Mecz Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie...

Mecz Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Poznamy ostatniego półfinalistę

Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału
2019-03-14 16:15

Puszcza Niepołomice

0

Miedź Legnica

1

• Gol Petteriego Forsella z rzutu wolnego okazał się jedyną naprawdę groźną sytuacją bramkową w całym meczu. Spotkanie w Niepołomicach nie porwało - w drugiej części meczu Puszcza starała się za wszelką cenę odrobić straty, ale tak naprawdę Kanibołocki nie musiał się zbytnio wysilać. Miedź Legnica uzupełnia stawkę półfinalistów Pucharu Polski, dołączając do Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok i Rakowa Częstochowa. Losowanie par półfinałowych jutro. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Miedź Legnica ostatnim półfinalistą Pucharu Polski!

• Po dośrodkowaniu w pole karne piłka wylądowała u Łukasza Szczepaniaka, ale jego strzał broni Kanibołocki!

• Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla Puszczy. W pole karne powędrował nawet bramkarz gospodarzy!

• Niezła piłka do Jakuba Bąka. Uprzedził go Żyro, ale napastnik Puszczy i tak był na spalonym.

• Cztery minuty dłużej potrwa jeszcze druga połowa.

• Miedź wyprowadziła groźną kontrę, ale piłkę po strzale Augustyniaka praktycznie wybił Piasecki!

• Cały czas atakują gracze Puszczy, a Miedź raz po raz wybija piłkę.

• Po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne złapał piłkę Kanibołocki. Bramkarz Miedzi nie ma za wiele pracy na linii, ale nieźle prezentuje się na przedpolu.

• Opuszcza boisko Petteri Forsell. Zastępuje go Mateusz Szczepaniak.

• Wpadł w pole karne Szczepaniak, ale dobrze interweniował Musa. Będzie rzut rożny dla Puszczy, już dziewiąty w tym meczu.

• Nowak otrzymał piłkę na siedemnastym metrze i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Futbolówka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Forsell chciał zagrać do Camary. Podał jednak nieco zbyt lekko i obrońca wybił piłkę na aut.

• Szczepaniak próbował strzału z dystansu. Do celu było bardzo daleko.

• Do końca meczu dziesięć minut, a także to, co doliczy arbiter. Gospodarze podejmują coraz większe ryzyko, ale Miedź wydaje się kontrolować mecz.

• Po dośrodkowaniu w pole karne zrobiło się spore zamieszanie, ale w końcu obrońcy Miedzi wybili piłkę. Po długim zagraniu Miłosza Mleczki w polu karnym znalazł się Konrad Stępień, lecz w świetnej sytuacji trafił w Kanibołockiego!

• Dobra akcja Orłowskiego. Faulował go Aleksandar Milijković i obejrzał żółtą kartkę.

• Fernandez zagrał dobrą piłkę do Forsella, ten próbował obsłużyć Piaseckiego, ale futbolówka nie doszła do napastnika.

• Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Konrad Nowak. Spokojnie złapał jednak piłkę Kanibołocki.

• Druga zmiana w Puszczy. Za Huberta Tomalskiego wchodzi Jakub Bąk.

• W ostatnich minutach częściej atakują piłkarze Miedzi. Z obu stron brakuje jednak sytuacji podbramkowych.

• Dobra piłka od Forsella do Piaseckiego. Napastnik Miedzi był jednak na spalonym.

• Wiktor Żytek faulował Piaseckiego. Żółta kartka dla piłkarza Puszczy.

• Pierwsza zmiana także w zespole z Legnicy. Poza boiskiem Artur Pikk, na murawie Juan Camara.

• Forsell zagrał na prawą stronę do Ojamy, ten dośrodkował w pole karne, ale Piasecki nie zdołał doskoczyć do piłki.

• Puszcza miała rzut wolny, rzut rożny, ale z kolejnych stałych fragmentów i dośrodkowań niewiele wynika. Brakuje celnych strzałów na bramkę Kanibołockiego.

• Forsell raz jeszcze uderzał z bardzo dużej odległości. Piłka, podobnie jak przy golu, skozłowała przed Mleczką. Tym razem golkiper Puszczy nie popełnił jednak błędu.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Opuścił boisko Marcin Stefanik, zastąpił go Marcin Orłowski.

• Fatalne uderzenie Szczepaniaka. Piłka wylądowała na trybunach.

• Dobre dośrodkowanie Mikołajczyka z lewej strony boiska. Nie zdołał strzelić głową Żytek, ale gospodarze będą mieli jeszcze rzut rożny.

