Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w...

Pogoń Szczecin

3

Legia Warszawa

1

• Pogoń Szczecin po raz drugi w tym sezonie wygrywa z Legią Warszawa i dzięki temu będzie po 16. kolejce liderem PKO Ekstraklasy! Bohaterem spotkania został Adam Buksa, który strzelił dwie bramki i asystował przy trafieniu Srdana Spiridonovicia. Trzeba jednak docenić także rolę Dante Stipicy. Bramkarz Pogoni przy stanie 1:0 dwukrotnie uchronił zespół przed startą gola, najpierw wygrywając pojedynek z Pawłem Wszołkiem, a potem świetnie broniąc uderzenie Waleriana Gwilii z rzutu wolnego. Legię stać było tylko na honorowego gola Jarosława Niezgody. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Pogoń wygrywa z Legią 3:1 i jest nowym liderem PKO Ekstraklasy!

• Mimo korzystnego wyniku Pogoń wciąż gra wysokim pressingiem. W efekcie Jędrzejczyk niedokładnie dograł do Majeckiego, jest kolejny korner dla gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w zespole Pogoni. Owacją na stojąco żegnany Zvonimir Kozulj, na boisku melduje się Marcin Listkowski.

• Kowalczyk wywalczył na prawej stronie rzut rożny.

• Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Novikovas przypadkowo oberwał w twarz butem od Steca. Wcześniej Litwin faulował rywala.

• Druga zmiana w zespole Pogoni. Głośnymi brawami żegnany Srdan Spiridonović, strzelca drugiej braki zastąpił Damian Dąbrowski.

• Blisko czwartego gola dla Pogoni! Santeri Hostikka przejął piłkę na połowie rywala i oddał strzał z dystansu. Obronił to Majecki, podobnie jak dobitkę Adama Buksy!

• Jest honorowa bramka dla Legii! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Arvydas Novikovas, odbił ten strzał przed siebie Dante Stipica, ale przy dobitce Jarosława Niezgody musiał już skapitulować.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! JAROSŁAW NIEZGODA!

• Pierwsza ofensywna akcja Salvadora Agry przyniosła warszawianom rzut rożny.

• Legia spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Wygląda na to, że "Wojskowi" nie wierzą już w to, że w krótkim czasie mogą odrobić w Szczecinie straty.

• Niezła okazja dla Legii. Gwilia dograł w pole karne do Kante, ten piętką podał do Niezgody, lecz drugi z napastników Legii uderzył wyraźnie obok słupka.

• 3.739 kibiców ogląda spotkanie z trybun stadionu w Szczecinie. Gdyby nie trwający remont, z pewnością byłoby ich dużo więcej.

• Ostatnia zmiana w Legii. Za Luquinhasa wchodzi Salvador Agra.

• Pogoń już tego nie wypuści, Pogoń będzie liderem! Adam Buksa do gola i asysty dorzuca drugie trafienie - uderzył pewnie, przy słupku, w prawy róg. Majecki rzucił się w drugą stronę, ale nawet gdyby wyczuł rywala, nie miałby większych szans na obronienie tego strzału!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ADAM BUKSA!

• RZUT KARNY DLA POGONI! JĘDRZEJCZYK FAULOWAŁ KOWALCZYKA!

• Przewrócili się w polu karnym Legii Kowalczyk i Kozulj. Mamy analizę VAR!

• Spiridonović przejął piłkę z prawej strony pola karnego, ale nie zdołała minąć Karbownika.

• Andre Martins z żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Legia atakowała, a to Pogoń zdobyła drugiego gola! Adam Buksa zagrał świetną piłkę do Srdana Spiridonovicia, a ten uderzył z pierwszej piłki, lobując Radosława Majeckiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SRDAN SPIRIDONOVIĆ!

• Dante Stipica show! Bramkarz Pogoni świetnie obronił uderzenie gwilii z rzutu wolnego, piłka szła tuż przy słupku!

• Ofensywna zmiana w zespole Legii. Schodzi Paweł Wszołek, pojawia się drugi napastnik - Jose Kante.

• Luquinhas faulowany przed polem karnym przez Podstawskiego. Będzie dobra okazja dla Legii z rzutu wolnego.

• Uderzenie z dystansu Buksy, piłka przeszła nad poprzeczką.

• Po raz pierwszy w drugiej połowie groźniej pod bramką Legii. Po podaniu Buksy uderzył Spiridonović, ale spokojnie interweniuje Majecki.

• Kompletnie nieudane zagranie Kozulja z rzutu wolnego. Bośniak posłał piłkę poza boisko.

• Mamy zmianę w drużynie Pogoni. Kończy występ Adam Frączczak, w jego miejsce Santeri Hostikka.

• Zły przerzut Jędrzejczyka na lewą stronę, piłka ląduje na aucie.

• Luquinhas podał przed pole karne do Gwilii, Gruzin został zablokowany. Korner dla Legii.

• Dante Stipica ratuje Pogoń! Luquinhas świetnie obsłużył Pawła Wszołka, ten wyszedł sam na sam ze Stipicą, ale pojedynek wygrał bramkarz!

• Legia znów długo z piłką przed polem karnym Pogoni. Andre Martins został zablokowany, w końcu piłka wylądowała w rękach Stipicy.

• Vesović z lewej strony dograł do Niezgody, temu piłkę w polu karnym zabrał Tomas Podstawski.

• Buksa trafiony piłką w twarz przez Igora Lewczuka. Mamy przerwę w grze.

• Gwilia dobrze obsłużył Wszołka, lecz ten uderzył wyraźnie obok słupka.

• Wreszcie odpowiedziała Pogoń, Buksa chciał dorzucić piłkę na długi słupek, ale zrobił to za lekko.

• Pogoń ma problemy, aby wyjść z piłką z własnej połowy. Od dłuższego czasu głęboko cofnięci gospodarze.

• Legia od początku drugiej połowy jest w ataku. Czujna na razie defensywa Pogoni.

• Zbyt mocne zagranie Kozulja na lewą stronę do Matyni. Od autu Legia.

• W przerwie mamy zmianę w drużynie Legii. W szatni został Mateusz Wieteska, zastąpił go Michał Karbownik.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Do przerwy Pogoń prowadzi w Warszawie z Legią 1:0. Podobnie jak w pierwszej kolejce, bramkarza Legii pokonał Adam Buksa, który wykorzystał dośrodkowanie Davida Steca. Wcześniej napastnik Pogoni zmarnował sytuację sam na sam z Radosławem Majeckim. Legia oddała więcej strzałów, ale tylko raz uderzała celnie - świetną sytuację zmarnował Arvydas Novikovas, do własnej bramki omal nie trafił Adam Frączczak. Czy Legia odpowie w drugiej części meczu? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Kozulj uderzył z dystansu, lecz został zablokowany przez obrońcę.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Mógł być remis! Luquinhas dograł na lewej stronie do Artura Jędrzejczyka, ten obsłużył Novikovasa, który z kilku metrów uderzył nad poprzeczką!

• Kozulj zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Bardzo niecelnie.

• Powalczył z kilkoma rywalami Buksa. Dwa razy podnosił się z boiska i opanowywał piłkę, za trzecim razem był faulowany.

• Zbyt mocne zagranie Gwilii na prawą stronę do Vesovicia. Piłka wyszła na aut.

• Po bramce dla Pogoni od razu uaktywnili się kibice, którzy domagają się kolejnego trafienia.

• Pogoń wychodzi na prowadzenie, a Adam Buksa po raz drugi w tym sezonie trafia przeciwko Legii! David Stec dośrodkował z prawej strony, Buksa wykorzystał fakt, że poślizgnął się Mateusz Wieteska, spokojnie przyjął sobie piłkę i umieścił ją w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ADAM BUKSA!

• Mocny strzał z dystansu Vesovicia broni Stipica. Na szczęście dla bramkarza Pogoni, piłka szła prosto w niego.

• Zech przypilnował Niezgodę i wybił piłkę na rzut rożny.

• Zbyt mocne podanie na lewą stronę do Pawła Wszołka, Dante Stipica wyszedł poza pole karne i wybił futbolówkę.

• Kostas Triantafyllopoulos faulował Martinsa, kolejny obrońca Pogoni z żółtą kartką.

• Buksa oberwał od Vesovicia, ale sędzia nie dostrzegł tam faulu. Bardzo nie spodobało się to kibicom Pogoni.

