Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie...

Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 11. kolejka
2019-10-05 15:00

Pogoń Szczecin

1

Raków Częstochowa

2

• Niespodzianką zakończył się mecz w Szczecinie - Pogoń poniosła drugą porażkę w tym sezonie i być może spadnie z pozycji lidera. W drugiej połowie przegrywający "Portowcy" byli stroną przeważającą i częściej atakowali bramkę przeciwników. Dobre okazje mieli Adam Buksa, Srdan Spiridonović oraz Santeri Hostikka, lecz cała trójka uderzała tuż obok słupka. Raków miał jedną dobrą sytuację na podwyższenie wyniku, na posterunku był jednak Dante Stipica. Ostatecznie Raków wygrał po raz czwarty w tych rozgrywkach i oddalił się od strefy spadkowej. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Raków wygrywa w Szczecinie z Pogonią 2:1!

• Po dośrodkowaniu Kozulja mieliśmy jeszcze strzał głową, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Faulowany Kozulj, ostatnia szansa dla Pogoni.

• Bliski szczęścia Santeri Hostikka! Fin bardzo dobrze uderzył z dystansu, piłka odbiła się od Jarosława Jacha i przeszła tuż obok słupka!

• Felicio Brown Forbes faulował Matynię i obejrzał żółtą kartkę.

• Raków broni się praktycznie całym zespołem. Pogoń naciska, brakuje jednak strzału na bramkę Szumskiego.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Zablokowane uderzenie Kozulja, Buksa wywalczył jeszcze rzut rożny.

• Kolejne dośrodkowania w pole karne Rakowa nie przynoszą efektu.

• Przewrócił się w polu karnym Rakowa Adam Frączczak, nie było tam jednak mowy o faulu i jedenastce.

• Dante Stipica znów staje na wysokości zadania! Dobre dośrodkowanie Petra Schwarza w pole karne z rzutu wolnego, strzał głową jednego z gości dobrze broni golkiper Pogoni!

• Kostas Triantafyllopoulos ukarany jeszcze żółtą kartką.

• Kolejna kontra Rakowa, Triantafyllopoulos faulował Malinowskiego przed polem karnym.

• Santeri Hostikka faulem przerwał kontrę Rakowa. Żółta kartka dla Fina.

• Ostatnia zmiana także w Rakowie. Opuszcza boisko Ruslan Babenko, wchodzi Kamil Piątkowski.

• Zablokowane dośrodkowanie Matyni z lewej strony. Będzie jeszcze rzut rożny dla Pogoni.

• Ostatnia zmiana w zespole Pogoni. Schodzi Damian Dąbrowski, na boisku pojawia się Iker Guarrotxena.

• Jarosław Jach z premedytacją kopnął piłkę po gwizdku arbitra. Obrońca Rakowa z żółtą kartką.

• Brown Forbes dostał piłkę w polu karnym i niemal od razu uderzył, ofiarnie zablokował go Bartkowski.

• Uderzył sprzed pola karnego Brown Forbes, ale napastnik Rakowa strzelał obok słupka.

• Po dośrodkowaniu Hostikki obrońcy gości mieli problemy z wybiciem piłki, lecz ostatecznie od bramki zacznie Szumski.

• 3.672 kibiców obserwuje ten mecz z trybun stadionu w Szczecinie.

• Skóraś wywalczył rzut wolny na prawej stronie boiska. Falował go Matynia.

• Dąbrowski nieźle dośrodkował w pole karne w kierunku Frączczaka. Zrobił to nieco za mocno, aby mógł dojść do piłki rezerwowy Pogoni.

• Przed szansą na gola stanął Adam Buksa! Dobrze przebił się w pole karne napastnik Pogoni, jego strzał po ziemi z problemami, na raty obronił Szumski!

• Druga zmiana także w Rakowie. Opuszcza boisko Daniel Bartl, wchodzi Dawid Szymonowicz.

• Druga zmiana w zespole Pogoni. Brawami żegnany Srdan Spiridonović, owacyjnie witany również Adam Frączczak.

• Kontra Rakowa zakończona zablokowanym strzałem sprzed pola karnego Piotra Malinowskiego. Świetnie podawał mu Babenko.

• Kolejne uderzenie Pogoni z dystansu zablokowane. Tym razem próbował Kowalczyk.

• Dośrodkowanie Kowalczyka w pole karne, Skóraś wybił piłkę na rzut rożny.

• Buksa dobrze przepchnął rywala, ale nie zdołał oddać strzału. Uderzał za to Hostikka - Fin został zablokowany.

• Hostikka próbował szczęścia sprzed pola karnego, piłka po strzale Fina przeszła metr nad poprzeczką.

• Kozulj starał się zagrać w pole karne do Spiridonovicia, bardzo dobrze interweniował Jarosław Jach.

• Atak Rakowa mógł być groźny, uderzenie sprzed pola karnego dobrze zablokował jednak Matynia.

• Bartl uderzał z dystansu, ale piłka przeszła bardzo daleko od bramki Pogoni.

• Uderzenie Kozulja na bramkę Rakowa ze sporej odległości z rzutu wolnego, czujny na linii bramkowej był Szumski.

• Srdan Spiridonović bliski drugiego gola! Otrzymał dobre podanie z lewej strony od Hostikki, uderzył jednak tuż obok słupka!

• Pierwsza zmiana w zespole Rakowa. Schodzi Miłosz Szczepański, w jego miejsce Piotr Malinowski.

• Buksa ładnie minął Petraska, lecz później źle zagrał do Spiridonovicia. Nic nie wyszło z tej akcji Pogoni.

• Zbyt mocno wypuścił sobie piłkę Matynia. Gracz Pogoni przegrał pojedynek z Kościelnym.

• Kontra Rakowa. Szczepański zagrał w pole karne do Bartla, ten starał się oddać techniczne uderzenie, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.

• Niezłe uderzenie Zvonimira Kozulja z rzutu wolnego. Bośniak strzelił nieco za lekko, aby zaskoczyć Szumskiego.

• Faulowany na 30. metrze Adam Buksa. Będzie niezła okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.

• Jarosław Jach zagrał długą piłkę do Michała Skórasia, ale drugi z graczy Rakowa był na spalonym.

• Nieudane dośrodkowanie Matyni z lewej strony boiska. Piłka wylądowała na górnej siatce bramki gości.

• Hostikka znów próbował obsłużyć Buksę. Tym razem podanie Fina przeciął jeden z obrońców Rakowa.

• Mógł być remis! Składka akcja Pogoni, dobre dośrodkowanie Santeriego Hostikki z lewej strony boiska, Adam Buksa uderzył jednak tuż obok słupka!

• Od środka zaczyna drugą część meczu Raków. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Dość niespodziewany przebieg ma mecz w Szczecinie. Gdy Pogoń za sprawą Srdana Spiridonovicia wyszła na prowadzenie już w drugiej minucie spotkania, wydawało się, że lider PKO Ekstraklasy zmierza po kolejne trzy punkty. Raków jeszcze w pierwszym kwadransie wyszedł jednak na prowadzenie - najpierw do własnej bramki po niefortunnej interwencji trafił Jakub Bartkowski, a później dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Kamil Kościelny. Beniaminek mógłby prowadzić jeszcze wyżej, gdyby nie interwencja Dante Stipicy w końcówce pierwszej połowy. Czy "Portowcy" w drugiej połowie znajdą sposób na pressing Rakowa i odrobią straty? Wracamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Raków bliski podwyższenia wyniku! Błąd po prawej stronie boiska popełnił Bartkowski, w efekcie przed szansą na gola stanął Ruslan Babenko, lecz jego mocny strzał dobrze obronił Stipica!

• Sprzed pola karnego uderzał Spiridonović, ale nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała daleko obok słupka.

• Fatalny mecz rozgrywa dziś Marcin Listkowski. Stracił cierpliwość Kosta Runjaic i zdjął go jeszcze przed przerwą. Listkowskiego zastąpił Santeri Hostikka.

• Groźnie pod bramką Rakowa! Piłka w pole karne do Zvonimira Kozulja, Bośniak uderzył z trudnej pozycji, lecz posłał piłkę tuż obok słupka!

• Dobra kontra Rakowa. Po stracie Listkowskiego popędził z piłką Brown Forbes, lecz Kostarykanin uderzy sprzed pola karnego dość daleko obok słupka.