• Forsell odzyskał piłkę i zagrał w pole karne do Rafała Augustyniaka. Drugi z graczy Miedzi dość przypadkowo kopnął Miłosza Mleczkę i obejrzał żółtą kartkę.

• Tym razem Mleczko nie musiał interweniować - Forsell trafił tylko w mur.

• Piasecki faulowany przez Stawarczyka. Będzie kolejna okazja dla Forsella z rzutu wolnego.

• Bożo Musa bardzo dobrze poradził sobie z Tomalskim. Miedź wyprowadziła kontrę, Piasecki dośrodkował w pole karne, lecz Ojamaa nie zdołał oddać strzału głową.

• Teraz gra przerwana po drugiej stronie boiska - po podaniu od Żyry na spalonym był Piasecki.

• Otrzymał piłkę w polu karnym Hubert Tomalski, ale znajdował się na spalonym. Poza tym uderzył i tak bardzo niecelnie.

• Michał Mikołajczyk dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, jeden z gospodarzy zgrał futbolówkę, ale potem piłkarze Miedzi poradzili sobie z tą sytuacją.

• Gospodarze pressingiem wymusili teraz błąd Milijkovicia. Po chwili wywalczyli także rzut rożny.

• Marcin Stefanik został odepchnięty przez Forsella. Piłkarz Puszczy potrzebuje pomocy medycznej.

• Od środka rozpoczęła Miedź. Na razie oba zespoły bez żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Po pierwszej części gry Miedź Legnica prowadzi w Niepołomicach z Puszczą 1:0. Ekipa z LOTTO Ekstraklasy zawdzięcza to samemu początkowi meczu - Petteri Forsell już w drugiej minucie uderzył z rzutu wolnego i pokonał Miłosza Mleczkę. Spora w tym zasługa samego bramkarza, który popełnił niewątpliwie błąd. Ten gol podłamał gospodarzy, przez pierwsze 20 minut meczu niewiele im wychodziło, ale później Puszcza doszła do głosu. Czy w drugiej połowie drużyna z Fortuna 1. Ligi zdoła odrobić straty? Wracamy już za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Mateusz Żyro uderzył z dystansu, ale trafił w jednego z rywali.

• Spokojnie rozgrywa piłkę Miedź. Wygląda na to, że oba zespoły czekają już na koniec pierwszej połowy.

• Piłkarze Miedzi radzą sobie z kolejnymi dośrodkowaniami gospodarzy. W końcu złapał piłkę Kanibołocki.

• Dłużej przy piłce utrzymywała się teraz Miedź, lecz Santana stracił równowagę i nic z tej akcji nie wyszło.

• Po dośrodkowaniu Nowaka Żytek przyjął sobie piłkę w polu karnym i oddał strzał, ale był on zbyt lekki, aby zaskoczyć Kanibołockiego.

• Puszcza atakowała, ale Miedź wyprowadziła groźna kontrę. Na indywidualną akcję zdecydował się Piasecki, zszedł z lewej strony do środka boiska i uderzył z dystansu, lecz piłka przeleciała obok bramki.

• Dobrze wyszedł teraz z bramki Kanibołocki. Bramkarz Miedzi bez problemu interweniował na przedpolu.

• Kolejny faul Żyry - obrońca Miedzi powinien się cieszyć, że nie wyleciał z boiska! Sędzia z pewnością mógł pokazać mu drugą żółtą kartkę, ale tym razem arbiter jeszcze go oszczędził.

• Mateusz Żyro za wszelką cenę chciał teraz powstrzymać urywającego się Szczepaniaka. Nic dziwnego, że sędzia ukarał go żółtą kartką.

• Po kolejnym dośrodkowaniu mamy jeszcze jeden rzut rożny dla Puszczy. Gospodarze mocniej przycisnęli teraz rywali.

• Teraz Szczepaniak uderzał z dystansu, a piłka odbiła się od Żyry i omal nie zaskoczyła Kanibołockiego! Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Z prawej strony dobrze pokazał się Łukasz Szczepaniak. Dograł piłkę do Żytki, po interwencji Ojamy będzie rzut rożny.

• Z ostrego kąta strzelał teraz Rafał Augustyniak, który znalazł się z lewej strony pola karnego. Uderzenie było jednak niecelne.

• Wygląda na to, że otrząsnęli się już gospodarze. Po fatalnym początku teraz to Puszcza nieco częściej utrzymuje się przy piłce. Gracze z Niepołomic wreszcie potrafią wymienić kilka podań.