• Hubert Matynia po raz kolejny faulował Luquinhasa. Skutkuje to żółtą kartką.

• Vesović minął Matynię i dośrodkował z prawej strony, a interweniujący Frączczak omal nie trafił do własnej bramki - piłka przeszła tuż obok słupka!

• Kontra Legii zatrzymana przez Triantafyllopoulosa, który zatrzymał Niezgodę. Chwilę później Matynia faulował Andre Martinsa.

• Uderzył sprzed pola karnego Matynia, zablokował go Vesović.

• Sporo strat teraz po obu stronach. Najpierw akcję Pogoni zniweczył Kowalczyk, po chwili po drugiej stronie za lekko podawał Luquinhas.

• Vesović dwukrotnie dośrodkowywał z prawej strony, nie zdołali oddać jednak strzału gracze Legii.

• Novikovas dostał piłkę na piętnastym metrze i zdecydował się na strzał. Wysoko nad poprzeczką.

• Ależ szansę zmarnował Adam Buksa! Paweł Wszołek za lekko zagrał do Majeckiego, Buksa znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale za mocno wypuścił sobie piłkę!

• Konstantinos Triantafyllopoulos świetnie przeciął prostopadłe podanie do Jarosława Niezgody. Gdyby nie ta interwencja, napastnik Legii wyszedłby sam na sam z bramkarzem.

• Sebastian Kowalczyk powalczył na prawej stronie z Mateuszem Wieteską, ale nie udało mu się uzyskać rzutu rożnego.

• Kozulj przerzucił piłkę na lewą stronę do Matyni, lecz ten dośrodkował zbyt mocno.

• Odpowiada Pogoń. David Stec dośrodkował z prawej strony, nie przeciął jednak piłki żaden z jego partnerów.

• Gorąco w polu karnym Pogoni! Ze strzału przewrotką wyszło podanie do będącego tuż przed bramką gracza Legii, Benedikt Zech asekuruje Stipicę i wybija piłkę sprzed linii bramkowej!

• Arvydas Novikovas od początku meczu aktywny na lewej stronie. Faulował go Adam Frączczak.

• Luquinhas mocno ucierpiał w starciu z Hubertem Matynią. Brazylijczyk potrzebuje pomocy medycznej.

• Sebastian Kowalczyk zszedł z piłką do środka i prostopadle zagrał do Adama Buksy. Napastnik gospodarzy nie zdołał minąć obrońcy.

• Spore zamieszanie w polu karnym Pogoni. Blokuje strzał w polu karnym David Stec.

• Na razie Legia ma piłkę na własnej połowie. Pogoń gra wysokim pressingiem.

• Od środka zaczęła Legia. Goście grają na biało, Pogoń w granatowo-bordowych strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Bartosz Frankowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Zaraz zaczynamy!

• Zvonimir Kozulj w meczach z Legią prezentował się do tej pory znakomicie. Bośniak trzykrotnie trafiał w spotkaniach z tym rywalem, dorzucił też asystę. Czy dzisiaj również będzie kluczową postacią?

• W zeszłym sezonie Pogoń wygrała u siebie z Legią 2:1. Także trafił wtedy Kozulj, bramkę zdobył również nieobecny z powodu kontuzji Kamil Drygas. Już w doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla gości zanotował Andre Martins. Wiosną w Warszawie Legia zrewanżowała się "Portowcom", wygrywając 3:1. W rundzie finałowej padł natomiast remis 1:1.

• Na inaugurację Pogoń po raz pierwszy od wielu lat zwyciężyła na stadionie Legii. "Wojskowi" prowadzili co prawda po trafieniu Sandro Kulenovicia, ale wynik meczu szybko wyrównał Adam Buksa, a w końcówce decydującego gola zdobył Zvonimir Kozulj. Napastnika Legii od dawna nie ma już w klubie, dwaj piłkarze Pogoni wyjdą dziś w podstawowym składzie.

• Legia na wyjazdach gra gorzej od Pogoni, ale pod tym względem jest drugą siłą ligi, zaraz po "Portowcach". Wicemistrzowie Polski mają już za sobą kryzys z przełomu września i października - wygrali cztery ostatnie mecze, w tym 7:0 z Wisłą Kraków oraz 5:1 z Górnikiem Zabrze. Jeśli dziś znów zwyciężą, zwiększą przewagę nad Piastem i Pogonią do czterech punktów.

• Pogoń przez pewien czas była liderem PKO Ekstraklasy i dziś ma szansę na to, aby wrócić na czoło tabeli. Stanie się tak, jeśli gospodarze pokonają dziś Legię. Ostatnio ""Portowcy" wygrali 1:0 wyjazdowy mecz z Lechią, a u siebie zremisowali 1:1 z Lechem Poznań. Na własnym boisku szczecinianie spisują się zdecydowanie gorzej niż na wyjazdach - wygrali tylko trzy z siedmiu meczów. Dziś z pewnością liczą na czwartą wygraną.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Legii:

• Oto podstawowy skład oraz ławka rezerwowych Pogoni:

• Czas na hit 16. kolejki PKO Ekstraklasy! Trzecia Pogoń Szczecin postara się o odzyskanie pozycji lidera i pokonanie Legii Warszawa po raz drugi w tym sezonie. Piłkarze ze stolicy wygrali cztery ostatnie mecze i zostali mistrzami rundy jesiennej. Początek tego spotkania już o 17:30, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

red

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Sebastian Wolosz/ Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE. Legia Warszawa wygrała rundę jesienną, a Pogoń była trzecia, ledwie z punktem straty do lidera. W sobotę w Szczecinie zespoły mogą stworzyć świetne widowisko. Relacja na żywo z meczu Pogoń - Legia w GOL24.pl!

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE

Pogoń nie ma kompleksów. Szczeciński zespół gra „swoje” z każdym przeciwnikiem i nawet jeśli fani mają trochę pretensji, że brakuje jakości w ataku pozycyjnym, że za mało jest stwarzanych sytuacji bramkowych, to też zarazem doceniają, że Pogoń nie ustawia na swoim polu karnym autobusu i nie ogranicza się jedynie do kontrataków.

- Będzie ciekawie.
Decydować będą szczegóły, a szczęście też nam się przyda - mówi Kosta Runjaić, trener Pogoni. - Bramki na pewno padną, bo obie drużyny grają ofensywnie i obie będą chciały wygrać. Ale my tego meczu nie rozpoczniemy naiwnie i bez odpowiedniego przygotowania. Widać w statystykach, że Legia sporo strzela, więc trzeba być ostrożnym. Szkoda, że zagramy ten ciekawy mecz na przebudowywanym stadionie. Wiemy, że kibice nam pomogą, ale przy nowym stadionie to pewnie byłby też komplet - dodaje.

Październikowa pauza na mecze eliminacji mistrzostw Europy była dla Aleksandara Vukovicia i jego zespołu jak dar od losu. Legia była po przegranych z Lechią Gdańsk i Piastem Gliwice. Coraz więcej mówiło się, że posada serbskiego trenera wisi na włosku. Ale po przerwie gra wicemistrza Polski zmieniła się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Odniósł pięć ligowych zwycięstw (plus jedno w Totolotek Pucharze Polski) i został liderem PKO Ekstraklasy.

Pogoń jest trzecia, do Wojskowych traci punkt (tyle samo, ile drugi Piast). - Przed nami mecz z drużyną, z którą przegraliśmy już w tym sezonie, musimy maksymalnie skupić się na tym. O niewielu trenerach można powiedzieć, że wprowadzili tyle jakości do drużyny w Ekstraklasie, co Kosta Runjaić - chwalił szkoleniowca Pogoni trener Legii.

W kadrze Portowców nie ma co się spodziewać wielkich zmian. Nie ma pauzujących za kartki, a na powrót Mariusza Malca i Kamila Drygasa jeszcze poczekamy (Drygas może dopiero w nowym sezonie). Nadal nie powróci do gry Ricardo Nunes. Do dyspozycji Vukovicia w sobotę mają być już Jose Kante i Domagoj Antolić.

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Wstęp do transmisji telewizyjnej z meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa od godz. 17 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Początek transmisji z meczu o godz. 17:20 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i TVP 2. Mecz w Canal+ komentować będą Bartosz Gleń – Tomasz Wieszczycki (ze Szczecina).

17:30 mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa na żywo
Canal+ Sport
Canal+ Sport 3
TVP 2

Tekstowa relacja live z meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa online w GOL24.pl!