Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. Lider z...

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. Lider z niepokonanym od października. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 17. kolejka
2021-02-13 17:30

Pogoń Szczecin

0

Piast Gliwice

0

• Pogoń Szczecin bezbramkowo zremisowała z Piastem Gliwice w sobotnim spotkaniu 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Dziękujemy za uwagę.

• Kartka dla Pyrki za pociąganie za koszulkę.

• Żyro przegrywa pojedynek ze Stipicą! Napastnik Piasta był naciskany przez obrońcę.

• 5 minut doliczone przez sędziego.

• Tomas Huk zarobił żółtą kartkę.

• Tiago Alves zastępuje Patryka Lipskiego.

• Oraz Kacper Kozłowski w miejsce Drygasa. Komplet zmian w Pogoni.

• Paweł Stolarski za Zahovicia.

• Gerard Badia zastępuje Kristophera Vidę.

• Adrian Benedyczak za Kacpra Smolińskiego.

• Ależ bomba z lewej nogi Jakuba Holubka z poprawki rzutu wolnego! Bezbłędna interwencja Stipicy.

• Kartka dla Drygasa za faul na Arkadiuszu Pyrce.

• Płaskie uderzenie Drygasa z kilku metrów, Plach wybija na róg! Chyba piłka nie zmierzała w światło bramki gliwiczan.

• Żyro urwał się obrońcom i uderzył prosto w Dante Stipicę! Chorągiewka sędziego liniowego jednak w górze.

• A także Tomas Podstawski za Dąbrowskiego.

• Alexander Gorgon w miejsce Kowalczyka.

• W odpowiedzi Dąbrowski sprzed pola karnego, ale zeszła mu piłka ze stopy.

• Ładnie obracał się z piłką Żyro, strzelił od razu z lewej nogi, lecz obok bramki.

• Spięcie w środku pola. Kartka dla Michała Chrapka.

• Pewny chwyt Placha po dośrodkowaniu. Bramkarz Piasta jeszcze był faulowany przez Drygasa.

• Czwarta żółta kartka Kowalczyka w tym sezonie.

• Sprytne podanie w kierunku Żyry i niewiele zabrakło gościom do szczęścia.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Jakub Bartkowski zaskakująco sprzed pola karnego, Plach wyciągnął się jak długi i odbił do boku!

• Niewielka przewaga Pogoni, która stara się coś zdziałać na tej trudnej murawie. Piast broni się bardzo dobrze.

• Zahović sam na sam po podaniu Sebastiana Kowalczyka, ale Plach górą! Świetnie obronił udem bramkarz Piasta.

• Znakomite podanie Michała Żyry na 5. metr do Kristophera Vidy, a ten fatalnie spudłował!

• Bardzo ostry faul Czerwińskiego na Zahoviciu, ale sędzia tym razem nie wyciąga kartki.

• Bardzo wyrównane spotkanie; nie może zarysować się przewaga żadnej ze stron.

• Damian Dąbrowski ukarany żółtą kartką. To było jego czwarte "żółtko" i zawodnik w kolejnym meczu nie zagra.

• Fatalnie wygląda murawa w Szczecinie. Na pewno będzie to jeszcze miało wpływ na dzisiejsze spotkanie.

• Potężny strzał głową Kamila Drygasa po rzucie rożnym i z najwyższym trudem broni Frantisek Plach!

• Na szybkości wpadał w pole karne Luka Zahović, który w ostatniej chwili został powstrzymany przez Jakuba Czerwińskiego.

• Gra na razie tylko w środku pola, trwa badanie sił przeciwnika.

• Pierwszy gwizdek, zaczynamy.

• Drużyna Waldemara Fornalika już zapomniała, że zajmowała w tym sezonie ostatnie miejsce w tabeli i pnie się coraz wyżej. W rundzie wiosennej Piast wygrał dwa razy. Najpierw w szalonym meczu z Wisłą w Krakowie 4:3, a potem u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:0. Gliwiczanie imponują serią 9 ligowych meczów bez porażki. Na dodatek pokonali Pogoń na jej stadionie w środowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski - 2:1.

• Pogoń chce się odkuć za pucharową porażkę. Zespół ze Szczecina prowadzi w ligowej tabeli, a rundę wiosenną zaczął od dwóch zwycięstw 1:0 – w Bełchatowie z Rakowem i u siebie z Cracovią. Portowcy mają serię 6. wygranych z rzędu. Są niepokonani od siedmiu meczów. Ostatni raz przegrali 27 listopada z Górnikiem w Zabrzu 1:2. W środę Pogoń odpadła z Pucharu Polski.

• Witamy! Przed nami jeden z najciekawszych meczów 17. kolejki PKO Ekstraklasy, a może nawet najciekawszy. Z jednej strony Pogoń, która od dwóch spotkań jest liderem tabeli, a z drugiej Piast, który właśnie wyeliminował go z Fortuna Pucharu Polski, a w lidze nie przegrał od połowy października. Relacja LIVE w GOL24.

Pogoń - Piast LIVE! Lider z niepokonanym od października

Pogoń - Piast LIVE! Lider z niepokonanym od października ©Karina Trojok

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. To jeden z najciekawszych meczów 17. kolejki PKO Ekstraklasy, a może nawet najciekawszy. Z jednej strony gospodarz, który od dwóch spotkań jest liderem tabeli, a z drugiej rywal, który właśnie wyeliminował go z Fortuna Pucharu Polski, a w lidze nie przegrał od połowy października. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE

Drużyna Waldemara Fornalika już zapomniała, że zajmowała w tym sezonie ostatnie miejsce w tabeli i pnie się coraz wyżej. W rundzie wiosennej Piast wygrał dwa razy. Najpierw w szalonym meczu z Wisłą w Krakowie 4:3, a potem u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:0.

Gliwiczanie imponują serią 9 ligowych meczów bez porażki.
Na dodatek pokonali Pogoń na jej stadionie w środowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski - 2:1. W sobotę ciąg dalszy, czyli spotkanie ligowe. Dwóch meczów w ciągu czterech dni z tym samym rywalem nie przypomina sobie trener Fornalik. - Trudno mi sobie przypomnieć zdarzenie, by grać w tak krótkim czasie z tym samym rywalem, choć z pewnością takie było, ale na pewno nie na tym samym boisku – przyznał trener Piasta.

W meczu pucharowym w Piaście nie zagrali kontuzjowani Dominik Steczyk i Jakub Świerczok, których zabrakło też w spotkaniu ze Śląskiem. W sobotę sytuacja kadrowa gliwiczan będzie jeszcze trudniejsza. - Tomasz Jodłowiec jest wykluczony z udziału w sobotnim meczu. W pozostałych przypadkach nic się nie zmieniło, nie ma z nami Jakuba Świerczoka, tak samo nie ma Dominika Steczyka, a za kartki zawieszony jest Patryk Sokołowski. Muszą być przeprowadzone zmiany skoro nie mamy dwóch zawodników ze środka pola, którzy grali w ostatnich spotkaniach. Nie jest to proste zadanie, ale są w zespole piłkarze, którzy powinni podołać oczekiwaniom – stwierdził Fornalik.

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski odbył się na fatalnej murawie. - Uraz Tomka Jodłowca wynikał bezpośrednio ze stanu murawy. Takie boisko na pewno nie sprzyja efektownej grze, ale trzeba się dostosować do panujących warunków – dodał trener Piasta.

- Została nam już tylko ekstraklasa. Musimy unikać takich błędów jak w meczu pucharowym, wtedy są szanse, by wygrać. Powinniśmy grać swoje, może nieco lepiej zaadaptować się do warunków na zniszczonym boisku – przyznał obrońca Pogoni Benedikt Zech.

W 2. kolejce obecnego sezonu, 30 sierpnia Piast przegrał w Gliwicach z Pogonią 0:1. Teraz wstępnym wyznacznikiem formy zespołów jest środowy mecz w PP. - Będzie to znowu inny mecz, ale obie drużyny startują z podobnego pułapu, ponieważ graliśmy na tym samym boisku i w tym samym czasie – ocenił Fornalik.

Oglądaj mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice:
Pogoń: Stipica - Bartkowski, Zech, Malec, Mata - Kowalczyk, Drygas, Dąbrowski, Gorgon, Smoliński - Benedyczak (Zahović?).
Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek - Pyrka, Lipski, Chrapek, Vida, Badia - Żyro.

Nie zagrają w meczu Pogoń - Piast:
Pogoń: Cibicki, Wędrychowski, Frączczak (?)
Piast: Świerczok, Sokołowski, Jodłowiec, Hyjek, Steczyk

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Pogoń - Piast 0:1 (Puchar Polski, 10.02.2021)
Piast - Pogoń 0:1 (Ekstraklasa, 30.08.2020)

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Player+ i Canal+. Komentuje duet Rafał Wolski, Michał Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30 - zapraszamy!