• Piłkarze Miedzi starają się zagrywać sporo długich piłek w kierunku przedniej formacji. Podanie Santany do Ojamy było jednak za mocne.

• Wiktor Żytek zagrał teraz niezłą piłkę do Konrada Nowaka. Ten wywalczył rzut rożny.

• Kompletnie do nikogo zagrał teraz Forsell. Futbolówka wylądowała w rękach bramkarza Puszczy.

• Wreszcie znaleźli się pod polem karnym rywali piłkarze z Niepołomic. Z prawej strony dośrodkowywał Łukasz Szczepaniak, ale spokojnie złapał piłkę Anton Kanibołocki.

• Zagranie Borjy Fernandeza do Omara Santany. Nieco za mocne, aby ten drugi mógł dojść do piłki.

• Artur Pikk przewrócił się w polu karnym Puszczy. Nie było żadnego kontaktu z rywalem, więc obejrzał żółtą kartkę za próbę wymuszenia "jedenastki".

• Miedź miała kolejny rzut wolny, a na uderzenie znów zdecydował się Forsell. Tym razem dobrze interweniował Mleczko.

• Aleksandar Miljković starał się zagrać daleką piłkę do jednego z partnerów, ale obrońca Puszczy wybił piłkę na aut.

• Miedź szybko odzyskała futbolówkę. Znów dostał ją Ojamaa, dośrodkował w pole karne, ale spokojnie złapał piłkę Mleczko.

• Groźnie pod bramką Miedzi. Ojamaa zagrał dobrą piłkę w pole karne do Fabiana Piaseckiego, lecz ten źle przyjął sobie piłkę.

• Piłka dotknęła co prawda barku Mateusza Żyry, ale chował rękę stoper Miedzi. Nie ma mowy o "jedenastce".

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkarze Puszczy domagali się rzutu karnego, reklamując zagranie ręką jednego z rywali. Sędzia pozostał jednak niewzruszony, nie reagował też wóz VAR.

• Źle wybijał piłkę Mleczko. Bez konsekwencji, bo Miedź straciła piłkę, ale po błędzie rywali ekipa z LOTTO Ekstraklasy konstruuje kolejną akcję.

• Kompletnie nieudane zagranie Henrika Ojamy. Na razie to Miedź kontroluje boiskowe wydarzenia, szybko strzelona bramka wyraźnie podłamała gospodarzy.

• Ależ początek Miedzi! Goście mieli rzut wolny z około 35 metrów, a na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Petteri Forsell. Estończyk po raz kolejny pokazał, że stałe fragmenty gry to jego domena, ale błąd popełnił też Miłosz Mleczko. Golkiper Puszczy powinien odbić piłkę, ale ta skozłowała tuż przez nim i wpadła do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! FORSELL!

• Od środka rozpoczęli gospodarze. Puszcza gra dziś w żółto-czarnych strojach, Miedź na niebiesko.

• Zaczynamy!

• Sędziowie wyprowadzają piłkarzy obu drużyn na boisko. Zaraz zaczynamy!

• Dzisiejsze zawody poprowadzi sędzia Zbigniew Dobrynin z Łodzi.

• Losowanie par półfinałowych odbędzie się jutro (tj. w piątek). Godzina nie jest jeszcze znana.

• Puszcza w zeszłym tygodniu bezbramkowo zremisowała z Bytovią Bytów. W jedenastce jest kilka zmian. Nie grają m.in. Widejko, Orłowski czy Sajdak.

• Goście dzisiaj bardzo ofensywnie. Trener Nowak do boju posłał tylko trzech obrońców. Rolę wahadłowych spełniać mają Ojamaa z Pikkiem. Zespół podbudowało weekendowe zwycięstwo nad Lechem Poznań (3:2) w lidze.

• Z kolei Miedź ma na rozkładzie Sandecję Nowy Sącz (3:0), GKS Bełchatów (1:0) i Śląsk Wrocław (1:0).

• Puszcza w drodze do historycznego ćwierćfinału wyeliminowała kolejno KS Paradyż (7:0), KP Starogard Gdańsk (3:1) oraz Wisłę Płock (3:1).

• Między godziną 18 a 19 powinniśmy poznać ostatniego półfinalistę Pucharu Polski. Walczą o to ósmy zespół Fortuna 1 Ligi z dwunastym Lotto Ekstraklasy.

red, Tomasz Bochenek

Puszcza - Miedź LIVE! Poznamy ostatniego ćwierćfinalistę

Puszcza - Miedź LIVE! Poznamy ostatniego ćwierćfinalistę ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica ONLINE. To najważniejsze spotkanie w historii niepołomickiego futbolu! Miejscowa Puszcza powalczy o prawo gry w półfinale Pucharu Polski. Jej rywalem będzie beniaminek Lotto Ekstraklasy. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 16:15.

Mecz Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica ONLINE

Czwartek 14 marca, godzina 16.15, stadion w Niepołomicach, ostatni mecz ćwierćfinału Pucharu Polski trwającej edycji. W półfinale są już Lechia Gdańsk i Jagiellonia Białystok oraz Raków Częstochowa, który sprawił w środę niespodziankę, pokonując po dogrywce Legię Warszawa 2:1 (bramki: Malinowski 4, Niewulis 112 - Kucharczyk 30). Zestaw uzupełni Puszcza lub Miedź Legnica. Ósma drużyna I ligi lub 12. zespół w ekstraklasie.

- Miedź ma budżet pewnie sześcio-, siedmiokrotnie wyższy od naszego, zgłasza głośno aspiracje walki o Puchar Polski. Z pewnością jest faworytem, ale to nie znaczy, że nie można sprawić niespodzianki - komentuje szkoleniowiec „Żubrów”. - Będzie trudno, jednak nasz zespół udowodnił już, że potrafi się przeciwstawić teoretycznie silniejszym rywalom. Liczę, że tak też będzie tym razem.

Puszcza w 1/8 finału ograła Wisłę Płock 3:1. A dwa sezony temu, jeszcze jako drugoligowiec, zdobyła w Pucharze Polski skalpy innych ekstraklasowców, Korony Kielce i Lechii Gdańsk. W tamtych wydarzeniach wzięło udział kilku piłkarzy z obecnej drużyny (m.in. kapitan Michał Mikołajczyk), no i Tułacz, który w tym momencie - pracując w Puszczy od sierpnia 2015 r. - jest trenerem najdłużej prowadzącym zespół w ligach ogólnopolskich.

Z Miedzią jego ekipa mierzyła się w ubiegłym sezonie, w I lidze. W Legnicy było 2:2, w Niepołomicach 1:1. - Tak, ale trzeba powiedzieć, że Miedź dziś w ekstraklasie to już zupełnie inny zespół. Grający innym systemem, po transferach Hiszpanów zespół „iberyjski” - analizuje Tułacz.

Mecz Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica: Kto awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski?

Jego piłkarze legniczan pożegnali z pompą, gdy ci przenosili się do ekstraklasy. Przed spotkaniem w ostatniej kolejce poprzedniego I-ligowego sezonu niepołomiczanie utworzyli szpaler przed rywalami, którzy mieli wtedy już pewny awans.

- To był pomysł całej drużyny - wspomina wydarzenie z czerwca ubiegłego roku szkoleniowiec „Żubrów”. - Tak mało jest w życiu codziennym zachowań o znamionach jakiejś klasy, docenienia przeciwnika, że wydawało nam się, iż taka drobnostka może być pozytywnie odebrana przez zespół Miedzi.

Teraz legniczanie też pewnie przyjadą pozytywnie nastrojeni, bo w ostatniej kolejce ekstraklasy pokonali 3:2 Lecha Poznań, odskoczyli od spadkowej strefy. Puszcza w miniony weekend zremisowała na wyjeździe 0:0 z Bytovią.

Dziś w niepołomickim zespole na pewno zabraknie kontuzjowanych Michała Czarnego i Bartosza Żurka, nieobecny może być też zmagający się z urazem Longinus Uwakwe. Do gry pali się natomiast Hubert Tomalski, który w lidze w tej rundzie jeszcze nie wystąpił (efekt czerwonej kartki). Poprzednie półroczne zamknął kapitalnym występem w pucharowym spotkaniu z Wisłą Płock.

Bilety na mecz Puszcza - Miedź kosztują 20 zł, 10 zł (ulgowe) i 5 zł (specjalne, dla kobiet i dzieci). W środę sprzedaż w klubie prowadzona będzie do godz. 16, w czwartek stadionowa kasa otwarta zostanie o 14.15.

Mecz Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny w płatnej aplikacji IPLA TV. Komentuje duet Mariusz Hawryszczuk – Andrzej Niedzielan (reporterem będzie Paweł Ślęzak). Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 16:15. Zapraszamy!