Mecz Puszcza Niepołomice – Stal Mielec ONLINE. Gdzie relacja...

Mecz Puszcza Niepołomice – Stal Mielec ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO. Wychowanek przeszkodzi w awansie?

Fortuna 1 Liga, 24. kolejka
2018-03-31 15:00

Puszcza Niepołomice

0

Stal Mielec

0

• 0:0, czyli po świątecznym jajeczku i po punkcie w Niepołomicach! Lepsza pierwsza połowa Stali, druga Puszczy i bezbramkowy remis po żywym, ale niedokładnym meczu obu drużyn. Wicelider z Mielca kończy serię pięciu wygranych z rzędu na boisku beniaminka, a my dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na GOL24.pl!

• Sędzia bez namysłu biegnie z żółtą kartką do Dejana Djermanovicia (Stal) za dość brutalny faul w środku boiska.

• To jeszcze nie koniec meczu w Niepołomicach, sędzia przedłuża spotkanie o cztery minuty, a Puszcza sunie z kolejnym atakiem.

• Trzeba oddać Ryndakowi, że Żurek tak długo kręcił Majeckim, że bramkę już obstawili obrońcy Stali, no ale tutaj po prostu musiało być 1:0!

• Poprzeczka na pustą bramkę! Żurek dobrze wyszedł do długiej piłki i ograł Majeckiego, po czym wyłożył piłkę Ryndakowi, a ten nie był w stanie trafić do bramki!

• Niemożliwe, nie ma gola dla Puszczy! Z dośrodkowaniem Fryca minęło się dwóch zawodników Puszczy, a sytuację na linii bramkowej uratował jeszcze Majecki na spółkę ze stoperem!

• I ostatnia zmiana u wicelidera, schodzi Maksymilian Banaszewski (Stal), za niego Szymon Sobczak.

• Pachniało golem po rzucie rożnym dla Puszczy, w zamieszaniu najlepiej poradziła sobie obrona gości z Mielca.

• Tym razem zmiana w Stali, schodzi Nowak, za niego na ostatnie minuty Piotr Marciniec.

• Maciej Domański (Puszcza) schodzi z boiska, może wynik meczu rozstrzygnie jego zmiennik, czyli Dawid Ryndak.

• Nie ma gola! Płaskie uderzenie Żurka długo turlało się po murawie obok zaskoczonych obrońców, ale skończyło obok słupka!

• Marcin Orłowski (Puszcza) był dzisiaj niegroźny dla obrony Stali, dlatego właśnie zmienia go Krzysztof Szewczyk.

• Jeszcze przed tą zmianą Puszcza próbowała złożyć składną akcję, jednak źle dośrodkowywał Fryc.

• Z boiska schodzi Mateusz Gancarczyk (Stal), za niego Dejan Djermanović.

• Najpierw dośrodkowywał Stefanik, potem Lepiarz, z tej akcji Puszczy nic nie wyszło, bo nie miał kto jej wykończyć.

• To nie był dobry mecz Krzysztofa Drzazgi (Puszcza), zastępuje go Bartosz Żurek.

• Šoljić niecierpliwie strzelał z dwudziestu metrów, piłka odbiła się od murawy i wyszła na aut bramkowy daleko od słupka.

• Z solową akcją ruszył Nowak, w zasadzie w pojedynkę powstrzymał go Uwakwe i zbiera zasłużony aplauz od kibiców.

• Trochę za spokojnie zrobiło się na boisku, dużo walki w środku pola, brakuje tego, żeby któraś z drużyn wyłamała się z decydującą akcją.

• Spiker informuje, że dzisiejsze spotkanie ogląda 1010 widzów. To najlepsza frekwencja na stadionie Puszczy w tym sezonie.

• Puszcza lekko przykręca śrubę gościom i nie schodzi z połowy Stali, brakuje klarownej okazji do zdobycia pierwszego gola.

• Przepychanki w polu karnym Puszczy przed rzutem rożnym, kartkę dostaje Arak (Stal).

• Domański nie czekał na kolegów, tylko sam uderzył! Piłka uderzona na linii pola karnego wpadła prosto w rękawice Majeckiego.

• To będzie żółta kartka dla Stawarczyka (Puszcza), który z impetem wpadł na rozpędzającego się Araka.

• Drzazga raz, Drzazga dwa i nie ma gola, a chwilę później nad poprzeczką strzelał Stefanik! Rzeczywiście, Puszcza zaczyna drugą połowę z przytupem i nie czeka na kontratak!

• Od koła środkowego zaczyna Stefanik, zostało jeszcze 45 minut meczu w Niepołomicach! Po pierwszych lepsze wrażenie zostawiła Stal. ale wierzymy, że Puszcza nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

• Przy przyjemnej pogodzie przerwa mija szybko, obie jedenastki już z powrotem na boisku, kilka chwil i zaczynamy drugą, oby bardziej emocjonującą połowę spotkania Puszczy z wiceliderem z Mielca.

• W spotkaniu Puszczy i Stali nadal bez goli, chociaż to wicelider z Mielca nadawał ton pierwszej połowie. Gospodarze skupiają się na kontrach i jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni po przerwie, mogą przypłacić to porażką.

