Mecz Polska - Holandia ONLINE. Czy to ostatni raz Jerzego...

Mecz Polska - Holandia ONLINE. Czy to ostatni raz Jerzego Brzęczka. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Narodów, Dywizja A, grupa 1
2020-11-18 20:45

Polska

1

Holandia

2

• Koniec meczu. Polska przegrywa na Stadionie Śląskim z Holandią (1:2). Na bramkę Kamila Jóźwiaka po zmianie stron odpowiedzieli Menphis Depay (z rzutu karnego) i Georginio Wijnaldum.

KONIEC: Bośnia i Hercegowina - Włochy 0:2

• Steven Berghuis uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

• Przewinienie Jana Bednarka. Goście mają rzut wolny.

• Dośrodkowanie Tomasza Kędziory było bardzo złe. Piłka opuściła boisko.

• Orel Grinfeeld dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Holendrzy w nieco ponad 5 minut odwrócili losy spotkania. Czy Polaków stać na wyrównanie?

• Dochodząca piłka Stevena Berghuisa z prawego narożnika na głową Georginio Wijnalduma, który uderzeniem głową w stronę dalszego słupka pokonuje Łukasza Fabiańskiego.

• Luuk de Jong zmienia Daleya Blinda.

• GOL DLA HOLANDII. GEORGINIO WIJNALDUM

• Kamil Jóźwiak z żółtą kartką.

• GOL MENPHISA DEPAYA

• Maciej Rybus zmienia Arkadiusza Recę.

• Polacy chcą szybko odpowiedzieć. Po zagraniu Tomasza Kędziory Krzysztof Piątek był jednak na spalonym.

• MENPHIS DEPAY TRAFIA!!!

Holender posyła piłkę w górny róg. Łukasz Fabiański wyczuł jego intencję, ale nie zdołał skutecznie interweniować!

• Żółtą kartką upomniany Jan Bednarek.

• Orel Grinfeeld nie ma wątpliwości i wskazuje na "wapno"! Jan Bednarek faulował Menphisa Depaya!

• Kamil Grosicki wchodzi, Przemysław Płacheta schodzi.

• Działo się pod polską bramką! Najpierw Łukasz Fabiańśki paruje strzał Menphisa Depaya na korner, a po chwili Steven Berghuis minimalnie chybił!

• a Karol Linetty zastępuje Grzegorza Krychowiaka.

• Zmiany u Biało-czerwonych. Jakub Moder w miejsce Piotra Zielińskiego...

• ... Owen Wijndal zmienia Patricka van Aanholta...

• ... Doony van de Beek zmienia Davy'ego Klassena...

• Zmiany. Steven Berghuis w miejsce Calvina Stengsa...

• Coraz bliżej wyrównania! Na szczęście sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej

• Bośnia i Hercegowina 0:2 (Belotti 22', Berardi 68')

• Polska! Biało-czerwoni!

- niesie się po Stadionie Śląskim.

• Łukasz Fabiański z trudem paruje strzał Menphisa Depaya na rzut rożny!

• Piłka po strzale Krzysztofa Piątka przelatuje nad poprzeczką.

• Grzegorz Krychowiak powinien uważać. Ma na koncie żółtą kartką, a teraz faulował 30 metrów od własnej bramki Menphisa Depaya.

• Georginio Wijnaldum znalazł się w polu karnym i od razu została do niego skierowana piłka przez Menphisa Depaya. Nie pozwolił na to dobrze ustawiony Tomasz Kędziora.

• Denzel Dumfries zmienia Hansa Hateboera.

• Kamil Glik ucierpiał w starciu z Menphisem Depayem. Przerwa w grze.

• Bilard w "szesnastce" Biało-czerwonych po ostrym wstrzeleniu przez Menphisa Depaya. Ostatnim zawodnikiem, od którego odbiła się piłka przed wyjściem za linię końcową, był Hans Hateboer.

• Menphis Depay pada na murawę tuż przed linią boczną pola karnego. Holender trochę "dodał od siebie"...

• Hans Hateboer zyskał rzut rożny. Radzą sobie Polacy. Laga na wolne pole do Kamila Jóźwiaka, ale ten przegrał pojedynek biegowy z Frenkie'em de Jongiem.