• Niemal na połowę boiska wyszedł teraz Szumski. Dobra interwencja bramkarza Rakowa.

• Igor Sapała ostro potraktował Marcina Listkowskiego. Pierwszy gracz Rakowa z żółtą kartką.

• Kolejny nieudany atak pozycyjny Pogoni. Buksa niedokładnie dogrywał w kierunku Kowalczyka.

• Mocne uderzenie z rzutu wolnego, piłka ląduje w rękach dobrze ustawionego Stipicy.

• Konstantinos Triantafyllopoulos faulował Szczepańskiego przed polem karnym. Grek z żółtą kartką, Raków z dobrą okazją na gola.

• Nieudane zagranie Matyni po lewej stronie. "Portowcy" szybko zdobyli gola, lecz później ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Szumskiego.

• Buksa przepchnął rywala i znalazł się w dobrej sytuacji do zdobycia gola, lecz arbiter uznał, że napastnik gospodarzy przekroczył przepisy.

• Raków nieźle wyszedł teraz do pressingu. Pogoń nie może przebić się na połowę rywala.

• Długa piłka w pole karne w kierunku Browna Forbesa, spokojnie złapał piłkę Stipica.

• Zbyt długo piłkę przetrzymywał Szumski, blisko przejęcia piłki od bramkarza gości był Buksa. Wszystko skończyło się szczęśliwie dla golkiper, bo po odbiciu się od Buksy futbolówka opuściła boisko.

• Zbyt lekkie podanie Kozulja do Bartkowskiego, ten drugi faulował Bartla.

• Strata Marcina Listkowskiego mogła skończyć się dla Pogoni tragicznie. Na szczęście dla gospodarzy młody zawodnik zdołał naprawić błąd i zgrać piłkę do Stipicy.

• Brown Forbes naciskał próbującego rozegrać piłkę Benedikta Zecha. Austriak popełnił błąd i Raków ma aut.

• Matynia nie zdołał przebić się lewą stroną. Obrońca Pogoni faulował jeszcze rywala po stracie piłki.

• Raków nie tylko odrobił straty, ale błyskawicznie wyszedł w Szczecinie na prowadzenie! Doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego na trzeci metr, tam Kamil Kościelny przeskoczył Huberta Matynię i z bliska wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RAKOWA! KAMIL KOŚCIELNY!

• Strzał Szczepańskiego z rzutu wolnego. Odległość była spora, ale piłka leciała pod poprzeczkę - dobrze interweniował Stipica.

• Długo atakowała teraz Pogoń. Niecelnie dogrywał do jednego z partnerów Damian Dąbrowski.

• Adam Buksa uderzył z dystansu, lecz został przyblokowany. Po interwencji Jakuba Szmatuły Pogoń ma jeszcze aut.

• Mamy błyskawiczne wyrównanie! Miłosz Szczepański miał sporo miejsca na prawej stronie boiska, dośrodkował w pole karne, a Felicio Brown Forbes uderzył nieczysto, lecz piłka po nodze Jakuba Bartkowskiego wtoczyła się do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RAKOWA! JAKUB BARTKOWSKI TRAFIA DO WŁASNEJ BRAMKI!

• Kolejna strata Rakowa. Tym razem niedokładne zagranie na lewą stronę boiska, Pogoń zacznie od autu.

• Długa piłka w pole karne w kierunku Daniela Bartla. Zbyt mocne było podanie do Czecha, od bramki zacznie Dante Stipica.

• Ależ zaczęła ten mecz Pogoń! Akcja "Portowców" prawą stroną boiska, popędził tam Jakub Bartkowski, spod linii końcowej dograł w pole karne do Srdana Spiridonovicia, a skrzydłowy Pogoni pewnym strzałem zdobył trzeciego gola w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SRDAN SPIRIDONOVIĆ!

• Pierwsza akcja Rakowa, Petr Schwarz znalazł się z piłką w polu karnym i dograł przed bramkę Pogoni, lecz faulował rywala Felicio Brown Forbes.

• Od środka zaczęła mecz Pogoń. Gospodarze w granatowo-bordowych strojach, Raków na biało.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Krzysztof Jakubik. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Obie drużyny po raz ostatni rywalizowały w sezonie 2008/2009, jeszcze w obecnej II Lidze, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym. Ostatnie spotkania Pogoni i Rakowa w Ekstraklasie miały natomiast miejsce w latach 90.

• Raków Częstochowa to tegoroczny beniaminek. Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna nie gra najgorzej, ale znajduje się tuż nad strefą spadkową - ma tyle samo punktów, co znajdująca się na miejscu zagrożonym spadkiem Arka Gdynia. To właśnie z Arką Raków wygrał po raz ostatni, później dość pechowo przegrał z Piastem Gliwice oraz Wisłą Płock. Częstochowianie to najbardziej bezkompromisowy zespół w lidze - nie zremisowali ani razu, za to ponieśli już siedem porażek. Więcej ma ich tylko ostatni ŁKS.

• Pogoń Szczecin to aktualny lider PKO Ekstraklasy. Drużyna Kosty Runjaica w tym sezonie przegrała tylko jeden mecz, ulegając na własnym boisku 1:2 Wiśle Płock. Poza tym "Duma Pomorza" ma na koncie sześć zwycięstw oraz trzy remisy - ostatnio Pogoń po szalonym meczu wygrała w Białymstoku z Jagiellonią 3:2. Na własnym boisku "Portowcy" zremisowali natomiast z Górnikiem Zabrze 1:1, nie utrzymując wypracowanego w pierwszej połowie prowadzenia. Czy dzisiaj zanotują u siebie zwycięstwo i pozostaną na czele tabeli?

• Oto podstawowy skład i ławka rezerwowych Rakowa Częstochowa:

• Oto wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Pogoni Szczecin:

• Czas na trzeci mecz 11. kolejki PKO Ekstraklasy! Lider, szczecińska Pogoń, podejmie znajdującego się tuż nad strefą spadkową beniaminka - Raków Częstochowa. Początek tego spotkania już o godzinie 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Rafał Musioł

Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻY ©Wrzysztof łokaj / ppg

Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. Beniaminek z Częstochowy po serii słabszych meczów znalazł się tuż nad strefą spadkową. W sobotę o 15 czeka go bardzo trudny sprawdzian - Raków zagra w Szczecinie z liderującą w PKO Ekstraklasie Pogonią. Relacja na żywo w GOL24.pl.

Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE

Raków Częstochowa przeżywa ostatnio trudne chwile. Z pięciu ostatnich meczów przegrał cztery i bardzo wyraźnie obsunął się w tabeli PKO Ekstraklasy.

W sobotę częstochowianie wystąpią na boisku lidera ligi, Pogoni Szczecin, która od pięciu meczów nie doznała porażki.
- Na spotkanie z Pogonią Szczecin wyjdziemy, aby zwyciężyć i zdobyć trzy punkty. Liczę na to, że w końcu dopisze nam odrobina szczęścia i to my będziemy się cieszyć po ostatnim gwizdku z pozytywnego rezultatu - powiedział dla klubowej strony Miłosz Szczepański.

- Trzeba docenić, że Raków potrafił dominować w meczach I ligi, jego awans był pewny, zapewniony w dobrym stylu. To zespół z wyraźnym DNA swojego trenera, potrafią narzucić swój styl w meczach. Spodziewam się wymagającego spotkania dla mojej drużyny. W kilku spotkaniach mieli trochę pecha i przegrywali. Dużo się ruszają na boisku, widać w nich ducha walki. Gdyby mieli więcej szczęścia, to na pewno mieliby więcej punktów i lepszą pozycję w tabeli - stwierdził z kolei trener Pogoni, Kosta Runjaic.

W zespole Pogoni na liście nieobecnych znajdują się kontuzjowani Kamil Drygas, Mariusz Malec i Ricardo Nunes. Raków jest osłabiony zdecydowanie bardziej. Marek Papszun nie będzie mógł skorzystać z Michała Gliwy, Jarosława Jacha, Arkadiusza Kasperkiewicza i Jana Niewulisa.

Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Pogoń - Raków od godz. 14:40 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Początek transmisji tv ze spotkania Pogoń - Raków o godz. 14:55 w nSport+, Canal+ Sport i Canal+ Sport 3.

15:00 mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa online
nSport+
Canal+ Sport
Canal+ Sport 3

Tekstowa relacja na żywo z meczu Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa live w GOL24.pl!