• Koniec pierwszej połowy w Niepołomicach! Sędzia nie przedłużył pierwszych 45 minut ani o sekundę, piłkarze schodzą do szatni.

• Drzazga! Strzał z jedenastu metrów blokuje obrona Stali! Puszcza tuż przed przerwą trochę dalej gola od wicelidera z Mielca!

• To mogła być ta akcja Stali! Arak nie wiedział, jak skończyć atak i oddał piłkę do Dobrotki, którego strzał po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Prawie identycznie rzut wolny wykonał Nowak, a piłka znowu skończyła w rękach bramkarza, tym razem Puszczy.

• Zamiast wrzutki Domańskiego z rzutu wolnego był bezpośredni strzał, mocne uderzenie tym razem złapał Majecki.

• Z kolejnego rozmyślnego schematu rozegrania stałego fragmentu gry tym razem wziął się przynajmniej korner dla Puszczy. Po 30 minutach nadal bez goli w Niepołomicach!

• Wracamy na połowę Stali, gdzie Kiercz (Stal) obejrzał żółtą kartkę za faul taktyczny.

• Nieudane rozegranie kornera przez Puszczę skończyłoby się golem po kontrze Stali, Janota zepsuł ostatnie podanie pod bramkę!

• Teraz Stefanik próbował przedrzeć się przez gąszcz obrońców Stali, wszystko kończy się rzutem z autu na wysokości pola karnego Stali.

• Składna akcja Stali kończy się sprintem Nowaka do piłki, którą przed nim wygarnął Staniszewski.

• Dogranie Domańskiego z rzutu wolnego było celne, ale Drzazga nie opanował piłki w polu karnym i od bramki zacznie Majecki.

• Stal znowu przejmuje inicjatywę, lecz tym razem centra Leandro z lewej flanki nie dotarła do nikogo.

• Nieprzyjemne wejście barkiem Uwakwego (Puszcza) w Banaszewskiego w środku boiska i żółta kartka dla pomocnika gospodarzy.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony płaski wolej Stępnia minął słupek o mniej niż metr! To była dobra okazja Puszczy!

• Błąd bramkarza Puszczy przy wybiciu mógł skończyć się katastrofą, ale Nowak przechwycił piłkę i pomylił się w kluczowym momencie!

• Prostopadłego podania szukał Janota, od bramki zacznie Staniszewski.

• Teraz z powietrza uderzał Leandro, drugi strzał wicelidera z Mielca i drugi niecelny.

• Pierwsza groźna akcja Stali, niecelnie uderzał Janota, jeden z zawodników Stali znanych z występów w ekstraklasie.

• Zmarnowana akcja gospodarzy, niecelnie dośrodkowywał Drzazga, który dla Stali Mielec strzelił cztery gole wiosną ubiegłego roku.

• Domański wstrzelił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, na miejscu był Šoljić. Odrobinę odważniej zaczęli piłkarze Puszczy.

• Gramy! Od środka rozpoczyna Banaszewski ze Stali, liczymy na emocjonujące 90 minut w Niepołomicach!

• Puszcza zagra dzisiaj w całych białych strojach, Stal na niebiesko. Piłkarze już są na murawie, rywal i pogoda przyciągnęły dzisiaj na stadion dużo kibiców. W Wielką Sobotę zapowiada się wielkie granie!

• Zawodnicy już zeszli z rozgrzewki, za kilka minut sędzia Mariusz Złotnicki zaprosi obie jedenastki na murawę.

• Na dzisiejszym meczu wicelidera z Mielca ma wspierać około 150 kibiców Stali. Fani z Podkarpacia jeszcze czekają na wejście na sektor gości.

• Za Stalą pięć zwycięstw z rzędu, z kolei Puszcza boryka się z passą sześciu meczów bez porażki.

• Sam Tomasz Tułacz grał i trenował Stal Mielec, a dzisiaj w składzie Puszczy kilku byłych zawodników tego klubu. Ławka rezerwowych: Miłosz Mleczko, Dawid Ryndak, Rafał Mikulec, Bartosz Żurek, Domnik Zawadzki, Krzysztof Szewczyk, Mateusz Bartków.

• Wyjściowa jedenastka Stali nie zmieniła się ani trochę od wygranego meczu z Pogonią Siedlce, a rezerwowi to dzisiaj: Rafał Strączek, Szymon Sobczak, Tomasz Swędrowski, Przemysław Lech, Dejan Djermanović, Dominik Sadzawicki i Piotr Marciniec.

• Piłkarska wiosna zagościła w Niepołomicach w pełnym znaczeniu tego słowa, bo oprócz tego, że dzisiaj mecz Puszczy ze Stalą Mielec, po raz pierwszy w rundzie mamy tutaj wiosenną pogodę. Pierwszy gwizdek o 15:00, zapraszamy na relację NA ŻYWO!

