Mecz Radomiak Radom - Stomil Olsztyn ONLINE. Drugi raz z...

Mecz Radomiak Radom - Stomil Olsztyn ONLINE. Drugi raz z rzędu u siebie

1

• Koniec meczu.

• Banasiak zmienia Leandro.

• Goście atakują, sędzia dolicza sześć minut, a Radomiak gra wyraźnie na czas.

• Zamieszanie w polu karnym, piłka trafiła gdzieś między Leandro a Mikitę. Ten pierwszy odpuścił już uderzenie, dlatego mamy klarowną sytuację i gol dla gospodarzy tuż przed końcem spotkania.

• GOOOOOL! PATRYK MIKITA!

• Jakubik również z kartką.

• Niedziela z żółtym kartką.

• Mikita padł w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce. Gwizdek arbitra milczy.

• Cetnarski w miejsce Lecha.

• Leandro bardzo mocno uderza głową. W bramce świetnie Skiba.

• Mikita w miejsce Michalskiego.

• Ołeh Tarasenko również ogląda kartkę.

• Ofensywna zmiana w Radomiaku. Górski melduje się na boisku za Damiana Nowaka.

• Mosakowski ukarany za faul na Jakubiku.

• Haluch wyłapał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Po chwili strzał Makowskiego uprzedził gwizdek. Zawodnik faulował w ataku.

• Niedziela zmienia kontuzjowanego Siemaszko.

• Siemaszko leży na murawie. Wygląda to na uraz mięśniowy.

• Świetny początek gości! Biedrzycki minął Michalskiego i uderzył na bramkę, ale trafił tylko w poprzeczkę.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Leandro dostał żółtą kartkę

• Lech znacznie ucierpiał w starciu, ale po chwili wrócił na boisko.

• Karwot podał w pole karne do Abramowicza. Zawodnik Radomiaka uderzył z całej siły, ale futbolówkę zablokował obrońca gości.

• Kaput ukarany kartką za bardzo brzydki faul na zawodniku Stomilu

• Bucholc faulował i zobaczył żółty kartonik.

• Makowski uderzył tuż nad bramką po tym, jak otrzymał podanie od Nowaka.

• Leży na boisku faulowany Nowak. Kartkę zobaczył Wiktor Biedrzycki.

• Pietrzyk za mocno podał w pole karne. Żaden napastnik nie mógłby opanować tej piłki.

• Indywidualna akcja Michalskiego. Zawodnik Radomiaka przyjął górną piłkę, minął rywala i precyzyjnie uderzył na bramkę. Świetna sprawa!

• GOOOOOOL! MATEUSZ MICHALSKI!

• Abramowicz dośrodkował w pole karne, ale Skiba bez problemów złapał tę piłkę.

• Podanie do Siemaszki na skraj pola karnego. Zawodnik gości uderzył na dalszy słupek, a Haluch nie zdołał skutecznie interweniować.

• GOOOOOOL! ARTUR SIEMASZKO!

• Grzegorz Lech uderzył z dystansu i piłka odbiła się od poprzeczki!

• Jakubik myli się w rozegraniu, ale goście nie wykorzystali sytuacji.

• Zaczynamy!

• Historia meczów z klubem z Olsztyna nie jest długa i bogata. Zieloni dotychczas nie tylko jeszcze nigdy nie wygrali, ale nie zdobyli też punktu a nawet gola.

• W pierwszej kolejce Stomil przegrał z beniaminkiem GKS w Bełchatowie aż 0:3. Radomiak wygrał w Radomiu 2:1 z GKS Tychy po golach strzelonych przez Damiana Nowaka i Meika Karwota.

• Beniaminek zamierza pójść za ciosem. Jego trener przestrzega jednak przed lekceważeniem rywala, który na inaugurację przegrał 0:3

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Radomiak Radom - Stomil Olsztyn!

Radomiak - Stomil LIVE! Drugi raz z rzędu u siebie

Radomiak - Stomil LIVE! Drugi raz z rzędu u siebie ©Joanna Gołąbek

Mecz Radomiak Radom - Stomil Olsztyn ONLINE. Beniaminek zamierza pójść za ciosem. Jego trener przestrzega jednak przed lekceważeniem rywala, który na inaugurację przegrał 0:3. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Radomiak Radom - Stomil Olsztyn ONLINE

W pierwszej kolejce, sobotni rywal Radomiaka zaliczył falstart. Podopieczni trener Piotra Zajączkowskiegi, piłkarze ze stolicy Warmii i Mazur przegrali z beniaminkiem GKS w Bełchatowie aż 0:3. Radomiak wygrał w Radomiu, 2:1 z GKS Tychy, po golach strzelonych przez Damiana Nowaka i Meika Karwota.

Cztery mecze i cztery zwycięstwa

Historia meczów z klubem z Olsztyna nie jest długa i bogata. Zieloni dotychczas nie tylko jeszcze nigdy nie wygrali, ale nie zdobyli też punktu a nawet gola. Pierwszy raz Radomiak i Stomil spotkał się w sezonie 1993/1994. Olsztynianie wygrali przy Struga 1:0, a gola na wagę zwycięstwa strzelił w 86. minucie Sylwester Czereszewski. Rewanżowe spotkanie w Olsztynie również 1:0 wygrał Stomil. Drogi obu klubów zeszły się w sezonie 2007/2008. Podobnie jak przed 13-ma laty zarówno w Radomiu jak i Olsztynie triumfował Stomil, wygrywając dwukrotnie po 1:0. Po jedenastu sezonach Radomiak znów spotka się ze Stomilem. Olsztynianie występują za zapleczu ekstraklasy nieprzerwanie od sezonu 2012/2013.

Grają doświadczeni zawodnicy

- Nie sugerujmy się wynikiem pierwszego meczu Stomilu Olsztyn z GKS w Bełchatowie, który zakończył się przegraną 0:3. Obejrzałem cały mecz i czeka nas w sobotę bardzo trudne spotkanie. Mecz dla GKS ułożył się bardzo dobrze, w dziewiątej minucie padła pierwsza bramka, do szatni druga. W drugiej szybka bramka na 3:0, za chwilę czerwona kartka dla piłkarza Stomilu i było po 60 minutach po meczu. Trzy bramki padły po strzałach zza pola karnego. Można wyciągnąć wniosek, że będzie zmiana w bramce, ale też nie do końca, chociaż z informacji jakie mamy może jednak zagrać Michał Leszczyński za Piotra Skibę. Stomil ma jednak w swoich szeregach doświadczonych zawodników, jak chociażby Piotra Lecha, Janusza Bucholca, braci Waldemara i Mateusza Gancarczyków. W ataku jest groźny Szymon Sobczak. My musimy patrzeć na siebie i na naszą grę. Czeka nas trudny mecz i musimy być bardzo skoncentrowani - mówi Dariusz Banasik, trener Radomiaka.

Kacper Pietrzyk w czwartek i w piątek trenował

Narzekający na uraz stawu skokowego obrońca młodzieżowiec, Kacper Pietrzyk w czwartek trenował. Podobniej było na piątkowym rozruchu. Po piątkowym rozruchu, nie zapadła żadna decyzja odnośnie gry tego zawodnika w dzisiejszym meczu.

Co oznacza ewentualny brak Kacpra Pietrzyka?
Zawodnik ten gra jako młodzieżowiec i wtedy Dariusz Banasik, trener Radomiaka, musi szukać do gry w wyjściowym składzie innego gracza o takim statusie.
Wyboru nie ma za dużego, zostaje mu trzech piłkarzy, bramkarz Mateusz Kochalski, pomocnik Patryk Winsztal i napastnik Dominik Sokół.

Wynik w 1. kolejce Fortuna 1 Ligi:

GKS Bełchatów - Stomil 3:0 (27.07.2019)
Radomiak Radom - GKS Tychy 2:1 (27.07.2019)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Stomil - Radomiak 1:0 (3 liga 26.04.2008)
Radomiak - Stomil 1:0 (3 liga, 16.09.2007)

Mecz Radomiak Radom - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji na żywo w Polsacie. Zapraszamy wobec tego na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 18:00.