• Arkadiusz Reca podłączył się do akcji ofensywnej . Jego centra nie znajduje w polu karnym Krzysztofa Piątka, ale jest korner. Po nim jeszcze jeden.

• Bardzo ciekawie zapowiadała się akcja Polaków! Po podaniu Mateusza Klicha na strzał zdecydował się Przemysław Płacheta, ale pomylił się o niespełna metr!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zmiana na drugie trzy kwadranse. Krzysztof Piątek wchodzi za Roberta Lewandowskiego.

• Wracamy do Chorzowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Polska - Holandia. Po trafieniu Kamila Jóźwiaka Biało-czerwoni niespodziewanie prowadzą.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Polska po bramce Kamila Jóźwiaka z 5. minuty prowadzą na Stadionie Śląskim z Holandią.

PRZERWA: Bośnia i Hercegowina - Włochy 0:1

• Orel Grinfeeld dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Daleki wykop Łukasza Fabiańskiego od razu do Roberta Lewandowskiego. Nie udało mu się "zgasić" piłki. Dodatkowo był wzięty w "sandwich przez dwóch Holendrów.

• Tomasz Kędziora blokuje wślizgiem strzał Calvina Stengsa. Korner dla gości.

• Prostopadłe podanie Mateusza Klicha w pole karne... do nikogo.

• Groźna sytuacja w 41. minucie

• Po chwili Łukasz Fabiański broni strzał Frenkiego de Jonga z narożnika pola bramkowego! Kamil Glik "świecą" wyjaśnia sytuację!

• Anemiczny strzał Menphisa Depaya nie mógł sprawić problemu Łukaszowi Fabiańskiemu. Ten trochę czekał, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Tomasz Kędziora początkowo dał się ograć na lewej stronie, ale zdołał przerwać akcję wybiciem na rzut rożny. Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

• Calvin Stengs na spalonym.

• Przerwa w grze. Kamil Jóźwiak faulowany przez Hansa Hateboera. Kartki dla Holendra nie ma.

• Donyell Malen z dystansu wysoko nad bramką Łukasza Fabiańskiego.

• Nieczyste wybicie Jana Bednarka we własnym polu karnym i niewiele brakowało, by tę sytuację wykorzystał Menphis Depay. Na szczęście został w ostatniej chwili zablokowany!

• Holendrzy wybijają przed pole karne, ale piłkę przejmują Polacy. Nieprzyjemne uderzenie Piotra Zielińskiego z ok. narożnika pola bramkowego intuicyjnie odbija Tim Krul!

• Mateusz Klich wywalczył korner.

• Coraz większa przewaga po stronie zawodników Franka de Boera. Dośrodkowania nie znajdują jednak adresatów.

• W drugim meczu "polskiej" grupy Włosi prowadzą z Bośnią i Hercegowiną po bramce Andrei Belottiego

• Dośrodkowanie Calvina Stengsa nie znajduje adresata. Łukasz Fabiański wznawia grę z "piątki".

• Na strzał z dystansu zdecydował się Daley Blind. W decydującym momencie poślizgnął się, przez co jego zagranie było dalekie od zamierzonego.

• W ofensywie chcieli się teraz pokazać "młodzi gniewni skrzydłowi". Podanie Przemysława Płachety do Kamila Jóźwiaka było jednak niedokładne. Piłkę przejmuje Tim Krul.

• Przydał się powrót Piotra Zielińskiego do defensywy. Przyblokował rywala, pozwalając piłce przekroczyć linię końcową. Łukasz Fabiański wznawia grę z "piątki".

• GOL KAMILA JÓŹWIAKA

• A teraz świetną okazję miał Przemysław Płacheta! Jego strzał z ostrego kąta z trudem odbija Tim Krul!

• Żółtą kartką upomniany Grzegorz Krychowiak za faul na Menphisie Depayu.

• Po chwili Donyell Malen główkuje tuż obok prawego słupka! Sporo szczęścia mieli podopieczni Jerzego Brzęczka!

• Po chwili Georginio Wijnaldum znalazł się w polu karnym Polaków. Jego strzał broni jednak Łukasz Fabiański!

• Menphis Depay przedziera się lewą stroną w pole karne. Poradził sobie z Kamilem Glikiem, ale niebezpieczeństwo zażegnane przez Łukasza Fabiańskiego.

• Przemysław Płacheta podaje nie w tempo do Roberta Lewandowskiego.

• Fenomenalnym rajdem lewą flanką popisał się Kamil Jóźwiak, który uciekł Davy'emu Klassenowi. Wparował z piłką w "szesnastkę", ograł na zamach rywala i uderzył płasko, a piłka - po odbiciu od lewego słupka - przekracza linię bramkową!

• GOL DLA POLSKI! KAMIL JÓŹWIAK!!!

• Składna akcja Przemysława Płachety z Mateuszem Klichem na prawej stronie. Piłka wycofana do Tomasza Kędziory, który centruje na 7. metr do Roberta Lewandowskiego, lecz górą Holendrzy.

• Daleki wykop Tima Krula na połowę Biało-czerwonych. Nieatakowany Jan Bednarek wybija głową na drugą połówkę do nikogo.

• Piotr Zieliński chciał piętką podać na wolne pole do rozpędzonego Roberta Lewandowskiego. Piłka została pod nogami pomocnika, a po chwili dośrodkowanie Kamila Jóźwiaka nie znajduje adresata w polu karnym gości.

• Orel Grinfeeld i ze środka zaczynają goście!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy.

• Losowanie stron. Kapitanami są Robert Lewandowski i Georginio Wijnaldum.

• ... i Mazurek Dąbrowskiego.

• Obie ekipy są już na murawie, zatem czas na hymny. Na początek gości...

• Rezerwowi: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski - Paweł Bochniewicz, Sebastian Walukiewicz, Arkadiusz Milik, Karol Linetty, Kamil Grosicki, Maciej Rybus, Jakub Moder, Bartosz Bereszyński, Sebastian Szymański, Krzysztof Piątek.

• Wyjściowy skład Biało-czerwonych

• Pod wodzą Jerzego Brzęczka Biało-czerwoni rozegrali 23 spotkania. 12 z nich kończyło się wygranymi Polaków (w tym 7 u siebie), 5 nie wyłoniło zwycięzcy (3) i 6 porażkami (3).

Jak prezentuje się bilans bramek? 35 bramek strzelonych i 18 straconych. W kraju nad Wisłą 24 gole strzelone i 9 straconych.

• Rezerwowi Holandia: Bizot, Drommel - Berghuis, Botman, L. de Jong, Dumfries, Gravenberch, Promes, van de Beek, Veltman, Wijndal.

• Wyjściowy skład Holendrów

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Orela Grinfielda warto przeczytać zapowiedź:

• A relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• 24 i... basta? Coraz głośniej w mediach mówi się, że dzisiejsze spotkanie z Holandią może być ostatnim w karierze Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Czy tak faktycznie będzie? Nie wiadomo, ale wiemy jedno - za 25 minut rozpocznie się to spotkanie!

Polska - Holandia LIVE! Czy to ostatni mecz Jerzego Brzęczka?
1/6
przejdź do galerii

©Pawel Relikowski / Polskapress

Mecz Polska - Holandia ONLINE. Czy to ostatni raz Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera? Reprezentacja wieńczy dziś drugą edycję Ligi Narodów. Ma sporo do udowodnienia po beznadziejnym występie z Włochami. Możliwe, że na Stadionie Śląskim w Chorzowie z powodu drobnego urazu zabraknie Roberta Lewandowskiego. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:45.
Mecz Polska - Holandia ONLINE

Po porażce z Włochami (0:2) na Jerzym Brzęczku nie pozostawiono suchej nitki. W język nie gryzł się nawet jego przełożony, Zbigniew Boniek, ćwierkając na Twitterze o najniższym wymiarze kary i powrocie na ziemię. Kibicom bardziej wryła się jednak w pamięć siedmiosekundowa pauza Roberta Lewandowskiego.
Kapitan zareagował wymowną ciszą na pytanie reportera o strategię i wskazówki na Włochów. - Jego zachowanie, jego wypowiedź, były niefortunne, zwłaszcza, że jest kapitanem drużyny - wypalił wczoraj na konferencji Brzęczek, który odbył z Lewandowskim rozmowę w cztery oczy. Jej kulisy nie są znane opinii publicznej.

Jeżeli Boniek chce zwolnić Brzęczka to nadszedł właściwy i chyba jedyny moment. W marcu reprezentacja rozpocznie bowiem eliminacje do Mistrzostw Świata w Katarze (2022), a w czerwcu rozpocznie Euro 2020 w grupie razem z Hiszpanią, która wczoraj rozbiła Niemcy 6:0 w meczu Ligi Narodów.

Jak broni się Brzęczek? Dziennikarzom mówi, że zrealizował wszystkie cele: awansował na Euro, wprowadził do składu młodzież, utrzymał drużynę w Lidze Narodów. - Jestem przygotowany na krytykę i muszę z nią żyć. Ale tak naprawdę pomyliliśmy się raz, raz! W Słowenii. Mamy świetną atmosferę w zespole, potencjał, jakość zawodników i wielkie serce dla gry w narodowych barwach, chcemy grać w wielkim stylu i skutecznie, ale czy coś się w Polsce zmieniło w wychowaniu piłkarzy? To też stawia pewne ograniczenia - tłumaczy się Brzęczek.

Polska ma dosłownie cień szansy na to, by wygrać grupę w Lidze Narodów i awansować do turnieju dla TOP 4. Żeby tak się stało, Bośnia i Hercegowina musiałaby pokonać Włochy. No i sama Polska musiałaby wygrać z Holandią, z którą we wrześniu przegrała 0:1.

W bramce na pewno stanie Łukasz Fabiański, bo tak selekcjoner umówił się z nim i Wojciechem Szczęsnym. Pod znakiem zapytania stoi wciąż występ Roberta Lewandowskiego, odczuwającego trudy spotkania z Włochami. Za kartki wypada natomiast Jacek Góralski.

Polska - Holandia transmisja tv, stream online. Gdzie obejrzeć w telewizji?

Trenerzy przed meczem Polska - Holandia:
Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski: Holandia to zespół bardzo podobny do Włochów. Zaawansowany technicznie i taktycznie. Wszyscy moi piłkarze muszą być w stu procentach swojej dyspozycji fizycznej i piłkarskiej, nie możemy też wszystkiego zrzucać na Roberta. W bramce stanie Fabiański, a wielu zmian w składzie nie będzie. Planu jednak nie ujawnię

Frank de Boer, selekcjoner reprezentacji Holandii: Słyszałem opinie, że trener Jerzy Brzęczek ma stracić pracę. Znam to uczucie, nikomu go nie życzę. Mam nadzieję, że Brzęczek zachowa posadę po meczu z nami. Z drużyną osiągał dotąd bardzo dobre wyniki.

Przewidywany skład Polski na mecz z Holandią: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Sebastian Walukiewicz (Jan Bednarek?), Maciej Rybus - Kamil Jóźwiak (Przemysław Płacheta?), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski (Krzysztof Piątek?)

Przewidywana ławka rezerwowych: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski - Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz, Arkadiusz Reca, Przemysław Płacheta, Jakub Moder, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.
Nie zagrają: Jacek Góralski (kartki), Robert Gumny, Michał Karbownik, Bartłomiej Drągowski, Damian Kądzior, Jakub Kamiński.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Holandia - Polska 1:0 (Liga Narodów, 04.09.2020)
Polska - Holandia 1:2 (towarzyski, 01.06.2016)
Holandia - Polska 3:1 (towarzyski, 04.06.2000)

Mecz Polska - Holandia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 1 i Polsat Sport. W internecie za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz płatnie w IPLA TV. W TVP komentuje duet Jacek Lakowski - Marcin Żewłakow, a w Polsacie Bożydar Iwanow - Jerzy Engel. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:45. Zapraszamy!

Studio w TVP Sport i Polsacie od godziny 18:00, w TVP 1 od 20:30. W TVP poprowadzą je Mateusz Borek i Jacek Kurowski, a gośćmi będą Maciej Szczęsny, Robert Podoliński, a także Sebastian Mila. W Polsacie Jerzy Mielewski porozmawia z Pawłem Golańskim, Tomaszem Hajto, Romanem Koseckim, Jackiem Zielińskim, Romanem Kołtoniem, Dariuszem Wdowczykiem i Tomaszem Łapińskim.