Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Piast Gliwice

2

• Koniec meczu. Piast wygrywa 2:0 i jest wiceliderem!

• Frączczak biegł z atakiem, lecz przewrócił się przed linią końcową.

• Sporo zamieszania po rzucie rożnym w wykonaniu Piasta. Dużo podań górą, bez strzału.

• Arbiter doliczył pięć minut.

• Zvonimir Kozulj obejrzał żółtą kartkę za faul na Dziczku

• Płaski strzał Frączczaka okazał sie niecelny.

• Bursztyn zbyt pochopnie wyszedł z bramki, nie trafił w piłkę i przed pustą bramką stanął Jodłowiec. Świetna interwencja Walukiewicza

• Joel Valencia zmieniony przez Toma Hateley'a. Pomocnik powraca po kontuzji.

• Sebastian Kowalczyk na boisku, Radosław Majewski poza nim.

• Parzyszek dobrze cofnął się do defensywy i zahamował atak Pogoni skrzydłem.

• kolejne próby dośrodkowań w pole karne Piasta spaliły na panewce. Defensywa gliwiczan bez błędów

• Piotr Parzyszek pojawił się na murawie w miejsce Michala Papadopulosa

• Mak zagrał pod linię końcowa do Valencii. Dośrodkowania nie odebrał Papadopulos

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na bramkę Piasta uderzał Frączczak. Skutecznie Szmatuła

• Jakub Czerwiński za faul na biegnącym z kontratakiem piłkarzu Pogoni.

• Benedyczak dostał piłkę w polu karnym, ale pilnowany przez rywali nie zdołał oddać strzału.

• Valencia dośrodkował z rzutu rożnego. Piłkę przejęli Portowcy

• Kolejny atak Maka lewym skrzydłem, ale dośrodkowanie zablokował Niepsuj

• Piast długo walczył na lewym skrzydle. Sporo wymiany podań, ale nie udało się wrzucić piłki w pole karne.

• Teraz sporo gry w środku pola. Po słabszym fragmencie Piast nie daje się już tak mocno zepchnąć na własną połowę.

• Pogoń próbowała się przebić prawym skrzydłem, ale tym razem Frączczak nie zdołał uciec defensorom Piasta

• Papadopulos złapany na pozycji spalonej przy próbie kontrataku.

• Adrian Benedyczak pojawił się na boisku. Zmienił Dawida Błanika

• Frączczak urwał się na skrzydle i dośrodkował pod bramkę. Nikt nie odebrał piłki. Najbliżej był Błanik

• Jorge Felix zakończył już grę na dzisiaj. Napastnika zmienił obrońca Martin Konczkowski

• Kolejne dwa dośrodkowania z rogu w wykonaniu Majewskiego pod bramką Szmatuły przyniosło jedynie chaos

• Szmatu\la przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Drygasa. Pomocnik uderzał po dośrodkowaniu Majewskiego z rogu.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Pogoni nie przyniosło strzału.

• Sedlar dobrze radzi sobie pod własną bramką. Wybił strzał Frączczaka za linię końcową

• Po uderzeniu Kozulja piłka odbiła się od poprzeczki i od murawy. Trwa wideoweryfikacja czy padł gol.

• Kozulj próbował skrzydłem rozkręcić akcję Pogoni. Trochę zamieszania, do przodu ruszył też Niepsuj.

• Uderzenie Majewskiego z dystansu. Obok bramki.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Pogoni na bliższy słupek wybite za linię końcową. Będzie kolejne.

• Szmatuła wybił piłkę przed siebie po strzale z rzutu wolnego.

• Majewski przewrócił się po starciu z Kirkeskovem. Będzie rzut wolny dla Pogoni

• Szczecinianie na razie utrzymywali się przy piłce. Wymieniali podania w srodku pola, nie mogli przebić pod pole karne. W końcu stracili futbolówkę

• Druga połowa rozpoczęta!

• Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi 2:0

• Błanik uderzył z dystansu i trafił w poprzeczkę! Mocne uderzenie, ale brakowało centymetrów.

• Niecelna próba Valencii. Uderzenie z dystansu daleko od bramki.

• Kolejny faul ze strony Frączczaka. Tym razem arbiter nie pokazał kartki, ale kapitan Portowców musi uważać.

• Sporo walki w środku pola. Piast przy piłce, Portowcy coraz częściej uciekają się do fauli.

• Adam Frączczak z żółtą kartką za faul na Dziczku

• Felix na pozycji spalonej

• Dosrodkowanie z rzutu wolnego Kirkeskova nie przyniosło strzału na bramke Pogoni.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Piasta, trochę zamieszania i Kozulj faulował Maka

• Mak popędził skrzydłem, ale dobry powrót Hołoty

• Strzał Kozulja nad poprzeczką. W pole karne podawał mu Błanik

• Strzał Dvalego niecelny. Od bramki wznowi grę Szmatuła

• Drygas przewrócony w środku pola. Faul taktyczny Jodłowca

• Rzut wolny dla Pogoni wykonywał Nunes. Dośrodkowanie z dużej odległosci przejęli gliwiczanie.

• Za nami przerwa na uzupełnienie płynów. Bardzo wysoka temperatura i pełne słońce w Szczecinie.

• Dośrodkowanie Majewskiego z rzutu wolnego zamienione na bezpośredni strzał. Dobrze wyczuł to Szmatuła

• Bursztyn udanie interweniowal po próbie gliwiczan z lewej strony

• Dobry powrót Kirkeskova. Defensor zahamował atak Pogoni skrzydłem

• Wysoka piłka na połowę Pogoni, ale nie było tam żadnego gracza Piasta.

• Dosrodkowanie pod bramkę Piasta w wykonaniu Kozulja nie zostało przez nikogo odebrane.

• Kirkeskov dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłkę wybił Bursztyn

• Podanie na prawe skrzydło Piasta dobrze odczytali ich rywale i tym razem zdołali zahamować atak gości

• Błanik nie zdołał dobrze przyjąć piłki i odebrał mu ją Kirkeskov

• Długie podanie na lewe skrzydło. Majewski przegrał jednak pojedynek z Pietrowskim

• Gra toczyła się teraz w środku pola. Wymiana podań ze strony Piasta, Portowcy nie mogą przejąć piłki

• Czerwiński zablokował strzał Majewskiego

• Mak zagrał na prawo do Felixa ale ten nie zdołał dośrodkować pod bramkę. Gliwiczanie wciąż przy piłce. Dwa gole dąły im dużo pewności siebie.

• Po podaniu od Nunesa uderzał Majewski. Pomocnik trafił w boczną siatkę.

• GOL! Mateusz Mak pakuje piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Kirkeskova nie zostało przez nikogo odebrane.

• Frączczak przebił się lewym skrzydłem. Zaszedł pod samo pole karne, ale tam został zahamowany przez defensywę Pogoni

• Po podaniu od Marcina Pietrowskiego, Michal Papadopulos przepuścił piłkę i doszła ona do Joela Valencii. Mocny strzał zaskoczył młodego Jakuba Bursztyna.

• GOL! Joel Valencia zamienia pierwszą akcję Piasta na bramkę.

• Gliwiczanie próbują coś zdziałać lewym skrzydłem, ale na niewiele się to na razie zdaje.

• Wymiana podań w środku pola. Piast utrzymuje sie przy piłce, ale nie może skonstruować ataku.

• Pogoń ponownie w ataku. Niecelny strzał Błanika

• Na razie przy piłce gospodarze. Walka na lewym skrzydle nie przyniosła jednak efektu. Dobry powrót Pietrowskiego

• I ruszyli! Ostatni mecz drugiej kolejki rozpoczęty.

• Czas na przywitanie dzisiejszych kapitanów: Jakuba Szmatuły i Adama Frączczaka oraz losowanie stron

• Tomasz Kwiatkowski, który poprowadzi dzisiejsze spotkanie, wyprowadził już obie jedenastki na boisko.

• Obie ekipy zakończyły już rozgrzewki. Teraz spędzają ostatnie chwile w szatni i już za moment rozpocznie się bój o punkty.

• Do godziny 17 sprzedano 7358 biletów na to spotkanie.

• Ze znacznie gorszym rezultatem swoje starcie z beniaminkiem zakończyli Portowcy. Oni na inaugurację sezonu (zagrali w piątek o 18.00) przegrali z Miedzią 0:1. Porażka o tyle bolesna, że decydujący gol padł dopiero w samej końcówce.

• Druga kolejka i już po raz drugi gliwiczanie swój mecz rozgrywają w poniedziałek. Poprzedni przyniósł im zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec 2:1. I choc z początku prowadził beniaminek, to efektowne trafienie Tomasza Jodłowca i pewnie wykonany przez Aleksandara Sedlara rzut karny sprawiły, że to Piast cieszył się z wygranej.

• Już za nieco ponad pół godziny pierwszy rozgrywany w Szczecinie mecz sezonu 2018/2019. Na inaugurację Pogoń podejmie tutaj Piasta Gliwice. Goście na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera nie wygrali od 2013 roku.

Kaja Krasnodębska

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. W 2. kolejce drugi wyjazdowy mecz Piasta. Gliwiczanie udali się do Szczecina, gdzie nie wygrali już od 2013 roku. Relacja na żywo z meczu Pogoń - Piast w GOL24.pl!

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE

Oglądaj mecz Pogoń - Piast na żywo online w Player.pl >>>

Po raz ostatni na inaugurację rozgrywek Piast wygrał w bardzo udanym dla siebie sezonie 2015/2016.
Przed własną publicznością pokonał grającą w roli beniaminka Bruk-Bet Termalicę Niecieczę, a kilkadziesiąt tygodni później sięgnął po wicemistrzostwo kraju. W poniedziałek, niewiele dalej bo w Sosnowcu, Niebiesko-Czerwoni zwyciężyli z tegorocznym beniaminkiem Zagłębiem Sosnowiec. Mimo, że to zawodnik gospodarzy - Vamara Sanogo otworzył wynik poniedziałkowego starcia, podopieczni Waldemara Fornalika zdołali wyrównać, a później dzięki wykorzystanemu przez Aleksandara Sedlara rzutowi karnemu wygrali 2:1. To nie Serb, a Tomasz Jodłowiec stał się prawdziwym bohaterem tamtego boju. Były reprezentant Polski popisał się atomowym uderzeniem i z dystansu pokonał Dawida Kudłę.

Zwycięstwem Piast zakończył 1. kolejkę, którą kilka dni wcześniej rozpoczęła Pogoń. Szczecinianie opuszczali boisko w skrajnie odmiennych nastrojach. Gol stracony w samej końcówce sprawił, że w daleką podróż powrotną z Legnicy udali się bez punktów. Przed własną publicznością będą chcieli zaprezentować się znacznie lepiej. I wydaje się, że mają ku temu dobrą okazję. Zmierzą się z Piastem, który w Szczecinie nie zwyciężył od 2013 roku. A przecież bywał tam przynajmniej raz w sezonie… Po raz ostatni w listopadzie 2017. Tamten mecz zakończył się wynikiem 2:2, a gole zdobywali Adam Frączczak i Spas Delev dla Portowców oraz Joel Valencia i Martin Bukata dla gliwickiego Piasta. Kwietniowy bój w Gliwicach nie przyniósł już żadnych bramek.

I tym razem Pogoni będzie ciężko cokolwiek strzelić. Defensywą Piast stoi, a po kontuzji do dyspozycji Waldemara Fornalika powracają boczny obrońca Martin Konczkowski i defensywny pomocnik Tom Hateley. Z uwagi na urazy, obaj nie wystąpili jeszcze w Sosnowcu, teraz czują się już lepiej. Były selekcjoner ma więc pełną dowolność w ustalaniu składu. Z kolei Kosta Runjaić nie może skorzystać już z Cornela Rapy. Rumun w najbliższych dniach ma zamienić Szczecin na Kraków, a Pogoń otrzymać w zamian trochę gotówki. Z powodu kontuzji zagrać nie mogą z kolei Jarosław Fojut, Soufian Benyamina, Adam Buksa oraz Spas Delew. W ataku spodziewany jest więc młody Adrian Benedyczak.

Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). To już drugie spotkanie, jakie poprowadzi w tym sezonie. W ubiegłym tygodniu przypadło mu starcie Śląska Wrocław z Cracovią, teraz musiał ruszyć w daleką podróż do Szczecina. Zeszły sezon przyniósł mu aż pięć meczów Pogoni i tylko jeden Piasta. Gliwiczanie ponad rok temu zremisowali na wyjeździe z Cracovią.

Forma w poprzedniej kolejce:

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 1:2 (Jodłowiec, Sedlar)
Miedź Legnica - Pogoń Szczecin 1:0

Ostatnie bezpośrednie starcia:

21 kwietnia 2018: Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0
25 listopada 2017: Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:2 (Frączczak, Delev - Valencia, Bukata)
22 lipca 2017: Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 1:2 (Papadopulos - Rudol, Formella)
13 lutego 2017: Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:1 (Murawski, Gyurcso - Papadopulos)
20 sierpnia 2016: Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:2 (Kitano, Drygas)

Sonda

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice?

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Pogoń Szczecin - Piast Gliwice rozpocznie sie o godz. 17:30 na kanale Eurosport 1. Początek transmisji ze spotkania Pogoń - Piast o godz. 17:55 w Eurosport 1. Spotkanie online będzie można obejrzeć w Eurosport Player oraz Ipli.

18:00 mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice