zadymili stadion na kilkadziesiąt minut.

W Szczecinie szykuje się rekordowa frekwencja. Jeden ze sponsorów - w porozumieniu z klubem - zdecydował się zdjąć reklamę z kilkuset siedzisk, by te miejsca udostępnić kibicom.

Sonda

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa?

Nie zagrają:

Pogoń: Jarosław Fojut, Ricardo Nunes, Michał Żyro, Soufian Benyamina (kontuzje, Adam Frączczak (choroba)
Legia: Michał Pazdan (kontuzja), Chris Philipps, William Remy, Jarosław Niezgoda (odesłani na mecz rezerw), Eduardo (wyrejestrowany), Krzysztof Mączyński (rezerwy), Mateusz Hołownia, Radosław Cierzniak (urazy).

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Legia - Pogoń 3:0 (Ekstraklasa, 07.04.2018)
Pogoń - Legia 1:3 (Ekstraklasa, 05.11.2017)
Pogoń - Legia 0:2 (Ekstraklasa, 07.05.2017)

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online oraz na stronie ncpslugo.pl. Komentuje duet Bartosz Gleń – Maciej Murawski. Studio od godziny 20. Gościem Cezarego Olbrychta będzie Andrzej Juskowiak. Relacja LIVE z hitowego meczu Pogoń - Legia w GOL24.pl od godziny 20:30.

Co wiesz o Jerzym Brzęczku i jego kadrze? Rozwiąż QUIZ!