Mecz Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie...

Puszcza Niepołomice

3

Lechia Gdańsk

1

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne spotkania 1/8 finałów Pucharu Polski. Miłego popołudnia!

• Koniec spotkania w Sosnowcu! Puszcza Niepołomice wygrywa 3:1 i awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski! Natomiast Lechia Gdańsk kończy rywalizację już na etapie 1/8 finałów.

• W zespole Puszczy Niepołomice Łukasz Spławski pojawia się na murawie w miejsce Huberta Tomalskiego.

• Po raz kolejny goście stanęli przed szansą na zdobycie bramki, ale Maciej Gajos zagrał wprost w ręce Gabriela Kobylaka.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Kolejna stuprocentowa okazja do zdobycia bramki przez Lechię, jednak Conrado przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Żółtą kartką za odkopnięcie piłki ukarany Michał Klec.

• Rafał Pietrzak dośrodkował w pole karne Puszczy w kierunku Michała Nalepy, ten jednak nie zdołał skierować piłki w bramkę gospodarzy.

• Lechia chyba już pogodziła się z faktem, że kończy dzisiaj udział w rozgrywkach Pucharu Polski. Wyrównała się gra i teraz to Puszcza utrzymuje się przy piłce w środku pola.

• Coś niesamowitego! W stuprocentowej sytuacji Michał Nalepa najpierw trafił wprost w bramkarza, a potem z najbliższej odległości przeniósł piłkę wysoko nad bramką przeciwników!

• Michał Klec pojawia się na placu gry w miejsce Karola Knapa.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu w barwach Lechii Gdańsk. Omran Haydary zmienia Karola Filę.

• Conrado dośrodkował piłkę z lewej strony w pole karne Puszczy, jednak tam żaden z graczy gości nie zdołał sfinalizować akcji.

• Dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy zepsuł Rafał Pietrzak faulując rywala w ofensywie.

• Lechia coraz mocniej naciska na przeciwników, ale na razie szczelna obrona Puszczy nie pozwala rywalom na dostanie się w pole karne.

• Natomiast Marcel Pięczek zmienia Szymona Kobusińskiego.

• Jewhen Radionow pojawia się w miejsce Sebastiana Górskiego.

• Po stracie trzeciej bramki Lechia zaczyna się budzić, ale może to być już trochę za późno.

• Natomiast Conrado zastąpił Josepha Ceesaya.

• Kolejne dwie zmiany w szeregach Lechii. Flavio Paixao zmienia Jakuba Araka

• Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony boiska gracze Lechii wybili futbolówkę przed pole karne, a tam znalazł się Erik Cikos, który potężnym strzałem zdobywa bramkę na 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Erik Cikos podwyższa prowadzenie Puszczy na 3:1!

• Karol Fila został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast Maciej Gajos zastępuje Żarko Udovicića.

• Po stracie drugiej bramki Piotr Stokowiec decyduje się na dwie zmiany. Mateusz Żukowski pojawia się w miejsce Jakuba Kałuzińskiego.

• Po prostopadłym podaniu ze środka pola san na sam z bramkarzem Lechii wyszedł Hubert Tomalski, gracz Puszczy z zimną krwią mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Hubert Tomalski daje prowadzenie Puszczy Niepołomice!

• Druga połowa rozpoczęła się nieco spokojniej niż pierwsza. Lechia utrzymuje się przy piłce, ale nie wynikają z tego groźne sytuacje pod bramką przeciwników.

• Jakub Serafin dośrodkował z rzutu wolnego, ale uderzenie jednego z jego partnerów było fatalne.

• Żarko Udovicić sfaulował rywala pod własnym polem karnym i Puszcza stanie przed szansą na objęcie prowadzenia.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę Stadionu Ludowego w Sosnowcu, za moment początek drugiej części rywalizacji.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Bez doliczonego czasu arbiter kończy pierwszą połowę meczu. Do przerwy chyba sprawiedliwy remis 1:1.

• Karol Fila ruszył prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Puszczy gdzie był Michał Nalepa, ale ten trafił wprost w bramkarza gospodarzy.

• Lechia przejęła inicjatywę, ale w ostatnich minutach niewiele z tego wynika poza utrzymywaniem się przy piłce na połowie rywali.

• Ponownie zaatakowała Puszcza, jednak teraz akcję prawą stroną graczy gospodarzy zatrzymał Rafał Pietrzak.

• Joseph Ceesey ruszył z piłkę z głębi pola, wpadł w pole karne Puszczy, gdzie został zatrzymany dopiero przez bramkarza rywali!

• Nieco wyrównała nam się gra w ostatnich minutach. Oba zespoły rozgrywają głównie w środku pola i skupiają się nieco bardziej na obronie niż atakach.

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w pole karne Puszczy, obrońcy gospodarzy skutecznie interweniowali wybijając piłkę poza własne pole karne.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne gospodarzy piłka poleciała w kierunku Karola Fili, tego jednak uprzedził bramkarz Puszczy skutecznie interweniując.

• Po szybkiej kontrze Puszczy Szymon Kobusiński wyszedł na czystą pozycję, ale przy starciu z Michałem Nalepą próbował wymusić faul.

• Ależ pojedynek w Sosnowcu! W odpowiedzi po dośrodkowaniu z głębi pola, piłkę do bramki Puszczy skierował Karol Fila, ale gracz Lechii był na pozycji spalonej!

• Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony boiska fatalnie interweniował Michał Nalepa, bo chcąc wybić piłkę, strzałem głową skierował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!!!!! Michał Nalepa kieruje piłkę do własnej bramki i mamy wyrównanie!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Czarny miał znakomitą okazję na doprowadzenie do wyrównanie! Jednak gracz Puszczy trafił wprost w ręce Dusana Kuciaka.

• Pierwszy raz w tym meczu Puszcza przedostała się pod pole karne rywali, ale Karol Knap uderzył niecelnie.

• Lechia wziąć nie schodzi z połowy przeciwników, ale jak na razie poza pierwszą okazją w tym meczu, obrona Puszczy prezentuje się w miarę solidnie. Dużo gorzej radzą sobie w ofensywnie.

• Żarko Udovicić zabawił się z prawej strony boiska, minął przeciwnika i dograł w pole karne Puszczy, tam jednak pewną interwencją popisał się Gabriel Kobylak.

• Rafał Pietrzak dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Jakuba Araka, ale ten minimalnie się pomylił!

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rafała Pietrzaka zakotłowało się pod bramką Puszczy, do piłki dopadł Joseph Ceesay i z najbliższej odległości otworzył wynik tego spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!!!!!!!!!!!! Lechia obejmuje prowadzenie po trafieniu Josepha Ceesaya!

• Po faulu pod polem karnym Puszczy Niepołomice goście staną przed szansą na pierwszą groźną szansę w tym meczu.

• Rozpoczynamy pojedynek w Sosnowcu!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie Stadionu Ludowego w Sosnowcu, za moment początek tego spotkania!

• Ławka rezerwowych Puszczy Niepołomice: Górski (Br.), Uwakwe, Spławski, Klec, Radionov, Rokoczy, Pięczek, Wyjadłowski.

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Mirus (Br.), Tobers, Musolitin, Biegański, Żukowski, Haydary, Conrado, Gajos, Paixao.

• Już za kilkadziesiąt minut rozpocznie się pojedynek w Sosnowcu, a więc to najwyższa pora by podać rezerwowych obu drużyn.

• Oba zespoły dwukrotnie mierzyły się w rozgrywkach Pucharu Polski. W 2015 roku w 1/16 finałów Lechia rozbiła w Niepołomicach rywali aż 5:1, natomiast rok później w 1/8 finałów pojedynek był już zdecydowanie bardziej wyrównany. Wtedy w podstawowym czasie gry był remis 1:1, a po rzutach karnych triumfowała Puszcza Niepołomice.

• Lechia Gdańsk w tym roku przegrała z Jagiellonią Białystok 0:2 i zremisowała z Wartą Poznań 1:1. Zespół z Gdańska plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy, natomiast Puszcza Niepołomice zajmuje również dziewiątą pozycję, tyle że w Fortuna 1. Lidze.

• Dla Lechii będzie to już trzeci oficjalny mecz w tym roku kalendarzowym, natomiast dla Puszczy Niepołomice pierwsze spotkanie w tym roku, więc w zespole pierwszoligowca mamy mnóstwo niewiadomych.

• W pierwszym meczu 1/8 finałów Pucharu Polski Puszcza Niepołomice zmierzy się na Stadionie Ludowym w Sosnowcu drużynę Lechii Gdańsk. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

boch

Mecz Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press

Mecz Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk ONLINE. Puszcza Niepołomice kontra Lechia Gdańsk - to będzie mecz, który wyłoni pierwszego ćwierćfinalistę Fortuna Pucharu Polski. Do spotkania 9. drużyny Fortuna 1 Ligi z 9. drużyną PKO Ekstraklasy dojdzie we wtorek 9 lutego o godz. 14.30. Daleko od siedzib obu klubów, bo na stadionie w Sosnowcu. Ten obiekt wybrała Puszcza, która jest gospodarzem meczu, a nie ma (jeszcze) podgrzewanej murawy. Relacja na żywo z meczu Puszcza - Lechia live w GOL24.pl!

Mecz Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk ONLINE

- Właściwie jedyna rzecz, która spędza mi dzisiaj sen z powiek to obawa przed tym, żeby zawodnicy nie odnieśli kontuzji - mówi Tomasz Tułacz, trener "Żubrów". - Nie jesteśmy faworytem tego spotkania, ale bardzo chcemy się jak najlepiej zaprezentować, a najlepiej sprawić niespodziankę. Z tyłu głowy mamy jednak, że gra w minusowej temperaturze, odczuwalnej jako dużo niższa niż wskazanie na termometrze, jest niebezpieczna dla zdrowia, i tyle.

Nastała sroga zima, a zdaniem szkoleniowca Puszczy piłkarze nie są wcale skazani na to, by koniecznie teraz musieli rozgrywać mecze.

- Pomijam już fakt, że przez to, że mecz wyznaczono na 9 lutego, nie możemy grać u siebie - na pewno płyta w Sosnowcu będzie przygotowana najlepiej, jak na ten moment to możliwe. Pomijam fakt, że w tym roku w ogóle nie byliśmy na naturalnej nawierzchni, a Lechia zdążyła rozegrać dwa mecze ligowe. Ale jak w takich warunkach czerpać z gry przyjemność? Kto ją czerpie? Piłkarze? Trenerzy? Czy panowie, którzy decydują o tym, kiedy mamy grać? Przecież oni też powinni wyjrzeć za okno - komentuje Tułacz.

- Ja rozumiem, że to nie jest łatwe, bo telewizja, transmisje, ale niech się ktoś pochyli nad tym, że w ubiegłym roku przez dwa miesiące mecze ligowe graliśmy co 3-4 dni, w warunkach bardzo komfortowych, bo ciepłych. Czemu w tym roku nie można grać meczów dwa razy w tygodniu? Uważam, że granie co trzy dni w komfortowych warunkach jest bezpieczniejsze niż granie na zmrożonych, oblodzonych boiskach w tak niskich temperaturach.

Z Lechią w Pucharze Polski Puszcza mierzyła się dwa razy, będąc w 2. lidze. 12 sierpnia 2015 roku uległa jej 1:5 - co ciekawe, następnego dnia trenerem "Żubrów" został właśnie Tomasz Tułacz. We wrześniu 2016 drużyna pod jego wodzą znów gościła gdańszczan w PP, i sprawiła w 1/8 finału dużą niespodziankę, eliminując Lechię po rzutach karnych (w meczu było 1:1).

Teraz faza rozgrywek jest ta sama, dla "Żubrów" będzie to pierwszy oficjalny mecz w tym roku (1-ligowe rozgrywki ruszą 27 lutego). Gdańszczanie do 1/8 finału weszli po pokonaniu Olimpii Grudziądz, Puszcza uporała się z GKS-em Jastrzębie. Dwie żółte kartki w tamtym spotkaniu dostał Jakub Bartosz i z tego powodu nie może zagrać we wtorek w Sosnowcu. Skład niepołomiczan korygują też oczywiście zimowe ruchy kadrowe.

Mecz Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk TRANSMIJSA TV

Mecz Puszcza - Lechia na żywo będzie transmitowany w tv przez Polsat Sport. Początek transmisji z meczu Puszcza - Lechia live od godz. 14:30. Spotkanie skomentują Piotr Przybysz i Dariusz Kubicki. Mecz Puszcza - Lechia online dostępny w internecie na platformie IPLA.

14:30 mecz Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk na żywo online