Jakub Podsiadło

Mecz Puszcza Niepołomice – Stal Mielec ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Wisniewski

Puszcza Niepołomice – Stal Mielec ONLINE. Po raz ostatni tak pachniało ekstraklasą w Mielcu w 1997, kiedy Stal spadała z niej na długie lata. Ewentualnie wtedy, kiedy na mieleckim stadionie z konieczności grał ówczesny beniaminek z Niecieczy. Wiosną 2018 zasłużony klub jest blisko powrotu do elity na własny rachunek po pięciu zwycięstwach z rzędu. Przeszkodzić może mu w tym nie kto inny, jak wychowanek – Tomasz Tułacz, który prowadzi Puszczę Niepołomice. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Puszcza Niepołomice – Stal Mielec ONLINE

Przed sobotnim meczem w Niepołomicach „Dziennik Polski” przypomina, że trener pierwszoligowca z Małopolski to mielczanin z krwi i kości. W Stali spędził pokaźne siedem sezonów, ale na czasy największych sukcesów już się nie załapał. Brakuje go także w jedenastce 65-lecia mieleckiego klubu, gdzie co nazwisko, to legenda polskiej piłki: Domarski, Szarmach, Kasperczak czy Lato.

To mało powiedziane, że Tułacz nie spełnił się w Stali także jako trener. Po reorganizacji klubu legenda podkarpackiej piłki tkwiła w IV lidze, gdy w 2006 Tułacz na moment zastąpił Włodzimierza Gąsiora i zostawił zespół na ósmym miejscu. W Puszczy pracuje z Mariuszem Łucem, po którym objął mielecką ekipę w styczniu 2011 roku. Najpierw Stal uniknęła spadku z III ligi dzięki temu, że wycofały się rezerwy Górnika (wówczas Bogdanki) Łęczna. Był luty 2012 roku, a przedostatniej Stali spadek znowu zaglądał w oczy, gdy w Mielcu podziękowano wychowankowi.

Tułacz najpierw podjął pracę w Resovii, ale drzwi do poważnej piłki otworzyła mu dopiero sumienna praca w Siarce Tarnobrzeg. Resztę tej historii już znamy; blisko trzy lata temu po trenera sięgnęła Puszcza Niepołomice. Ten odwdzięczył się nowemu klubowi powrotem na zaplecze ekstraklasy w drugim sezonie swojej kadencji i obecnie słusznie uchodzi za jednego z lepszych fachowców na pierwszoligowym froncie. To zupełnie jak Zbigniew Smółka, który wykuwał swój warsztat w kilku klubach na Opolszczyźnie, zanim dostał szansę prowadzenia Zawiszy Bydgoszcz.

Znacznie lepiej idzie mu w Mielcu, gdzie razem z interesującą grupą piłkarzy obrał kurs na ekstraklasę. Tacy ludzie jak Rafał Grodzicki, Michał Janota czy Jakub Arak powinni wiedzieć, jak po nią sięgnąć. Cała kadra Stali w końcu ma w niej 595 występów, a jedenastka uzupełniona bramkarskim talentem Radosława Majeckiego wygrała bite pięć meczów z rzędu. Jesienne, dramatyczne wygrane z Podbeskidziem (3:2) czy Ruchem (2:1) poprzedziły wiosenne zwycięstwa z Górnikiem Łęczna (1:0) i Pogonią Siedlce (2:1). Efekt? Stal musi ciągle oglądać się na Chojniczankę, ale przed wycieczką do Niepołomic jest wiceliderem tabeli.

Co słychać u beniaminka z Małopolski? Tomasz Tułacz musi uważać, żeby nie zaczęło się o nim mówić per „dobry trener, ale nie ma wyników”. Od sześciu spotkań Puszcza przeplata porażki remisami, w tym ostatnimi z Odrą Opole (0:0) i Zagłębiem Sosnowiec (1:1). Szczególnie bolał ten drugi, bo Puszcza prowadziła po solowej akcji Krzysztofa Drzazgi, jednak w końcówce zwycięstwo zabrał jej Vamara Sanogo. Wiosną tak silnego przeciwnika, jak Stal w Niepołomicach nie było i to wcale nie dlatego, że na razie odbył się tam tylko jeden z zaplanowanych meczów.

Po dwóch spotkaniach na zmrożonych murawach piłkarze i sztab Puszczy z ulgą przyjmą kilkanaście stopni Celsjusza na plusie, nawet jeżeli spadnie zapowiadany na sobotę deszcz. Kiedy jesienią to beniaminek wybrał się na wyjazd do Mielca, Stal przed porażką w ostatniej minucie uratowało wyrównanie Mateusza Cholewiaka. Jedna z jesiennych gwiazdek z Mielca od zimowego okienka gra w Śląsku Wrocław, a w wyjściowej jedenastce może jeszcze zabraknąć kontuzjowanego Krystiana Getingera.

Relację na żywo z meczu Puszcza – Stal przeprowadzi GOL24.pl, początek meczu o godzinie 15:00.

Puszcza Niepołomice - Stal Mielec: Kto wygra mecz 1 ligi?

Mecz Puszcza Niepołomice – Stal Mielec TRANSMISJA TV

Spotkanie Puszczy Niepołomice ze Stalą Mielec nie będzie transmitowane w telewizji. Tekstowa relacja na żywo w GOL24! Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV