Mecz Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać...

Puszcza Niepołomice

2

Arka Gdynia

5

• Arka Gdynia w półfinale krajowego pucharu. W Niepołomicach drużyna Dariusza Marca rozniosła Puszczę 5:2 (1:1). Dublet na swoim koncie zapisał 36-letni Marcus da Silva.

• Koniec meczu! Arka jako pierwsza melduje się w półfinale Pucharu Polski! Piłkarze z Gdyni wbili Puszczy aż pięć bramek!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Erik Cikos! Sytuacyjny strzał z siódmego metra!

• Zabójcza kontra Arki. Luis Valarce pomknął na bramkę Puszczy i sam wykończył akcję pewnym strzałem.

• GOOOOOOOOOOOL! POGROM! 5:1 DLA ARKI! LUIS VALCARCE!

• Kacper Krzepisz wykazał się refleksem po strzale głową Ivana Hladika.

• Michał Rakoczy wszedł w miejsce Huberta Tomalskiego.

• Arka ostrzelała bramkę Puszczy. Uderzeinie Mateusza Żebrowskiego odbił jeszcze Kobylaka, ale dobitka Marcusa da Silvy z półwoleja była już skuteczna!

• GOOOOOOOOOOOL! Marcus da Silva! 4:1 DLA ARKI!

• Niezła pozycja Mikołaja Łabojki, ale strzał był zbyt słaby.

• Zablokowane dogranie z lewej strony. Rzut rożny dla Puszczy.

• Kamil Mazek uderzył z pola karnego po kontrze. Mocno, ale obok bramki.

• Defensywna zmiana w Arce. Paweł Sasin wszedł w miejsce Macieja Rosołka.

• Sporo szczęścia miała Arka! Dwa uderzenia zawodników Puszczy z bliskiej odległości. Najpierw Krzepisz, a potem obrońca uratował gości.

• Szymon Kobusiński faulowany przez Damiana Ślesickiego. Żółta kartka.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Marcus da Silva uderzył źle, ale piłka szczęśliwie wpadła do siatki po rękach Kobylaka!

• Zmiana decyzji! Faulował jednak Longinus Uwakwe. Rzut karny dla Arki!

• Paweł Gil dostał sygnał od wozu VAR. Arbiter podbiegł do monitora.

• Luis Valcarce dograł z rzutu wolnego na pierwszy słupek. Sędzia odgwizdał ofensywny faul Memicia.

• Sebastian Górski napomniany żółtą kartką za dyskusje.

• Kamil Mazek zastąpił kontuzjowanego Kacpra Skórę.

• Karol Knap opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Mateusz Wyjadlowski.

• Tomasz Tułacz decyduje się na kolejną zmianę. Wejdzie wypożyczony z Jagiellonii Mateusz Wyjadłowski.

• Szymon Kobusiński zastąpił Jewhena Radionowa.

• Michał Mikołajczyk opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Marcel Pięczek.

• Mateusz Żebrowski próbował przedrzeć się prawą stroną. Osaczony przez obrońców stracił piłkę.

• Luis Valcarce wbiegł w pole karne z lewej strony i wystawił piłkę Mateuszowi Żebrowskiemu. Strzał pomocnika Arki został zablokowany, ale po chwili do futbolówki dopadł Maciej Rosołek i z kilku metrów wpakował ją do siatki.

• GOOOOOOOOOOOL! MACIEJ ROSOŁEK! 2:1 DLA ARKI!

• Puszcza w natarciu. Wrzutka Sebastiana Górskiego z prawej strony. Blokuje defensor gości.

• Ivan Hladik uderzył z pola karnego. Wysoko nad poprzeczką bramki Arki.

• Adam Danch ostro potraktował Jewhena Radionowa. Od rzutu wolnego gospodarze.

• Jedna zmiana w szeregach Puszczy. Longinus Uwakwe wszedł w miejsce Konrada Stępnia.

• Paweł Gil rozpoczął drugą część spotkania!

• Koniec pierwszej połowy. Zatem remis! Arka może grała trochę lepiej, ale w końcówce źle się zachowała i dała prezent Puszczy.

• Valcarce otrzymał kartkę za faul.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Wyrównanie. Trafia Stefanik.

• RZUT KARNY DLA PUSZCZY! Faulowany był jednak Cikos!

• Memić wybija na róg, bo czaił się Cikos.

• Jeszcze rzut rożny dla Arki. Zdecydowana przewaga w tych ostatnich minutach połowy.

• Najczęściej faulowany bez wątpienia da Silva. Tym razem uciec z piłką nie pozwolił mu Stępień.

• W dalszym ciągu to Arka przeważa. Dużo wysiłku w mecz wkłada da Silva.

• Żebrowski daje prowadzenie Arce! Znalazł miejsce przed szesnastką, przełożył na lewą nogę i technicznym uderzeniem pokonał Kobylaka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki!

• Stępień korzysta z pomocy medyków. Na głowę zakładają mu opatrunek.

• Rosołek kopnął z okolicy szesnastego metra. Strzał był za słaby: Kobylak znów ze skuteczną interwencją.

• Tomalski ukarany żółtą kartką.

• Radionow uderza po zgraniu, ale obok prawego słupka.

• Z obu stron brakuje trochę pomysłu na wykończenie akcji.

• Kobylak spokojnie wyłapuje piłkę po kolejnej próbie Arki.

• Arka dość szczelnie w defensywie. Dośrodkowania Puszczy nie sprawiają problemów.

• Po murawie biega łącznie pięciu młodzieżowców. Przypomnijmy, że wymóg w PP to dwóch młodzieżowców w składzie.

• Cikos wyekspediował piłkę w aut po jej wrzucie z autu właśnie.

• Po chwili da Silva dogrywa z lewej flanki, Rosołek uderza głową, ale obok lewego słupka.

• Rosołek w ostatniej chwili zatrzymany! Już składał się do płaskiego uderzenia.

• Arka dobrze zablokowała akcję Puszczy.

• Ajjj! da Silva złożył się do uderzenia z powietrza, ale nieczysto kopnął w futbolówkę. Dostał naprawdę dobre podanie, miał też czas.

• Kibice na wysięgniku:

• Puszcza konsekwentnie atakuje prawą flanką, jakby chcąc wykorzystać niedoświadczenie Skóry. Junior przed chwilą czysto wygarnął piłkę Cikosowi.

• Koniec meczu dla Marcjanika. Kontuzjowany kapitan opuszcza boisko. Za niego Memić.

• Szansa dla Puszczy! Po przejęciu dwóch zawodników nabiegało na dośrodkowanie, ale żaden nie przeciął go.

• Arka znowu przekombinowała! Tym razem zasygnalizowała strzał Dei, ale piłka powędrowała na bok do da Silvy, który nie wrzucił jej w pole karne.

• Stępień dostał kartkę za faul na Skórze. Okazja dla Arki z rzutu wolnego.

• Wracający Cikos fauluje. Wcześniej atak Tomalskiego z Serafinem.

• Okazja dla Arki. Szybkie wyjście z własnej połowy, Deja zbiega z prawej flanki, szuka bliskiego słupka, ale Puszcza połapała się w jego zamiarach i zablokowała akcję.

• Zagrożenie pod bramką Arki po wznowieniu z autu. Ostatecznie Krzepisz wybiega na piąty metr i przejmuje piłkę.

• Radionow i Danch zderzyli się głowami.

• Arka przekombinowała. Ustawiony tyłem da Silva podał do Dei, ten chciał zbiec do środka i uderzyć w firmowym stylu, czyli z całej siły. Nie wyszło, bo rywal za nim pobiegł.

• Rosołek został sfaulowany bliżej bramki. Będzie okazja na strzał, a jeśli nie to na centrę.

• Da Silva nie miał jak odjechać rywalom, więc wymusił faul.

• Arka w ataku pozycyjnym, Puszcza na razie nastawiona na kontrę.

• Pierwsze chwile pod znakiem fauli i wznowień z autu.

• Mecz się rozpoczął. Arka na żółto-niebiesko, Puszcza w jednolitych czarnych strojach.

• Na wynajętym wysięgniku czterech kibiców Puszczy. To znany obrazek z zeszłego sezonu czy choćby żużla.

• Na meczu będzie dziś dostępny system wideoweryfikacji (VAR).

• Jeżeli chodzi o skład Puszczy to z obrony uchował się jedynie Mikołajczyk. Sporo zmian także w drugiej linii. W ataku pozostaje Radionow, autor bramki z karnego w Rzeszowie.

• Rezerwowi Puszczy: M. Górski, Bartosz, Pięczek, Zarksis, Uwakwe, Klec, Rakoczy, Wyjadłowski, Kobusiński.

• Poza kadrą Arki m.in. Letniowski, Kasperkiewicz czy R. Wolsztyński.

• Sporo zmian w składzie Arki. Szansę dostają choćby Skóra, Krzepisz czy Łabojko. Rezerwowi: Kajzer, Sasin, Memić, Aleman, Siemaszko, Mazek, Młyński, Hiszpański.

• Warto dodać, że Puszcza z Arką zagra nie tylko dzisiaj, ale również w niedzielę (7 marca), kiedy stawką będą punkty w ramach 19. kolejki Fortuna 1 Ligi.

• Droga Puszczy do ćwierćfinału: - 4:1 na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk - 2:0 na wyjeździe z GKS Jastrzębie - 3:1 z Lechią Gdańsk w Sosnowcu

• Droga Arki do ćwierćfinału: - 5:0 na wyjeździe z Górnikiem Polkowice - 2:0 u siebie z Koroną Kielce - 2:1 u siebie z Górnikiem Łęczna

• W lidze Arka zajmuje piąte miejsce, a Puszcza jedenaste. Do ostatniego bezpośredniego meczu doszło we wrześniu. W Gdyni Arka wygrała 3:2, a decydującą bramkę zdobył Mateusz Młyński.

• Arka u siebie wygrała z GKS Jastrzębie 1:0. Trafił nowy napastnik, czyli Maciej Rosołek, którego wypożyczono z Legii Warszawa.

• Ligowe zmagania Puszcza rozpoczęła od porażki w Rzeszowie z Resovią (1:2). Spotkanie rozegrano na bocznym boisku ze sztuczną murawą.

• W Niepołomicach powoli zachodzi słońce. Szykuje się tu pierwszy mecz o punkty w 2021 roku.

• We wtorek poznamy dwóch pierwszych półfinalistów Fortuna Pucharu Polski. Z pierwszej pary na pewno awansuje drużyna z 1 ligi. Jedyna niewiadoma brzmi: czy będzie to Puszcza, czy może Arka.

Mecz Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia ONLINE. O awans do półfinału Fortuna Pucharu Polski zagrają dziś piłkarze Puszczy Niepołomice, których rywalem będzie Arka Gdynia Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:30 i rozegrane zostanie bez udziału publiczności. Relacja na żywo z meczu Puszcza - Arka live w GOL24.pl!

Mecz Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia ONLINE

To trzeci raz, kiedy "Żubry" są na tym etapie rozgrywek. W sezonie 2016/2017, będąc jeszcze II-ligowcem, niepołomicka drużyna sprawiła sensację dojściem do ćwierćfinału, w którym uległa Pogoni Szczecin. Dwa lata później Puszcza w grze o półfinał zmierzyła się z ekstraklasową wówczas Miedzią Legnica i tamtą porażkę, choć nie można było mówić o niespodziance, sam zespół przyjął z rozczarowaniem.

A teraz? No, teraz ekipa Tułacza trafiła na rywala ze swojej ligi. Siłą rzeczy, oczekiwania i nadzieje są większe, niż przy poprzednich podejściach do półfinału. Zwłaszcza że "Żubry" są już zespołem okrzepłym w I lidze.

- Zdajemy sobie z sprawę z tego, że stoimy przed dużą szansą, dlatego jest w nas taka duża wściekłość na wszystkie skandaliczne decyzje osób pracujących w PZPN, które doprowadziły do tego, że musieliśmy zagrać ligowy mecz z Resovią na twardym, sztucznym boisku. Mamy po tym spotkaniu dużo urazów: wybity bark, dwie skręcone kostki, naciągnięty Achilles, złamany nos... Jak się gra na betonie, to tego się można spodziewać - denerwuje się szkoleniowiec Puszczy Tomasz Tułacz.

Arka z Puszczą mierzyła się w swojej historii zaledwie trzy razy. Wszystkie te pojedynki wygrała. Nie oznacza to jednak, że rywala z Małopolski zlekceważy. - Szanujemy każdego rywala, nikogo nie lekceważymy, ale naszym celem są zwycięstwa nie tylko w lidze, lecz i w Pucharze Polski - jasno mówi Dariusz Marzec, trener Arki. - Chcemy zajść w tych rozgrywkach jak najdalej. Najlepiej do finału i go wygrać.

Mecz Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Mecz Puszcza - Arka na żywo będzie transmitowany w tv przez Polsat Sport. Początek transmisji z meczu Puszcza - Arka live od godz. 17:20. Spotkanie skomentują Tomasz Włodarczyk i Maciej Żurawski. Mecz Puszcza - Arka online dostępny w internecie na platformie IPLA.

17:30 mecz Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia na żywo online